Задайте вопрос юристу

883 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 22 августа 2024, вопрос №118141

Відпустка по догляду за дитиною

Вітаю! Чи можу я вийти з відпуски по догляду за дитиною і потім повернутися у відпустку по догляду за дитиною до 3-х років, якщо не вийде працювати з маленькою дитиною?

Ответы юристов (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Юлія!

    Згідно ч.3 ст. 179 КзпП, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею 3 років, надається за бажанням. Це означає, що жінка не тільки вирішує сама - брати її чи ні, але може взагалі не йти "в декрет", або ж перервати його в будь-який момент, виходячи з власних міркувань і потреб.

    Єдине, що для цього потрібно - це подати відповідну заяву у відділ кадрів. Текст заяви може бути довільний, але обов’язково треба зазначити дату бажаного початку роботи. Заява може бути подана особисто або надіслана поштою. Також, за бажанням, працівниця може вийти з декрету на неповний робочий день, завчасно погодивши це з роботодавцем. В такому випадку, цей момент теж треба вказати у заяві.

    Співробітник відділу кадрів, одержавши таку заяву, створює відповідний внутрішній наказ, який повинен підписати керівник організації. На його підставі працівнику буде нараховуватися зарплата з моменту повернення на роботу, і відповідно, припиниться виплата щомісячної дитячої допомоги.

    Тимчасового працівника, який займає "декретне" місце, приймають на роботу за строковим трудовим договором. У разі дострокового виходу на роботу основної працівниці, він підлягає звільненню на підставі п.2 ст. 36 КзпП.

    Якщо сталося так, що жінка вийшла на роботу достроково, а потім вирішила поновити декретну відпустку - це теж дозволяється. Для повторного надання відпустки потрібно написати відповідну заяву. Припинення та поновлення відпуски по догляду за дитиною може повторюватися необмежену кількість разів до моменту, коли дитині виповниться три роки.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Официальный блог Юристы.UA 19 0 23 нояб. 2024
Официальный блог Юристы.UA 0 0 19 нояб. 2024