Начните консультацию с юристом онлайн
Вітаю. Ситуація наступна: мені 25 років, останній раз був в тцк в липні 2022 року по повістці(тоді було 23 роки). Оновив дані про себе та пройшов мед комісію. Документів мені ніяких не дали сказавши, що закінчилися бланки. Пізніше телефонували, щоб збирав речі на полігон (але на скільки я розумію це не рахується повісткою). У зв'язку з зменшенням мобілізаційного віку, мене можуть мобілізувати. Планую оновити дані в ЦНАПі для вступу на бакалаврат. Питання чи "безпечна" така процедура? Як правильно вчинити в даній ситуації?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (10)
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
ВСТУПИТИ ДО ВИШУ МОЖНА ТІЛЬКИ МАЮЧИ ДІЙСНИЙ ВОД.
ОНОВЛЮЮЧИ ДАНІ ВИ АВТОМАТИЧНО ЙОГО НЕ НАБУВАЄТЕ.
Уряд вніс зміни до Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Про це йдеться в Постанові від 18 червня 2024 р. № 721.
Так, згідно з постановою військово-обліковий документ оформляється засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста та/або Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері нацбезпеки і оборони та/або Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі — Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Дії (у разі технічної реалізації).
QR-код військово-облікового документа
У військово-обліковому документі в електронній формі відображається унікальний електронний ідентифікатор у вигляді двовимірного штрихкоду (далі — QR-код військово-облікового документа).
Військово-обліковий документ в електронній формі є дійсним лише за наявності QR-коду та не може використовуватися без нього.
Військово-обліковий документ в електронній формі може бути роздрукований. У такому випадку він повинен містити QR-код військово-облікового документа, придатний для зчитування.
Військово-обліковий документ в електронній формі має містити такі відомості:
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Дмитро!
З якої причини Вам проводили ВЛК у 2022 році? Ви військовозобов'язаний? Вас визнали обмежено придатним при проходженні ВЛК? Який саме документ Вам не видали в ТЦК, мова йде про ВОД? Якщо так, то чи маєте Ви на руках взагалі якійсь військово-обліковий документ, оскільки останній потрібен Вам для вступу до ВНЗ.
Ви хочете оновити дані в ЦНАП або отримати ВОД з QR кодом?
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеОНОВЛЕННЯ ДАНИХ ТА ОТРИМАННЯ ЕЛЕКТРОННОГО ВОД ТО РІЗНІ РЕЧІ.
яка процедура отримання ВОД
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеДля отримання ВОД необхідно:
а) надати наступні документи:
б) пройти військово-лікарську комісію для визначення придатності до військової служби.
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеОНОВЛЕННЯ ДАНИХ ДО 17.07, ЦЕ ВАШ ОБОВ'ЯЗОК.
КОЛИ ВАМ НАДІЙДЕ ПОВІСТКА ЗНАЄ ТІЛЬКИ ТЦКСП.
ОНОВЛЕННЯ ДАНИХ НЕ НАДАЄ ВАМ ПРАВА НА ВСТУП ДО ВИШУ.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеЯкщо Ви були визнані непридатним у мирний час, то є військовозобов'язанним, оскільки були визнані обмежено придатним у воєнний час та зараховані до запасу.
Єдиний варіант отримати документ - це або встановлювати Резерв+ або звертатись до ЦНАП. Якщо в реєстрі наявні всі дані, які необхідні, то підтягнеться ВОД з QR кодом https://www.kmu.gov.ua/news/elektronnyi-viiskovo-oblikovyi-dokument-otrymuite-v-tsnapi-za-15-khvylyn#:~:text=Військовозобов%27язані%2C%20призовники%20та%20резервісти,процедура%20триває%20до%2015%20хвилин.
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
Вітаю. Ситуація наступна: мені 25 років, останній раз був в тцк в липні 2022 року по повістці(тоді було 23 роки). Оновив дані про себе та пройшов мед комісію. Документів мені ніяких не дали сказавши, що закінчилися бланки. Пізніше телефонували, щоб збирав речі на полігон (але на скільки я розумію це не рахується повісткою). У зв'язку з зменшенням мобілізаційного віку, мене можуть мобілізувати. Планую оновити дані в ЦНАПі для вступу на бакалаврат. Питання чи "безпечна" така процедура? Як правильно вчинити в даній ситуації?
Для вступу до закладу освіти Ви повинні мати актуальний військово-обліковий документ, це основне. Я так рахую, що у віці 23 років Ви не отримали належний ВОД, зокрема тимчасове посвідчення військовозобов'язаного.
Але загалом, вступити без належного ВОД - реально, якщо заклад освіти погодиться піти на це. Зокрема Міністерство освіти і науки не забороняє цього. Зокрема у листі від 13.07.2023 МОН зазначає, що:
"...Звертати увагу на вік вступників, які надають посвідчення про приписку до призовної дільниці. Вступники у віці старше 27 років на день початку вступної кампанії є військовозобов'язаними та повинні надавати військовий квиток або посвідчення військовозобов'язаного. Вступники 2007 року народження та вступники молодшого віку не повинні надавати військо-облікові документи.
У разі прийняття рішень про зарахування на навчання в умовах неможливості подання окремими вступниками військово-облікових документів з об'єктивних причин (наприклад, медична комісія направила вступника на додаткове обстеження тощо), оформлювати документальні зобов'язання вступників подати зазначені документи у стислі і конкретні терміни строком до двох місяців..."
Тому ВУЗ може піти Вам назустріч у цій ситуації. Тут треба співпрацювати тільки із закладом освіти.
З повагою!
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, для вступу вам треба мати військово обліковий документ, враховуючи, що вам 25 років це повинен бути військовий квиток. Але зі свого досвіду скажу, що є такі ВНЗ які приймають до навчального закладу під розписку або інше. Тому рекомендую, шукати такий ВНЗ, який прийме вас з вашим приписним, після чого ви відвідаєте ТКЦ виготовите квиток, та отримаєте відстрочку.
У зв'язку зі змінами підстава виглядає так:
Послідовність вищої освіти у вашому випадку зберігається.
Для отримання відстрочки вам потрібно подати заяву на ім'я комісара тцк про надання відстрочки від мобілізації додавши до неї нотаріально завірені копії таких документів
Студентський квиток
Наказ про зарахування до навчального закладу
Довідка з навчального закладу Форми 20.
довідка про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти ( https://info.edbo.gov.ua/check-person/ )
Цих документів цілком достатньо для отримання відстрочки, додатково можно додати ще договір з навчальним закладом, чек про оплату навчання
Заяву пишіть у двох екземплярах щоб на одному поставили штамп про її прийняття, і вона залишилась доказом її подачі.
Пунктом 63 Пастанови 560 передбачено у разі подачі заяви на відстрочку на ВЛК не мають право направляти. Тому при вступі, одразу подавайте заяву.
Зразок заяви додається
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеДобро дня.
Ви матимете право на відстрочку у разі вступу до ВНЗ.
Згідно п. 2 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого ПКМУ від 16 травня 2024 р. №560 на військову службу під час мобілізації, на особливий період призиваються резервісти та військовозобов’язані, які придатні до військової служби за станом здоров’я та не мають права на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, для комплектування (доукомплектування) з’єднань, військових частин, установ, організацій, вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, навчальних частин (центрів) Збройних Сил та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також правоохоронних органів спеціального призначення з правоохоронними функціями.
Згідно з п. 56 - 60 Порядку відстрочка від призову на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період надається військовозобов’язаним з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.
Для розгляду питань надання військовозобов’язаним відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період при районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (відокремлених відділах) утворюються комісії у такому складі: голова комісії — керівник районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відокремленого відділу); члени комісії — представники апарату, структурних підрозділів (освіти та науки, охорони здоров’я, соціального захисту населення, служби у справах дітей, центру надання адміністративних послуг) районної, міської держадміністрації (військової адміністрації). Для розгляду питань надання військовозобов’язаним, які перебувають на військовому обліку в розвідувальних органах, СБУ, відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період наказами керівників відповідних підрозділів розвідувальних органів, Центрального управління або регіонального органу СБУ утворюються відповідні комісії. Надання військовозобов’язаним відстрочок комісіями, утвореними в розвідувальних органах, СБУ, здійснюється відповідно до цього Порядку.
За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані (крім заброньованих) особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5 до Порядку.
Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації.
До відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки подаються документи, зазначені у переліку згідно з додатком 5 до Порядку. В Вашому випадку це Довідка про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, або довідка закладу освіти про зарахування на навчання до інтернатури та довідка закладу охорони здоров’я про місце роботи на посаді лікаря-інтерна.
Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлятися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов’язаний має право на відстрочку з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.
Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів.
Комісія зобов’язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади. На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.
Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв’язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення. У разі позитивного рішення військовозобов’язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6 до Порядку.
У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов’язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7 до Порядку.
Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.
До ухвалення комісією рішення військовозобов’язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.
Військовозобов’язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби (п. 63).
Зверніть увагу на перелік документів. До відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки подаються документи, зазначені у переліку згідно з додатком 5 до Порядку. В Вашому випадку це Довідка про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, або довідка закладу освіти про зарахування на навчання до інтернатури та довідка закладу охорони здоров’я про місце роботи на посаді лікаря-інтерна.