Начните консультацию с юристом онлайн
Добрий день. Прошу надати консультацію з наступного питання: Необхідність військового обліку і які їснують ризики у разі: Дівчина закінчила вищий медичний заклад в 2018 році. Інтернатуру не закінчила. В 2018 виїхала за кордон для отримання ліцензії лікаря . Не отримала. В 2021 році одружилася з іноземцем з кордоном. Народилася дитина ( зараз 1,5 року). Має ВНЖ на 10 років. З 2018 року проживає за кордоном. Дякую за пояснення.
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (15)
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
Наразі згідно законодавства жінки, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю та не перебували на військовому обліку у відповідних ТЦК та СП (не отримували військово-обліковий документ) повинні самостійно прибути до ТЦК з метою взяття їх на військовий облік військовозобов’язаних.
Оскільки дівчина громадянка України, має медичну освіту - повинна перебувати на військовому обліку.
Наявність ПМЖ за кордоном ролі не відіграє.
Ризики: порушення правил військового обліку (ст.ст. 210, 210-1 КУПАП - адміністративна відповідальність).
Де вона може встати на військовий облік, як що проживає за кордоном? Дитині 1,5 року.
Де вона може встати на військовий облік, як що проживає за кордоном? Дитині 1,5 року.
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеЦе питання необхідно адресувати народним обранцям та кабінету міністрів України.
Я навів вам діючу норму законодавства.
Дякую, Вам з а консультацію.
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеБудь -ласка
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, нічого не робіть, вам нічого не загрожує. У разі оновлення даних, почнеться контакт з державою, де вам можуть надіслати повістку, за якою ви звісно не з'явитесь , враховуючи, що ви за кордоном, накладуть штраф ы т.д. У разні не оновлення ци ризики будуть мінімальними, тому що шукати вас точно ніхто не буде. Якщо ви переживаєте на рахунок штрафу за неоновлення даних, то такий штраф можно буде з легкістю скасувати у судовому порядку за допомогою адвоката, тільки у тому випадку, якщо ви не оновите свої дані і не надасте актуальні контакти.
У разі чого, дізнатись про накладання штрафу можно буде у додатку дія.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Чи ставали Ви на військовий облік в ТЦК після закінчення ВНЗ?
жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік військовозобов’язаних.
Заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти, які здійснюють підготовку жінок за медичною або фармацевтичною спеціальністю, за два місяці до завершення навчання за відповідною освітньою (науковою) програмою подають список щодо таких жінок (додаток 14) до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, на території відповідальності яких вони розташовані.
Зазначені списки є підставою для оформлення жінкам тимчасового посвідчення військовозобов’язаного (без визначення ступеня їх придатності для виконання військового обов’язку та відмітки про взяття на облік) та внесення інформації до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Видача тимчасових посвідчень військовозобов’язаного зазначеним у списках жінкам, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю, здійснюється районним (міським) територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, на території відповідальності якого розташовані заклади освіти. Строк дії таких посвідчень - 30 діб.
Жінки, яким видано тимчасові посвідчення військовозобов’язаного (із строком дії 30 діб), повинні в семиденний строк з дня отримання таких посвідчень прибути до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, на території відповідальності якого задеклароване/зареєстроване місце їх проживання, для взяття на військовий облік.
Взяття жінок на військовий облік військовозобов’язаних здійснюється після визначення їх придатності до військової служби, внесення персональних даних до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів з подальшим оформленням відповідного військово-облікового документа.
жінки, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю та не перебували на військовому обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (не отримували військово-обліковий документ) до затвердження цього Порядку, можуть працевлаштовуватися як невійськовозобов’язані до кінця 2026 року.
Керівники державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій повідомляють відповідним районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки про жінок, які працюють у зазначених органах, на підприємствах, в установах та організаціях та які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю і не перебувають на військовому обліку у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.
Непрацевлаштовані жінки прибувають самостійно до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з метою взяття їх на військовий облік військовозобов’язаних.
Стати на військовий облік можна тільки в ТЦК. Якщо Ви перебуваєте за кордоном та не маєте можливості повернутися до України, тоді краще залишити все як є, а в разі штрафу оскаржувати його в судовому порядку. Проте, цілком можливо, що ВНЗ не передавали Ваші документи ТЦК.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Ні не вставала на облік. Закінчили ВНЗ в 2018 році та виїхала за кордон.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеТоді, цілком можливо, що в ТЦК немає інформації про жінку.
У Вас є такі варіанти:
1. Залишити все як є, при можливому штрафі - його оскаржувати.
2. Повертатися до України та ставати на військовий облік.
Якщо Ви нагадаєте про себе ТЦК, тоді вони навряд чи залишать Вас в спокої.
Якщо буде потрібно зробити довідку про не судимість. Будуть якісь проблеми?
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеЗвичайно, що не буде. Це не кримінальна відповідальність.
Дякую за консультацію.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Сергію!
1. Дівчина підлягає взяттю на військовий облік.
Стаття 1 ЗУ "Про ВО та ВС":
"11. Жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік військовозобов’язаних".
2. Проте, оскільки вона не стоїть на військовому обліку, то й обов'язку оновлювати дані немає.
Відповідно до Закону України 3633-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», який набере чинності з 18 травня:
II. Прикінцеві та перехідні положення
2. Установити, що:
1) під час дії Указу Президента України "Про загальну мобілізацію" від 24 лютого 2022 року № 65/2022, затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про загальну мобілізацію" від 3 березня 2022 року № 2105-IX:
громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані".
3. Відповідно до пункту 10-1 Постанови КМУ №1087:
Громадяни України, які були зняті з військового обліку у зв’язку з вибуттям за межі України на строк більше трьох місяців, зобов’язані протягом 30 днів з дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 563 стати на військовий облік шляхом особистого прибуття до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів за їх вибором.
Але ж дівчина не знімалась з обліку в ТЦК у зв'язку із виїздом на ПМП.
Отже, не рекомендую оновлювати дані, оскільки це потягне за собою купу проблем, повісток за адресою реєстрації та штрафів.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас.
Добрий день. Прошу надати консультацію з наступного питання: Необхідність військового обліку і які їснують ризики у разі: Дівчина закінчила вищий медичний заклад в 2018 році. Інтернатуру не закінчила. В 2018 виїхала за кордон для отримання ліцензії лікаря . Не отримала. В 2021 році одружилася з іноземцем з кордоном. Народилася дитина ( зараз 1,5 року). Має ВНЖ на 10 років. З 2018 року проживає за кордоном. Дякую за пояснення
Юридично - так, Ви підлягаєте військовому обліку.
Якщо у пошуковому запиті вбити слова «військовий облік жінок», ми знайдемо чималу кількість думок, інформації, вебінарів, знайтивідшукати спільний знаменник в яких не так просто.
Цьому є цілком логічне пояснення – недосконалість українського законодавства з регулювання даного питання. Зізнаюсь чесно, у самого залишились питання, на які заращ не маю відповідей.
ВІК ЖІНОК, ЯКІ ПІДЛЯГАЮТЬ В/О?
18-60 років.
ЯКІ ЖІНКИ ПІДЛЯГАЮТЬ В/О?
Відповідно до ч. 11 ст. 1 ЗУ «Про ВОіВС жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і закінчили заклади професійної, фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на в/о військовозобов’язаних.
Натомість жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, крім зазначених в абзаці першому цієї частини, беруться на в/о військовозобов’язаних за ЇХ БАЖАННЯМ.
І тут нас чекає суттєва законодавча прогалина..!
Справа в тому, що ЗУ "Про ВОіВС" опосередковано направляє нас до переліку, затвердженого МОУ, яким мають керуватися ТЦК при прийнятті жінок на в/о .
Даним наказом від 11.10.2021 № 313затверджено цілих два переліки:
№ 1 – Перелік спеціальностей та/або професій, після одержання яких жінки беруться на в/о військовозобов’язаних.
№ 2 – Перелік спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями.
Водночас наказом МОУ від 07.02.2022 № 35 визначено, що з 01 жовтня 2023 року на в/о мають взяти жінок, професії та спеціальності яких входять до Переліку № 1. До слова, даний Перелік містить 14 споріднених спеціальностей і 7 споріднених професій, і не обмежується виключно медичною та/або фармацевтичною освітою.
Виходить, що ЗУ «Про ВОіВС» закріплено один перелік, за яким жінки можуть бути взяті на в/о (зокрема наявність медичної та фармацевтичної освіти), а наказом Міноборони – інший.
Яким чином вирішувати це? Правильно, застосовуватись має нормативно-правовий акт, який має вищу юридичну силу, тобто ЗУ «Про ВОіВС».
Крім того, постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487 одним із обов’язків МОУ є визначення переліку спеціальностей та/або професій, після здобуття яких жінки за власним бажанням беруться на в/о військовозобов’язаних, крім тих, які здобули освіту за медичною або фармацевтичною спеціальністю, за умови придатності до проходження військової служби за станом здоров’я та віком (пункт 6).
Але практично, враховуючи Ваші особливості, радив би забути про це та жити спокійним життям. Думаю, за це порушення держава Україна збитків не понесе.
З повагою!