Начните консультацию с юристом онлайн
Добрий день. Якщо я здобула вищу освіту в медичному закладі і після закінчення цього закладу стала на військовий облік за місцем проживання, але далі не пішла на інтернатуру і не працюю в сфері медицини. Оформлена як ФОП в іт-сфері. Якими мають бути мої дії згідно нового законодавства, чи є я військовозобов'язаною і чи обмежений для мене виїзд за кордон?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (4)
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Якщо Ви стали на військовий облік - Ви є військовозобов'язаною. У Вас повинно бути тимчасове посвідчення військовозобов'язаного.
Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень закону ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» (набуде чинності 18 травня) :
громадяни України, які перебувають на військовому обліку , зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані.
Уточнити свої дані может через ТЦК, ЦНАП або електронний кабінет військовозобов'язаного.
Поки що, для жінок немає обмежень в перетині кордону, головне мати закордонний паспорт та на пункті пропуску не повідомляти, що Ви стоїте на військовому обліку. Військово-облікові документи можуть перевіряти лише у чоловіків віком від 18 до 60 років. На жінок така вимога не поширюється.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Ганна!
Станом на сьогодня виїзд за кордон обмежено лише для чоловіків віком від 18 до 60 років.
Згідно нового законодавства всі громадяни, які перебувають на військовому обліку повинні оновити дані упродовж 60 днів.
Відповідно до Закону України 3633-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», який набере чинності з 18 травня:
II. Прикінцеві та перехідні положення
2. Установити, що:
громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані.
Отже, Ви можете оновити дані трьома спосібами: через ТЦК, ЦНАП або електроний кабінет військовозобов'язанного.
Згідно із статтею 12 Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу" у редакції після 18 травня:
12. Жінки, які перебувають на військовому обліку, можуть бути призвані на військову службу чи залучені для виконання робіт із забезпечення оборони держави у воєнний час у добровільному порядку. У мирний час жінки можуть бути прийняті на військову службу та службу у військовому резерві тільки в добровільному порядку (за контрактом).
Жінки виконують військовий обов’язок на рівних засадах із чоловіками (за винятком випадків, передбачених законодавством з питань охорони материнства та дитинства, а також заборони дискримінації за ознакою статі), що включає прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу, проходження військової служби, проходження служби у військовому резерві, виконання військового обов’язку в запасі та дотримання правил військового обліку";
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Оновити свої військово-облікові дані від 18 травня повинні:
- жінки-медики та фармацевти, які перебувають на військовому обліку.
Які документи треба взяти з собою до ТЦК: повний списокЗгідно із законодавством, громадяни, які планують відвідати ТЦК, повинні принести із собою оригінали та копії таких документів:
оновити дані можна :
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
Згідно з пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» від 11 квітня 2024 року № 3633-IX громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані:
- у разі перебування на території України - шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або до центру надання адміністративних послуг, або через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності).
Оскільки Ви маєте статус військовозобов'язаної - Вам необхідно оновити облікові дані.
Більш того постановою КМУ " Про внесення змін до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів" від 16 травня 2024 р. № 563 (про внесення змін до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України 30 грудня 2022 р. № 1487) виключений п. 51 "Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів" наступного змісту:
"Жінки, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю та не перебували на військовому обліку у відповідних ТЦК та СП (не отримували військово-обліковий документ) до затвердження цього порядку, можуть працевлаштовуватися як невійськовозобов’язані до кінця 2026 року".
Залишається діючою норма, за якою керівники державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій повідомляють ТЦК про жінок, які працюють у зазначених організаціях та які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю і не перебувають на військовому обліку.
Непрацевлаштовані жінки повинні самостійно прибути до ТЦК з метою взяття їх на військовий облік військовозобов’язаних, йдеться в документі.
Щодо виїзду за кордон - жодних обмежень щодо жінок на сьогодні законодавство не передбачає.