Начните консультацию с юристом онлайн
Здравствуйте! Прошел обследование в областном психоневрологическом диспансере, где мне поставили диагноз: органічний емоційно-астеничний розлад (F06.6), а также сопутствующие диагнозы: енцефалопатія І-ІІ ст. змішаного генезу (дисциркуляторна, дисметаболічна), період субкомпенсації з помірним гіпертензійно-гідроцефальним, вестибуло-атактичним синдромами. Поширений остеохондроз хребта. Люмбоішиалгія. Является ли этот диагноз (или такая совокупность диагнозов, основной + сопутствующие) достаточным основанием для признания меня ВЛК непригодным к воинской службе с исключением с воинского учета?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (18)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Дмитре!
Ваша хвороба - органічний емоційно-астеничний розлад (F06.6) віднесена Розкладом хвороб Наказу МОУ №402 до статті 14, яка включає "органічні, симптоматичні (екзогенні) психічні розлади F00-F09 (усі види деменцій, органічний амнестичний синдром, психічні розлади внаслідок ураження головного мозку або внаслідок соматичної хвороби; розлади особистості та поведінки внаслідок ураження головного мозку)".
Пункт а - "тяжкі та помірно виражені стійкі психічні розлади"
Пункт б - "легкі психічні прояви".
Пунт в - стійкі компенсації наслідків гострого захворювання головного мозку або закритої черепно-мозкової травми
Відповідно до Додатку 2 вищезгаданої статті:
1. Стаття 14: передбачає психози та інші психічні розлади, що виникають унаслідок травм, пухлин головного мозку, епілепсії, енцефаліту, менінгіту, сифілісу мозку, а також при сенільних та пресенільних психозах, судинних, дегенеративних та інших соматичних захворюваннях або ураженнях головного мозку.
Наявність вищезгаданих психічних розладів в анамнезі без патології збоку внутрішніх органів та психо-неврологічної сфери на період огляду не дає підстав визначати оглянутим ступінь придатності до військової служби. Сприятливе закінчення цих психічних розладів повинно бути підтверджене в спеціалізованому лікувальному закладі, тому експертна оцінка проводиться після стаціонарного обстеження з урахуванням клінічного психологічного дослідження з визначенням ступеню вираженості за результатами доказових методик (MMSE-шкала, Монреальський когнітивний опитувальник (МоСА).
У документах про результати обстеження та огляду вказується основне захворювання, яке викликало розвиток психічного розладу.
1) до пункту «а» належать різко виражені, затяжні психотичні стани, а також психічні розлади, що проявляються вираженими порушеннями за психоорганічним типом (ейфоричний та апатичний варіант), з вираженим когнітивним зниженням або стійким органічним розладом особистості, а також різко вираженими клінічними проявами або тривалим перебігом.
2) до пункту «б» належать помірно виражені або повторні психотичні чи афективні стани із сприятливим перебігом за психоорганічним типом (астенічний варіант, експлозивний варіант психоорганічного синдрому), або призводять до патологічних змін особистості за органічним типом з проявами вираженого стійкого (до 2 місяців) астенічного стану (церебрастенії), а також неврозоподібним або психопатоподібним синдромом внаслідок органічного захворювання або ураження головного мозку.
3) до пункту «в» належать минучі, легкі і короткотривалі психотичні та непсихотичні розлади, що виникли внаслідок травм або гострих органічних захворювань головного мозку, які закінчуються астенією без наявності достовірних даних органічного ураження центральної нервової системи.
Щодо поширеного остеохондроза хребта, то дана хвороба - це стаття 64 Розклад Хвороб.
1) до пункту «а» належать:
2) до пункту «б» належать:
3) до пункту «в» належать:
Люмбоішиалгія віднесена Розкладом хвороб до пункту "в "статті 23 РХ за відсутністю радикупалотиї:
"до пункту «в» належать дорсалгія, цервікалгія, торакалгія, люмбалгія без радикулопатії; хвороби периферичних нервів та сплетінь з незначними загостреннями без тенденції до наростання рухових, чутливих і трофічних розладів, а також існуючі слабо виражені залишкові явища, зумовлені перенесеними в минулому загостреннями, які суттєво не обмежують функцію кінцівки та працездатність оглянутого. За цим пунктом оглядаються також громадяни та військовослужбовці з наслідками невриту лицьового, серединного нервів".
Отже, на жаль, наразі я не бачу підстави щодо виключення Вас з військового обліку. На мою думку, Ваш максимум - це "придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони".
Крім того, Ви повинні розуміти, що юристи не є лікарями ВЛК та можуть провести лише аналіз Ваших хвороб стросовно статей РХ. Рішення ж щодо ступеня Вашої придатності до проходження служби приймає тільки ВЛК.
ВЛК не оцінює Вашу ступінь придатності до проходження служби за сукупністю хвороб, як, наприклад, це робить МСЕК. Тому у постанові будуть зазначені всі статті Розкладу хвороб окремо із визначенням ступеня Вашої придатності по кожній з них.
З повагою, адвокат Айвазян.
Здравствуйте, Юрий Клементьевич! Спасибо за развернутый ответ. Вы написали, что к пункту «а» относятся "різко виражені, затяжні психотичні стани...", а к пункту "б" - "помірно виражені або повторні психотичні чи афективні стани..." Я считаю (и не просто считаю, а знаю, потому что живу с этими диагнозами уже долгое время), что мое состояние уж точно нельзя отнести к умеренно выраженным. Вот цитата из эпикриза: "Тривожний, Напружений, настрій знижений. Стурбований ситуацією, що склалася. Увага виснажується. Емоційно лабільний, дративлівий. У відділенні: скаржився на головні болі, поганий сон, загальну слабкість. З оточуючими мало спилкувався. Багато часу проводив у ліжку, швидко втомлювався при обстеженнях, був емоційно нейстійкий, сензитивний, дратівливий. Нічим не цикавівся". И всё это чистая правда! Поэтому хотелось бы понять, как ВЛК будет определяться с тем, у меня резко выраженные, затяжные психотические состояния или умеренно выраженные? Будет полагаться на собственную "фантазию" и субъективную трактовку, не принимая в расчет описание симптоматики в эпикризе?
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеНа жаль, Дмитро, я не лікар, а тому мені важко надати Вам відповідь та "оцінити" Ваш перебіг хвороби, тим паче, що остання пов'язана із психікою.
Щодо ВЛК, то звісно, що комісія не має права керуватись "собственной фантазией" та повинна прийняти до уваги заключення ПНД.
Я с Вами согласен, мне только непонятно, как ВЛК, читая мой эпикриз, будет определять, относится ли моя симптоматика к резко выраженной (пункт "а") или к умеренно выраженной (пункт "б")? Дело в том, что, как мне кажется, симптоматика в эпикризе и собственно сами диагнозы (основной и сопутствующие) сформулированы не совсем однозначно и оставляют ВЛК поле для маневра.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеПочнемо з того, що в епікризі не вказаний перебіг Вашої хвороби. Маю на увазі - "різкий" або "помірний".
Вы абсолютно правы - вот и я о том же! Это серьезное упущение врача. Получается, мне просто констатировали факт наличия данного заболевания, а дальше по факту получается так, что пусть ВЛК понимает его и трактует как хочет. И что мне теперь с этим делать, не знаю... Ложиться в это же ПНД уже не на обследование, а на лечение? Или обратиться в другое медицинское учреждение? Вся проблема в том, что в моем райцентре нет ПНД и обязательно нужно ехать в областной центр, а это и далеко, и блок-посты нужно пересекать...
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеМожливо, потрібно пройти обстеження та лікування у іншій лікарні.
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
Здравствуйте! Прошел обследование в областном психоневрологическом диспансере, где мне поставили диагноз: органічний емоційно-астеничний розлад (F06.6), а также сопутствующие диагнозы: енцефалопатія І-ІІ ст. змішаного генезу (дисциркуляторна, дисметаболічна), період субкомпенсації з помірним гіпертензійно-гідроцефальним, вестибуло-атактичним синдромами. Поширений остеохондроз хребта. Люмбоішиалгія. Является ли этот диагноз (или такая совокупность диагнозов, основной + сопутствующие) достаточным основанием для признания меня ВЛК непригодным к воинской службе с исключением с воинского учета?
На мою точку зору, розраховувати у даній ситуації не виключення з військового обліку ТОЧНО НЕ ВАРТО. Пройдемося по Вашим діагнозам, але одразу хочу зауважити, що рішення про придатність або непридатність особи приймається виключно військово-лікарською комісією, яка у своїй діяльності керується Положенням про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 № 402.
1.
Стаття 14
Включено: органічні, симптоматичні (екзогенні) психічні розлади F00-F09 (усі види деменцій, органічний амнестичний синдром, психічні розлади внаслідок ураження головного мозку або внаслідок соматичної хвороби; розлади особистості та поведінки внаслідок ураження головного мозку)
а) тяжкі та помірно виражені стійкі психічні розлади
Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку
б) легкі психічні прояви
Придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони
в) стійкі компенсації наслідків гострого захворювання головного мозку або закритої черепно-мозкової травми
Придатні
ПОЯСНЕННЯ:
Стаття 14: передбачає психози та інші психічні розлади, що виникають унаслідок травм, пухлин головного мозку, епілепсії, енцефаліту, менінгіту, сифілісу мозку, а також при сенільних та пресенільних психозах, судинних, дегенеративних та інших соматичних захворюваннях або ураженнях головного мозку.
Наявність вищезгаданих психічних розладів в анамнезі без патології збоку внутрішніх органів та психо-неврологічної сфери на період огляду не дає підстав визначати оглянутим ступінь придатності до військової служби. Сприятливе закінчення цих психічних розладів повинно бути підтверджене в спеціалізованому лікувальному закладі, тому експертна оцінка проводиться після стаціонарного обстеження з урахуванням клінічного психологічного дослідження з визначенням ступеню вираженості за результатами доказових методик (MMSE-шкала, Монреальський когнітивний опитувальник (МоСА).
У документах про результати обстеження та огляду вказується основне захворювання, яке викликало розвиток психічного розладу.
1) до пункту «а» належать різко виражені, затяжні психотичні стани, а також психічні розлади, що проявляються вираженими порушеннями за психоорганічним типом (ейфоричний та апатичний варіант), з вираженим когнітивним зниженням або стійким органічним розладом особистості, а також різко вираженими клінічними проявами або тривалим перебігом.
2) до пункту «б» належать помірно виражені або повторні психотичні чи афективні стани із сприятливим перебігом за психоорганічним типом (астенічний варіант, експлозивний варіант психоорганічного синдрому), або призводять до патологічних змін особистості за органічним типом з проявами вираженого стійкого (до 2 місяців) астенічного стану (церебрастенії), а також неврозоподібним або психопатоподібним синдромом внаслідок органічного захворювання або ураження головного мозку.
3) до пункту «в» належать минучі, легкі і короткотривалі психотичні та непсихотичні розлади, що виникли внаслідок травм або гострих органічних захворювань головного мозку, які закінчуються астенією без наявності достовірних даних органічного ураження центральної нервової системи.
ПО ПСИХІАТРІЇ ВСЕ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ВАШОГО СТАНУ, ТЯЖКОСТІ ПРОТІКАННЯ ЗАХВОРЮВАННЯ ТОЩО. НЕ БАЧУ ПІДСТАВ ДЛЯ ВИКЛЮЧЕННЯ З ОБЛІКУ.
2.
Стаття 41
Включено: цереброваскулярні хвороби I60-I69 (субарахноїдальний, внутрішньошлуночковий, внутрішньочерепний (не травматичний) крововилив, G45 транзиторні церебральні ішемічні напади і споріднені з ними синдроми, інфаркт головного мозку, інсульт (геморагічний, ішемічний), його наслідки, закупорка, стеноз, емболія, тромбоз, аневризма прецеребральних, базилярної, сонної, хребтової артерій; церебральний атеросклероз, гіпертензивна енцефалопатія, наслідки хірургічних втручань).
а) зі значними порушеннями функцій
Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку
б) з помірними порушеннями функцій
Придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони
в) з незначними порушеннями функцій
Придатні
2) до пункту «б» належать:
помірно виражені випадіння функцій нервової системи, що виникли внаслідок гострого порушення мозкового або спінального кровообігу, а також при дисциркуляторній енцефалопатії II стадії на фоні церебрального атеросклерозу, гіпертонічної хвороби, цукрового діабету (легкий геміпарез, монопарез, тетрапарез, парапарез, аміостатичний синдром, пірамідна недостатність, дискоординаторні розлади, церебрастенічний синдром).
3.
Стаття 23
Включено: хвороби периферичної нервової системи G50-G75 (ураження черепних нервів, нервових корінців та сплетінь, полі-, мононейропатії, усі форми міастеній, міопатії, хвороби нервово-м’язового з’єднання та м’язів), M45 (дорсалгія, радикулопатія, цервікалгія, ішіас, люмбаго та інші)
а) швидко прогресуючі зі значними порушеннями функцій
Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку
б) з помірними порушеннями функцій
Придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони
в) з незначними порушеннями функцій; за наявності об’єктивних даних без порушень функцій
Придатні
Стаття 23:
1) до пункту «а» належать такі форми невральної аміотрофії, міастенії, міопатії, пароксизмальної міоплегії, наслідки поліневритів (поліневропатій), плекситів запального та інтоксикаційного походження, що мають несприятливий перебіг та супроводжуються значно вираженими розладами рухів та чутливості та/або трофіки (виражені гіпотрофії м’язів при однобічному процесі: плеча - більше 4 см, передпліччя - більше 3 см, стегна - більше 8 см, гомілки - більше 6 см, контрактури, хронічні трофічні виразки, пролежні, розлади чутливості, каузалгія тощо). До цього пункту належать також радикулопатії з частими (більше двох разів на рік) рецидивами і тривалим перебігом, що супроводжуються тяжким та стійким больовим синдромом з вираженими руховими та/або вегетативно-трофічними порушеннями, які вимагають довготривалого лікування, а також плексопатії і тяжкі форми невралгії у разі безуспішного лікування.
2) до пункту «б» належать: деякі форми невральної аміотрофії зі сприятливим перебігом (синдром Руссі-Леві), хвороби периферичних нервів та сплетінь, при яких помірно порушена основна функція; стійкий параліч мімічних м’язів, порушення функцій кінцівок тощо. До цього пункту належать хронічні радикулопатії з рецидивами, плексопатії, невропатії, що супроводжуються в період загострення вимушеним положенням тулуба, болем вздовж нервів тощо та потребують тривалого стаціонарного і амбулаторного лікування протягом 2 місяців.
Поєднання виражених дегенеративно-дистрофічних змін у хребті з незначно вираженими неврологічними розладами.
3) до пункту «в» належать дорсалгія, цервікалгія, торакалгія, люмбалгія без радикулопатії; хвороби периферичних нервів та сплетінь з незначними загостреннями без тенденції до наростання рухових, чутливих і трофічних розладів, а також існуючі слабо виражені залишкові явища, зумовлені перенесеними в минулому загостреннями, які суттєво не обмежують функцію кінцівки та працездатність оглянутого. За цим пунктом оглядаються також громадяни та військовослужбовці з наслідками невриту лицьового, серединного нервів.
За наслідками хірургічного та реабілітаційного лікування з приводу грижі міжхребцевого диска громадяни та військовослужбовці строкової служби оглядаються за пунктами «б» або «в» цієї статті, а військовослужбовцям за контрактом надається відпустка для лікування у зв’язку з хворобою за статтею 24 Розкладу хвороб.
Особи з нервово-м’язовими захворюваннями оглядаються за пунктами «а», «б» або «в» цієї статті залежно від ступеня порушень функцій.
4.
Стаття 64
Включено: хвороби хребта (дорсопатії) та їх наслідки М40-М54 (кіфоз і лордоз, сколіоз, остеохондроз хребта, спондилоліз, спондилолістез, ураження міжхребцевих дисків, інші дорсопатії).Виключено: анкілозуючий спондилоартрит М45 (включено до статті 60)
а) зі значними порушеннями функцій
Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку
б) з помірними порушеннями функцій
Придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони
в) з незначними порушеннями функцій; за наявності об’єктивних даних без порушень функцій
Придатні
ПО ХРЕБТУ МАЮТЬ БУТИ ПОРУШЕННЯ ФУНКЦІЙ ХРЕБТА, ПРОСТО ФОРМУЛЮВАННЯ ЩОДО ПОШИРЕНОГО ОСТЕОХОНДРОЗУ НІЧОГО НЕ ДАЄ.
ЯК ВИСНОВОК, НА МОЮ ТОЧКУ ЗОРУ, ВАШ МАКСИМУМ - ЦЕ ПУНКТ "Б" ПЕВНОЇ СТАТТІ ТА ВИСНОВОК - Придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони.
З повагою!
Здравствуйте! Спасибо Вам за развернутый ответ. Если на ВЛК всё будет обстоять так, как описано в Вашем ответе, то мне не останется ничего другого, как оспорить такое решение ВЛК. По крайней мере, попытаться это сделать. Вот цитата из моего эпикриза: "Тривожний, Напружений, настрій знижений. Стурбований ситуацією, що склалася. Увага виснажується. Емоційно лабільний, дративлівий. У відділенні: скаржився на головні болі, поганий сон, загальну слабкість. З оточуючими мало спилкувався. Багато часу проводив у ліжку, швидко втомлювався при обстеженнях, був емоційно нейстійкий, сензитивний, дратівливий. Нічим не цикавівся". Кроме того, у меня ожирение ІІІ степени, я вешу 160 кг (этот факт отражен в эпикризе, но никак не прокомментирован. Я понимаю, что Вы не врач, но всё же: как может человек с такой симптоматикой (я или другой - неважно) служить в ТЦК, частях обеспечения, учебных центрах и т.д.??? У меня по сто раз на день меняется состояние, иногда целыми днями с постели не встаю, настолько мне плохо... Либо мне следует обратиться в другой ПНД, где к моему состоянию отнесутся более внимательно и всесторонне и поставят по-настоящему подлинный и объективный диагноз.
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеДмитро!
Як часто Ви лікуєтеся?
Дійсно, мушу визнати, об'єктивно Ваш стан повинен підпадати саме під виключення з військового обліку, але Ви розумієте, в який час ми живемо.
Вячеслав Владимирович, диагноз органическое эмоционально-астеническое расстройство (F06.6) мне поставили совсем недавно по результатам обследования и вообще впервые в жизни, поэтому по нему я еще ни разу не лечился. До этого у меня был совсем другой диагноз - психастения невротическая (F48.8), с которым меня взяли на психиатрический учет еще в начале 90-х, и по которому меня тогда признали непригодным к службе в мирное время и пригодным к нестроевой службе в военное время. Когда в ПНД мне выдали эпикриз, я сначала удивился, что мой старый диагноз как бы не подтвердился. А потом подумал: всё-таки с постановки на учет прошел 31 год, в организме произошли изменения (мы все не молодеем) и мой прежний диагноз F48.8 вполне мог перейти в F06.6, тем более что в названиях обоих присутствует термин "астения", да и симптоматика схожая. Еще и добавились сопутствующие диагнозы (энцефалопатия, остеохондроз и люмбоишиалгия), которых в начале 90-х у меня не было... Но главное я уже понял: мне нужно регулярно проходить лечение в стационаре.
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеНаразі Ви пройшли просте обстеження чи стаціонарне?
Я прошел стационарное обследование, то есть лежал в областном психоневрологическом диспансере. Поехал туда по направлению районного психиатра, у которого нахожусь на учете, и пробыл там 6 дней.
С вашего позволения, еще один уточняющий вопрос. Скажите, пожалуйста, если у меня наберется определенное количество госпитализаций (скажем, 2-3 в ближайшие полгода) в ПНД по основному диагнозу F06.6 или в неврологическое по сопутствующим диагнозам (энцефалопатия, остеохондроз, люмбоишиалгия), это обстоятельство будет принято во внимание ВЛК как фактор, свидетельствующий, что у человека не умеренно выраженная симптоматика, а как раз резко выраженная и он лечится?
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеНа мою думку, так, це буде грати роль та свідчати про те, що хвороба знаходиться постійно у стадії загострення.
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеТак, однозначно.
Звісно, треба мати більше стаціонарних обстежень. Так шанси на отримання статті 14а явно будуть вищими.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
Прийняття рішення щодо придатності до військової служби віднесено виключно до компетенції ВЛК.
Порядок визначення ступеня придатності до військової служби визначено в «Положенні про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», затверджене Наказом Міноборони України від 14.08.2008 № 402 .
Перш за все Вам потрібно, щоб Ваші діагнози були підтверджені належними медичними документами. Як правило це форма первинної облікової документації № 028/о “Консультаційний висновок спеціаліста”, історія хвороби, Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого: форма № 027/о.
1. До пункту «б» статті 14 Розкладу хвороб належать помірно виражені або повторні психотичні чи афективні стани із сприятливим перебігом за психоорганічним типом (астенічний варіант, експлозивний варіант психоорганічного синдрому), або призводять до патологічних змін особистості за органічним типом з проявами вираженого стійкого (до 2 місяців) астенічного стану (церебрастенії), а також неврозоподібним або психопатоподібним синдромом внаслідок органічного захворювання або ураження головного мозку.
2. Енцефалопатія відноситься до статті 41 Розкладу хвороб, але вона повинна бути на фоні церебрального атеросклерозу, гіпертонічної хвороби, цукрового діабету.
3. Люмбалгія без радикулопатії відноситься до пункту "в" статті 23 Розкладу хвороб.
4. До пункту "б" статті 64 розкладу хвороб належать поширений (ураження трьох та більше міжхребцевих дисків або тіл хребців у кожному з відділів хребта) деформуючий спондильоз II ступеня та міжхребцевий остеохондроз з множинними масивними клювоподібними розростаннями в ділянці міжхребцевих сполучень та полірадикулярним синдромом без стійкого клінічного ефекту після повторних (два та більше разів на рік) стаціонарних лікувань.
На жаль, у Вашому випадку Ви можете розраховувати лише на придатність до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
Ступінь придатності до військової служби, перелік хвороб, розладів здоров’я та питання проведення військової лікарської експертизи військовослужбовців регулюється Положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого Наказом Міністра оборони України від 14 серпня 2008 року № 402.
Згідно Положення № 402 постанови ВЛК приймаються на підставі Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (додаток 1), пояснень щодо застосування статей Розкладу хвороб (додаток 2) та таблиць додаткових вимог до стану здоров'я ТДВ) (додаток 3).
При встановленні ступеня придатності до військової служби ВЛК керується Поясненнями щодо застосування статей Розкладу хвороб, станів та фізичних вад (Додаток 2 до Положення № 402).
Лікарі, які включаються до складу ВЛК із закладів охорони здоров’я комунальної або державної форми власності, під час проведення медичного огляду ознайомлюються з медичними записами в ЕСОЗ та з іншими медичними документами, які надає військовозобов’язаний, що характеризують його стан здоров’я, а також вносять до ЕСОЗ відповідні медичні записи на підставі отриманої інформації.
Військовозобов’язаний під час проведення медичного огляду зобов’язаний надати членам ВЛК ТЦК та СП медичну карту амбулаторного хворого за формою № 025/о, затвердженою наказом МОЗ України від 14 лютого 2012 року № 110 «Про затвердження форм первинної облікової документації та Інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності та підпорядкування», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974 (далі - форма № 025/о), виписки з медичної документації щодо перенесених захворювань, отриманих травм, поранень тощо, якщо така інформація відсутня в ЕСОЗ.
У воєнний час та під час мобілізації, на особливий період відстрочка від призову за станом здоров'я надається військовозобов'язаному на строк від 1 до 6 місяців залежно від захворювання (травми, поранення, контузії, каліцтва) та прогнозованої тривалості лікування. Після закінчення відстрочки військовозобов'язані оглядаються для вирішення питання про придатність до військової служби.
У разі коли лікарям ВЛК ТЦК та СП важко остаточно визначити стан здоров’я військовозобов’язаного, він направляється лікарем - членом ВЛК на амбулаторне або стаціонарне обстеження з подальшим оглядом ВЛК ТЦК та СП, з унесенням відповідного запису про направлення до ЕСОЗ. Після проведення обстеження складається Акт дослідження стану здоров’я (додаток 10 Положення № 402), який підписується керівником закладу охорони здоров’я (установи). Акт подається до ВЛК ТЦК та СП на розгляд. Якщо обстеження проводилось у закладі охорони здоров’я в системі Міністерства оборони України, то огляд проводиться госпітальною (гарнізонною) ВЛК.
Якщо військовозобов’язаний під час призову на військову службу, збір, а також чергового огляду з метою обліку визнаний таким, що потребує лікування (відстрочки від призову на військову службу, збір), то лікар - член ВЛК ТЦК та СП направляє військовозобов’язаного на отримання відповідних медичних послуг. Після закінчення лікування військовозобов’язаний оглядається ВЛК ТЦК та СП.
До моменту проходження ВЛК ТЦКСП, я рекомендую пройти комплексне медичне обстеження, мати медичні висновки про хронічні хвороби, виписки та інші медичні документи, що характеризують Ваш стан здоров’я.
У разі незгоди з рішенням ВЛК Ви маєте право на його оскарження.
Варіантів оскарження є два: у досудовому порядку та через суд.