Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 16 июля 2024, вопрос №115682 650₴

Беременна третьою дитиною чи може чоловік піти в декрет

Я ФОП чоловік працює в ДСНС, маю двох неповнолітніх дітей, беременна третьою дитиною, чи законно і чи реально щоб чоловіка впустили в декрет? Якщо так то який термін, яка процедура, і з якого терміну,

Ответы юристов (3)

    Айвазян Юрій Климентійович
    24.9%

    Доброго дня, Вікторія!

    Згідно із статтею 18 Закону України "Про відпустки" після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами за бажанням матері або батька дитини одному з них надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

    Для отримання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку необхідно звернутися до роботодавця з наступними документами:

    • письмова заява на ім’я роботодавця;
    • копія свідоцтва про народження дитини (для підтвердження віку дитини).

    Роботодавець не має права вимагати довідки з роботи матері, про те, що вона не перебуває у відпустці для догляду за дитиною до трьох років або ж достроково вийшла з неї.

    Термін такої відпустки зазначається в самій заяві та може встановлюватися на весь період до досягнення дитиною трирічного віку або ж на частину такого періоду за бажанням/потребою батька.

    Надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку оформляється наказом (розпорядженням) власника.

    За бажанням особи, яка перебуває у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, вона може працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. У випадку виходу на роботу відпустка переривається, проте виплата допомоги при народженні дитини не припиняється.

    Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку зараховується як до загального, так і до безперервного стажу роботи і до стажу роботи за спеціальністю.

    Відповідно до ПОЛОЖЕННЯ про порядок проходження служби особами рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту":

    Відпустки.

    79. Особам рядового і начальницького складу надаються згідно із законодавством:

    "1) щорічні відпустки, у тому числі під час навчання у вищих навчальних закладах МНС;

    2) додаткові відпустки у зв’язку з навчанням у вищих навчальних закладах МНС та інших вищих навчальних закладах без відриву від служби, а також у зв’язку з допуском до складання вступних іспитів у вищі навчальні заклади МНС та інші вищі навчальні заклади;

    3) інші додаткові відпустки, передбачені законодавством;

    4) соціальні відпустки:

    у зв’язку з вагітністю та пологами;

    по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку".

    Прийняття на службу. Укладення контракту:

    30. Особам рядового і начальницького складу, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами аб о відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а в разі, коли дитина потребує домашнього догляду, — у відпустці тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку, а в разі, коли дитина хвора на цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), — не більш як до досягнення дитиною шістнадцятирічного віку, строк дії контракту за їх бажанням може продовжуватися на період їх перебування у такій відпустці.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович
    25.1%

    Вітаю Вас.

    Так, реально, але з якою метою? Оформлення відстрочки? Якщо так, то це не спрацює, адже перебування в декретній відпустці не надає такого права. А от утримання трьох і більше неповнолітніх дітей - надає.

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про відпустки

    Стаття 18. Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

    Після закінчення відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами за бажанням матері або батька дитини одному з них надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

    Підприємство, установа, організація за рахунок власних коштів може надавати одному з батьків дитини частково оплачувану відпустку та відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною більшої тривалості.

    Ця відпустка може бути використана повністю або частинами також бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною, або особою, яка усиновила чи взяла під опіку дитину, одним із прийомних батьків чи батьків-вихователів.

    За бажанням матері, батька дитини або осіб, зазначених у частині третій цієї статті, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома.

    З повагою!

    Середницький Євгеній Вікторович
    50%

    Вітаю,

    Ваша ситуація є дуже важливою, і я постараюся надати якомога повнішу відповідь. Законодавство України передбачає можливість отримання відпустки по догляду за дитиною для чоловіків, зокрема тих, хто працює в Державній службі з надзвичайних ситуацій (ДСНС).

    Законодавча база
    1. Відпустка по догляду за дитиною:
      • Згідно з Кодексом законів про працю України (КЗпП) та Законом України "Про відпустки", право на відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має не лише мати, але й батько дитини.
      • Також це право можуть використовувати інші родичі, які фактично доглядають за дитиною, якщо мати або батько вийшли на роботу.
    Процедура отримання відпустки по догляду за дитиною для чоловіка
    1. Подання заяви:
      • Чоловік повинен подати заяву на ім'я керівника свого підрозділу (роботодавця) про надання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
      • До заяви додаються копії свідоцтва про народження дитини та документа, який підтверджує, що мати дитини повернулася до роботи або не використовує своє право на відпустку по догляду за дитиною.
    2. Наказ про надання відпустки:
      • Після отримання заяви, керівник підрозділу видає наказ про надання відпустки по догляду за дитиною до трьох років.
    3. Виплати та гарантії:
      • Під час відпустки по догляду за дитиною, чоловік має право на допомогу по догляду за дитиною, яка виплачується органами соціального захисту населення.
      • Робоче місце за чоловіком зберігається на весь період відпустки.
    Термін та умови
    1. Термін відпустки:
      • Відпустка по догляду за дитиною може бути надана з моменту народження дитини і до досягнення нею трьох років.
      • Відпустка може бути використана частково або повністю як матір’ю, так і батьком дитини.
    2. З якого терміну:
      • Чоловік може скористатися відпусткою з моменту народження дитини або в будь-який момент до досягнення дитиною трирічного віку.
    Рекомендації
    1. Консультація з кадровою службою:
      • Раджу вашому чоловікові звернутися до кадрової служби свого підрозділу ДСНС для отримання детальної інформації про процедуру подання заяви та необхідні документи.
    2. Юридична консультація:
      • У випадку виникнення труднощів або для отримання більш детальних юридичних порад, зверніться до юриста, який спеціалізується на трудовому праві.
    Висновок

    Так, ваш чоловік має законне право на отримання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років. Він може скористатися цим правом, подавши відповідну заяву до свого підрозділу ДСНС. Відпустка може бути надана з моменту народження дитини або в будь-який інший момент до досягнення дитиною трирічного віку.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України