Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Семейное право, 14 мая 2024, вопрос №108768 240₴

Усиновлення / опікунство та відстрочка

Чи надається відстрочка від мобілізації лише у випадку усиновлення чи також і у випадку опікунства?

Якщо вже є 2 дитини біологічних, чи при умові опікунства однієї динити буде рахуватися сімʼя багатодітною чи лише при умові усиновлення? чи взагалі не буде?

Ответы юристов (9)

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, опікунство встановити не можливо, якщо є батьки. Для встановлення опікунства треба позбавлення батьківських прав батьків. Що є не складною процедурою.

    Айвазян Юрій Климентійович
    29.2%

    Доброго дня, Артеме!

    Так, матимете право на відстрочку за викладених Вами обставин. Проте, врахуйте, що опікунство встановлюється над дитиною-сиротою (діти-сироти) або дитиною (діти), позбавленою (позбавлені) батьківського піклування, віком до 18 років;".

    Відповідно до Закону України 3633-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», який набере чинності з 18 травня, Ваша підстава для відстрочки виглядатиме наступним чином:

    11) статтю 23 викласти в такій редакції:

    "Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    1. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    3) жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці;
    8) усиновлювачі, на утриманні яких перебуває дитина (діти), яка (які) до моменту усиновлення була (були) дитиною-сиротою (дітьми-сиротами) або дитиною (дітьми), позбавленою (позбавленими) батьківського піклування, віком до 18 років, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі, на утриманні яких перебуває дитина-сирота (діти-сироти) або дитина (діти), позбавлена (позбавлені) батьківського піклування, віком до 18 років;".

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Artem Клиент 6 месяцев назад

    Дякую за відповідь, уточнення: чи надає опінунство однієї дитини, право вважатися багатодітною сімʼєю у випадку, якщо є 2 біологічних дитини в сімʼї опікунів? чи це швидше дві окремі статті, які не повʼязані, а багатодітність рахуватиметься лише тоді, коли опікун буде усиновленим або буде 3тя біологічна дитина? Дякую!

    • Айвазян Юрій Климентійович
      10.4%

      Багатодітна сім'я - сім'я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує.

      Думаю, що в даному випадку потрібно все ж таки усиновлювати дитину.

    Дерій Владислав Олегович
    29.2%

    Доброго дня!

    Згідно законопроєкту 10449 (який набуде чинності 18 травня) нова редакція статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" виглядає так:

    1. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    3) жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці.

    8) усиновлювачі, на утриманні яких перебуває дитина (діти), яка (які) до моменту усиновлення була (були) дитиною-сиротою (дітьми-сиротами) або дитиною (дітьми), позбавленою (позбавленими) батьківського піклування, віком до 18 років, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі, на утриманні яких перебуває дитина-сирота (діти-сироти) або дитина (діти), позбавлена (позбавлені) батьківського піклування, віком до 18 років;

    Тобто Вам потрібно довести утримання трьох дітей. Щодо біологічних дітей - достатньо мати свідоцтво про народження та свідоцтво про шлюб. Щодо третьої дитини - Вам потрібно довести факт її утримання, це відбувається шляхом оформлення опікунства або усиновлення. Був випадок, коли військовозобов'язаний в судовому порядку визнав факт утримання племінника.

    Якщо Ви оформите опікунство над дитиною-сиротою або дитиною, яка позбавлена батьківського піклування - тоді це вважатиметься окремою підставою для відстрочки.

    Для оформлення відстрочки Вам необхідно підготувати:

    1. Заяву про відстрочку,

    2. Військово-обліковий документ. Для військовозобов'язаних - військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного.

    3. Свідоцтва про народження трьох дітей

    4. Свідоцтво про шлюб

    5. Докази утримання третьої дитини

    6. Ваш паспорт та ІПН

    Найближчим часом повинен зафункціонувати електронний кабінет військовозобов’язаного, цілком можливо, що оформити відстрочку можна через нього.

    Проте, на даний час це відбувається через ТЦК

    Якщо до ТЦК будете звертатись особисто - обов'язково зареєструйте заяву про відстрочку - для цього її необхідно подати в 2-х екземлярах. На другому екземлярі ТЦК має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас заяву: печатку/підпис та дату прийому. Ви цей екземляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про відстрочку.

    Якщо з самого початку заяву не реєструють - тоді відправляйте документи поштою цінним листом з описом вкладеного. Зберігайте квитанцію та опис вкладеного.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Бажаю Вам успіхів!

    Artem Клиент 6 месяцев назад

    дякую!

    чи можливо представити документи ТЦК які свідчитимуть що я в процесі усиновлення, але ще не завершив його? і гарантуватимуть відстрочку до моменту завершення повного процесу? чи буде це достатньою підставою для відстрочки до моменту завершення процесу і оновлення даних після того?

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Ні, це так працювати не буде. ТЦК не прийме до уваги такі документи. Тільки рішення суду.

    • Дерій Владислав Олегович
      10.4%

      На жаль, таким чином Вам не вдасться оформити відстрочку. ТЦК потрібно надати документи, які вже підтверджують факт утримання (усиновлення).

    Кирда Вячеслав Володимирович
    20.8%

    Вітаю Вас!

    Чи надається відстрочка від мобілізації лише у випадку усиновлення чи також і у випадку опікунства?Якщо вже є 2 дитини біологічних, чи при умові опікунства однієї динити буде рахуватися сімʼя багатодітною чи лише при умові усиновлення? чи взагалі не буде?

    Ключове - для відстрочки потрібно мати не факт біологічного батьківстка, а утримання трьох неповнолітніх дітей.

    16 квітня 2024 року Президент України підписав законопроєкт 10449 (новий мобілізаційний законопроєкт), який набирає чинності 18 травня 2024 року. Що передбачає законопроєкт 10449 в контексті оформлення відстрочки від мобілізації:

    "Стаття 23. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації

    1. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    ...

    3) жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років, крім тих, які мають заборгованість із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці.

    ...

    Яка доля біологічного батька в утриманні дитини? Я б наразі думав у цьому напрямі, оскільки він більш простий і так само надасть Вам право на відстрочку, навіть без усиновлення. До речі, усиновлення можливе лише у випадку позбавлення біологічного батька батьківських прав.

    З повагою!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України