Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня!
Подаю заявку на бакалавр в American University Kyiv і хотіла б вточнити чи є він ліцензіованим? Тому що на сайті ЄДБО вказано що це "ТОВ", і я не впевнена чи є це нормою для приватного університету. Також там немає акредитації на освітню програму на яку я подаюсь, а саме маркетинг, проте як сказали в університеті, то це через те що заклад новий, тому їм треба 3 роки щоб автоматично отримати акредитацію. І я б також хотіла дізнатись чи є і це правдивою інформацією. Тобто, в цілому, моє питання в тому, чи можу я отримати офіційний диплом бакалавра після випуску з цього університету, базуючись на існуючий інформації?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (5)
Адвокат, г. Киев, 11 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, American University Kyiv (AUK) є ліцензованим закладом вищої освіти в Україні. Університет отримав ліцензію від Міністерства освіти і науки України (МОН) на провадження освітньої діяльності на першому (бакалаврському) та другому (магістерському) рівнях. Ліцензія є безстроковою, що дозволяє університету легально проводити навчання.
Що стосується акредитації програм, для нових закладів, як American University Kyiv, акредитація відбувається після того, як перша група студентів завершить 75% навчальної програми. Це означає, що бакалаврські програми, включаючи маркетинг, будуть проходити процес акредитації в 2024/2025 навчальному році. Поки програми не акредитовані, вони можуть надавати освітні послуги на основі тимчасової акредитації або на етапі отримання постійної акредитації.
Таким чином, ви зможете отримати офіційний диплом бакалавра після завершення навчання, оскільки університет має всі необхідні ліцензії для провадження освітньої діяльності. Однак варто пам'ятати, що акредитація конкретних програм буде проходити у відповідний час, коли програма наближається до свого завершення. Якщо вам потрібна додаткова впевненість, ви можете стежити за процесом акредитації через університет або через державні ресурси, такі як реєстр "Оберіг".
Це підтверджується інформацією, доступною на офіційному сайті AUK та інших надійних джерелах (Амерікан Юніверсіті Київ) (Амерікан Юніверсіті Київ) (Cintana Education).
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
Відповідно до частини 1 статті 24 Закону України «Про вищу освіту», освітня діяльність у сфері вищої освіти провадиться закладами вищої освіти, закладами фахової передвищої освіти (з підготовки фахівців ступенів молодшого бакалавра та бакалавра) та науковими установами (з підготовки фахівців ступенів магістра та/або доктора філософії) на підставі ліцензій.
Тому, Товариство з обмеженою відповідальністю "Вищий навчальний заклад "АМЕРІКАН ЮНІВЕРСІТІ КИЇВ" є закладом вищої освіти, адже має відповідні рішення про видачу ліцензії:
Проте, на даний час згідно Реєстру https://registry.edbo.gov.ua/university/5752/study... офіційно акредитованими є лише дві освітні програми на магістерському рівні
Перш за все хочу відмітити, що вступати до даного закладу досить ризиковано, адже це досить молодий ВНЗ який було створено 27.05.2020, а першу ліцензію він отримав в кінці 2021 року. Диплом, який буде прийматися роботодавцями та відображатися в ЄДБО можна лише по акредитованих освітніх програмах, але чи отримає ВНЗ акредитацію по всім програмам, які передбачені в реєстрі ЄДБО https://registry.edbo.gov.ua/university/5752/study... - невідомо.
На сьогоднішній день ні одна з освітніх програм на першому (бакалаврському) рівні вищої освіти не акредитована.
Диплом видається тільки якщо освітня програма акредитована та її сертифікат про акредитацію діє на момент випуску здобувачів освіти. Саме сертифікат про акредитацію дає право на видачу диплома за спеціальністю, що визначено частиною 7 статті 25 Закону України «Про вищу освіту».
Траплялися випадки, коли студенти кілька років провчилися в закладі освіти, а потім не могли отримати диплом, тому що їх освітня програма виявилася не акредитованою. Тому це ще одна причина, чому акредитацію освітньої програми варто перевіряти.
При цьому слід враховувати, що на момент вступу абітурієнта акредитація може бути дійсною, а на момент випуску – вже закінчитися. Можлива така ситуація, чи ні – можна вирахувати, знаючи термін дії сертифіката про акредитацію освітньої програми.
Під час процедури акредитації можливі три варіанти: надання акредитації, надання умовної (відкладеної) акредитації (тобто на один рік), після чого акредитація може бути продовжена, а може бути не продовжена та відмова в акредитації.
Також можлива ситуація, коли абітурієнт вступає на не акредитовану освітню програму, яка під час його навчання стає акредитованою, але тут існують певні ризики, адже немає повної гарантії, що програма отримає акредитацію.
У вищій освіті акредитація освітньої програми вперше проводиться зазвичай впродовж останнього року навчання першого набору здобувачів вищої освіти за освітньою програмою.
Наступна (чергова) акредитація проводиться впродовж останнього року строку дії сертифіката про акредитацію або протягом строку дії умовної (відкладеної) акредитації. У разі непроведення чергової акредитації до завершення строку дії сертифіката про акредитацію чи строку дії умовної (відкладеної) акредитації така акредитація проводиться у тому самому порядку, що вперше. Заклад вищої освіти має право достроково ініціювати проведення чергової акредитації.
ТОВ "ВНЗ "АМЕРІКАН ЮНІВЕРСІТІ КИЇВ" є закладом вищої освіти, але диплом державного зразка можна видати лише по акредитованим освітнім програмам, що прямо передбачено частиною 7 статті 25 Закону України «Про вищу освіту».
На даний час ТОВ "ВНЗ "АМЕРІКАН ЮНІВЕРСІТІ КИЇВ" немає ні одної акредитованої освітньої програми на бакалаврському рівні https://registry.edbo.gov.ua/university/5752/study...
Тому якщо Ви закінчите бакалаврат по неакредитованій програмі - диплом державного зразка Ви не отримаєте.
Проте, якщо ВНЗ отримає сертифікат про акредитацію ще до завершення Вашого навчання - то диплом Ви отримаєте.
Ризикувати чи ні - вирішувати Вам. На даний час Вам нададуть на підпис контракт про навчання, де Ви ознайомлені з тим, що освітня програма не акредитована і Ви претензій не маєте.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Анна!
ТОВ є нормою для приватного університету. Згаданий Вами заклад має відповідні ліцензії МОН:
Наказ МОН від 20.06.2022 № 115-л,
Наказ МОН від 28.12.2021 № 282-л.
Проте, акредитацію мають тільки дві освітні програми за рівнем освіти "Магістр" і чи будуть у майбутньому акредитовані інші освітні програми - це питання. Тому, радив би Вам зважити всі "за" та "проти" перед вступом до вищезгаданого закладу освіти.
Відповідно до частини 1 статті 24 Закону України «Про вищу освіту», освітня діяльність у сфері вищої освіти провадиться закладами вищої освіти, закладами фахової передвищої освіти (з підготовки фахівців ступенів молодшого бакалавра та бакалавра) та науковими установами (з підготовки фахівців ступенів магістра та/або доктора філософії) на підставі ліцензій.
Ліцензію видає Міністерство освіти і науки України. Без такої ліцензії заклад освіти не зможе видати диплом про завершення навчання. Тобто фактично студент навчатиметься у невизнаному закладі.
Ліцензування визнає спроможність юридичної особи провадити освітню діяльність відповідно до ліцензійних умов провадження освітньої діяльності (стаття 1 пункт 15 Закону України «Про вищу освіту»).
Освітня (освітньо-професійна, освітньо-наукова чи освітньо-творча) програма – це комплекс освітніх компонентів (навчальних дисциплін, індивідуальних завдань, практик, контрольних заходів тощо), які спрямовані на досягнення передбачених такою програмою результатів навчання, що дає право на отримання визначеної освітньої або освітньої та професійної кваліфікації.
Освітня програма може визначати єдину в її межах спеціалізацію або не передбачати спеціалізації (пункт 17 статті 1 Закону України «Про вищу освіту»).
Акредитація освітньої програми вищої освіти – це оцінювання якості освітньої програми та освітньої діяльності закладу вищої освіти за цією програмою щодо того, чи відповідає програма стандарту вищої освіти, чи спроможна виконувати вимоги стандарту, а також досягнення заявлених у програмі результатів навчання відповідно до критеріїв оцінювання якості освітньої програми (пункт 6 розділ 1 «Положення про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти»).
Акредитацію освітньої програми у вищій освіті здійснює Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти (далі – НАЗЯВО), а у фаховій передвищій освіті – уповноважена Державною службою якості освіти України (далі – ДСЯО) державна освітня установа.
Акредитація засвідчує відповідність освітньої програми освітнім стандартам та її якість
Сертифікат про акредитацію освітньої програми вперше видається строком на п’ять років, а під час другої та наступних акредитацій – строком на 10 років. Строк дії рішення про умовну (відкладену) акредитацію становить 1 рік.
Освітня програма закладу вищої освіти має відповідати стандарту вищої освіти або Національній рамці кваліфікацій. Адже, якщо відсутній затверджений стандарт вищої освіти за відповідною спеціальністю та рівнем вищої освіти, то програмні результати навчання мають відповідати вимогам Національної рамки кваліфікацій для відповідного кваліфікаційного рівня.
Якщо програма отримала акредитацію – це означає, що вона відповідає загальним критеріям якості освітньої програми та освітньої діяльності за цією програмою. Ці критерії для вищої освіти визначаються у Додатках до Положення про акредитацію освітніх програм.
Траплялися випадки, коли студенти кілька років провчилися в закладі освіти, а потім не могли отримати диплом, тому що їх освітня програма виявилася не акредитованою. Тому це ще одна причина, чому акредитацію освітньої програми варто перевіряти.
При цьому слід враховувати, що на момент вступу абітурієнта акредитація може бути дійсною, а на момент випуску – вже закінчитися. Можлива така ситуація, чи ні – можна вирахувати, знаючи термін дії сертифіката про акредитацію освітньої програми.
Якщо ж ви встановили, що акредитація на момент випуску може закінчитися – варто звернутися до закладу освіти або гаранта освітньої програми, щоб дізнатися, чи є гарантії продовження акредитації. Як це правильно зробити – поговоримо далі.
Під час процедури акредитації можливі три варіанти: надання акредитації, надання умовної (відкладеної) акредитації (тобто на один рік), після чого акредитація може бути продовжена, а може бути не продовжена та відмова в акредитації.
У вищій освіті акредитація освітньої програми вперше проводиться зазвичай впродовж останнього року навчання першого набору здобувачів вищої освіти за освітньою програмою.
Наступна (чергова) акредитація проводиться впродовж останнього року строку дії сертифіката про акредитацію або протягом строку дії умовної (відкладеної) акредитації. У разі непроведення чергової акредитації до завершення строку дії сертифіката про акредитацію чи строку дії умовної (відкладеної) акредитації така акредитація проводиться у тому самому порядку, що вперше. Заклад вищої освіти має право достроково ініціювати проведення чергової акредитації.
https://osvita.ua/consultations/91723/
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
1. Ліцензія дійсна - див.у Додатку.
2.
Під час процедури акредитації можливі три варіанти: надання акредитації, надання умовної (відкладеної) акредитації (тобто на один рік), після чого акредитація може бути продовжена, а може бути не продовжена та відмова в акредитації.
Також можлива ситуація, коли абітурієнт вступає на не акредитовану освітню програму, яка під час його навчання стає акредитованою, але тут існують певні ризики, адже немає повної гарантії, що програма отримає акредитацію.
У вищій освіті акредитація освітньої програми вперше проводиться зазвичай впродовж останнього року навчання першого набору здобувачів вищої освіти за освітньою програмою.
Акредитація освітньої програми надає можливість абітурієнту навчатися з гарантіями та отримати після закінчення навчання відповідний документ про освіту, який визнається державою та роботодавцями.
Диплом видається тільки якщо освітня програма акредитована та її сертифікат про акредитацію діє на момент випуску здобувачів освіти. Саме сертифікат про акредитацію дає право на видачу диплома за спеціальністю, що визначено частиною 7 статті 25 Закону України «Про вищу освіту».
Траплялися випадки, коли студенти кілька років провчилися в закладі освіти, а потім не могли отримати диплом, тому що їх освітня програма виявилася не акредитованою. Тому це ще одна причина, чому акредитацію освітньої програми варто перевіряти.
Під час процедури акредитації можливі три варіанти: надання акредитації, надання умовної (відкладеної) акредитації (тобто на один рік), після чого акредитація може бути продовжена, а може бути не продовжена та відмова в акредитації.
Також можлива ситуація, коли абітурієнт вступає на не акредитовану освітню програму, яка під час його навчання стає акредитованою, але тут існують певні ризики, адже немає повної гарантії, що програма отримає акредитацію.
У вищій освіті акредитація освітньої програми вперше проводиться зазвичай впродовж останнього року навчання першого набору здобувачів вищої освіти за освітньою програмою.
АКРЕДИТАЦІЯ АВТОМАТИЧНО НЕ РОБИТЬСЯ.
Поняття акредитації закріплене в Законі України про вищу освіту й передбачає представлення таких двох важливих складових: документи та освітня діяльність (освітня програма, навчальний план, витяги з протоколів засідань кафедри, силабуси, робочі навчальні програми і т.д.).
АКРЕДИТАЦІЯ ВАШОЇ НАВЧАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ ПОВИННА ВІДБУТИСЯ НА ОСТАННЬОМУ РОЦІ НАВЧАННЯ ПЕРШОГО НАБОРУ СТУДЕНТІВ НА ЦЮ ПРОГРАМУ.
РИЗИКИ ПРО ВСТУП НА ЦЮ ПРОГРАМУ НА ВАС.
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас.
Повна назва даною юридичної особи - ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД „АМЕРІКАН ЮНІВЕРСІТІ КИЇВ“.
Коротка назва - ТОВ "ВНЗ "АМЕРІКАН ЮНІВЕРСІТІ КИЇВ"
Повне найменування (англ.) - Limited Liability Company “Higher Educational Establishment “AMERICAN UNIVERSITY KYIV”
Форма власності- Приватна
Найменування посади, прізвище, ім’я, по батькові керівника закладу освіти - Т.в.о. Віце-Президента з адміністративних питань Лисютін Ігор Олексійович
Місцезнаходження (юридична адреса)- Україна, 04070, м. Київ, пл. Поштова, 3
Телефон / факс - +38(044) 496 15 15
Електронна пошта - info@auk.edu.ua
Веб-сайт - https://auk.edu.ua/
ДАНИЙ ЗАКЛАД ОСВІТИ МАЄ ЛІЦЕНЗІЮ:
Підготовка здобувачів вищої освіти на певних РІВНЯХ вищої освіти (за освітніми ступенями: молодший бакалавр, бакалавр, магістр, доктор філософії/доктор мистецтва)
Рівень вищої освітиЛіцензований обсяг (на рік)Рішення про видачу ліцензіїРішення про зміни у ліцензіїперший (бакалаврський) рівень200Наказ МОН від 20.06.2022 № 115-лдругий (магістерський) рівень150Наказ МОН від 28.12.2021 № 282-лНаказ МОН від 12.06.2023 № 223-лЩодо акредитації, дійсно, акредитаційна експертиза проводиться не відразу, потрібний певний час. Загалом не бачу ризиків у вступі до даного закладу освіти.
З повагою!