Задайте питання юристу

912 юристів готові відповісти зараз

Відповідь за ~15 хвилин

Задати питання на сайті

Військове право, 14 серпня 2024, питання №117621 340₴

Повестка в военкомат

Доброго ранку,Я снят с обліку 2005р за тяжкі злодій але не вбивство
Военского квітка немає обновив дані резерві+ Виключен і кругом прочерк без роз'яснення вперше судив трибунал потім інше.
Зараз чекаю Броню від праці ТОВ Автострада коли прийде незнаю.
Пришла повестка з'явитися в военкомат для уточнення даних не явка буде звернення СБУ міста.За броню незнаю шо робить незнаю.Дейте будласка совіт а чи можна вашу підтримку взалалі

Відповіді юристів (7)

    Середницький Євгеній Вікторович
    14.4%

    Доброго ранку! Ваша ситуація складна і потребує негайних дій, оскільки ви отримали повістку з вимогою з'явитися до військкомату (ТЦК). Ось декілька кроків, які можуть допомогти:

    1. З'явитися до ТЦК

    Попри очікування на броню, варто з'явитися до ТЦК у зазначений у повістці час. Невиконання цього може призвести до серйозних наслідків, включаючи звернення до СБУ, що може погіршити ситуацію.

    2. Документи, які потрібно взяти з собою

    Підготуйте всі наявні документи, що підтверджують вашу ситуацію:

    • Паспорт та ідентифікаційний код.
    • Документи про зняття з обліку в 2005 році та рішення суду (якщо вони є у вас на руках).
    • Документи, які підтверджують ваше працевлаштування, включаючи будь-які підтвердження про підготовку бронювання від вашої компанії (навіть якщо бронювання ще не готове).
    3. Пояснення ситуації в ТЦК

    Під час відвідування ТЦК:

    • Поясніть свою ситуацію, включаючи факт зняття з обліку в 2005 році.
    • Попросіть роз'яснення стосовно вашого статусу та можливості отримання бронювання.
    4. Консультація з адвокатом

    Рекомендується звернутися до адвоката, який спеціалізується на військовому праві. Адвокат може допомогти вам правильно сформулювати ваші запити в ТЦК та захистити ваші права.

    5. Очікування бронювання

    Якщо ваше бронювання наразі в процесі, попросіть вашого роботодавця надати вам хоча б підтвердження того, що документи на бронювання подані й перебувають на розгляді. Це може бути корисно при спілкуванні з ТЦК.

    Дерій Владислав Олегович
    14.4%

    Вітаю Вас!

    На жаль, якщо Ви не перебуваєте на військовому обліку - Вас не зможуть забронювати.

    Проте, якщо Ви згідно Резерв+ є виключеним з військового обліку, то Ви є невійськовозобов'язаним і у Вас немає обов'язку оновлювати дані та проходити ВЛК

    Згенеруйте електронний військово-обліковий через Резерв+ або через ДІЮ https://diia.gov.ua/services/vijskovo-oblikovij-do... , роздрукуйте його і при перевірках надавайте саме його.

    Погано, що Ви не маєте паперового ВОД, адже ТЦК має можливість змінити інформацію в Реєстрі.

    Якщо Ви звернетесь до ТЦК без бронювання або права на відстрочку з інших підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” - то Вас направлять на ВЛК, а потім вручать повістку на відправку.

    Після 18 травня, такої підстави для виключення як засудження за вчинення злочину вже немає, тому якщо у Вас немає доказів про виключення з військового обліку - Вас зобов'яжуть оформити паперові військово-облікові документи та стати на військовий облік.

    Згідно частини 6 статті 37 ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу"

    Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів розвідувальних органів України - у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України, які:

    1) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими;

    2) припинили громадянство України;

    3) визнані непридатними до військової служби;

    4) досягли граничного віку перебування в запасі.

    Щоб Вас не мобілізували Ви повинні мати право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович
    14.4%

    Доброго дня, Володимире!

    Я снят с обліку 2005р за тяжкі злодій але не вбивство

    Зняті з обліку чи виключені? З якої причини Вам не видали військово-обліковий документ?

    Зараз чекаю Броню від праці ТОВ Автострада коли прийде незнаю.

    Яким чином роботодавець подав Вас у списках на бронювання, якщо Ви не стоїте на обліку в ТЦК та не маєте військово-облікового документу? Ви впевнені, що Вас подали у списках на бронювання?

    Пришла повестка з'явитися в военкомат для уточнення даних.

    За неявку по повістці без поважної причини Вас можуть притягнути до відповідальності за статтею 210-1 КУпАП. Сума штрафу становить від 17000 грн до 25500 грн. Проте, потрібно розібратись все ж таки з Вашим статусом. Пробували сформувати е-ВОД? Чи вказано у Резерв+, що Ви є невійськовозобов'язаним? Чи вказана підстава за якою Вас виключили/ зняли з обліку?

    Не раджу йти до ТЦК без підстави для відстрочки, оскільки Ви маєте великий ризик бути мобілізованим. Чи є в Вас підстава для відстрочки?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Карпенко Андрій Володимирович
    14.4%

    Вітаю!

    ВИ НЕ ВІЙСЬКОВОЗАБОВЯЗАНИЙ, ТОМУ ТЦКСП НЕ МАЄ ПРАВА ВАМ ВИПИСУВАТИ ПОВІСТКУ.

    АЛЕ, ЩОБ НЕ БУЛО НЕПОРОЗУМІНЬ В ПОДАЛЬШОМУ ЗВЕРНІТЬСЯ ДО ТЦКСП ІЗ ЗАЯВОЮ ПРО ВНЕСЕННЯ ДО РЕЄСТРУ ІНФОРМАЦІЇ ПРО ТЕ, ЩО ВИ ВИКЛЮЧЕНІ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ - ЗАЯВУ ВІДПРАВТЕ ЛИСТОМ.

    ВАС ПОВИННІ БУЛИ ВИКЛЮЧИТИ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ В 2005 РОЦІ, А ВАШ ВІЙСЬКОВО-ОБЛІКОВИЙ ДОКУМЕНТ СУД ПОКИНЕН БУВ ПЕРЕДАТИ ДО ВІЙСЬКОМАТУ.

    18 травня 2024 року законної сили набув закон №10449, який кардинально змінив правила військового обліку та підстави для зняття або виключення з військового обліку. В тому числі змінюються умови мобілізації для осіб, які раніше були засуджені до позбавлення волі за тяжкою або особливо тяжкою статтею.До 18 травня 2024 року стаття 37 Закону “Про військовий обовʼязок та військову службу” передбачає, що особи, які були раніше засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину мають право на виключення з військового обліку. Після виключення з обліку такі особи набувають статусу невійськовозобовʼязаного та не підлягають призову на військову службу по мобілізації.При цьому право на виключення з військового обліку надавав сам факт засудження до позбавлення волі за тяжкою або особливо тяжкою статтею. Зняття або погашена судимість не має значення та не є перепоною для виключення.Ті з вйськовозобовʼязаних, які скористались правом до 18 травня 2024 року отримали статус невійськовозобовʼязаного та повторному взяттю на облік не підлягають. Проте після 18 травня 2024 року почне діяти нове законодавство, відповідно до якого засудження до позбавлення волі за тяжкою або особливо тяжкою статтею вже не буде підставою для виключення з військового обліку

    Фактично це означає, що тільки ті хто вже виключився з обліку є невійськовозобовʼязаними. Ті хто не встиг реалізувати право на виключення з обліку до 18 травня 2024 року вже не можуть це зробити та будуть перебувати на військовому обліку. Тобто фактично їх можна буде призвати на військову службу по мобілізації.

    АЛЕ ВАС ЦЕ НЕ СТОСУЄТЬСЯ, ТОМУ ЩО В 2005 РОЦІ ДІЯЛА РЕДАКЦІЯ ЗАКОНУ, ЩО ЗАСУДЖЕНІ ЗА ТЯЖКІ ЗЛОЧИНИ ВИКЛЮЧАЛИСЯ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ, А ЇХ ВІЙСЬКОВО-ОБЛІКОВІ ДОКУМЕНТИ СУДОМ ПЕРЕДАВАЛИСЯ ДО ВІЙСЬКОМАТУ.

    В 2005 РОЦІ ОБОВ'ЯЗОК ПЕРЕДАТИ ВАШ ВОД ДО ВІЙСЬКОМАТУ ПОКЛАДАВСЯ НА СУД, А ВІЙСЬКОМАТ ПОВИНЕН БУВ ВАС ВИКЛЮЧИТИ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ.

    НА МОМЕНТ ВАШОГО ЗАСУДЖЕННЯ ДІЯЛА НАСТУПНА РЕДАКЦІЯ ЗАКОНУ УКРАЇНИ

    "Про загальний військовий обов'язок і військову службу"

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2232-12/ed2005...

    Стаття 37. Взяття на військовий облік, зняття та виключення з нього

    5. Виключенню з військового обліку у районних (міських) військових комісаріатах підлягають громадяни України, які:

    г) які були засуджені до позбавлення волі за вчинення тяжких злочинів;

    Стаття 38. Обов'язки органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, посадових осіб, призовників і військовозобов'язаних щодо виконання правил військового обліку

    5. Органи дізнання та попереднього (досудового) слідства зобов'язані в семиденний строк повідомити районні (міські) військові комісаріати про призовників, щодо яких ведеться дізнання або попереднє (досудове) слідство, а суди - про призовників, кримінальні справи яких розглядаються судом, а також про вироки стосовно військовозобов'язаних і призовників, що набрали законної сили.

    Військові квитки військовозобов'язаних і посвідчення про приписку призовників, засуджених до позбавлення волі, в тому числі умовно і з відстрочкою виконання вироку, надсилаються судами до відповідних військових комісаріатів.

    ОТЖЕ ВИ БУЛИ ВИКЛЮЧЕНІ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ ТА НЕ Є ВІЙСЬКОЗАБОВЯЗАНИМ.

    ВАМ ТРЕБА МАТИ ДОКУМЕНТ ПРО ЗАСУДЖЕННЯ.

    ЯКЩО ВИ ВЖЕ ВИКЛЮЧЕНІ З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ, ТО ВІДНОВИТИ ВАС НА ВІЙСЬКОВОМУ ОБЛІКУ МАЮТЬ ПРАВО ТІЛЬКИ ЗА ВАШОЮ ДОБРОВІЛЬНО ПОДАНОЮ ЗАЯВОЮ.

    СТАТТЯ 19 КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ:

    "Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України."

    В ЗВ'ЯЗКУ З ТИМ, ЩО ВИ НЕ ВІЙСЬКОВОЗАБОВЯЗАНИЙ, ВИ НЕ ПІДЛЯГАЄТЕ БРОНЮВАННЮ.

    Кирда Вячеслав Володимирович
    14.4%

    Вітаю Вас.

    Доброго ранку,Я снят с обліку 2005р за тяжкі злодій але не вбивствоВоенского квітка немає обновив дані резерві+ Виключен і кругом прочерк без роз'яснення вперше судив трибунал потім інше.Зараз чекаю Броню від праці ТОВ Автострада коли прийде незнаю.Пришла повестка з'явитися в военкомат для уточнення даних не явка буде звернення СБУ міста.За броню незнаю шо робить незнаю.Дейте будласка совіт а чи можна вашу підтримку взалал

    Чи не могли б Ви надати фото екрану з Резерв +? Це було б дуже інформативно у цій ситуації. Про бронювання взагалі мова не може йти, якщо Ви виключені з військового обліку. Але якщо це дійсно так, бронювання Вам взагалі не потрібно.

    З 18 травня частина шоста статті 37 Закону України "Про ВОіВС" виглядає наступним чином:

    "...6. Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України – у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів розвідувальних органів України – у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України, які:

    1) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими;

    2) припинили громадянство України;

    3) визнані непридатними до військової служби;

    4) досягли граничного віку перебування в запасі..."

    Про що це свідчить?

    Влада дає чіткий сигнал, що виключення з військового обліку за наявністю засудження за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину більше не здійснюватиметься. Відповідно - очевидним є курс на мобілізацію, хоч і поступову, таких осіб.

    Щодо Вашої ситуації, то чоловік наразі невійськовозобов'язаний і не повине уточнювати дані.

    З 18 травня законодавство передбачає, що:

    "...громадяни України, які перебувають на військовому обліку, зобов’язані протягом 60 днів з дня набрання чинності цим Законом уточнити адресу проживання, номери засобів зв’язку, адреси електронної пошти (за наявності електронної пошти) та інші персональні дані..."

    Зокрема, постанова КМУ від 16.05.2024 № 560 "Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період" передбачає:

    "...4. На військову службу під час мобілізації, на особливий період можуть бути призвані:

    особи, звільнені з військової служби у зв’язку із застосуванням заборони, передбаченої частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України “Про очищення влади”. Такі особи, призвані на військову службу під час мобілізації, призначаються на військові посади, крім посад, щодо яких здійснюються заходи з очищення влади;

    особи, яких раніше було засуджено до позбавлення волі, обмеження волі, арешту чи виправних робіт за вчинення кримінального проступку, нетяжкого злочину, у тому числі із звільненням від відбування покарання, тяжкого злочину, крім тих, які були засуджені за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України;

    особи, яких раніше було засуджено до позбавлення волі за особливо тяжкий злочин, крім тих, які були засуджені за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України. Такі особи призиваються на військову службу під час мобілізації за рішенням Генерального штабу Збройних Сил, відповідних підрозділів розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ;

    засуджені особи, які звільнені від відбування покарання з випробуванням, крім тих, які засуджені за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України. Такі особи проходять військову службу виключно у відповідних спеціалізованих підрозділах військових частин..."

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про військовий обов'язок і військову службу

    Стаття 39. Призов на військову службу під час мобілізації. Демобілізація

    ...

    4. На військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період можуть бути призвані засуджені особи, які звільнені від відбування покарання з випробуванням, крім тих, які засуджені за вчинення злочинів проти основ національної безпеки України, засуджені за вчинення умисного вбивства двох або більше осіб, або вчиненого з особливою жорстокістю, або поєднаного із зґвалтуванням або сексуальним насильством, або особливо тяжких корупційних кримінальних правопорушень чи засуджені за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених статтями 152-156-1, 258-258-6, частиною четвертою статті 286-1, статтею 348 Кримінального кодексу України, а також засуджені службові особи, які згідно з підпунктом 1 пункту 3 примітки до статті 368 Кримінального кодексу України займали особливо відповідальне становище.

    Такі особи проходять військову службу виключно у відповідних спеціалізованих підрозділах військових частин.

    З повагою!

    Богун Сергій Павлович
    14.4%

    Доброго дня.

    Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів розвідувальних органів України - у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України, які:

    1) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими;

    2) припинили громадянство України;

    3) визнані непридатними до військової служби;

    4) досягли граничного віку перебування в запасі.

    Виходячи з запису в Резерв + Ви не маєте статусу військовозобов'язаного.

    Тепер щодо бронювання.

    Бронювання є різновидом відстрочки передбаченої ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", що надається військовозобов'язаним під час призову на військову службу за мобілізацією.

    Оскільки Ви не маєте статусу військовозобов'язаного, не перебуваєте на військовому обліку - Вас не можливо забронювати.

    Корнійчук Євген Іванович
    13.5%

    Доброго дня, надаю відповідь на ваше запитання:

    Доброго ранку,Я снят с обліку 2005р за тяжкі злодій але не вбивствоВоенского квітка немає обновив дані резерві+ Виключен і кругом прочерк без роз'яснення вперше судив трибунал потім інше.Зараз чекаю Броню від праці ТОВ Автострада коли прийде незнаю.Пришла повестка з'явитися в военкомат для уточнення даних не явка буде звернення СБУ міста.За броню незнаю шо робить незнаю.Дейте будласка совіт а чи можна вашу підтримку взалалі

    Ситуацію не однозначна, враховуючи вами зазначене, ви повинні бути виключені з військового обліку за вчинення тяжкого злочину. По факту, якщо вам роблят ь бронь то ви вважаєтесь військовозабов'язаним, і підлягаєте мобілізації. Тому я не раджку відвідувати ТЦК бкз наявності наказу Міністерства економіки про ваше бронювання. Бо вас шляхом оману можуть мобілізувати. За неявку по вістці на вас буде накладено штраф у розімрі від 17 тисяч гривень.

    Відповідальність за нез’явлення до територіального центру комплектування та соціальної підтримки

    ◆ За порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію винна особа може бути пртягнута до адміністративної відповідальності відповідно до статті 2101 КУпАп.

    Національній поліції України надано право здійснювати адміністративне затримання військовозобовʼязаних при порушенні законодавства про мобілізаційну підготовку та мобілізацію та доставляти їх до ТЦК та СП (статті 259 та 262 КУпАП, частина третя статті 38 Закону України "Про військовий обовʼязок і військову службу").

    У разі невиконання під час мобілізації громадянином обов’язків, передбачених частинами першою, третьою статті 22 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", (з’являтися за викликом до ТЦК та СП у строк та місце, зазначені в повістці) та вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого статтею статті 2101 КУпАп :

    • керівник ТЦК та СП звертається до органів та підрозділів, що входять до системи поліції, щодо здійснення адміністративного затримання та доставлення такого громадянина до ТЦК та СП.
    • у разі отримання письмової відповіді про неможливість здійснити адміністративне затримання та доставлення громадянина керівник ТЦК та СП надсилає такому громадянину в паперовій формі засобами поштового зв’язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу його місцезнаходження, місця проживання чи перебування вимогу про виконання обов’язку.

    Днем вручення вимоги є:

    1. день вручення вимоги під розписку засобами поштового зв’язку;
    2. день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати вимогу чи відмітки про неможливість вручення вимоги особі з інших причин за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки;
    3. день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати вимогу чи відмітки про неможливість вручення вимоги особі з інших причин за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси.
    • якщо громадянин добровільно протягом 10 календарних днів з дня вручення вимоги не виконав зазначеного у ній обов’язку (обов’язків), звертається до суду з приводу тимчасового обмеження такого громадянина у праві керування транспортним засобом під час мобілізації - на строк до виконання або відкликання такої вимоги.

    ◆ За ухилення від призову на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, винну особу може бути притягнуто до кримінальної відповідальності за статтею 335 Кримінального кодексу України.

    Статтею 336 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період.


Схожі питання


Кодекси Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України