Начните консультацию с юристом онлайн
Чи законно я буду консультувати й працювати онлайн психологом в Україні й за кордоном, якщо я матиму міжнародний сертифікат про завершення курсів на психолога? Я планую пройти десятки курсів з психології в українських онлайн національних університетах/школах. Бо я знаходжуся за кордоном ( в Англії) й тут я отримаю мало інформації, вони проходять матеріал, котрий ми в Україні вчимо у 6-11 класах. Тож я хочу навчатися онлайн на українських курсах, це дасть мені більше знань. Оскільки я не впевнена, що зможу вчитися онлайн у Львівському політехнікумі чи у Київській Могилянській академії. Чи мені все таки бажано мати диплом від українського вузу ?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (6)
Адвокат, г. Киев, 12 лет опыта
Общаться в чатеВітаю, для того, щоб працювати онлайн психологом, включно з консультаціями клієнтів як в Україні, так і за кордоном, важливо дотримуватися кількох юридичних та етичних вимог.
1. Міжнародний сертифікат:- Якщо ви отримаєте міжнародний сертифікат про завершення курсів на психолога, це може бути достатньо для роботи в певних країнах, особливо якщо сертифікат визнається в цих країнах. Однак, психологічна практика регулюється по-різному в різних юрисдикціях. Важливо переконатися, що сертифікат відповідає вимогам країни, де ви плануєте працювати.
- Наприклад, у Великобританії для того, щоб працювати психологом, потрібно бути зареєстрованим у Health and Care Professions Council (HCPC) або мати визнання через інші організації, такі як Британське психологічне товариство (BPS).
2. Українські курси:- Проходження курсів з психології в українських університетах та школах може дати вам глибокі знання та навички, проте для офіційного визнання ваших компетенцій бажано мати вищу освіту в галузі психології з дипломом бакалавра або магістра.
- Диплом від вищого навчального закладу України (наприклад, Львівського політехнікуму або Києво-Могилянської академії) може бути важливим, якщо ви плануєте працювати в Україні або хочете, щоб ваші кваліфікації визнавалися офіційно на міжнародному рівні.
3. Ліцензія на практику:- В багатьох країнах психологічна практика вимагає отримання ліцензії або реєстрації. Якщо ви плануєте працювати як психолог в Україні, для цього вам знадобиться вища освіта з психології та, можливо, додаткове ліцензування залежно від типу послуг, які ви плануєте надавати.
- Якщо ви плануєте працювати у Великобританії, вам, ймовірно, потрібно буде отримати місцеву ліцензію, яка визнає ваші міжнародні сертифікати або навчання.
4. Етичні стандарти:- Незалежно від того, де ви плануєте працювати, важливо дотримуватися етичних стандартів психологічної практики, включаючи конфіденційність, належну кваліфікацію та відповідальність перед клієнтами.
Рекомендації:Таким чином, наявність міжнародного сертифіката може дати вам можливість працювати, але для офіційного визнання і роботи на професійному рівні диплом від українського університету або вищої школи також є бажаним.
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
ПЕРЕПРОШУЮ ЗА ВІДПОВІДЬ НА РОСІЙСЬКІЙ МОВІ.
БО ЦЕ МОЯ ПОПЕРЕДНЯ ВІДПОВІДЬ НА ПИТАННЯ ІНШОГО КЛІЄНТА.
По сфере предоставления услуг профессия психолога является достаточно разносторонней. При создании частных кабинетов психолога наиболее распространенной формой деятельности оказывается предоставление психологических услуг, имеющих социальный эффект. К таким услугам можно отнести психологические консультации относительно семейных конфликтов, депрессии, приобретения уверенности, преодоления одиночества, а также психологический анализ очной и электронной переписки. Особенностью этих услуг является то, что они не имеют медицинского характера.
Чтобы предоставлять психологические услуги в такой форме, необходимо зарегистрироваться субъектом предпринимательской деятельности, как физическое лицо-предприниматель, и при этом иметь диплом о полном высшем образовании (педагогическом или медицинском). Требования относительно стажа работы отсутствуют. Такое положение предусмотрено в Выпуске 80 Справочника квалификационных характеристик профессий работников от 2005 года, который является обязательным для исполнения нормативным документом, регулирующим осуществление обязанностей той или другой профессии. Этот Справочник предусматривает, что такие профессии, как «консультант психолого-медико-педагогической консультации» и «практический психолог» обязательно должны иметь диплом, который свидетельствует о наличии полного высшего образования по соответствующим направлением. А из этого следует, что для ведения деятельности в сфере психологического консультирования документа о завершении курсов будет недостаточно.
Если есть необходимость помимо психологических услуг предоставлять и психотерапевтические услуги, другими словами, оказывать психологическую помощь при клинических симптомах, то, согласно Закону Украины «О лицензировании отдельных видов хозяйственной деятельности», постановления Правительства «Об утверждении перечня документов, которые прилагаются к заявлению о выдаче лицензии», вышеуказанного Справочника, необходимо иметь статус субъекта предпринимательской деятельности, диплом о высшем медицинском образовании и лицензию, дающую право на занятие медицинской практикой.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
Для ФОП-психолога, який надає консультаційні, інформаційно-консультаційні послуги, проводить курси, семінари, надає психологічну допомогу і підтримку, шляхом застосування своїх знань – не потрібно мати ліцензію.
Ліцензія необхідна для психотерапевтів, психіатрів, які мають знання у медицині та виписують пацієнтам медикаментозне лікування. Без медичної ліцензії категорично заборонено працювати з клієнтами/пацієнтами, які мають проблеми зі здоров’ям та потребують медикаментозного лікування.
Тобто, якщо психологічні послуги не мають медичного характеру - для їх надання не потрібно отримувати медичну ліцензію. Але такі послуги повинні мати соціальний ефект, наприклад:
Якщо ж говорити про надання психотерапевтичних послуг або надання психологічної допомоги у випадках клінічних симптомів, такі фахівці зобов’язані мати ліцензію на ведення медичної практики.
Бувають ситуації коли психологи під час надання консультацій виявляють у клієнта психологічні розлади/розлади поведінки, які потребують призначення медикаментів. У такому випадку Ви можете розірвати договір публічної оферти з клієнтом, повернути йому кошти та запропонувати йому звернутися до психіатра/психотерапевта.
Для того, щоб розпочати діяльність, Вам як психологу потрібно зареєструвати свою діяльність - оформивши ФОП https://diia.gov.ua/services/reyestraciya-fop
Ви можете обрати ФОП 2 групи (фіксований єдиний податок – 1600 грн/місяць) або ФОП 3 групи (єдиний податок становить 5% від доходу).
ЄСВ становить1760 гривень на місяць (22% від мінімальної зарплати), але на час воєнного стану його можна не платити.
Податки будете сплачувати через Електронний кабінет платника податків https://cabinet.tax.gov.ua/login
Якщо Ви плануєте надавати послуги і юридичним особам - тоді Вам підійде ФОП 3 групи на спрощеній системі оподаткування.
Важливо пам'ятати, що такого КВЕД як "психологічна послуга" не існує. Тому на практиці, вказують КВЕД 86.90 Інша діяльність у сфері охорони здоров'я
Цей клас також включає:
Якщо Ви будете відноситися до психологів, які проводять консультації онлайн, семінари, є психологом-блогером (здійснюватимете рекламу) додатково можете зареєструвати такі КВЕДи:
63.11. «Оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов’язана з ними діяльність»
63.99 «Надання інших інформаційних послуг» Цей клас включає надання інформаційних послуг по телефону з використанням комп’ютерної технології.
73.11 «Рекламні агентства». Цей клас включає повний набір рекламних послуг (тобто за допомогою власних можливостей або на договірній основі), у тому числі консультаційні послуги, послуги зі створення продукту, виробництва рекламних матеріалів, їх купівлі.
Вам обов'язково потрібно відкрити підприємницький рахунок в банку та отримувати оплату саме на нього. Якщо будете використовувати особисту карту фізособи, а не підприємницький рахунок - можуть бути великі штрафи та проблеми з податківцями.
Якщо Ви будете надавати офлайн послуги психолога громадянам Великобританії, то краще потурбуватися про оформлення підприємницької діяльності за законодавством ВБ
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Дякую велике, це дійсно багато чого роз'яснило. Що ж, буду подавати документи на вступ у вищі вузи в Україні й продовжувати навчання на психолога з вересня в Англії. А курси я буду проходити для саморозвитку й дізнатися щось нове.
Оскільки я вчуся в англійському коледжі й мене направляють до університету після закінчення курсів (їх треба обов'язково тут пройти, щоб поступити в інверситет) то я після завершення навчання зможу отримати ліцензію й в Англії.
Адвокат, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас.
Чи законно я буду консультувати й працювати онлайн психологом в Україні й за кордоном, якщо я матиму міжнародний сертифікат про завершення курсів на психолога? Я планую пройти десятки курсів з психології в українських онлайн національних університетах/школах. Бо я знаходжуся за кордоном ( в Англії) й тут я отримаю мало інформації, вони проходять матеріал, котрий ми в Україні вчимо у 6-11 класах. Тож я хочу навчатися онлайн на українських курсах, це дасть мені більше знань. Оскільки я не впевнена, що зможу вчитися онлайн у Львівському політехнікумі чи у Київській Могилянській академії. Чи мені все таки бажано мати диплом від українського вузу ?
На мою точку зору, все таки бажано мати диплом зі спеціальності "Практична психологія", "Психологія" або певну педагогічну спеціальність. Хоча на практиці знаю доволі чималу кількість психологів, які працюють за відповідними спрямуваннями без наявності спеціальної освіти, лише із закінченими курсами та різноманітними короткостроковими програмами навчання. І працюють успішно, мушу зауважити.
Але для цього, як мінімум, потрібно зареєструватися як фізична особа - підприємець з відповідними КВЕДами.
Для психолога потрібно обрати вид економічної діяльності, що визначатиме чим саме ви вправі займатись. Для практикуючого психолога варто обрати КВЕД 86.90, він передбачає діяльність як психологів, так і психоаналітиків.
Крім того, не завадить зареєструвати КВЕД 63.99 «Надання інших інформаційних послуг».
В залежності від специфіки вашої діяльності, варто визначити які види економічної діяльності варто зареєструвати додатково. Наприклад, 82.30 «Організування конгресів і торговельних виставок», якщо ви плануєте проводити такі заходи.
З повагою!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Ксенія!
Психологічна діяльність в Україні регулюється законодавством, тому психолог-практик повинен мати диплом про закінчену вищу освіту. Цей документ є обов’язковим.
Для деяких напрямів психологічних консультацій потрібна ліцензія. Щоб отримати документ, психолог підтверджує свою кваліфікацію та проходить екзаменаційну комісію.
Після закінчення навчання та отримання диплома, психолог може почати роботу як спеціаліст у різних сферах, включаючи клінічну психологію, психотерапію, освіту тощо.
Отже, якщо Ви серьозно плануєте займатись практикою по різним направленням, то, звичайно, Вам краще мати диплом фахівця у вищезгаданій галузі.
Хоча вища освіта в психології є стандартом для професійних психологів, існують деякі можливості працювати у сфері психології без вищої освіти. Ось деякі з них:
Попри можливості для працівників без вищої освіти, важливо враховувати обмеження такого підходу:
З повагою, адвокат Айвазян.