Задайте вопрос юристу

344 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

+38 (093) 138-30-83

Задать вопрос на сайте

Военное право, 14 февраля 2020, вопрос №11007 150 грн.

Прописка и военный билет

Здравствуйте! Мой брат 31год, не служил. Сразу после школы он уехал в другой город учится. В это время умирает отец и он бросил учебу и начал работать. По месту регистрации он не появлялся, так как все время работал. Сейчас взял квартиру, в ипотеку (В том городе где учился) и хочет там прописаться. Сказали только через военкомат. Что грозит в этом случае, если не служил? И не посадят ли в тюрьму за уклоние, так как есть ипотека и это очень важный нюанс. Какие действия должны быть?

Ответы юристов (6)

    Костромина Виктория
    Костромина Виктория 5 месяцев назад

    Адвокат, г. Киев, 19 лет опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    максимум будет штраф

    но медкомиссию нужно пройти

    0
    Савченко Олександр Михайлович
    Савченко Олександр Михайлович 5 месяцев назад

    Юрист, г. Чернигов, 4 года опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Добрий вечір.

    Вашому брату загрожує лише відповідальність по ст. 210 КУпАП.

    Стаття 210. Порушення військовозобов'язаними чи призовниками законодавства про військовий обов'язок і військову службу

    Порушення військовозобов'язаними чи призовниками правил військового обліку, неявка їх на виклик до військового комісаріату без поважних причин або несвоєчасне подання в обліковий орган, де вони перебувають на військовому обліку, відомостей про зміну місця проживання, освіти, місця роботи, посади, а також порушення порядку проходження навчальних зборів (занять) у навчальних закладах Товариства сприяння обороні України та професійно-технічних навчальних закладах -

    тягнуть за собою накладення штрафу від п'яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85-119 грн).

    Всього Вам доброго.

    0
    Гончаренко Константин
    Гончаренко Константин 5 месяцев назад

    Юрист, г. Сумы, 1 год опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Доброго дня!

    По Вашому питанню повідомляю наступне:

    У разі неявки до комісаріату без поважних причин. Вас чекає штраф від п’яти до семи мінімумів доходів громадян (85-119 гривень). За повторне правопорушення доведеться сплатити до 255 гривень (ст. 210 КУпАП).

    Адмін відповідальність накладається - шляхом виписування протоколу уповноваженою особою комісаріату.

    З повагою,

    Костянтин Гончаренко

    0
    Киншов Дмитрий Сергеевич
    33.3%
    Киншов Дмитрий Сергеевич 5 месяцев назад

    Юрист, г. Харьков, 2 года опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Добрий веір.

    Що стосується того, чи не притягнуть Вашого брата док римінальної відповідальності - це можливо тільки у тому випадку, коли Ваш брат колись отримав повістку на проходження строкової служби, підписав її та не з'явився. Після чого, справа передається до суду, та може бути застосована кримінальна відповідальність. Але. якщо брат спокійно ходив до 31 року та нічого про таке не знав, то можна з впевністю сказати, що нічого Він не підписував, а отже ніякої кримінальної відповідальності там й немає.

    Що буде у Вашому випадку - це адміністративна відповідальність - штраф.

    Відповідно до ст. 210 КупаП - Порушення військовозобов'язаними чи призовниками правил військового обліку, неявка їх на виклик до військового комісаріату без поважних причин або несвоєчасне подання в обліковий орган, де вони перебувають на військовому обліку, відомостей про зміну місця проживання, освіти, місця роботи, посади, а також порушення порядку проходження навчальних зборів (занять) у навчальних закладах Товариства сприяння обороні України та професійно-технічних навчальних закладах -

    тягнуть за собою накладення штрафу від п'яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною першою цієї статті або частиною першою статті 211 цього Кодексу, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, -

    тягне за собою накладення штрафу від десяти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    На сьогодні 1 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян = 17 гривень.

    Отже, Вам потрібно буде з'явитися до військомату, стати на облік та сплатити штраф за порушення ст. 210 Купап.

    Зараз, Вашого брата вже не призовуть на строкову службу, оскільки, відповідно до ст. 15 ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу" прозовний вік від 18 до 27 років.

    Якщо надана консультація Вам допомогла, прошу обрати їїї як найкращав ідповідь. Дякую.

    0
    Ковальчук Владимир
    Ковальчук Владимир 5 месяцев назад

    Адвокат, г. Киев

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Идете в Цнап берете справку что не стоите на учете в полиции.В военкомате справку заберут и назначат день и время беседы с юристом (не спрашивайте, зачем). Он определит вам штраф, ведь, согласно ст. 210 КУпАП, вы должны были стать на учет в военкомате в течение 7 дней с момента смены места жительства. Как это можно было выполнить физически, даже без сложной схемы с дополнительными медобследованиями, не очень ясно, но заплатить придется от пяти до семи необлагаемых минимумов доходов граждан, то есть от 85 до 119 грн. Проходите медкомисию и получаете военнний билет

    Все, получив военный билет или приписное, можно снова отправляться к регистратору в ЦНАП (не забудьте заранее записаться на время!). Там вас ждет еще один небольшой штраф за то, что так долго жили без регистрации, так как вы, проходя квест от военкома, естественно просрочили все допустимые сроки перерегистрации, ведь от прописки до прописки должно пройти не более 30 дней (закон №888-VIII о расширении полномочий органов местного самоуправления и оптимизации предоставления административных услуг). Придется заплатить от 17 до 51 грн — но только если вы профукали сроки уже не первый раз. Если не успели в 30-ти дневный срок после снятия с регистрации, зарегистрироваться, то процедура будет стоить уже 40 грн 80 коп. + протокол о нарушении

    Теперь наконец-то долгожданная прописка в кармане

    0
    Савченко Олександр Михайлович
    66.7%
    Савченко Олександр Михайлович 5 месяцев назад

    Юрист, г. Чернигов, 4 года опыта

    Обратиться Бесплатная оценка вашей ситуации

    Також хочу додати інформацію щодо порядку дій вашого брата.

    Якщо я правильно Вас зрозумів, то ваш брат наразі прописаний у будинку батьків (за місцем народження), однак хоче змінити прописку та прописатися в тому місті, де взяв квартиру в іпотеку.

    Є відповідний порядок реєстрації місця проживання: спочатку зняття/взяття на військовий облік, а потім вже реєстрація. Тому Вам і сказали, що змінити прописку можна лише після військкомату.

    Для початку вашому брату необхідно знятися з військового обліку за місцем своєї реєстрації.

    Необхідні документи для зняття з військового обліку:

    • заява про зняття з військового обліку;
    • паспорт;
    • ідентифікаційний код;
    • військово-обліковий документ (приписне свідоцтво, адже військового квитка я так розумію у вашого брата нема).

    Після зняття з військового обліку за місцем реєстрації вашому брату необхідно протягом 7 днів стати на військовий облік за новим місцем проживання, тобто в тому місті, де в нього квартира.

    І вже після взяття на військовий облік він зможе подати заяву на реєстрацію нового місця проживання з одночасним зняттям з реєстрації попереднього місця проживання.

    Всього доброго.

    0

Похожие вопросы