Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 05 июня 2024, вопрос №111577 650₴

Чи вірно заповнена заява в розділі частину і абзацу

Вітаю!
Я підготовлюю заяву на відстрочку на підставі того, що мій батько інвалід 1 групи і я його утримую (статья 23 п 13 ЗУ Про мобілізацію і мобілізаційну підготовку).Заява подається за формою згідно постанови де вказується тільки статья, частина і абзац. Я приєднав до цього листа заповнену форму заяви і витяг с норми на яку я посилаюсь. Питання, чи вірно вказані в мій формі заяви абзац і частина статті 23 по даній підставі? Чи не перепутав я місцями?
Оскільки частину і абзац часто путають і це може буди підстава для відмови.

Ответы юристов (15)

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Вірніше п. 13 частини 1 ст. 23.

    Віктор Клиент 5 месяцев назад

    Немає пункту в формі заяви, який викладений КМУ 560 тільки частина абзац і статя

    • Богун Сергій Павлович

      Ви можете це виправити. В тексті закону це пункт.

    • Богун Сергій Павлович

      Оскільки в тексті Закону ця норма позначена як "пункт 13" я раджу вам зазначати саме "пункт". Комісія при ТЦКСП керується Законом, а не "формою заяви" до постанови.

    • Богун Сергій Павлович

      Доброго дня.

      На підтвердження моїх слів:

      КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИПОСТАНОВА

      від 7 червня 2024 р. № 675Київ

      Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 і від 16 травня 2024 р. № 560

      7) у додатках до Порядку:

      у додатку 4 слова і цифри “особою, яка на підставі абзацу ___ частини ___ статті 23” замінити словами і цифрами “особою, яка на підставі абзацу (за наявності) ___ пункту ___ частини ___ статті 23”;

    Віктор Клиент 5 месяцев назад

    Немає пункту в формі заяви, який викладений КМУ 560 тільки частина абзац і статя

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Вікторе!

    Якщо говорити саме про абзаци, то пункт 13 - є абзацем 14 статті 23 ЗУ "Про мобілізацію", оскільки перший абзац виглядає наступним чином:

    "Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:".

    Тому Ви можете написати абзац 14 (пункт 13), таким чином Ви зазначите і абзац, і пункт за яким оформлюєте відстрочку.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович
    33.1%

    Доброго дня!

    В заяві вкажіть "... на підставі пункту 13 частини 1 статті 23..."

    Проте, виникає інше питання чи маєте Ви всі необхідні документи для отримання відстрочки саме по цій підставі?

    Можливо Вам краще оформити відстрочку на підставі здійснення догляду?

    Згідно статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію":

    1. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

    13) які мають одного із своїх батьків з інвалідністю І чи ІІ групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи, за умови відсутності інших осіб, які не є військовозобов’язаними та відповідно до закону ЗОБОВ'ЯЗАНІ їх утримувати (крім випадків, якщо такі особи самі є особами з інвалідністю, потребують постійного догляду, перебувають під арештом (крім домашнього арешту), відбувають покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі). У разі відсутності невійськовозобов’язаних осіб здійснювати догляд за особою з інвалідністю І чи ІІ групи може лише одна особа з числа військовозобов’язаних за вибором такої особи з інвалідністю.

    Згідно додатку 5 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період для оформлення відстрочки за пунктом 13 статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" Вам потрібно подати такі документи:

    для особи, яка зайнята доглядом, - документи, що підтверджують родинні зв’язки, та один із документів, що підтверджує неможливість інших осіб, які не є військовозобов’язаними та які зобов’язані за законом утримувати одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи, здійснювати догляд за ними: інвалідність такої особи, її потребу у постійному догляді, перебування під арештом (крім домашнього арешту), відбування покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі, документи про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд або акт про встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду) (додаток 8), в якому зазначаються відомості про відсутність інших осіб, які могли б здійснювати такий догляд;

    для особи, яка потребує догляду, - один із документів, що підтверджує інвалідність особи, яка потребує догляду: довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ, або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики, та висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу в постійному догляді (для осіб з інвалідністю II групи)

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Віктор Клиент 5 месяцев назад

    Я питаю не про документи, то інше питання і все в мене є. Я питаю чи вірно я заповнив в заяві частину і абзац? В формі заяви за постновою 560 є тільки графи частина абзац і статя

    Віктор Клиент 5 месяцев назад

    Я питаю не про документи, то інше питання і все в мене є. Я питаю чи вірно я заповнив в заяві частину і абзац? В формі заяви за постановою 560 є тільки графи: частина, абзац і статя

    • Дерій Владислав Олегович

      Абзац 14 частини 1 статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"

      В заяві можете написати "...абзац 14 (пункт 13) частини 1 статті 23..."

      Проте, не буде помилкою, якщо Ви просто напишете " пункт 13 частини 1 статті 23", адже в даній статті підстави для відстрочки передбачені не в абзацах, а в пунктах. Чому КМУ в шаблоні заяві про відстрочку цього не врахував - невідомо.

    Турчин Ярослав Олександрович
    50%

    ВІТАЮ ВАС, пане ВІКТОР!

    Так, заява оформлена правильно. Звісно з точки зору юридичної техніки та грамотності правильно зазначати "пункт", а не "абзац". Але де ТЦК, Міністерство оборони і де юридична грамотність?!

    Тому багато клієнтів уже стикнулися з тим, що абсолютно юридично безграмотна особа, яка представляє владу в особі ТЦК та СП, вимагає, щоб було написано саме абзац. Абзац то абзац. Звісно навіть кажучи про абзаци - це абсолютно безграмотно, бо по факту першим абзацом є формулювання " Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:" але вже склалося інше світосприйняття в ТЦК, а пункт 1 виступає 2-м абзацом відносно статті 23, якби не мав нумерації.

    Навіть постанова КМУ № 560 від 16.05.2024 р., яка затверджує цю горезвісну заяву - оперує відносно статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготвоку та мобілізацію" поняттям "пункти", а не "абзаци".

    Цю міну заповільненої дії заклав Уряд України, апарат якого погодив абсолютно безграмотну форму Заяви, в якій зазначив абзац, замість пункту. Тепер бюрократи б"ють на це. В будь-якому разі - неправильне зазначення не може бути підставою для відмови у наданні відстрочки.

    Намагатися воювати з вітряними млинами як у всесвітньо відомому романі Мігеля де Сервантеса "Премудрий ідальго Дон Кіхот Ла-Манчський" - безперспективно та даремно.

    Хочуть абзац, хай буде абзац.

    Головне Ваше завдання мати дійсно 100 % підстави та докази їх існування та належним чином зареєструвати заяву.

    За Вашою підставою має не бути інших осіб, які можуть здійснювати догляд за батьком. Також вимагають висновок ЛКК. Іноді навіть за наявності запису про потребу догляду у довідці МСЕК.

    Також маю нагадати, що Вас до розгляду заяви не мають право направляти ні на які ВЛК.

    А так само вилучати військовий квиток можуть лише на підставі розписки, яку Вам зобов"язані видати.

    ВІдповідно до пункту 58 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 560, За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані (крім заброньованих) особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації.

    Пункт 59 Порядку передбачає, що Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлятися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов’язаний має право на відстрочку з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

    Відповідно до пункту 60 Порядку, Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів.

    Комісія зобов’язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.

    На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки.

    Рішення комісії оформляється протоколом. Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв’язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.

    У разі позитивного рішення військовозобов’язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6.

    У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов’язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7.

    Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

    До ухвалення комісією рішення військовозобов’язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

    Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації надається на строк дії відповідних законних підстав, але не більш як на строк проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України.

    У разі продовження строку проведення мобілізації перевірка підстав у військовозобов’язаного на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, крім підстав, зазначених у пункті 2 частини першої, пунктах 3, 4, 5 частини третьої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, здійснюється за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    Для продовження строку дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язаний з виданням Указу Президента України про продовження строку проведення мобілізації подає (надсилає) на розгляд комісії заяву у паперовій або електронній формі, зокрема, у разі технічної реалізації засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста.

    У разі неможливості провести перевірку у військовозобов’язаного підстав для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів територіальний центр комплектування та соціальної підтримки повідомляє про необхідність надання відповідних підтвердних документів.

    ВІдповідно до пункту 63 Порядку, Військовозобов’язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.

    У разі ухвалення комісією рішення про відмову у наданні відстрочки військовозобов’язаний, який підлягає призову на військову службу під час мобілізації, направляється на медичний огляд для визначення придатності до військової служби. Військовозобов’язані, у яких строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не завершився, на медичний огляд не направляються, крім випадків, коли військовозобов’язані приймаються на військову службу за контрактом.

    Відповідно до пункту 25 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікових документів для призовників, військовозобов"язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 16.05.2024 р. № 559, Громадянин України може передавати військово-обліковий документ на бланку працівнику, відповідальному за ведення військового обліку, для внесення змін за умови одержання розписки, оформленої за формою згідно з додатком 3.

    Військово-обліковий документ на бланку повертається громадянину України не пізніше семи робочих днів з дня видачі такої розписки.

    Хай щастить!

    З повагою, юрист Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)

    Кирда Вячеслав Володимирович
    16.9%

    Вітаю Вас.

    Не зовсім вірно. Дійсно, наші урядовці знову самі наробили юридичних непорозумінь, то мусимо їх виправляти. Я своїм клієнтам готую заяви та вказую наступним чином (на прикладі Вашої підстави): "...на підставі абзацу 14 (пункту 13) частини першої статті 23 Закону України...".

    З повагою!

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас, пане Вікторе!

    Якщо Ви ще не подали заяву про відстрочку, то сьогодні КМУ опублікув постанову " Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 і від 16 травня 2024 р. № 560" https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennia-zmin-do-...

    у додатку 4 (заяві про відстрочку) слова і цифри “особою, яка на підставі абзацу ___ частини ___ статті 23” замінили словами і цифрами “особою, яка на підставі абзацу (за наявності) ___ пункту ___ частини ___ статті 23”

    Тобто, заява про відстрочку зазнала змін, проте в Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період вони ще не опубліковані

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Корнійчук Євген Іванович

    Доброго дня, Це все формальність, головне додати відповідні документи, які підтверджують ваше право на відстрочку!

    для особи, яка зайнята доглядом, — документи, що підтверджують родинні зв’язки, та один із документів, що підтверджує неможливість інших осіб, які не є

    військовозобов’язаними та які зобов’язані за законом утримувати одного із своїх батьків з інвалідністю І чи ІІ групи або одногоз батьків дружини (чоловіка) з числаосіб з інвалідністю І чи ІІ групи, здійснювати догляд за ними: інвалідність такої особи, її потребу у постійному догляді, перебування під арештом (крім домашнього арешту), відбування покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі, документи про отримання компенсації (допомоги,

    надбавки) на догляд або акт про встановлення факту здійснення особою догляду (постійного догляду) (додаток 8), в якому зазначаються відомості про відсутність інших осіб,

    які могли б здійснювати такийдогляд;

    для особи,яка потребує догляду, — один із документів, що підтверджує інвалідність особи, яка потребує догляду: довідка до акта огляду медико-соціальною експертною

    комісією за формою, затвердженою МОЗ, або посвідчення,

    яке підтверджує відповідний статус, або пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та

    дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики, та

    висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу в постійному догляді (для осіб з інвалідністю II групи)

    Я, (прізвище, власне ім’я та по батькові (за наявності), дата народження)

    повідомляю, що є особою, яка на підставі абзацу 14 частини першої статті 23

    Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” не підлягає призову на військову службу під час мобілізації.

    На підставі викладеного прошу розглянути мою заяву та оформити мені у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 560, довідку про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.

    Про результати розгляду заяви та прийняте рішення прошу повідомити мені письмово за адресою, що зазначена у заяві.

    Додаток

    (засвідчені копії документів, що підтверджують право на відстрочку)

    20р.

    (дата)(підпис)(власне ім’я та прізвище)


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024