Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Гражданское право, 17 мая 2024, вопрос №109178 250₴

Оновлення даних після проходження ВЛК

Добрий день. Хотів спитати стосовно оновлення даних і отримання відстрочки. Я подав до ТЦК дані про те, що мені потрібна відстрочка у зв’язку з доглядом за сестрою інвалідом 2-ої групи (мати померла, батько інвалід 3-ої групи та пенсіонер, написав відмову від догляду за сестрою по стану здоров’я, інших родичів крім мене немає). У службі соцзахисту виникла затримка в процесі надання догляду через лікарняний лікарів комісії що повинні були прийти і перевірити сестру. Я пішов до ТЦК, пройшов ВЛК але мені не зробили новий військовий квиток бо у мене не було з собою фото (є лише старий квиток що повинен бути замінений після досягнення 25 років), пояснив всю ситуацію, мені дали повістку на 20 травня. Проте документи по догляду ще не готові. У службі соцпослуг запропонували поки що дати Акт встановлення здійснення догляду для виїзду за кордон. Тому в мене є кілька питань:
Наскільки він є валідним для ТЦК і чи зможу я оформити відстрочку?
Чи можу я надіслати цей Акт разом з копіями документів ще раз до ТЦК через пошту і чи цей Акт буде причиною неявки за повісткою ?
ВЛК вже пройдено, вся інша інформація уточнена. Чи вважається це достатнім уточненням даних якщо не зроблений військовий квиток нового зразка? Чи обов’язкова моя присутність для його оформлення?

Ответы юристов (12)

    Айвазян Юрій Климентійович
    25.2%

    Доброго дня, Олександре!

    Почнемо з того, що за новим законодавством Ви не маєте право на відстрочку, оскільки є батько, який не потребує постійного догляду. Не впевнений, що його відмова від догляду за Вашою сестрою може бути вагомим докментом для ТЦК, на підставі якого останній оформитить Вам відстрочку.Отже, на мою думку, Ви маєте певні ризики при відвідуванні ТЦК.

    Ваша підстава для відстрочки з 18 травня:

    14) члени сім’ї другого ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи, зайняті постійним доглядом за нею (не більше одного та за умови відсутності членів сім’ї першого ступеня споріднення або якщо члени сім’ї першого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я). У разі відсутності членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення норма цього пункту поширюється на членів сім’ї третього ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи;".

    Наскільки він є валідним для ТЦК і чи зможу я оформити відстрочку?

    Станом на зараз ТЦК приймає акт встановлення факту здіснення догляду, як підтвердження. Проте, якщо говорити з юридичної точки зору, то відповідний акт все ж таки передбачений для перетину кордону, а догляд на непрофесійній основі доказує саме довідка про оформлену компенсацію.

    Чи можу я надіслати цей Акт разом з копіями документів ще раз до ТЦК через пошту і чи цей Акт буде причиною неявки за повісткою ?

    Ні, акт встановлення факту здійснення догляду та інші документи не можуть бути поважною причиною неявки до ТЦК.

    Відповідно до Закону України 3633-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», який набере чинності з 18 травня:

    У Законі України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 16, ст. 255 із наступними змінами):

    10) статтю 22 викласти в такій редакції:

    "Стаття 22. Обов’язки громадян щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації.

    Поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, які підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів, установ та організацій (державної та комунальної форм власності), визнаються:

    перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк;

    смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка).

    У разі неприбуття громадянин зобов’язаний у найкоротший строк, але не пізніше трьох діб від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів.

    ВЛК вже пройдено, вся інша інформація уточнена. Чи вважається це достатнім уточненням даних якщо не зроблений військовий квиток нового зразка? Чи обов’язкова моя присутність для його оформлення?

    Щодо уточнення даних, то так цього достатньо. Проте, військово-обліковий документ Вам не видадуть без особистої явки до ТЦК. Тобто, допоки Ви не з'явитесь до ТЦК не матимете на руках чинного військово-облікового документу.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Олександр Клиент 6 месяцев назад

      Добрий день. Тобто навіть якщо мій батько написав заяву що він не може здійснювати постійний догляд на професійній основі у зав’язку за погіршенням стану здоров’я і попросив щоб це робив я, це також буде вважатися не дійсним ?

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Ні, цей документ не має значення для ТЦК у даному випадку. Законодавство чітко визначає, що за умови відсутності членів сім’ї першого ступеня споріднення або якщо члени сім’ї першого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду.

    Корнійчук Євген Іванович
    25.2%

    Доброго дня, , у вашому випадку треба не відмова батька, а довідка ЛКК про потребу постійного догляду. Тому, якщо такої не має ви не будете мати право на відстрочку.

    Завтра зміни вступлять в закону силу і ваша підстава для відстрочки буде виглядати так

    члени сім’ї другого ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи, зайняті постійним доглядом за нею (не більше одного та за умови відсутності членів сім’ї першого ступеня споріднення або якщо члени сім’ї першого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я). У разі відсутності членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення норма цього пункту поширюється на членів сім’ї третього ступеня споріднення особи з інвалідністю I або II групи;".

    Також догляд підтверджує довідка ЛКК форми 080-4/о , можно обійтись і без документів від соціальної служби. Але враховуючи наявність бать все одно ні чого не вийде.

    Поважна причина на явки до ТЦК за повісткою лікарняний.

    У вашому випадку, враховуючи зараз відкрий набір для вступу, я би вам радив вступати у навчальний заклад на денну форму навчання для отримання відстрочки, освіта повинна бути послідовна.

    У разі вручення бойової повістки на відправку відмовляйтеся її підписувати у такому разі буде складено акт відмови в якому ви зазначте, причину відмови. У вашому випадку це догляд за сестрою. Після чого на вас буде заведено кримінальну справу, і будете захищатися у суді, при цьому враховуючи ваші обставини можно обійтись умовним терміном.

    • Олександр Клиент 6 месяцев назад

      Добрий день. Тобто навіть якщо мій батько написав заяву що він не може здійснювати постійний догляд на професійній основі у зав’язку за погіршенням стану здоров’я і попросив щоб це робив я, це також буде вважатися не дійсним ?

      • Корнійчук Євген Іванович

        Так така заява не передбачена законом. Треба мати медичне підтвердження, що він не може здійснювати такий догляд, а саме сам потребує постійного догляду. Це підтверджується довідкою ллк про потребу постійного догляду.

    Дерій Владислав Олегович
    25.2%

    Доброго дня!

    До 18 травня Ви мали право на відстрочку, після 18 травня змінилася підстава для відстрочки і для її оформлення Вам потрібно, щоб батько мав довідку ЛКК про потребу у постійному догляді.

    За неявку без поважної причини по повістці на 20 травня можлива адміністративна відповідальність у вигляді штрафу.

    Поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, які підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів, визнаються:

    • перешкода стихійного характеру, хвороба призовника, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у зазначені пункт і строк;
    • смерть його близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини.

    У разі неприбуття громадянин зобов’язаний у найкоротший строк, але не пізніше трьох діб від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів

    Видати військовий квиток Вам можуть лише особисто. У Вашому випадку є великий ризик того, що після прибуття до ТЦК 20 травня Ви отримаєте повістку на відправку та будете мобілізованим.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    • Олександр Клиент 6 месяцев назад

      Добрий день. Тобто навіть якщо мій батько написав заяву що він не може здійснювати постійний догляд на професійній основі у зав’язку за погіршенням стану здоров’я і попросив щоб це робив я, це також буде вважатися не дійсним ?

      • Дерій Владислав Олегович

        На жаль, так! Потрібно, щоб батько сам потребував догляду.

        Згідно законопроєкту 10449 (який набуде чинності в травні) нова підстава для відстрочки виглядає так: " не підлягають призову під час мобілізації військовозобов'язані члени сім’ї другого ступеня споріднення особи з інвалідністю I або ІІ групи, зайняті постійним доглядом за нею (не більше одного та за умови відсутності членів сім’ї першого ступеня споріднення або якщо члени сім’ї першого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я). У разі відсутності членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення норма цього пункту поширюється на членів сім’ї третього ступеня споріднення особи з інвалідністю I або ІІ групи.

    Богун Сергій Павлович
    24.4%

    Доброго дня.

    Згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» від 11 квітня 2024 року № 3633-IX громадяни України, перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані.

    В контексті законодавства оновлення облікових даних стосується всіх без винятку військовозобов'язаних осіб.

    • Олександр Клиент 6 месяцев назад

      А якщо я вже був в ТЦК, пройшов ВЛК, оновив всі дані, лише виникла затримка з документами по оформленню про догляд але не прийшов по наступній повістці (офіційна причина - хвороба) і мені не зробили новий військовий квиток, це рахується що мої дані оновлені чи ні?

      • Богун Сергій Павлович

        За роз'яснення генштабу незалежно були ви до 18 травня в ТЦКСП чи не були Ви повинні оновити облікові дані.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024