Задайте вопрос юристу

854 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 15 июля 2024, вопрос №115555 350₴

Оновлення даних військовозобов'язаних

Добрий день. Оновлюючи дані в додатку"Резерв+", отримав статус "не на обліку, зверніться до ТЦК". Маю військовий квиток із рішенням ВЛК 2022 р. "обмежено придатний". 8.07.2024 р. був у ТЦК за колективним викликом усіх військовозобов'язаних працівників (працюю в школі). Під час візиту в ТЦК написав заяву на відстрочку. Порадьте, будь ласка, що робити з оновленням даних, оскільки в додатку статус не змінюється? Як довго потрібно чекати на рішення про відстрочку? Чи повинен я сам телефонувати до ТЦК щодо відстрочки? Що робити в разі відмови? Дякую.

Ответы юристов (2)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    100%

    Доброго дня, Аркадію!

    Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року №560 «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

    Надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та її оформлення.

    58. За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані (крім заброньованих) особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації.

    Органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації зобов’язані оформити відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язаним працівникам (державним службовцям), які заброньовані у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, на території відповідальності якого вони розміщуються. До відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки подаються документи, зазначені у переліку згідно з додатком 5.

    59. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлятися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов’язаний має право на відстрочку з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

    60. Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів. Комісія зобов’язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.

    На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.

    Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв’язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.

    У разі позитивного рішення військовозобов’язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6.

    У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов’язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.

    Отже, згідно Постанови КМУ №560 заяву на оформлення відстрочки повинні розглянути упродовж 7 днів, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади, якщо такі запити робились та були необхідні.

    На практиці розгляд заяви на відстроку займає близько двох тижнів. При тому, після розгляду заяви ТЦК повинен Вам повідомити про своє рішення.

    У разі відмови у Вас є тільки один вихід - оскарження останньої у судовому порядку. Інших варіантів, на жаль не існує. Чому Ви вирішили, що буде відмова? Ви працюєте на посаді педагогічного працівника? На яку ставку?

    Щодо оновлених даних у Реєстрі, то ТЦК, скорше за все, просто ще не внесли відповідні дані. Можете звернутись до підримки Резерв+, а можете направити відповідне прохання щодо виправлення даних у Реєстрі на адресу ТЦК поштою.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Аркадій Клиент месяц назад

      Дякую за консультацію. Відмова може бути, оскільки я шкільний бібліотекар, маю 1,5 ставки?


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України