Задайте вопрос юристу

841 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 25 мая 2024, вопрос №110411 1300₴

Відстрочка загиблий брат

Звільнився зі служби 4 місяці тому, оскільки брат (по батьку) загинув на фронті.
Був нещодавно в ТЦК казали, що потрібно готуватись збирати речі, бо вже немає права на відстрочку. Що робити?

Ответы юристов (2)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    100%

    Доброго дня, Олеже!

    На жаль, зі змінами, які відбулись після 18 травня у законодавстві про мобілізацію, Ви втратили право на відстрочку, оскільки загинув Ваш неповнорідний брат. Тому, як би цинічно з боку ТЦК не виглядала пропозиція «збирати речі», але на цій підставі в Вас більше відстрочки немає.

    Тому терміново потрібно шукати інші підстави, які визначені статтею 23 ЗУ «Про мобілізацію»: навчання? сімейні обставини, наприклад, хвороба у батьків, дружини, їх інвалідність тощо? Робота на підприємстві, яке бронює своїх працівників? Ваш стан здоров'я?

    Чи можете Ви надати інформацію з цього приводу?

    Стаття 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    надає вичерпний перелік категорій осіб, які можуть мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації:

    Зокрема в ній зазначено:

    3. Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    4) жінки та чоловіки, чиї близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати або рідний (повнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, так ви не маєте право на відстрочку, треба щоб були близькі родичі

    Треба шукати підстави для відстрочки, у вас ж військовий квиток, саме проще буде отримати відстрочку по навчанню.зараз йде прийом у навчанні заклади, тому не втратьте свій шанс.

    Для отримання відстрочки вам потрібно вступити на аспірантуру.

    зв'язку зі змінами підстава виглядає так:

    • здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України “Про освіту”, а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури;

    Послідовність вищої освіти у вашому випадку зберігається.

    • початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти – молодший бакалавр (коледж ЧНУ);
    • перший (бакалаврський) – бакалавр;
    • другий (магістерський) – магістр;
    • третій (освітньо-науковий) – доктор філософії;
    • науковий рівень – доктор наук.

    Для отримання відстрочки вам потрібно подати заяву на ім'я комісара тцк про надання відстрочки від мобілізації додавши до неї нотаріально завірені копії таких документів

    Студентський квиток

    Наказ про зарахування до навчального закладу

    Довідка з навчального закладу Форми 20.

    довідка про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти ( https://info.edbo.gov.ua/check-person/ )

    Цих документів цілком достатньо для отримання відстрочки, додатково можно додати ще договір з навчальним закладом, чек про оплату навчання

    Заяву пишіть у двох екземплярах щоб на одному поставили штамп про її прийняття, і вона залишилась доказом її подачі.

    Пунктом 63 Пастанови 560 передбачено у разі подачі заяви на відстрочку на ВЛК не мають право направляти. Тому при вступі, одразу подавайте заяву.

    Зразок заяви додається


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України