Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 09 июля 2024, вопрос №114720 350₴

Оновлення військово-облікових даних

Я військовозабов'язаний, маю на руках тимчасове посвідчення без термінів і без коду, який зараз вклеюють, для відстрочки з 2022 року навчався на магістратурі і в 2022 проходив ВЛК де був визнаним придатним (після 2022 не проходив ВЛК), після нового закону друга вища освіта не дає бронювання дані ще не оновлював, також з дружиною маємо квартику з частками 50/50, маю декілька питань:
1) Чи варто оновлювати військово-облікові дані ?
2) Чи варто переписати частку нерухомості на дружину ?
3) Яка ситуація з штрафами, якщо не оновлюватиму дані і якщо оновлюватиму, як буде здійснюватись штрафування кожного міцсяця штраф 17+ тис, чи кожного разу як надсилають мені повістку, яку я ігноруватиму штраф 17+ тис. ?
4) Які взагалі передбачені санкції/обмеження за не явку по повістці ?

Ответы юристов (4)

    Айвазян Юрій Климентійович
    75.4%

    Доброго дня, Юрію!

    1) Чи варто оновлювати військово-облікові дані ?

    Законодавство покладає на Вас обов'язок щодо оновлення даних до 16 липня 2024 року.

    Отже, якщо Ви не оновите дані, то можливо отримаєте штраф за статтею 210 КУпАП на суму від 17000 грн. до 25500 грн. Після зазначеної вище дати Вам прийде повістка за місцем реєстрації.

    Варіант другий, який передбачає оновлення даних, убезпечить Вас від штрафу за статтею 210 КУпАП, але повістку Ви все одно отримаєте за фактичною адресою проживання, яку вкажите при оновленні даних.

    Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

    "34. Повістка про виклик резервіста або військовозобов’язаного до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ може бути надіслана зазначеними органами військового управління (органами) засобами поштового зв’язку рекомендованим поштовим відправленням (поштовим відправленням з оголошенням цінності з описом вкладення) з повідомленням про вручення на адресу його місця проживання після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних, у тому числі адреси місця проживання.

    У разі неуточнення протягом 60 днів резервістом або військовозобов’язаним своєї адреси місця проживання повістка надсилається на його адресу зареєстрованого/задекларованого місця проживання".

    41. Належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов’язаного про виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ є:

    1) у разі вручення повістки — особистий підпис про отримання повістки, відеозапис вручення повістки або ознайомлення з її змістом, у тому числі відеозапис доведення акта відмови від отримання повістки (додаток 2), а також відеозапис відмови резервіста або військовозобов’язаного у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки;

    2) у разі надсилання повістки засобами поштового зв’язку: день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;

    день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під час уточнення своїх облікових даних;

    день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси місця проживання".

    2) Чи варто переписати частку нерухомості на дружину ?

    Якщо це для Вас не проблема і в планах немає намірів з'являтись за повістками до ТЦК, то краще переписати.

    3) Яка ситуація з штрафами, якщо не оновлюватиму дані і якщо оновлюватиму, як буде здійснюватись штрафування кожного міцсяця штраф 17+ тис, чи кожного разу як надсилають мені повістку, яку я ігноруватиму штраф 17+ тис. ?

    За неоновлення даних Вас можуть притягнути до відповідальності лише один раз. Кожна неявка по повістці - це окреме повторне правопорушення.

    4) Які взагалі передбачені санкції/обмеження за не явку по повістці ?

    Такі ж самі, як і за статтею 210 КУпАП - штраф у сумі від 17000 грн. до 25500 грн. Тільки у разі неявки за повісткою адмінистративне правопорушення буде кваліфіковане вже за статтею 210-1 КУпАП.

    Зверніть увагу на статтю 268 КУпАП, яка передбачає позгяд справи про притягнення Вас до відповідальності та винесення відповідної постанови у Вашій присутності.

    "Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Особливості розгляду справ про адміністративні правопорушення у сферах забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, безпеки на автомобільному транспорті та про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), встановлюються статтями 279 - 1-279 - 8 цього Кодексу".

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Юрій Клиент 4 месяца назад

      якщо я все правильно зрозумів то дані краще оновити, а штрафи по повістці якщо мене не повідомлять то вони будуть не дійсні? чи все таки вони будуть накладатись ,але їх треба буде оспорювати тим що мене не повідомили про притягнення до адмін. відповідальності?і те що я проходив ВЛК в 2022 воно вже не дійсне, мені одразу бойову не вручатимуть?

      • Айвазян Юрій Климентійович
        чи все таки вони будуть накладатись ,але їх треба буде оспорювати тим що мене не повідомили про притягнення до адмін. відповідальності?і

        Штрафи, скорше за все, будуть накладатись. І так, Ви повинні будете оскаржувати постанови ТЦК у судовому порядку.

        те що я проходив ВЛК в 2022 воно вже не дійсне, мені одразу бойову не вручатимуть?

        Ні, не вручатимуть. Вам повинні провести повторну ВЛК перед мобілізацією.

    Дерій Владислав Олегович
    24.6%

    Доброго дня!

    1) Чи варто оновлювати військово-облікові дані ?

    Відповідно до Прикінцевих та перехідних положень закону ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» (набув чинності 18 травня) громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані.

    У разі перебування на території України уточнити дані можливо:

    • шляхом прибуття самостійно до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на військовому обліку чи за своїм місцем проживання, або
    • до центру надання адміністративних послуг, або
    • через електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста (за наявності).

    За неоновлення даних можливий штраф за статтею 210 КУпАП.

    Проте, положення статей 210, 210-1 КУпАП не застосовуються у разі можливості отримання держателем Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів персональних даних призовника, військовозобов’язаного, резервіста шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи.

    Тобто, якщо ТЦК отримає інформацію про Вас з інших реєстрів податкова, ДМС, Рестру територіальної громади - Вас не повинні притягнути до відповідальності за неуточнення даних. Поки що судової практики по цьому питанню немає, тому яку позицію займе ТЦК невідомо.

    2) Чи варто переписати частку нерухомості на дружину ?

    Теоретично, якщо Ви порушили законодавство про мобілізацію, Вас притягнули до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу, Ви цей штраф не сплатили, то ТЦК може звернутись до виконавчої служби щоб арештувати Ваші рахунки чи майно. Проте, якщо штраф виписали незаконно - Ви його можете оскаржити.

    Якщо сума штрафу буде меншою за 20 мінімальних зарплат (160 тис грн) - звернення стягнення на єдине житло не здійснюється (частина 7 статті 48 ЗУ "Про виконавче провадження).

    Тобто якщо у Вас одна квартира, то стягнення з даного майна не дозволяється законодавством.

    3) Яка ситуація з штрафами, якщо не оновлюватиму дані і якщо оновлюватиму, як буде здійснюватись штрафування кожного міцсяця штраф 17+ тис, чи кожного разу як надсилають мені повістку, яку я ігноруватиму штраф 17+ тис. ?

    Згідно статті 61 Конституції України ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.

    Тому, якщо Вас все ж таки зможуть притягнути до адміністративної відповідальності за неоновлення даних - другий раз не мають права накладати штраф саме за неоновлення даних.

    Але, якщо громадянину вручили повістку - він не явився, його можуть притягнути до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу.

    Якщо після сплати/несплати штрафу чоловіку знову виписали повістку та він не з'явився до ТЦК - тоді це буде вважатися повторним правопорушенням.

    Ви повинні знати, що без виненесення постанови керівником ТЦК про притягнення до відповідальності - штраф сплачувати не потрібно.

    Сам процес накладення штрафу виглядає так:

    1. Спочатку ТЦК повинен належним чином повідомити військовозобов'язаного про місце та час розгляду справи.

    2. Потім проходить сам розгляд справи за присутності військовзобов’язаного. Відповідно до ст. 268 КУпАП, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи; виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.

    3. Після розгляду справи, керівник ТЦК виносить постанову, яка повинна містити:

    • найменування органу (прізвище, ім’я та по батькові, посада посадової особи), який виніс постанову;
    • дату розгляду справи;
    • відомості про особу, стосовно якої розглядається справа (прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання чи перебування;
    • опис обставин, установлених під час розгляду справи;
    • зазначення нормативного акта, що передбачає відповідальність за таке адміністративне правопорушення;
    • прийняте у справі рішення.

    ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

    Для інформування особи про час та місце розгляду справи можуть використовуватися різні способи: рекомендований лист, особисте вручення повідомлення. При цьому, надсилання повідомлення (без доказів його отримання) не свідчить про її поінформованість. У разі неналежного поінформування особи, яка притягується до відповідальності, уповноважена особа не може розпочинати розгляд справи.

    ОТЖЕ, якщо ВАС не повідомлять про час та місце розгляд справи та винесуть постанову про накладення штрафу - ТЦК порушить ВАШІ права як особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Таке рішення ТЦК може бути оскаржене у судовому порядку.

    4) Які взагалі передбачені санкції/обмеження за не явку по повістці ?

    Штраф. Якщо штраф не осаржите або не сплатите - блокування рахунків та обмеження у праві керування транспортним засобом.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України