Задайте вопрос юристу

260 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

+38 (093) 138-30-83

Задать вопрос на сайте

Медицинское право, 13 февраля 2020, вопрос №10884

Есть ли льгота на медикаменты?

Добрый день, подскажите пожалуйста, мой брат инвалид детства 2 группы ( эпилепсия), имеет ли он право на покупку медикаментов по льготной системе? Медикаменты принимает каждый день с самого рождения. Пенсия 1600, львиная часть уходит на препараты.

  Ответы юристов (1)

   Савченко Олександр Михайлович
   Савченко Олександр Михайлович месяц назад

   Юрист, г. Чернігів, 3 года опыта

   Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

   Добрий день.

   Основний Закон України, який визначає пільги та основи соціальної захищеності для людей з інвалідністю - це Закон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».

   На підставі чинного законодавства особам з інвалідністю першої та другої групи надається 50-ти відсоткова знижка на придбання лікарських препаратів в період амбулаторного лікування. Особи з інвалідністю, які отримують мінімальну пенсію, мають можливість отримати ліки за рецептом лікаря безкоштовно.

   Крім того, державою передбачено забезпечення таких осіб, у тому числі дітей з інвалідністю, соціально-побутовим та медичним обслуговуванням. Зокрема, на підставі індивідуальної програми реабілітації, їм надаються:

   • сурдотехнічні засоби
   • протези очей, щелеп, зубів
   • ендопротези, сечо- та калоприймачі
   • протезні вироби та ортопедичне взуття
   • окуляри, слухові і голосоутворювальні апарати
   • мобільні телефони та факси — для письмового спілкування
   • засоби пересування, в тому числі крісла-коляски з електроприводом і автомобілі (при наявності відповідного медичного висновку)

   Дані послуги надаються безкоштовно або на пільгових умовах. Список лікарських препаратів, медичних виробів, засобів реабілітації, а також порядок їх видачі визначає Кабінет Міністрів України (реєстр лікарських засобів за програмою "Доступні ліки").

   0

  Похожие вопросы