Начните консультацию с юристом онлайн
Добрый день прошел регистрацию в резерв+ и показало что я в розыске хотя повесток не получал и мне 23. Может это быть из-за того что был в тцк последний раз еще в конце школы? И что делать в таком случае? Идти к ним напрямую?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (2)
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, оновіть свої дані через елетронний кабінет. На початковому етапі адвокат не потрібен. Вам краще перечекати, поки у вас на руках не буде, студенського квитка, наказ про зарахування до навчального закладу, довідка з навчального закладу форми 20.
Доброго дня, так ви повинні оновити дані, зробіть це через електронний кабінет.
Доброго дня, враховуючи, що ви за кордоном оновити даны ві зможете тільки через електронний кабінет.
Застосунок Резерв + електронного кабінету запрацює, як mvp-версія, повний функціонал можна буде спробувати з червня 2024 року. Електронний кабінет створять на кожного військовозобов’язаного, незалежно від того, чи буде він або вона ним користуватися. Водночас реєструватись у ньому буде правом, а не обов’язком.
Під час оновлення даних направлення на ВЛК видаватися не буде. Таке направлення може бути виписане у разі потреби згодом.
Для того, щоб оновити дані в електронному кабінеті необхідно буде завантажити мобільний додаток з App Store або Google Play, пройти авторизацію в застосунку, заповнити всі необхідні дані.
Планується забезпечення доступу до інформації з бази «Оберіг» безпосередньо після авторизації та заповнення всіх необхідних пунктів, щоб користувачі могли швидко та зручно переглянути дані, які про них містяться в реєстрі.
Як працюватиме електронне оновлення даних
Оновлені дані через електронний кабінет потрапляють у єдиний державний реєстр «Оберіг». У застосунку Резерв+ також з’явиться QR-код, відсканувавши який відповідні представники влади зможуть миттєво отримати інформацію про ваш статус як військовозобовʼязаного, призовника або резервіста.
У базі даних реєстру містяться персональні дані про всіх військовозобов’язаних українців віком від 17 до 60 років. «Оберіг» наповнюється даними з різних державних реєстрів, а також інформацією, зібраною працівниками ТЦК та СП. З інших реєстрів в «Оберіг» підтягуватиме таку інформацію: ПІБ, місце проживання (реєстрації), дата народження, сімейний стан, відомості про членів сім’ї, відомості про освіту, картка обліку податків, судимості. А також службові дані, зокрема про проходження служби, участь в бойових діях, військове звання та спеціальність. Окрім цього електронні адреси, відомості про водійські права, дозвільні документи на зброю. тощо.
Відповідно до закону, згода призовників, військовозобов’язаних і резервістів на обробку їхніх персональних даних для наповнення та актуалізації реєстру не потрібна. Інформація підтягуватиметься з РАЦСу, Міграційної служби, ДПС, МВС, Мінветеранів прикордонної служби, міністерства охорони здоров’я тощо.
На сьогодні за законом доступ до реєстру мають Міноборони, Генштаб ЗСУ, Служба безпеки України та Служба зовнішньої розвідки та ТЦК та СП як органи ведення реєстру.
Які основні зміни передбачає законопроєкт про мобілізацію
Нагадаємо, що згідно із законопроєктом до мобілізаційної політики вносять наступні зміни:
Як можуть вручити повістку з 18 травня 2024 року
В інтерв'ю The Page, адвокатка юридичної компанії «Ріяко і партнери», заступниця голови військового комітету Асоціації правників України Катерина Аніщенко наголошує, що з 18 травня 2024 року військовозобов'язаний чоловік повинен мати при собі два документи — паспорт громадянина України і військовий квиток. Тим, у кого наразі немає військового квитка, слід стати на облік до Територіального центру комплектації (ТЦК).
Підкреслимо, з 18 травня перевіряти документи громадян працівники ТЦК можуть без супроводу поліції. Раніше військовозобов'язані мали право показувати свій паспорт лише на запит поліцейського, а носити при собі військово-обліковий документ було не обов’язково. При цьому перевірка документів на блокпостах, у супермаркетах і будь-яких інших громадських місцях залишається законною.
Повістки з 18 травня, як і раніше, також надсилатимуться на адресу місця проживання. Повістка вважається отриманою з моменту її передачі до пошти або надсилання на електронну пошту. Тобто де б не був військовозобов’язаний, повістка, що відправлена за його адресою, з 18 травня вважатиметься одержаною. Громадянин, який свідомо вирішив не реагувати на повістку, або дійсно не знає, що йому за місцем реєстрації, де він не проживає, прийшла повістка, відповідатиме за законом за порушення правил військового обліку.
Також варто зазначити, що Президент України Володимир Зеленський у п’ятницю, 17 травня, підписав законопроєкт, що збільшує штрафи за ухиляння від мобілізації. Тепер для громадян, які ухиляються від мобілізації за порушення правил військового обліку, штраф становитиме від 3 400 до 5 100 гривень. За повторне порушення або в особливий період – від 17 000 до 25 500 гривень.
Також були збільшені штрафи за порушення законодавства про оборону та мобілізацію у мирний та воєнний час. Тепер у воєнний час розмір штрафів буде збільшений з 17 000 до 25 500 гривень – для громадян, від 34 000 до 59 500 гривень – для посадових та юридичних осіб.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Андрію!
Станом на зараз можливо все, ніколи не знаєшь в якій базі опинешься та з якої причини. Складно вважати цю систему офіційною. Це є помічна система праціників поліції, яка містить оперативну інформацію, що повинна допомогати згаданим працівниками в їх повсякденній діяльності. До статусу громадян України та тим більше обмеження їх прав, ця система ніякого відношення не має. Проте, є багато випадків, коли з подачи ТЦК в АРМОР цілком агульно вноситься інформація, яка не відповідає дійсності.
Ви можете спобувати домогтися виключення своїх даних з бази АРМОР. Проте, для того Вам прийдеться звернутись спочатку до поліції із запитом з приводу того чи перебуваєте Ви в розшуку і, якщо так, то що стало тому причиною.
Після того, як отримаєте письмову відповідь можна робити запит до ТЦК щодо відкликання звернення останнього до поліції з приводу внесення Ваших даних до бази АРМОР. Це звісно за умови того, що такі дії були незаконними з боку ТЦК.
З повагою, адвокат Айвазян.