Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 14 августа 2024, вопрос №117628 800₴

Послідовність отримання освіти для відстрочки

Якщо мене відрахували 26.08.2014 з рівня бакалавра в університеті(сам відмовився і забрав документи), до офіційного початку навчання, яке мало розпочатися 01.09.2014, і 14.08.2024 я був зарахований до іншого навчального закладу на рівень фахового молодшого бакалавра, чи вважатиметься це порушенням послідовності здобуття освіти?

Ответы юристов (21)

    Турчин Ярослав Олександрович

    ДОБРОГО ДНЯ, АРТЕМЕ!

    Якщо у Виписці з ЄДЕБО https://info.edbo.gov.ua/check-person/ покаже запис, що Ви відраховані - то так, це буде порушенням послідовності здобуття і у Вас при вступі на молодшого бакалавра чи знову на бакалавра не буде відстрочки.

    На жаль саме такий алгоритм заклало МОН у роботу Єдиної електронної бази з питань освіти, з якої і генерується довідка для відстрочки у автоматичному режимі.

    На жаль з цим зробити нічого не можна. Єдиний шанс, якщо заклад вищої освіти де Ви були відраховані з бакалавра - не вносив ще дані до ЄДЕБО і віддав Вам документи без зарахування або без відміток в ЄДЕБО. Після перевірки Вами свої даних в ЄДЕБО - можна буде розмовляти більш предметно.

    За існуючих даних - на жаль відстрочки не буде і набути її ніяк не можна, бо вступ на бакалавра - зіпсував послідовність. і виправити її не можна, адже відновлення (поновлення) на навчання заборонене МОН у 2024 році наказом № 910.

    Вибачте за невтішні новини, але саме таку мету МОН і переслідувало - приймаючи такі правила гри та алгоритми роботи ЄДЕБО.

    З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Артеме!

    Формували витяг з ЄДЕБО, отримали у ВНЗ довідку з ЄДЕБО? Чи є у базі інформація про Ваше відрахування? Якщо Ви вже отримали довідку з ЄДЕБО, то який саме запис містить остання?

    Згідно із законодавтсвом Ви маєте право на відстрочку, оскільки у минулому були відраховані із закладу освіти та не здобули диплом молодшого спеціаліста.

    Відповідно до статті 23 ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text

    3. Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також:

    1) здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту", а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури;».

    Згідно із частиною другою статті 10 Закону України «Про освіту»:

    Рівнями освіти є:

    • дошкільна освіта;
    • початкова освіта;
    • базова середня освіта;
    • профільна середня освіта;
    • перший (початковий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
    • другий (базовий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
    • третій (вищий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
    • фахова передвища освіта;
    • початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти;
    • перший (бакалаврський) рівень вищої освіти;
    • другий (магістерський) рівень вищої освіти;
    • третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень вищої освіти.

    Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року №560 «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

    Перелік документів, що подаються військовозобов’язаним для отримання відстрочки від призову на військову службу:

    довідка про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти, або довідка закладу освіти про зарахування на навчання до інтернатури та довідка закладу охорони здоров’я про місце роботи на посаді лікаря-інтерна.

    Проте, Мінистерство освіти та науки України має іншу точку зору, так як у своїх роз'ясненнях щодо алгоритму формування довідки з ЄДЕБО (обов'язковий документ для ТЦК при оформленні відстрочки) зазначило наступне:

    Лист МОН "Про особливості формування в ЄДЕБО довідки про здобувача освіти":

    "в іншому випадку (коли у порівнянні з даними про здобуту освіту послідовність рівнів не порушено) здійснюється автоматична перевірка даних усіх записів про здобуття особою освіти, що містяться в ЄДЕБО, – якщо наявна інформація про навчання, рівень якого не нижче рівня поточного навчання, за яким формується Довідка, у згаданому вище полі зазначається «Ні, порушує»".

    Отже, якщо інформація про Ваше відрахування присутня у ЄДЕБО, то за логікою МОН Ви будете здобувати рівень освіти нажчий за раніше "здобутий". Тому у довідці з ЄДЕБО, скорше за все, буде зазначено, що Ви порушуєте послідовність освіти. З відповідним записом ТЦК відмовить Вам у наданні відстрочки.

    Тому Вам прийдеться або оскаржувати відмову ТЦК у суді, що, на мою думку, не надасть результату, або ж подавати позов до МОН.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Артем!

    На жаль, за Ваших обставин можуть бути складнощі в оформленні відстрочки.

    З логічних міркувань Ви не порушуєте послідовність здобуття освіти, адже якщо Ви не отримали диплом бакалавра - Ви не здобули відповідний освітній рівень, тому повторно вступивши до бакалаврату або здобуваючи рівень фахового молодшого бакалавра Ви повинні мати право на відстрочку, адже здобуватимете рівень освіти, який є вищим за раніше здобутий (середня освіта).

    АЛЕ, на жаль, керівники закладів освіти керуються рекомендаційним листом МОН (не є нормативно-правовим актом, має лише роз’яснювальний, інформаційний характер і не встановлює правових норм) розцінюють це як непослідовність здобуття освіти. В їхньому розумінні для збереження послідовності освіти - студент повинен ПОНОВЛЮВАТИСЬ у закладі освіти, а не повторно вступати.

    Тому, щоб мати право на відстрочку Вам потрібно поновлюватись на бакалавраті.

    Проте, ситуація ускладнюється тим, що згідно Наказу МОН № 910 від 24.06.2024 року: https://ips.ligazakon.net/document/RE42290?from=legislation&hide=true тимчасово до 01 січня 2025 року призупиняється поновлення (включаючи допуск до освітнього процесу після завершення строку переривання навчання) на денну або дуальну форми здобуття освіти (крім певних категорій осіб).

    Згідно пункту 1 частини 3 статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію":

    ".. Призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають також здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти і здобувають рівень освіти, що є вищим за РАНІШЕ ЗДОБУТИЙ рівень освіти у послідовності, визначеній частиною другою статті 10 Закону України "Про освіту", а також докторанти та особи, зараховані на навчання до інтернатури..."

    Згідно частини 2 статті 10 ЗУ "Про освіту"

    Рівнями освіти є:

    • дошкільна освіта;
    • початкова освіта;
    • базова середня освіта;
    • профільна середня освіта;
    • перший (початковий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
    • другий (базовий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
    • третій (вищий) рівень професійної (професійно-технічної) освіти;
    • фахова передвища освіта;
    • початковий рівень (короткий цикл) вищої освіти;
    • перший (бакалаврський) рівень вищої освіти;
    • другий (магістерський) рівень вищої освіти;
    • третій (освітньо-науковий/освітньо-творчий) рівень вищої освіти.

    Отже, спеціальність та вік не мають значення, але щоб мати право на відстрочку Ви повинні здобувати рівень освіти, що є вищим за попередній. Тому, якщо Ви відрахувались з бакалаврату та не отримали диплом бакалавра - при вступі до коледжу - згідно Закону Ви повинні мати право на відстрочку.

    Проте, для оформлення відстрочки Вам необхідно надати ТЦК :

    1. Заяву про відстрочку (Додаток 4 до Постанови КМУ № 560 від 16.05.2024 року «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»)

    2. Довідку про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти. (Додаток 9 до Постанови КМУ № 560 від 16.05.2024 року «Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»)

    3. Військово-обліковий документ. Для військовозобов'язаних - військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного.

    Як бачите, головним документом для оформлення відстрочки є саме довідка з ЄДБО, яка формується відповідальними особами ВНЗ.

    Якщо в довідці буде зазначено, що послідовність освіти зберігається - тоді Ви можете сміливо йти до ТЦК та оформлювати відстрочку.

    Якщо в довідці з ЄДБО зазначено, що Ви порушуєте послідовність освіти - Ви можете спробувати оскаржити дане рішення ВНЗ у судовому порядку

    Для оскарження довідки ЄДБО Вам потрібно звернутись Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Міністерства освіти і науки України, ДП “Інфоресурс” та ВНЗ (далі - відповідачі), в якому зобов`язати їх внести зміни до довідки ЄДБО.

    Позовні вимоги мотивувати тим, що порушено Ваше право на отримання довідки ЄДБО, в якій вказано, що Ви не порушуєте послідовності здобуття освіти.

    Перед зверненням до суду Ви можете звернутись до ДП "Інфоресурс" з листом щодо коригування даних у ДОВІДЦІ ЄДБО.

    Перелік документів для звернення до суду - позовна заява, копію довідки ЄДБО, виписку з ЄДБО (https://info.edbo.gov.ua/check-study), лист-відповідь на Ваше звернення до ДП "Інфоресурс", копії документів про здобуту освіту.

    На даний час немає судової практики по цьому питанню, адже сам по собі процес оскарження даної довідки займе від 2-3 місяців і більше.

    Крім того, не виключено, що після виграшу в першій інстанції, МОН подасть до апеляції або касації. Тому саме оскарження може затягнутися більше року.

    Лише після того, як будуть судові прецеденти можна говорити про доцільність відстоювання своїх інтересів у судовому порядку.

    Якщо Ви не готові судитися із закладом освіти - Вам потрібно спробувати поновитися у ВНЗ або розглянути інші підстави для відстрочки передбачені статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

    На жаль, згідно Наказу МОН № 910 від 24.06.2024 року: https://ips.ligazakon.net/document/RE42290?from=legislation&hide=true тимчасово до 01 січня 2025 року призупиняється поновлення (включаючи допуск до освітнього процесу після завершення строку переривання навчання) на денну або дуальну форми здобуття освіти, крім наступних категорій осіб:

    • особи, визначені частинами першою, третьою, п'ятою, шостою статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", за умови підтвердження відповідного права засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Порталу Дія) або шляхом електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром призовників, військовозобов'язаних та резервістів та Єдиною державною електронною базою з питань освіти;
    • особи, які на дату поновлення не досягли 25-річного віку, за умови наявності інформації про попереднє навчання в Єдиній державній електронній базі з питань освіти;
    • здобувачі вищої освіти, які мали перерву у навчання у зв'язку з вагітністю та пологами або доглядом за дитиною до досягнення нею трирічного віку (шестирічного віку у передбачених законодавством випадках);
    • особи, звільнені з військової служби після 24 лютого 2022 року;
    • особи, які поновлюються для здобуття освіти за медичними або фармацевтичними спеціальностями, за умови наявності інформації про попереднє навчання в Єдиній державній електронній базі з питань освіти;
    • особи, яким було надано академічну відпустку тривалістю не більше одного року за медичними показаннями, у зв'язку з участю в програмі академічної мобільності або у зв'язку із сімейними обставинами, за умови наявності інформації про попереднє навчання в Єдиній державній електронній базі з питань освіти;
    • особи, які поновлюються до складу курсантів вищих військових навчальних закладів, закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти.

    Тому Вам потрібно перед вступом проконсультаватися з ВНЗ чи будуть слідувати рекомендаціям МОН та який у Вас буде статус після вступу до навчання.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    ЦЕ НЕ Є ПОРУШЕННЯМ ПОСЛІДОВНОСТІ ОСВІТИ.

    Закон України

    "Про освіту "

    Стаття 74. Єдина державна електронна база з питань освіти

    5. Держателем Електронної бази та публічних електронних реєстрів у сфері освіти (далі - держатель Електронної бази) є центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки, що здійснює організаційні заходи, пов’язані із забезпеченням функціонування Електронної бази та її складових.

    Власником Електронної бази є держава в особі центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки.

    Адміністратором Електронної бази та публічних електронних реєстрів у сфері освіти (далі - адміністратор Електронної бази) є визначена Кабінетом Міністрів України юридична особа, що належить до сфери управління центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки.

    ххх

    У системі освіти діє Єдина державна електронна база з питань освіти (далі – ЄДЕБО) - автоматизована система, функціями якої є збір, верифікація, оброблення, зберігання та захист інформації про систему освіти.

    Власником ЄДЕБО та виключних майнових прав на її програмне забезпечення є держава. Розпорядником ЄДЕБО є Міністерство освіти і науки України,а технічним адміністратором - державне підприємство «Інфоресурс», що належить до сфери управління Міністерства освіти і науки України.

    Обробка і захист інформації здійснюються в ЄДЕБО відповідно до вимог законодавства у сфері захисту інформації, що перебуває у власності держави.

    Закон України

    "Про освіту "

    Стаття 74. Єдина державна електронна база з питань освіти

    5. Держателем Електронної бази та публічних електронних реєстрів у сфері освіти (далі - держатель Електронної бази) є центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки, що здійснює організаційні заходи, пов’язані із забезпеченням функціонування Електронної бази та її складових.

    Власником Електронної бази є держава в особі центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки.

    Адміністратором Електронної бази та публічних електронних реєстрів у сфері освіти (далі - адміністратор Електронної бази) є визначена Кабінетом Міністрів України юридична особа, що належить до сфери управління центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки.

    ххх

    У системі освіти діє Єдина державна електронна база з питань освіти (далі – ЄДЕБО) - автоматизована система, функціями якої є збір, верифікація, оброблення, зберігання та захист інформації про систему освіти.

    Власником ЄДЕБО та виключних майнових прав на її програмне забезпечення є держава. Розпорядником ЄДЕБО є Міністерство освіти і науки України,а технічним адміністратором - державне підприємство «Інфоресурс», що належить до сфери управління Міністерства освіти і науки України.

    Обробка і захист інформації здійснюються в ЄДЕБО відповідно до вимог законодавства у сфері захисту інформації, що перебуває у власності держави.

    Головним призначенням ЄДЕБО є забезпечення фізичних та юридичних осіб інформацією в галузі освіти.

    Лист МОН № 1/9758 від 03.06.24 року "Про особливості формування в ЄДЕБО довідки про здобувача освіти" :

    https://ru.osvita.ua/legislation/other/92239/

    "Разом з тим, не вважається порушенням послідовності наступне здобуття освіти:

    1) здобувача освіти було поновлено на навчання або переведено з іншого закладу освіти (в історії поточного навчання перший статус «Поновлено», «Поновлено (з іншого ЗО)», «Переведено (з іншого ЗО)»), а попереднє навчання (запис про яке у статусі «Відраховано із ЗО») було за таким же рівнем, що й поточне навчання (аналогічно, якщо поточне навчання – за ОПС фахового молодшого бакалавра, а попереднє – за ОКР молодшого спеціаліста, або поточне навчання – за ОС бакалавра (на основі ПЗСО), а попереднє – за ОС магістра (на основі ПЗСО)). При цьому в записах про попереднє навчання рік початку навчання не менше року початку поточного навчання. Як виключення, рік початку навчання не порівнюється, якщо особу було відраховано до дати початку навчання або з причиною «За невиконання вимог навчального плану та графіка навчального процесу (після зарахування не приступили до занять протягом 10 днів)»;"

    Цим Листом визначено алгоритм формування Довідки.

    • Артем Клиент 3 месяца назад

      "Разом з тим, не вважається порушенням послідовності наступне здобуття освіти:

      1) здобувача освіти було поновлено на навчання або переведено з іншого закладу освіти (в історії поточного навчання перший статус «Поновлено», «Поновлено (з іншого ЗО)», «Переведено (з іншого ЗО)»), а попереднє навчання (запис про яке у статусі «Відраховано із ЗО») було за таким же рівнем, що й поточне навчання (аналогічно, якщо поточне навчання – за ОПС фахового молодшого бакалавра, а попереднє – за ОКР молодшого спеціаліста, або поточне навчання – за ОС бакалавра (на основі ПЗСО), а попереднє – за ОС магістра (на основі ПЗСО)). При цьому в записах про попереднє навчання рік початку навчання не менше року початку поточного навчання. Як виключення, рік початку навчання не порівнюється, якщо особу було відраховано до дати початку навчання або з причиною «За невиконання вимог навчального плану та графіка навчального процесу (після зарахування не приступили до занять протягом 10 днів)»;"

      Але мій поточний рівень нижчий за попередній і поточний статус навряд буде "Переведено (з іншого ЗО)". Що Ви скажете на це?

      • Карпенко Андрій Володимирович

        Як виключення, рік початку навчання не порівнюється, якщо особу було відраховано до дати початку навчання або з причиною «За невиконання вимог навчального плану та графіка навчального процесу (після зарахування не приступили до занять протягом 10 днів)»;"

        • Артем Клиент 3 месяца назад

          Правильно, але це виключення стосується лише року навчання. Хіба ні?

            • Артем Клиент 3 месяца назад

              Так, це зрозуміло. У моєму випадку рік початку навчання не порівнюється. Я веду до того, що не виконана інша з умов, а саме - попереднє навчання (запис про яке у статусі «Відраховано із ЗО») було за таким же рівнем, що й поточне навчання.

    Карпенко Андрій Володимирович

    У Вас не було навчання, згідно цього листа.

    • Артем Клиент 3 месяца назад

      У виписці з ЄДЕБО воно відоьражається, зі статусом «Відраховано з ЗО

    Карпенко Андрій Володимирович

    В ДОВІДЦІ ЗАЗНАЧЕНО "ПОРУШУЄ"?

    • Артем Клиент 3 месяца назад

      Так зазначено у виписці з наступного посилання: https://info.edbo.gov.ua/check-person/. Довідки з ЄДЕБО щодо теперішнього навчання зі статусом «так, не порушує» чи «ні, порушує» наразі немаю. Я вже зарахований у коледж, але, щоб сформувати довідку, скоріш за все спочатку прийдеться оплатити навчання. Власне тому й питаю поради, щоб зрозуміти чи варто витрачати кошти, якщо у довідці всерівно писатиме «ні, порушує».

    Карпенко Андрій Володимирович

    ЗРОБІТЬ ОФІЦІЙНИЙ ЗАПИТ ДО МОН, ПОСЛАВШИСЬ НА ЇХ ЛИСТА.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Якщо мене відрахували 26.08.2014 з рівня бакалавра в університеті(сам відмовився і забрав документи), до офіційного початку навчання, яке мало розпочатися 01.09.2014, і 14.08.2024 я був зарахований до іншого навчального закладу на рівень фахового молодшого бакалавра, чи вважатиметься це порушенням послідовності здобуття освіти?

    На мою точку зору, якщо у виписці ЄДЕБО буде інформація про відрахування Вас із закладу освіти, у тому числі до початку навчання, система може у довідці ЄДЕБО зазначити про порушення послідовності та Ви не зможете оформити відстрочку. Абсурд? Абсолютно погоджуюся, але маємо те, шо маємо!

    Чи замовляли Ви вже довідку ЄДЕБО? У будь-якому випадку, якщо Ви вже вступили, це неминуче, а тому скоріше замовляйте дану довідку.

    Якщо буде зазначено про порушення послідовності, то за логікою МОН, Ви вже використали шанс на здобуття освіти бакалавра, який би надавав Вам право на відстрочку.

    Нова постанова КМУ від 16.05.2024 № 560 "Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період" передбачає новий формат довідки - ДОВІДКА про здобувача освіти за даними єдиної державної електронної бази з питань освіти.

    До того ж, 03 червня 2024 року о 18.55 год Міністерство освіти і науки публікує новину - "ДОВІДКА ПРО ЗДОБУВАЧА ОСВІТИ ВІДТЕПЕР ДОСТУПНА ДЛЯ ФОРМУВАННЯ В ЄДЕБО".

    До новини додано за окремою вкладкою лист МОН від 03.06.2024 № 1/9758 "ПРО ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ В ЄДЕБО ДОВІДКИ ПРО ЗДОБУВАЧА ОСВІТИ".

    Коротко позиція МОН є наступною - якщо Ви вступили на ОС бакалавра або магістра, були відраховані з цього рівня за певних причин, потім повторно були зараховані (не поновлені або переведені), ПОСЛІДОВНІСТЬ за логікою МОН ПОРУШУЄТЬСЯ.

    !!! Моя позиція з цього питання однозначна: раніше здобутий рівень має підтверджуватися дипломом.

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про вищу освіту

    Стаття 7. Документи про вищу освіту1. Документ про вищу освіту видається особі, яка успішно виконала відповідну освітню програму та пройшла атестацію.

    2. Встановлюються такі види документів про вищу освіту за відповідними ступенями:

    диплом молодшого бакалавра;

    диплом бакалавра;

    диплом магістра;

    диплом доктора філософії/доктора мистецтва.

    5. Невід’ємною частиною диплома молодшого бакалавра, бакалавра, магістра, доктора філософії/доктора мистецтва є додаток до диплома європейського зразка, що містить структуровану інформацію про завершене навчання. У додатку до диплома наводиться інформація про результати навчання особи, освітні компоненти, отримані оцінки і здобуту кількість кредитів ЄКТС, а також відомості про національну систему вищої освіти України.

    10. Інформація про видані дипломи вноситься закладами вищої освіти, крім вищих військових навчальних закладів, до Єдиної державної електронної бази з питань освіти.

    Нічого цього і близько щодо Вас у них немає, але реалії є складними. Мусимо розуміти, якою є політика влади з цього питання.

    Щодо судового оскарження, то у даній ситуації ключовим елементом даного питання є ДОВІДКА, по якій заклади освіти мають право вносити корективи у графу щодо послідовності. Якщо це так, варто звертатися до закладу освіти, вимагати від них керуватися вимогами ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", а не листом МОНу.

    Звісно, вони відмовлять, і у такій ситуації проти закладу освіти потрібно подавати позов до суду про зобов'язання вчинити певні дії.

    Якщо все таки ВУЗи не мають права вносити свої корективи, належним відповідачем я б обрав Міністерство освіти і науки України.

    Є інший варіант - готувати документи про здобуття освіти в обхід ДОВІДКИ, а потім оскаржувати відмову ТЦК та СП у наданні відстрочки. Але проблема полягає в тому, що сам по собі процес оскарження не зупиняє мобілізацію.

    З повагою!

    • Артем Клиент 3 месяца назад

      Дякую. У виписці з ЄДЕБО спочатку не було жодної інформації щодо відрахування, але сьогодні, згенерувавши знову, така інформація зʼявилась. Довідки з ЄДЕБО щодо теперішнього навчання зі статусом «так, не порушує» чи «ні, порушує» наразі немаю. Я вже зарахований у коледж, але, щоб сформувати довідку, скоріш за все спочатку прийдеться оплатити навчання. Власне тому й питаю поради, щоб зрозуміти чи варто витрачати кошти, якщо у довідці всерівно писатиме «ні, порушує».

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Артеме!

    Коли згідно з договором Ви повинні провести оплату? Я маю на увазі якими є крайні строки?

    • Артем Клиент 3 месяца назад

      Зобовʼязаний сплатити протягом 10 днів після рішення приймальної комісії про зарахування 50% річної вартості. 14.08.24 у персональному кабінеті ЄДЕБО статус оновився на «Включено до наказу», тобто як я розумію - зарахований. Вважаєте, що зможу просити довідку до оплати?

    Кирда Вячеслав Володимирович
    50%

    На мою точку зору - так, треба спробувати отримати довідку ще до проплати. Хоча заклад освіти вчинив розумно і навмисно прописав такі строки. Дуже часто у закладах вимога проплатити протягом 10-15 днів після початку НАВЧАННЯ, а не зарахування. У будь-якому випадку, спробуйте отримати довідку ще до моменту оплати, оскільки її зміст наразі точно НЕ відомий.

    З повагою!

    Дерій Владислав Олегович
    50%

    Доброго ранку, хочу доповнити свою відповідь наступною інформацією...

    Довідка з ЄДБО формується відразу після зрахування. Тому можете просити відповідальних осіб коледжу відразу сформувати довідку.

    Згідно Порядку прийому на навчання до закладів фахової передвищої освіти в 2024 році Договір (контракт) про надання освітніх послуг між закладом освіти та фізичною (юридичною) особою, у разі зарахування на навчання за кошти фізичних або юридичних осіб, укладається після видання наказу про зарахування. Якщо договір не буде укладено впродовж десяти календарних днів (трьох місяців для вступників місце проживання яких зареєстроване (задеклароване) на тимчасово окупованій території та знаходяться на ній) з дати видання наказу про зарахування, то цей наказ скасовується в частині зарахування такої особи.

    Тому, в Правилах прийому до всіх закладів ФПО чітко передбачено, що Ви повинні укласти договір про навчання і відповідно сплатити за освітні послуги протягом 10 днів після зарахування, а якщо Ви цього не зробите, то у Вас в кабінеті вступника статус заяви буде - «Скасовано зарахування».

    Проте, договором повинні бути передбачені умови повернення коштів.

    Тому, Ви можете спробувати домовитись з коледжем, щоб вони видали довідку з ЄДБО до оплати, а якщо вони відмовлять, то можете укласти контракт про навчання, а потім повернути кошти - якщо в довідці буде зазначено, що є порушення в послідовності здобуття освіти (проте, уважно потрібно ознайомитись з контрактом, а саме умовами повернення).

    На жаль, ризик полягає в тому, що добровільно заклад освіти може не повернути кошти, але Ви можете його зобов'язати зробити це в судовому порядку

    • Артем Клиент 3 месяца назад

      Дякую за доповнення. А чи може коледж вимагати гроші і відмовляти у відрахувані до сплати?


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України