Задайте вопрос юристу

866 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 20 июля 2024, вопрос №116018 340₴

Сопровождение адвоката в ТЦК, при уточнении данных, с последующим бронированием.

Добрый день.
Мужчина, стоит на воинском учете в ТЦК, а данные об этом в системе Оберіг не отображаются.

Есть возможность от компании, чтобы его забронировали через Дію, но т.к. нет данных в Оберіг, о нём, бронирование невозможно(остальных сотрудников уже забронировали).

Понимаем, что нужно обращаться в тцк, чтобы внесли данные о воинском учетё в систему Оберіг.
При личном визите в тцк, в процессе обновления/уточнения данных могут вручить повестку.

И получается замкнутый круг, без оцифрованных данных в Оберіг, его нельзя забронировать, если он пойдёт уточнять свои данные в ТЦК, вручат повестку и забронировать компания его не успеет.

При сопровождении адвоката в ТЦК, можно обновить данные, без вручения повестки?
Что делать в такой ситуации? Как можно правомерно решить этот вопрос?

Ответы юристов (14)

    Кирда Вячеслав Володимирович
    25%

    Вітаю Вас.

    На жаль, але наявність адвоката або іншого представника у даній ситуації не буде панацеєю, гарантій ніхто не може дати, адже питання у першу чергу не врегульовано у достатній мірі чинним законодавством.

    Для бронювання Ви повинні мати паперовий військово-обліковий документ, дані якого (номер, серія, дата видачі) подаються до органу бронювання. ЦНАП може надати Вам електронний ВОД, але за ними наразі не бронюють, на жаль. Крім того, Вам мають присвоїти звання, що є обов'язковим для бронювання. Цього зробити без ТЦК Ви ніяким чином не зможете.

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА

    від 27 січня 2023 р. № 76 Київ

    Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час

    "...3. Керівники органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій відповідають за включення військовозобов’язаних працівників до списків, а також за відповідність облікових даних військовозобов’язаних, зазначених у списку, їх військово-обліковим документам.

    У разі потреби звіряння відповідності військово-облікових даних військовозобов’язаних, зазначених у списку, їх військово-обліковим документам та з обліковими документами відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки, розвідувального органу Міноборони, в яких вони перебувають на військовому обліку, здійснюється в установленому законодавством порядку.

    8. ... Список подається в електронній формі засобами Порталу Дія (у разі наявності технічної можливості) відповідно до Порядку бронювання засобами Єдиного державного вебпорталу або у паперовій та/або електронній формі за формою згідно з додатком 1 разом з відповідним обґрунтуванням та довідкою про кількість військовозобов’язаних за формою згідно з додатком 2.

    В обґрунтуванні зазначається інформація про:

    дату прийняття і номер рішення центрального органу виконавчої влади, що здійснює керівництво Збройними Силами, іншими військовими формуваннями, утвореними відповідно до законів України, СБУ, Мінстратегпрому про визначення підприємства, установи та організації критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період.

    відповідність облікових даних військовозобов’язаних, зазначених у списку, їх військово-обліковим документам..."

    На жаль, але у такій ситуації доволі складно знайти більш-менш безпечний варіант для отримання ВОД, а потім - бронювання. Дійсно, з гарантійними листами також бувають негативні моменти, особисто знаю не про один такий. Радив би зосередити увагу на інших підставах для відстрочки, які не залежать від ТЦК.

    Хоча, відверто кажучи, Закон надає Вам певні безпечні сценарії:

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА

    від 16 травня 2024 р. № 560 Київ

    Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період

    68. У мирний час під час визначення призначення резервіста або військовозобов’язаного на особливий період та включення його до складу військових команд для комплектування військових частин (установ) вони проходять медичний огляд, за результатами якого таким особам оформляється довідка з висновком щодо придатності до військової служби. Строк дії такої довідки становить п’ять років. Придатним до військової служби резервістам та військовозобов’язаним вручається мобілізаційне розпорядження.

    69. Резервісти та військовозобов’язані, які в мирний час були призначені на комплектування військових частин (установ) з врученням мобілізаційних розпоряджень під час мобілізаційного розгортання Збройних Сил та інших військових формувань, призиваються на військову службу під час мобілізації, на особливий період за результатами раніше пройдених медичних оглядів та їх опитування про наявність або відсутність скарг на стан здоров’я. Резервісти або військовозобов’язані, у яких відсутні скарги на стан здоров’я, на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду не направляються.

    Особи, які не проходили медичний огляд або в яких закінчився строк дії рішення (постанови) про придатність до військової служби, направляються на військово-лікарську комісію.

    Громадяни України, які перебувають на військовому обліку та з набранням чинності Указом Президента України про оголошення мобілізації, затвердженим Верховною Радою України, прибули до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки для уточнення своїх облікових даних (адреси місця проживання, номерів засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності) та інших персональних даних), на медичний огляд не направляються. На медичний огляд громадяни, які уточнили свої облікові дані, викликаються повісткою.

    У разі проходження резервістами та військовозобов’язаними медичного огляду під час мобілізації та/або воєнного стану строк дії довідки з висновком щодо придатності до військової служби становить один рік.

    Процедура надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у зв’язку з бронюванням та відстрочки, передбаченої підпунктами 16-23 пункту 1 додатка 5, не передбачає направлення на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду.

    З повагою!

    Лилия Клиент 2 месяца назад

    Человек стоит на учёте, есть временное военное удостоверение,(бумажный формат) данные в Резерв+ обновлены. Но там нет информации о том что он стоит на учёте, хотя физически он ходил и становился на учёт. В этом вся сложность

    • Кирда Вячеслав Володимирович

      Якщо дані уточнені через Резерв +, тоді в чому проблеми? Чи дані уточнені не зовсім успішно?

      • Лилия Клиент 2 месяца назад

        В Резерв+ написано потребує уточнення, і не на обліку.

        1. Він має Тимчасове посвідчення військовозобовʼязаного. Взято на військовий облік, 02.11.22
        2. Всі печатки є.
        3. Пункт 13. відмітки про військовий облік печатка є.
        4. А в резерв+ эта информация не отображается
    Дерій Владислав Олегович
    10%

    Вітаю Вас!

    Можна спробувати в Резерв+ або в ЦНАП оформити електронний ВОД в ЦНАП і надіятись, що там буде зазначено, що чоловік стоїть на військовому обліку.

    Згідно пунтку 11 Порядку бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану лише Витяг з наказу Мінекономіки про бронювання військовозобов’язаного засвідчений підписом керівника та скріплений печаткою (у разі її наявності) відповідного органу державної влади, іншого державного органу, органу місцевого самоврядування, підприємства, установи чи організації, є документом, що підтверджує надання військовозобов’язаному відстрочки.

    Лист сприяння або інші документи, які надає підприємство - не підтверджує надання відстрочки, тому ТЦК може не взяти його до уваги.

    Якщо чоловік звернеться до ТЦК без підстав на відстрочку згідно статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” - його спочатку направлять на ВЛК, а потім вручать повістку на відправку.

    Адвокат може лише подати адвокатський запит та уточнити чи стоїть Ваш чоловік на військовому обліку, але якщо ТЦК проігнорують запит адвоката або повідомлять, що чоловік не перебуває на обліку, то без особистого візиту до ТЦК питання не вирішити.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрий Климентьевич
    50%

    Доброго дня, Лілія!

    При сопровождении адвоката в ТЦК, можно обновить данные, без вручения повестки?

    На жаль, але адвокат жодним чином не допоможе чоловіку при явці останнього до ТЦК. При відвідуванні військкомату чоловіка направлять на проходження ВЛК й після того видадуть мобілілзаційне розпорядження, оскільки майбутнє подання у списках на бронювання не надає йому права на відстрочку.

    Что делать в такой ситуации? Как можно правомерно решить этот вопрос?

    Хотів би Вам сказати, що може допомогти гарантійний лист від підприємства, але у більшості випадків станом на зараз ТЦК просто ігнорують останні та не приймають до уваги.

    Як варіант, звернутись до ТЦК не особисто, а направити заяву рекомендованим листом про внесення коректних даних до реєстру.

    Який ВОД має чоловік? Чи стоїть у останньому печатка про взяття на облік?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Лилия Клиент 2 месяца назад
    1. Він має Тимчасове посвідчення військовозобовʼязаного. Взято на військовий облік, 02.11.22
    2. Всі печатки є.
    3. Пункт 13. відмітки про військовий облік печатка є
    • Айвазян Юрий Климентьевич

      Тоді, скорше за все, ТЦК просто не внесло відповідні дані до реєстру. Чи звертався чоловік до підтримки Резерв+ із проханням виправити некоректну інформацію у реєстрі?

    Лилия Клиент 2 месяца назад

    Да. После обработки заявки такой ответ

    • Айвазян Юрий Климентьевич

      Тоді, як варіант надіслати рекомендованим листом звернення до ТЦК у письмовому вигляді, приклавши до останнього копію ТП та інформації з реєстру.

      • Лилия Клиент 2 месяца назад

        Благодарю за ответ!

        • Айвазян Юрий Климентьевич

          Прошу, Лілія! Вдачі Вам та чоловіку!

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    СУПРОВОДЖЕННЯ ВАС АДВОКАТОМ ДО ТЦКСП НІЯН НЕ БУДЕ ВПЛИВАТИ НА ПРОЦЕС ПОСТАНОВКИ НА ОБЛІК, ПРОХОДЖЕННЯ ВІЙСЬКОВО-ЛІКАРСЬКОЇ КОМІСІЇ ТА НА МОЖЛИВІСТЬ МОБІЛІЗАЦІЇ.

    ДО ПОКИ ОСОБА НЕ ЗАБРОНЬОВАНА, ЇХ МОЖУТЬ МОБІЛІЗУВАТИ.

    Карпенко Андрій Володимирович
    15%

    ЄДИНИЙ ВИХІД, ЩОБ РОБОТОДАВЕЦЬ ЗАБРОНЮВАВ ОСОБУ НА ПРОТЯЗІ 24 ГОДИН ПІСЛЯ ПОСТАНОВКИ НА ОБЛІК.

    У застосунку "Дія" завершено запущено нову послугу бронювання військовозобов'язаних. Тепер українці можуть оформити бронювання всього за годину, не виходячи з дому.

    Відтепер керівники критично важливих підприємств та підприємств, що забезпечують потреби Сил оборони можуть забронювати співробітників через портал "Дія.

    Як працює бронювання через "Дію":

    1. Відповідні міністерства та ОВА вносять до Єдиного переліку підприємства, які мають право на бронювання працівників.
    2. Керівники підприємств подають через "Дію" списки військовозобов'язаних, яких потрібно забронювати.
    3. Система автоматично перевіряє дані військовозобов'язаних через реєстри. При цьому військовозобов’язаний має бути офіційно працевлаштований, його військово-облікові дані мають бути у Реєстрі військовозобов’язаних "Оберіг".
    4. Дія протягом доби надсилає сповіщення керівнику про результат розгляду.
    5. В разі позитивного рішення система автоматично переводить військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії бронювання. З цього моменту він вважається заброньованим, а інформація про бронювання зʼявляється в застосунку Резерв+.

Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України