Задайте вопрос юристу

842 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 29 мая 2024, вопрос №110789 650₴

Виключений в 2023 році але не внесений в Оберіг

Якщо я виключений з обліку в 2023 році але мене ТЦК не внесло в оберіг, то чи потрібно зараз щось робити? І чи має право тцк на вулиці видати повістку, бо немає даних в оберігу про це? Хоча я наче якляюсь вже не військовозобовʼязаним

Ответы юристов (9)

    Богун Сергій Павлович
    20%

    Доброго дня.

    Вам необхідно звернутися до ТЦК СП заявою щодо внесення відповідних змін до реєстру.

    Це необхідно зробити особисто.

    Інші варіанти відсутні.

    Якщо на вулиці при перевірці вашого військово-обліковий документу буде виявлена ця невідповідність вам можуть вручити повістку та доставити до ТЦК СП для оновлення цієї інформації.

    • Ігор Клиент 30 дней назад

      Ну так по документам я ж не військовозобовʼязаний і повістка мені не має права бути вручена. На руках висновок влк і квиток. В такому випадку я можу казати, що сам поїду в той тцк де виключили і буду там розбиратись, що до чого. І не брати повістку

      • Богун Сергій Павлович

        Я це розумію і цілком з вами згоден.

        Проте за словами речниці Міноборони саме буде такий порядок дій.

        Вам необхідно відкоригувати інформацію в реєстрі.

        Ті ж органи прикордонної служби в разі чого будуть переглядати інформацію саме в реєстрі.

    Кирда Вячеслав Володимирович
    20%

    Вітаю Вас!

    Так, потрібно робити, адже для системи Ви наразі є військовозобов'язаним. Відповідно на вулиці працівники ТЦК та СП можуть вручити Вам повістку для здійснення уточнення даних.

    Ситуація максимально абсурдна через недбалість дій працівників ТЦК та СП. Повний безлад відбувається в державі. Через халатність на недбалість посадових осіб, Ви до сих пір не виключені з військового обліку по якійсь там базі.

    З юридичної точки зору, Ви не перебуваєте на військовому обліку, відповідно не повинні уточнювати свої військово-облікові дані.

    18 травня законодавство передбачатиме, що:

    "...громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані..."

    И вообще как то с ними взаимодействовать?

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про військовий обов'язок і військову службу

    Стаття 37. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього

    ...

    6. Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які:

    ...

    3) визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку.

    Виключена з військового обліку особа не має обов'язків уточнювати дані та на неї не поширюється законодавства у сфері мобілізації.

    Щодо мобілізації, то Вам не можуть і не мають ніякого права навіть вручити повістку про явку, не говорячи про мобілізацію або ВЛК. Втім, на жаль, повістку можуть вручити будь-кому, в чому не один раз пересвідчувався на своїй практиці. Думаю це і стало предметом Вашого питання та мотивуючим фактором звернутися до юристів платформи. Тим не менше, це не повинно Вас хвилювати. Ви визнані непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку один раз, остаточно. Жодних переглядів по неправильній процедурі чи щось на кшталт цього - порушення Конституції та законів України.

    Чинне законодавство не передбачає права ставити виключених з обліку за станом здоров'я на повторний військовий облік за бажанням окремих нешанованих українцями громадян, не хвилюйтеся. Органи державної влади, на відміну від громадян, сповідують принцип - дозволено все, що прямо передбачено законом.

    Якщо Ви маєте на руках всі документи про виключення з військового обліку - Вам немає про що турбуватися. Ви не зобов'язані виконувати незаконні дії та вимоги органів влади та їх посадових осіб. Ви вже невійськовозобов'язаний!

    КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, № 30, ст. 141)

    Стаття 58. Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

    Ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.

    И есть ли возможность с этим документов выезжать за пределы Украины ? Если да, то какие еще документы нужны для выезда ?

    АЛГОРИТМ ДІЙ: Я б порадив Вам спробувати подати на адресу ТЦК та СП листа щодо внесення інформації про визнання Вас непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку до реєстру "Оберіг". І поки нікуди не ходити і нічого не оновлювати. Подайте заяву та чекайте відповіді від ТЦК та СП. У заяві вкажіть свій статус "невійськовозобов'язаний"!!!

    Щодо спілкування з ТЦК та СП, то вище я описав Ваш статус, Ви невійськовозобов'язаний, Вам ніхто не має права вручити навіть повістку. Але у Реєстрі буде битися Ваш статус "військовозобов'язаного". Потрібно спробувати врегулювати цей момент. Подайте письмову заяву, далі - направте адвокатський запит, за потреби - подавайте позов до суду про зобов'язання вчинити певні дії - внести інформацію про Вашу непридатність з виключенням з військового обліку до системи "Оберіг".

    З повагою!

    Дерій Владислав Олегович
    20%

    Вітаю Вас!

    Звідки у Вас інформація, що Ви не внесені в Реєстр? Ви зареєструвались в застосунку Резерв +? Якщо так - яку там висвічує інформацію?

    Вам потрібно особисто або рекомендованим листом з описом вкладненого повідомити РТЦК, щоб вони оновили інформацію про Вас. Надайте копії військово-облікового документа. Також можете звернутись до технічної підтримки додатку Реєстр+, можливо вони щось наплутали.

    Наступні Ваші кроки залежать від письмової відповіді ТЦК на Ваше звернення.

    Так як Ви виключені з військового обліку - відповідно Ви вже не перебуваєте на військовому обліку та є невійськовозобов'язаним, тому у Вас немає необхідності оновлювати дані.

    Те, що РТЦК не вніс дані до Реєстру - це не Ваша вина.

    Проте, якщо на вулиці Ви зустрінетсь з представниками ТЦК та вони в базі побачать, що Ви стоїте на військовому обліку, а по документах - виключений, Вам можуть вручити повістку на уточнення даних, а за відмову від неї доставити до ТЦК.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    • Ігор Клиент 30 дней назад

      Я просто знаю що ТЦК не вносив мої дані і в даному випадки чи можу я на вулиці цим апелювати і казати, що поїду в саме свій тцк, а не брати повістку і йти в інший

      • Дерій Владислав Олегович

        Згідно пункту 54 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період

        Під час перевірки військово-облікового документа: уповноважений представник територіального центру комплектування та соціальної підтримки зобов’язаний назвати своє прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності), посаду, а також пред’явити посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки, разом з паспортом громадянина (посвідченням офіцера, військовим квитком) ;

        поліцейські та представники органів охорони державного кордону або їх структурних підрозділів Держприкордонслужби відрекомендовуються у порядку , визначеному наказами керівників Національної поліції та Держприкордонслужби відповідно.

        У ході перевірки документів перевіряється приналежність громадян щодо військового обов’язку, звіряються їх персональні дані, дані військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки).

        Із зазначеною метою представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів охорони державного кордону або їх структурних підрозділів Держприкордонслужби та поліцейські можуть використовувати технічні прилади, засоби та спеціалізоване програмне забезпечення з доступом до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

        У разі встановлення, що громадянин порушує правила військового обліку, визначені Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 5, ст. 409), або Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, виявлення розбіжностей військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів старший групи оповіщення пропонує резервісту або військовозобов’язаному (крім резервістів та військовозобов’язаних СБУ та розвідувальних органів) прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік, проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів. Із зазначеною метою громадянину оформляється та вручається повістка.

        У разі відмови резервіста або військовозобов’язаного від отримання повістки представником, який уповноважений вручати повістки, складається акт відмови від отримання повістки, який підписується не 26 менш як двома членами групи оповіщення.

        Акт відмови від отримання повістки оголошується громадянину. Акт відмови від отримання повістки подається керівнику районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для вжиття заходів до притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності. Акт відмови від отримання повістки реєструється в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

        У разі відмови прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки поліцейський, який входить до складу групи оповіщення, проводить адміністративне затримання та доставлення громадянина до такого центру на підставі статей 261 і 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

        Отже, тепер за відмову від повістки або за відмову прослідувати до РТЦК поліцейські можуть затримати Вас та доставити до ТЦК для уточнення даних.

        Апелювати тим, що Ви по документам є виключений Ви звичайно можете, але як поведуть себе представники ТЦК та поліції - невідомо. Якщо вони адекватні - то Вам нічого не загрожує, якщо ні - будуть здійснювати психологічний тиск.

        Формально, якщо є розбіжності між інформацією у ВОД та в Реєстрі - то це є підставою для отримання повістки або доставленням до ТЦК.

        Затримувати Вас можуть лише представники поліції, ТЦК може видавати лише повістки або Акт відмови.

        Ви можете зараеєструватись в додатку Реєстр+ або звернутись в ЦНАП та отримати Витяг з Реєстру військовозобов'язаних, якщо там написано включений - тоді взагалі не вчиняйте ніяких дій.

    Айвазян Юрий Климентьевич
    20%

    Доброго дня, Вадиме!

    Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

    У разі встановлення, що громадянин порушує правила військового обліку, визначені Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 5, ст. 409), або Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, виявлення розбіжностей військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів старший групи оповіщення пропонує резервісту або військовозобов’язаному (крім резервістів та військовозобов’язаних СБУ та розвідувальних органів) прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік, проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів. Із зазначеною метою громадянину оформляється та вручається повістка.

    Згідно із Постановою КМУ №5559 "ПОРЯДОК оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервісті".

    4. У разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов’язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:

    у паперовій формі — повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;

    в електронній формі — повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку. Зміни вносяться протягом п’яти робочих днів з дня реєстрації заяви.

    Отже, незважаючи на публічні заяви речника Міноборони про те, що щтрих-код не потрібен виключеним з обліку за станом здоров'я, як також на сам факт того, що Ви не повинні перебувати у вищезгаданному реєстрі, оскільки не є військовозобов'язанним, є багато випадків, коли таким особам із-за розбіжностей у реєстрі вручають повістки та не випускають за кордон.

    Тому, все ж таки раджу направити до ТЦК рекомендованим листом заяву на внесення інформації щодо виключення Вас з обліку у реєстрі.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Корнійчук Євген Іванович
    20%

    Доброго дня, треба звератись до ТЦК для, треба розуміти на яких підставах ви були виключені. Чи є у вас рішення ВЛК?

    «Виключений з військового обліку» означає, що особа втрачає статус військовозобов’язаного та на неї не поширюються обовʼязки з військового обліку. Зокрема така особа не може бути призвана під час мобілізації, після виключення з обліку не зобов’язана проходити ВЛК, оновлювати облікові дані, такій особі не можна вручати повістку. Це поняття є постійним і особа не повинна знову ставати на військовий облік.

    «Знятий з військового обліку» це тимчасове поняття та воно не означає звільнення від статусу військовозобов’язаного. Після зняття з військового обліку військовозобов’язаний продовжує виконувати обовʼязки військового обліку (проходження ВЛК, оновлення військово-облікових даних, повідомлення ТЦК та СП про зміну місця проживання тощо) та повинен стати на військовий облік в іншому органі, до прикладу в ТЦК та СП іншої області або ж в консульстві України в іншій країні.

    КОГО ЗНІМАЮТЬ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ ТА ЯКІ Є ПІДСТАВИ ДЛЯ ЗНЯТТЯ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ?

    Правила військового обліку передбачають чіткий та вичерпний перелік підстав для зняття з військового обліку військовозобовʼязаних. Так, зняти з військового обліку можна наступних військовозобовʼязаних:

    • Військовозобов’язані, які змінюють місце проживання та переїжджають проживати в ту територію, на яку юрисдикція ТЦК та СП, де вони перебувають на обліку не поширюється.

    *Після цього військовозобов’язаний повинен стати на військовий облік в тому ТЦК та СП, який поширює юрисдикцію на територію нового місця проживання військовозобов’язаного. Під час дії воєнного стану змінити місце проживання, місце прописки можливе лише з дозволу ТЦК та СП.

    • Військовозобов’язані, яких прийняли на службу в правоохоронні органи такі як Національна поліція України, ДБР, БЕБ, органів цивільного захисту тощо.

    *Такі військовозобов’язані беруться на облік у відповідних органах в яких починають проходити службу.

    • Військовозобов’язані, які переїжджають для тимчасового (понад 3 місяців) проживання за кордон.

    *Такі військовозобов’язані повинні стати на консульський військовий облік в тій країні, в якій тимчасово проживають.

    ЯК ЗНЯТИСЯ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ?

    Щоб знятися з військового обліку, військовозобов’язаному потрібно особисто зʼявитися в ТЦК та СП, в якому він перебуває на військовому обліку та подати відповідну заяву.

    При цьому, зняттю з військового обліку під час загальної мобілізації передують усі мобілізаційні процедури: оновлення облікових даних, проходження ВЛК та виявлення підстав для відстрочки.

    Детальніше про підстави для відстрочки ви можете прочитати за посиланнями: відстрочка від мобілізації, відстрочка для догляду за інвалідом.

    При знятті з військового обліку військовозобов’язаний повинен мати при собі паспорт, військово-обліковий документ (військовий квиток, тимчасове посвідчення військовозобов’язаного тощо), а також документи, які підтверджують зміну облікових даних та право на відстрочку.

    Військовозобов’язаний є знятим з військового обліку у військкоматі після отримання відповідної відмітки під назвою «Знятий з військового обліку» в військово-облікових документах.

    ЩО РОБИТИ ЯКЩО Є ВІДМІТКА ЗНЯТИЙ З ОБЛІКУ?

    Після отримання відмітки «Знятий з військового обліку» військовозобов’язаний повинен стати на військовий облік в іншому ТЦК та СП або ж в іншому органі, де буде перебувати на військовому обліку.

    Такий обов’язок – з’явитись у відповідний орган для постановки на військовий облік військовозобов’язаний повинен виконати протягом 7 днів з моменту зняття з обліку.

    КОГО ВИКЛЮЧАЮТЬ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ АБО ЯК ВИКЛЮЧИТИСЯ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ?

    Аналогічно як і у випадку зняття з військового обліку, підстави для виключення з військового обліку прописані у Правилах військового обліку. Так, виключають з військового обліку тих, хто:

    • був мобілізований та прийнятий на військову службу.

    *В такому випадку військовозобов’язаний отримує статус військовослужбовця, а особова справа направляється до відповідної військової частини.

    • є непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку за висновком ВЛК.

    *Ключовим є саме визнання особи непридатною. При цьому, висновок про непридатність та виключення з військового обліку передається на затвердження до регіональної ВЛК.

    • досягнув граничного віку перебування в запасі. За загальним правилом, такий вік становить 60 років.
    • припинив громадянство України.
    • засуджений до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину.
    • відбуває реальне покарання в установі виконання покарань.
    ЯКИЙ ПОРЯДОК ВИКЛЮЧЕННЯ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ?

    Для виключення із військового обліку, в першу чергу, повинна бути підстава. Якщо така наявна у військовозобов’язаного, то він особисто з’являється в ТЦК та СП та подає відповідну заяву про виключення з обліку та документи, що підтверджують підставу для виключення.

    За результатом виключення з військового обліку, у військово-обліковому документі має бути поставлена відмітка «Виключений з військового обліку».

    ЯКІ НАСЛІДКИ ВИКЛЮЧЕННЯ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ?

    Виключення з військового обліку передбачає втрату статусу військовозобов’язаного. Відповідно, як уже зазначалось вище, особа, виключена з військового обліку, не має обов’язків, пов’язаних із військового обліку, не повинна проходити ВЛК, оновляти військово-облікові дані та інші.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України