Задайте вопрос юристу

843 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Армия и мобилизация, 10 июля 2024, вопрос №114893 350₴

якщо прийде повістка на проходження ВЛК чи можна її пройти за фактичною адресою проживання 9а не адресою де значиться на обліку) та стати на облік вже в ТЦК за місцем проживання?

Доброго дня.
Чоловік оновив дані в Резерв+, де вказав фактичну адресу проживання, а адреса прописки відмінна, проте за нею він стоїть на обліку в ТЦК
Питання: якщо прийде повістка на проходження ВЛК на адресу факт.проживання, чи може чоловік прийти у ТЦК за фактичною адресою проживання та стати тут на облік і вже тут тоді проходити ВЛК?

Ответы юристов (4)

  Айвазян Юрий Климентьевич

  Доброго дня, Ганна!

  Питання: якщо прийде повістка на проходження ВЛК на адресу факт.проживання, чи може чоловік прийти у ТЦК за фактичною адресою проживання та стати тут на облік і вже тут тоді проходити ВЛК?

  На жаль, ні. Чоловік повинен буде з'явитись саме до того ТЦК, у якому перебуває на обліку та який надіслав йому повістку на проходження ВЛК.

  Крім того, Ваш чоловік у разі зміни місця проживання повинен був знятись у ТЦК за місцем реєстрації та стати на облік у ТЦК за місцем проживання.

  Відповідно до Постанови КМУ №1487 "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів":

  ПРАВИЛА військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

  1. Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:

  1) перебувати на військовому обліку:

  за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання - у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язані СБУ - у Центральному управлінні або регіональних органах СБУ (далі - органи СБУ), військовозобов’язані розвідувальних органів - у відповідному підрозділі розвідувального органу). Крім того, призовники, військовозобов’язані та резервісти, які проживають в селах та селищах, а також у містах, де відсутні відповідні районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, повинні перебувати на персонально-первинному військовому обліку у відповідних виконавчих органах сільських, селищних, міських рад;

  2) прибувати за викликом районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів на збірні пункти, призовні дільниці, до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках, розпорядженнях) районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів для взяття на військовий облік та визначення призначення на особливий період, оформлення військово-облікових документів, проходження медичного огляду, направлення на підготовку з метою здобуття або вдосконалення військово-облікової спеціальності, призову на військову службу або на навчальні (перевірочні) та спеціальні збори військовозобов’язаних та резервістів;

  7) особисто в семиденний строк з дня прибуття до нового місця проживання прибувати із паспортом громадянина України і військово-обліковими документами до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки (органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу), який організовує та веде військовий облік на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, для взяття на військовий облік;

  8) особисто повідомляти в семиденний строк органам, в яких вони перебувають на військовому обліку, про зміну персональних даних, зазначених у статті 7 Закону України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов’язаних та резервістів”, а також надавати зазначеним органам документи, що підтверджують право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”;

  10-1) у період проведення мобілізації (крім цільової) та/або протягом дії правового режиму воєнного стану:

  у разі залишення свого місця проживання стати в семиденний строк з дати взяття на облік внутрішньо переміщеної особи на військовий облік у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем перебування на обліку внутрішньо переміщеної особи (військовозобов’язані та резервісти СБУ - в Центральному управлінні або регіональних органах СБУ, а військовозобов’язані та резервісти розвідувальних органів - у зазначений строк повідомити про зміну місця проживання відповідним підрозділам розвідувальних органів);".

  Відповідно до пункту 81 тієї ж Постанови:

  "81. Взяття на військовий облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів здійснюється за їх особистої присутності (крім випадків, визначених у пунктах 15, 15-1 цього Порядку та підпункті 10-1 пункту 1 додатка 2). При цьому взяття на військовий облік здійснюється за умови наявності паспорта громадянина України (паспорта громадянина України для виїзду за кордон у випадку подання заяви про взяття на військовий облік через закордонну дипломатичну установу України згідно з підпунктом 10-1 пункту 1 додатка 2) та військово-облікового документа у разі, якщо він видавався та не був втрачений.

  Особиста присутність призовників, військовозобов’язаних та резервістів для зняття або виключення з військового обліку у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів не обов’язкова".

  З повагою, адвокат Айвазян.

  Корнійчук Євген Іванович

  Доброго дня, повістка вважається врученою поштовим зв'язком, якщо ви підпишете , документ про отримання листа. У такому разі ви повинні з'явитись за адресою вказаною у повісці. Якщо ви вказали , свою електронну пошту, то на мою думку вам відправлять повістку у сам додаток або на електронну пошту, як це буде працювати ще не відомо, поки тільки оновлюємо дані

  Повістка видається по суті тільки тим тцк де вже перебуваєте на обліку за вашим місцем реєстрації Але на практиці, їх видають хто хоче і де хоче. Якщо бажаєте нести службу, ви можете звернутися до будь якого тцк де вас успішно мобілізують.

  Для уникнення мобілізації треба мати підстави для відстрочки від мобілізації передбачені ст 23 ЗУ про мобілізаційну підготовку та мобілізацію

  https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12

  Дерій Владислав Олегович

  Доброго дня!

  Пройти ВЛК чоловіку потрібно в тому ТЦК, який належним чином вручив повістку.

  При необхідності чоловік може стати на віськовий облік за місцем проживання.

  Щоб чоловіка не мобілізували він повинен мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

  З повагою, юрист Дерій В.О.!

  Кирда Вячеслав Володимирович

  Вітаю Вас.

  На жаль, але тут вибір невеликий. Чоловік повинен буде прийти до ТЦК, від якого отримує повістку про явку. І це незалежно від місця перебування на військовому обліку. Навіть мобілізувати особу може ТЦК, до якого військовозобов'язаний не має жодного відношення. Саме такими є наші реалії.

  З повагою!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA