Начните консультацию с юристом онлайн
Хочу вступити на аспірантуру на спеціальність Облік та аудит, закінчив магістратуру по спеціальності Будівництво автомобільних доріг та аеродромів, перерва після завершення магістратури 12 років, чи не буде це вважатися другою вищою освітою, а не продовженням? В зв'язку з новим законом до закону. Чи щоб мати відстрочку від мобілізації потрібно вступати на спеціальність, яка була на магістратурі ?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (7)
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Спеціальність не має значення! Ви матимете право на відстрочку!
Згідно статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" виглядатиме так : ".. Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також: 1) здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту", а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури..."
Згідно частини 2 статті 10 ЗУ "Про освіту"
Рівнями освіти є:
Отже, спеціальність не має значення, але щоб мати право на відстрочку Ви повинні здобувати рівень освіти, що є вищим за попередній. Тому, якщо Ви здобули другий (магістерський) рівень вищої освіти Ви можете вступити на третій (аспірантура) рівень та матиме право на відстрочку.
1. Заяву про відстрочку (Додаток 4 до Постанови КМУ № 560 від 16.05.2024 року «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»)
2. Довідка про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти. (Додаток 9 до Постанови КМУ № 560 від 16.05.2024 року «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»)
Відстрочку можна буде оформити через електронний кабінет військовозобов'язаного.
Якщо до ТЦК будете звертатись особисто - обов'язково зареєструйте заяву про відстрочку - для цього її необхідно подати в 2-х екземлярах. На другому екземлярі ТЦК має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас заяву: печатку/підпис та дату прийому. Ви цей екземляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про відстрочку.
Якщо з самого початку заяву не реєструють - тоді відправляйте документи поштою цінним листом з описом вкладеного. Зберігайте квитанцію та опис вкладеного.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Дякую за відповідь. Опублікувалося незавершене питання. В зв'язку з новим законом, чи є в такому випадку в ТЦК законне право на відмову у відстрочці? І як правильно подати туди документи щоб її отримати, чи потрібно в такому разі проходити ВЛК, чи можна цього уникнути і як саме? Дякую!
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеБудь ласка!
Ні, не має. Ви можете вступати на будь-яку спеціальність. Головне денна форма навчання.
Згідно постанови КМУ 590 для оформлення відстрочки Вам необхідно надати ТЦК :
1. Заяву про відстрочку (Додаток 4 до Постанови КМУ № 560 від 16.05.2024 року «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»)
2. Довідка про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти. (Додаток 9 до Постанови КМУ № 560 від 16.05.2024 року «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»)
Відстрочку можна буде оформити через електронний кабінет військовозобов'язаного.
Можете спочатку відправити документи поштою цінним листом з описом вкладеного. Зберігайте квитанцію та опис вкладеного.
Якщо до ТЦК будете звертатись особисто - обов'язково зареєструйте заяву про відстрочку - для цього її необхідно подати в 2-х екземлярах. На другому екземлярі ТЦК має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас заяву: печатку/підпис та дату прийому. Ви цей екземляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про відстрочку.
Не потрібно.
Згідно пункту 63 постанови КМУ 560. Військовозобов’язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.
У разі ухвалення комісією рішення про відмову у наданні відстрочки військовозобов’язаний, який підлягає призову на військову службу під час мобілізації, направляється на медичний огляд для визначення придатності до військової служби.
Військовозобов’язані, у яких строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не завершився, на медичний огляд не направляються, крім випадків, коли військовозобов’язані приймаються на військову службу за контрактом.
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
Це не буде розглядатися другою вищою освітою.
Ви матиме право на відстрочку.
Згідно законодавства необхідно дотримуватися послідовності отримання рівнів вищої освіти.
Спеціальність може бути іншою.
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеВІТАЮ ВАС, ДЕНИС!
Так, якщо зможете вступити в аспірантуру на денну форму навчання пройшовши через горнило складання ЗНО (Єдиного вступного іспиту) з іноземної мови, то будете мати відстрочку незалежно від спеціальності.
В чинному законі про мобілізацію має значення не спеціальність, а принцип послідовності освіти, тобто наприклад:
повна загальна середня освіта - бакалавр - магістр - аспірантура.
Якщо послідовність збережена, то право на відстрочку у Вас є.
ВІдповідно до пункту 62 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою КМУ від 16.05.2024 р.
Здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України “Про освіту”, а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, надають до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки довідку про здобувача освіти, сформовану в Єдиній держаній електронній базі з питань освіти за формою, визначеною у додатку 9, та документи (нотаріально засвідчені копії документів), що підтверджують зарахування на навчання до інтернатури згідно з додатком 5.Питання відстрочки нормативно урегульовано:
Відповідно до пункту 1 частини другої статті 23 Закону, призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:
Згідно з частиною другою статті 10 ЗУ «Про освіту», рівнями освіти є:
Відповідно до пункту 11 частини першої статті 1 Закону України «Про вищу освіту», здобувачі вищої освіти – особи, які навчаються у закладі вищої освіти на певному рівні вищої освіти з метою здобуття відповідного ступеня і кваліфікації;
Згідно з частиною першою статті 5 Закону України «Про вищу освіту», підготовка фахівців з вищою освітою здійснюється за відповідними освітніми програмами на таких рівнях вищої освіти:
Другий (магістерський) рівень вищої освіти передбачає набуття здобувачами вищої освіти здатності до розв’язування задач дослідницького та/або інноваційного характеру у певній галузі професійної діяльності.
Третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень передбачає набуття здобувачами вищої освіти здатності розв’язувати комплексні проблеми в галузі професійної та/або дослідницько-інноваційної діяльності.
Відповідно до частини другої статті 5 Закону, здобуття вищої освіти на кожному рівні вищої освіти передбачає успішне виконання особою освітньої програми, що є підставою для присудження відповідного ступеня вищої освіти:
1) молодший бакалавр;
2) бакалавр;
3) магістр;
4) доктор філософії/доктор мистецтва;
Згідно з частиною шостою статті 5 Закону, доктор філософії – це освітній і водночас науковий ступінь, що здобувається на третьому рівні вищої освіти на основі ступеня магістра. Ступінь доктора філософії присуджується разовою спеціалізованою вченою радою закладу вищої освіти або наукової установи за результатами успішного виконання здобувачем вищої освіти відповідної освітньо-наукової програми та публічного захисту дисертації у разовій спеціалізованій вченій раді.
Відповідно до частини четвертої статті 6 Закону, Атестація осіб, які здобувають ступінь доктора філософії, здійснюється на підставі публічного захисту наукових досягнень у формі дисертації разовою спеціалізованою вченою радою, утвореною закладом вищої освіти чи науковою установою, які мають акредитовану освітню програму третього рівня вищої освіти з відповідної спеціальності (спеціальностей для міждисциплінарних робіт).
Згідно з частинами першою та другою статті 7 Закону, Документ про вищу освіту видається особі, яка успішно виконала відповідну освітню програму та пройшла атестацію.
Встановлюються такі види документів про вищу освіту за відповідними ступенями:
ОТЖЕ, якщо Ви здобуватимете рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України «Про освіту», тобто в аспірантурі – Ви матимете право на відстрочку за новими правилами.
Гомадяни України, які навчаються у закладах освіти та мали право на відстрочку на час навчання, у разі втрати цього права відповідно до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» зберігають таке право до завершення поточного навчального року.
Поточний навчальний рік завершується 28 червня 2024 року. Після цього Вас можуть намагатися мобілізувати, якщо у Вас на цей момент не буде відстрочки або броні.
Тому, рекомендую не бути «гіперзаконослухняними» та не бігти в перших рядах в ТЦК, ЦНАП та електронний кабінет щоб оновити свої дані.
Для цього у Вас є 60 днів з 18.05.2024 року, тобто до 18.07.2024 р.
Оновлення даних цілком можливо зробити 15-17 липня 2024 року.
Тоді у Вас буде більше часу «поховатися від ТЦК» до отримання права на відстрочку за освітою з 01.09.2024 р. чи з іншої дати, з якої Вас зарахують на навчання до аспірантури. Як правило це не раніше 01.09.2024 р.
В аспірантуру можете вступати за БУДЬ_ЯКОЮ спеціальністю. Обмежень щодо цього вже немає.
Але, дійсно шахраї в Міністерстві освіти і науки ввели ЄВІ (Єдиний вступний іспит) з іноземної мови до аспірантури. І війна не заважає.
При цьому іспит з іноземної мови для вступу в аспірантуру можуть не складати:
Вступники, які вже мають міжнародні сертифікати з іноземної мови (Cambridge English, TestDaF, TOEFL, IELTS, DELF, DALF), які підтверджують знання мови на рівні не нижче ніж B2 (тобто, ці вступники можуть проходити інші вступні випробування до аспірантури й не складати ЄВІ).
Ці сертифікати дорівнюються до вступного іспиту з іноземної мови на найвищий бал.
Інформація про міжнародний сертифікат також заноситься до ЄДЕБО.
При цьому я геть не здивуюся, що ТЦК буде здійснювати відлов громадян або вручення повісток прямо на пунктах тестування ЄВІ.
Хай щастить!
З повагою, юрист та аспірант Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)
Дякую за відповідь. Опублікувалося незавершене питання. В зв'язку з новим законом, чи є в такому випадку в ТЦК законне право на відмову у відстрочці? І як правильно подати туди документи щоб її отримати, чи потрібно в такому разі проходити ВЛК, чи можна цього уникнути і як саме? Дякую!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Денисе!
Ви матимете стовідсоткове право на відстрочку, якщо вступите до аспірантури. При тому ані спеціальність, ані вік ролі не грають.
Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text
надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:
Зокрема в ній зазначено:
3. Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:
1) здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту", а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури;
Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року №560 «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:
Перелік документів, що подаються військовозобов’язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу:
довідка про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, або довідка закладу освіти про зарахування на навчання до інтернатури та довідка закладу охорони здоров’я про місце роботи на посаді лікаря-інтерна.
З повагою, адвокат Айвазян.