Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Административное право, 23 августа 2024, вопрос №118156 340₴

Юстиція вимагає сплату штрафу

Батько має штраф ще з 2023року за ст.178 несплачений від поліції.Прислали на вайбер реквізити для сплати і 2документи де вказано про цю статтю,,на 2листку погана якість друку розпливчато не розбереш,що надруковано ,чи маю право відмовитись сплачувати штраф ,якщо якість жахлива ?

Ответы юристов (14)

    Турчин Ярослав Олександрович
    25%

    ВІТАЮ ВАС, ЛАНО ! Це якесь шахрайство відверте.

    Попросіть представитись хто вони такі і чого Вам шлють з порушенням правил діловодства якісь бомажки через вайбер.

    Якщо юстиція (виконавча служба) - хай скинуть постанову про відкриття виконавчого провадження, щоб Ви могли по ідентифікатору зайти в АСВП (Автоматизовану систему виконавчого провадження) і пересвідчитись, що все ок. і це дійсно виконавча, а не шахраї. Що має місце виконавче провадження, постанова, прізвище та дані державного виконавця. Та й реквізити там читабельні мають бути.

    Якось дивно виглядає. Тобто № у Вайбері вони знайти змогли боржника, а адресу проживання - ні? Серйозно?

    Також якщо читабельні реквізити - можна перевірити, що це за звір такий і куди просять гроші перерахувати. Якщо шахраї, то буде вказано не банківський рахунок виконавчої, а сторонній, можливо навіть фіз.особи.

    Як на мене - оповіщення про борг є неналежним, а тому не породжує обов"язку для Вашого батька.

    Для більш детального аналізу замало інформації. Яким чином відбулося, що поліція не повідомила Вашого батька про борг та ін. і він опинився у виконавчій службі та ін.

    Якщо це дійсно у виконавчої такий стиль роботи зараз, то можуть бути проблеми - блокування рахунків, примусове стягнення з них коштів. Треба вивчати ситуацію і розбиратися в ній більш детально.

    З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин

    • Лана Клиент 2 месяца назад

      Якщо не надали чітку постанову заблокована карта соціальної пенсії ,куди тоді звертатися

      • Турчин Ярослав Олександрович

        Перш за все встановити виконавчу і виконавця.

        Пошук можна здійснити за посиланням:

        https://erb.minjust.gov.ua/#/search-debtors

        Ввівши ПІБ і дату народження Боржника.

        Друге, провести комунікацію з особою на вайбері.

        • Лана Клиент 2 месяца назад

          Якщо підтвердив реєстр боржників що є штрафи то зв'язуватися з телефоном самого виконавця?

          • Турчин Ярослав Олександрович

            Якщо відомо назву виконавчої служби - треба встановити їх № канцелярії і подзвонивши туди, назвавши № виконавчого провадження, прізвище, ім"я та по батькові боржника - дізнатися прізвище та ініціали виконавця.

            Потім пишеться на офіційну електронну пошту виконавчої запит в якому проситься надіслати копію постанови про відкриття виконавчого провадження з ідентифікатором доступу до АСВП.

            Так само ми з клієнтами подаємо заяву на розблокування 1 рахунку (як правило зарплатний чи для соціальних виплат) на витрати на 14100 грн. на місяць, поки будуть йти розбірки з приводу законності виконавчого провадження та інших дій виконавця / стягувача. Бо якщо гроші стягнуть з рахунків, буде дуже складно їх повернути назад.

            Уся переписка або звичайною поштою (довго і можуть загубити), або через електронну пошту - надсилання листів, скріплених електронни цифровим підписом боржника.

            Державний виконавець не буде розбиратися на рахунку - пенсія, субсидія ще щось. Просто стягне і все за рахунок доступних коштів.

            Тому треба діяти оперативно.

    • Лана Клиент 2 месяца назад

      Якщо це трапилося 17 .09.2023срок давності в 2024стік?

      • Турчин Ярослав Олександрович

        Ну яка давність. Давність це якщо справа підлягає судовому розгляду або якщо є строк для направлення виконавчого документа .

        Хоча дійсно треба аналізувати підставу відкриття провадження.

        Якщо виконавчий документ подано з порушенням строків, можна оскаржувати дії виконавця.

        Теоретично такі питання не аналізуються. Треба бачити документи, перевіряти по Реєстрам.

        Одне скажу. Під лежачій камінь вода не тече. Само собою не розсосеться ситуація.

        • Лана Клиент 2 месяца назад

          Там телефон виконавця на звінки не відповідає суми боргу нема в реєстрі

          • Турчин Ярослав Олександрович

            Звісно немає. Треба доступ до виконавчого провадження. Ці питання так не вирішуються.

            Якщо відомо назву виконавчої служби - треба встановити їх № канцелярії і подзвонивши туди, назвавши № виконавчого провадження, прізвище, ім"я та по батькові боржника - дізнатися прізвище та ініціали виконавця.

            Потім пишеться на офіційну електронну пошту виконавчої запит в якому проситься надіслати копію постанови про відкриття виконавчого провадження з ідентифікатором доступу до АСВП.

            Так само ми з клієнтами подаємо заяву на розблокування 1 рахунку на витрати на 14100 грн. на місяць, поки будуть йти розбірки з приводу законності виконавчого провадження та інших дій виконавця / стягувача.

    Середницький Євгеній Вікторович
    14.7%

    Вітаю, Незважаючи на погану якість друку документу, відмовлятися від сплати штрафу за ст. 178 не рекомендується. Важливо розуміти, що якщо ви не сплатите штраф, це може призвести до додаткових юридичних наслідків, таких як збільшення суми штрафу, нарахування пені або навіть примусове стягнення через виконавчу службу.

    Ви маєте право вимагати у поліції або іншого органу, який видав цей документ, надати вам чітку і зрозумілу копію. Для цього ви можете звернутися з офіційним запитом до відповідного органу, пояснивши, що через погану якість друку ви не можете ознайомитися з усією інформацією, яка міститься в документі. Це допоможе уникнути непорозумінь і забезпечить виконання всіх процедурних вимог.

    Айвазян Юрій Климентійович
    15.3%

    Доброго дня, Лана!

    Чи отримував Ваш батько постанову від виконавчої служби про примусове стягнення? Який саме документ надіслали батьку, окрім реквизітів для сплати штрафу?

    Звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті, вилученні (списанні коштів з рахунків) та примусовій реалізації.

    Про звернення стягнення на майно боржника виконавець виносить постанову.

    Стягнення за виконавчими документами звертається в першу чергу на кошти боржника у національній та іноземній валютах, інші цінності, у тому числі на кошти на рахунках боржника у банках та інших фінансових установах.

    Готівкові кошти, виявлені у боржника, вилучаються та зараховуються на відповідні рахунки органів державної виконавчої служби, приватного виконавця не пізніше наступного робочого дня після вилучення, про що складається акт.

    На кошти та інші цінності боржника, що перебувають на рахунках та на зберіганні у банках чи інших фінансових установах, на рахунках у цінних паперах у депозитарних установах, накладається арешт не пізніше наступного робочого дня після їх виявлення. Арешт поширюється також на кошти на рахунках, відкритих після винесення постанови про накладення арешту.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Дерій Владислав Олегович
    15%

    Вітаю Вас!

    За частиною 1 статті 178 КУпАП максимальний штраф 85 грн.

    Якщо постанову передали до виконавчої служби - то штраф подвоївся і став 170 грн.

    Зайдіть в Єдиний державний реєстр виконавчих проваджень - https://asvpweb.minjust.gov.ua/#/search-debtors та знайдіть виконаче провадження щодо Вашого батька.

    Зв'яжіться з виконавцем, оплатіть штраф (він повинен бути незначним) і розблокуйте рахунки батька.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Кирда Вячеслав Володимирович
    15%

    Вітаю Вас.

    Батько має штраф ще з 2023року за ст.178 несплачений від поліції.Прислали на вайбер реквізити для сплати і 2документи де вказано про цю статтю,,на 2листку погана якість друку розпливчато не розбереш,що надруковано ,чи маю право відмовитись сплачувати штраф ,якщо якість жахлива ?

    На якій підставі Ви хочете відмовитися від оплати штрафу? Ви оскаржували постанову Національної поліції?

    Для початку, потрібно перевірити наявність виконавчого провадження проти Вашого батька. Це можливо зробити за наступним посиланням: https://erb.minjust.gov.ua/

    Якщо виконавче провадження дійсно наявне, у Дії потрібно знайти його всі дані та більш детально розібратися. Це можливо зробити за наступним посиланням: https://asvpweb.minjust.gov.ua/#/search-debtors

    Якщо ВП дійсно, розмір штрафу не такий великий, радив би його просто оплатити, аніж оплачувати послуги адвоката та оскаржувати постанову поліції.

    З повагою!

    Богун Сергій Павлович
    15%

    Доброго дня.

    "Стаття 178 КУпАП. Розпивання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або поява у громадських місцях у п'яному вигляді

    Розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулицях, у закритих спортивних спорудах, у скверах, парках, у всіх видах громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та в інших заборонених законом місцях, крім підприємств торгівлі і громадського харчування, в яких продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволена відповідним органом місцевого самоврядування, або поява в громадських місцях у п'яному вигляді, що ображає людську гідність і громадську мораль, -

    тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після застосування заходів адміністративного стягнення, -

    тягнуть за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалась адміністративному стягненню за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або появу в громадських місцях у п'яному вигляді, -

    тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб."

    Поліцейські розглядають справи про адміністративні правопорушення, визначені у статті 222 КУпАП.

    "Стаття 222 КУпАП. Органи Національної поліції

    Органи Національної поліції розглядають справи про такі адміністративні правопорушення: про порушення громадського порядку, правил дорожнього руху, правил паркування транспортних засобів, правил, що забезпечують безпеку руху транспорту, правил користування засобами транспорту, правил випуску у плавання малих, спортивних суден і водних мотоциклів, правил судноплавства на морських і внутрішніх водних шляхах, правил, спрямованих на забезпечення схоронності вантажів на транспорті, а також про незаконний відпуск і незаконне придбання бензину або інших паливно-мастильних матеріалів (статті 80 і 81 (в частині перевищення нормативів вмісту забруднюючих речовин у відпрацьованих газах транспортних засобів), частина перша статті 44, стаття 89, частина друга статті 106-1, частини перша, друга, третя, четверта і шоста статті 109, стаття 110, частина четверта статті 116-2, стаття 117, частини перша і друга статті 119, частини перша, друга, третя, п’ята, шоста, восьма, десята і одинадцята статті 121, статті 121-1, 121-2, частини перша і друга статті 121-3, частини перша, друга, третя, четверта, шоста і сьома статті 122, частина перша статті 123, статті 124-1, 125, частини перша, друга і четверта статті 126, частини перша, друга і третя статті 127, стаття 127-3, частини перша і друга статті 127-4, статті 128-129, частина перша статті 132-1, частини перша і п’ята статті 133, частини третя, шоста, восьма, дев’ята, десята і одинадцята статті 133-1, стаття 135, стаття 136 (за винятком порушень на автомобільному транспорті), стаття 137, частини перша, друга і третя статті 140, статті 148, 151, частини шоста, сьома і восьма статті 152-1, статті 161, 164-4, стаття 175-1 (за винятком порушень, вчинених у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статті 176, 177, частини перша і друга статті 178, статті 180, 181-1, частина перша статті 182, статті 183, 192, 194, 195).

    Від імені органів Національної поліції розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право працівники органів і підрозділів Національної поліції, які мають спеціальні звання, відповідно до покладених на них повноважень.

    Уповноваженими працівниками підрозділів Національної поліції штраф може стягуватися на місці вчинення адміністративного правопорушення незалежно від розміру виключно за допомогою безготівкових платіжних пристроїв."

    Розглянувши справу про адміністративне правопорушення, поліцейський виносить постанову по справі про адміністративне правопорушення.

    Постанова повинна містити:

    1. найменування органу (прізвище, ім’я та по батькові, посада посадової особи), який виніс постанову;
    2. дату розгляду справи;
    3. відомості про особу, стосовно якої розглядається справа (прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання чи перебування;
    4. опис обставин, установлених під час розгляду справи;
    5. зазначення нормативного акта, що передбачає відповідальність за таке адміністративне правопорушення;
    6. прийняте у справі рішення;
    7. дату, час і місце вчинення адміністративного правопорушення;
    8. транспортний засіб, який зафіксовано в момент вчинення правопорушення (марка, модель, номерний знак);
    9. технічний засіб, яким здійснено фото або відеозапис (якщо такий запис здійснювався);
    10. розмір штрафу та порядок його сплати;
    11. правові наслідки невиконання адміністративного стягнення та порядок його оскарження;
    12. відривну квитанцію із зазначенням реквізитів та можливих способів оплати адміністративного стягнення у вигляді штрафу (стаття 283 КУпАП).

    За наявності технічної можливості після винесення постанови в електронній формі у вигляді стрічки на мобільному логістичному пристрої відображається двовимірний штрих-код (QR-код), що містить інформацію з реквізитами для сплати штрафу.

    Постанова оголошується поліцейським негайно після закінчення розгляду справи. Копія постанови протягом трьох днів вручається або висилається поштою рекомендованим листом особі, стосовно якої її винесено (частина перша статті 285 КУпАП).

    Копія постанови в той самий строк вручається або надсилається потерпілому на його прохання. Копія постанови вручається під підпис. У разі якщо копія постанови надсилається, про це робиться відповідна відмітка у справі.

    У випадках, передбачених статтею 258 КУпАП, копія постанови у справі про адміністративне правопорушення вручається особі, щодо якої її винесено, на місці вчинення правопорушення.

    Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності може сплатити штраф безпосередньо на місці вчинення адміністративного правопорушення або не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 3001, 3002 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п’ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

    У разі несплати штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення правопорушнику необхідно надіслати документ, що підтверджує його сплату, або його копію не пізніше трьох робочих днів після закінчення встановлених законодавством строків до органу (посадовій особі), який виніс постанову про накладення цього штрафу.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України