Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня. В нас виникла достатньо складна ситуація і потрібна допомога і рекомендації у вирішенні.
Маю у власності квартиру. Зараз проживаю закордоном.
Так сталось, що в мене зламався ноутбук. Я віддав його по місцю на ремонт людині. В нього є історія роботи і начеб то людина тут не нова, тобто не шахрай.
На жаль, не обдумавши, на певному етапі я йому віддав пароль від нього, щоб можна було перевірити чи все працює добре. Потім я згадав, що в мене на цьому компьютері є скани паспорту, ІНН, а також скан документа права власності на квартиру.
Це нас налякало, адже по суті всі самі важливі документи потрапили до рук іншої людини. Я вже перевірив, чи не з’явилось нових кредитів (немає).
Питання таке. Як зараз застрахувати себе від того, щоб моі документи в майбутньому не були використані для продажу моєї квартири без мого відома? Можливо, існують шахрайські схеми, підробка довіреності і т.д.
Тех паспорту на квартиру на ноутбуку не було.
Людина, яка ремонтує ноутбук - начеб то адекватний чоловік. Можливо є сенс його попросити зробити якусь розписку, що моі дані до яких він мав доступ нікуди не потраплять?
Я переживаю за те, що не знайома людина по суті могла скопіювати моі документи, і тепер їх можна буде використати в будь який час. І я не знаю, чи за допомогою них шахраї можуть щось зробити з квартирою (продати її без мого відома). І як себе від цього всього захистити?
Прошу допомоги і рекомендацій
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (7)
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
Вам не варто переживати.
На підставі копій документів, Ви не втратите право власності на свою нерухомість.
Це не можливо.
Процедура продажу нерухомості передбачає нотаріальне посвідчення договору.
При цьому нотаріус дійсно всі необхідні перевірки.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Особи, які підробляють документи та та вчиняють незаконні дії з нерухомістю притягуються до кримінальної відповідальності (стаття 358 ККУ, стаття 190 ККУ). Тому, особливу увагу шахраї звертають на нерухомість, яка виступає як застава в кредитних договорах чи довго не використовується, або власник майна не з’являється в ній (особливо актуально в умовах війни).
Не кожен нотаріус візьме на себе відповідальність посвідчувати незаконні договори купівлі-продажу нерухомості. Для проведення угод з нерухомістю нотаріусу потрібні не копії, а оригінали правовстановлюючих документів на житло. При цьому оригінали таких документів повинні зберігатися в архіві нотаріуса. Без цього - будь-яка угода може бути через суд визнана недійсною.
Навряд чи чоловік, який ремонтував ноутбук, буде передавати інформацію про Ваші документи іншим особам, адже він буде першим підозрюваним. При цьому, невідомо - чи людина взагалі бачила ці документи.
На майбутнє будьте обережніші, адже чим менше копій документів на нерухомість мають сторонні осиби, тим меншим буде ризик незаконного використання таких документів.
1. Підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п'ятою та шостою статті 203 цього Кодексу.
2. Недійсним є правочин, якщо його недійсність встановлена законом (нікчемний правочин). У цьому разі визнання такого правочину недійсним судом не вимагається.
У випадках, встановлених цим Кодексом, нікчемний правочин може бути визнаний судом дійсним.
3. Якщо недійсність правочину прямо не встановлена законом, але одна із сторін або інша заінтересована особа заперечує його дійсність на підставах, встановлених законом, такий правочин може бути визнаний судом недійсним (оспорюваний правочин).
1) належна реєстрація в сучасному електронному Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно права власності на квартиру, придбану до 01.01.2013 р., незалежно від його реєстрації в паперових реєстраційних книгах/справах БТІ;
2) періодична перевірка даних щодо квартири в електронному Реєстрі та лота за адресою квартири на аукціоні "СЕТАМ";
3) зберігання оригіналів і повного комплекту копій правовстановлюючих документів на квартиру в безпечних секретних місцях;
4) недопущення передачі копій правовстановлюючих документів на нерухомість стороннім особам для уникнення рейдерського захоплення квартири;
5) встановлення СМС-інформування чи обтяження власника на власний об'єкт нерухомості;
6) негайне звернення до адвоката з нерухомості при виявленні будь-яких змін в Реєстрі, операцій або дій чорного нотаріуса відносно квартири.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
В ЦІЛОМУ ВИ МОЖЕТЕ НЕ ХВИЛЮВАТИСЯ.
ЄДИНИЙ ВАРІАНТ, ЩО ВАШ СПЕЦІАЛІСТ В ШАХРАЦСЬКІЙ СХЕМІ З УКРАЇНСЬКИМ НОТАРІУСОМ І ВОНИ ЗАЙМАЮТЬСЯ НЕЗАКОННИМ ВІДЧУДЖЕННЯМ НЕРУХОМОСТІ.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Анатолію!
Для укладання угоди про купівлю-продаж нерухомості у нотаріуса потрібна Ваша особиста присутність, як власника та оригінали документів. Для укладання довіреності на розпорядження майном також необхідна Ваша присутність. Тому, я би на Вашому місті не хвилювався з цього приводу.
Крім того, маю великі сумніви, що людина, яка займається ремонтом комп'ютерної техніки є шахраєм, який бере участь у незаконих схемах по відчуженню майна.
Перелік документів для оформлення договору купівлі-продажу нерухомості:
1. Паспорт та ідентифікаційний номер.
2. Паспорт та ідентифікаційний номер дружини/чоловіка продавця, свідоцтво про шлюб.
3. Правовстановлювальні документи.
4. Технічний паспорт на об’єкт (квартиру, будинок).
5. Звіт про експертну грошову оцінку нерухомості.
6. Витяг з Державного земельного кадастру (для ділянок).
7. Довідка про зареєстрованих у житловому приміщенні (квартирі, будинку) осіб.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеВІТАЮ ВАС!
Це відбулося за кордоном?
В Європі таке не практикують. Це більше притаманне нашим програмістам та нашому суспільству. Маю значні сумніви, що у комп"ютерщика є час вивчати зміст Вашого ноутбука.
Тому, я маю значні сумніви, що якщо все буде добре і Ви з ним розрахувалися / розрахуєтесь як домовлялись - то будуть якісь проблеми.
В той же час буде Вам наука, що на папки з відповідними даними треба встановлювати окремий пароль.
В іншому - підтримую думку колег, що по копіям документів нічого не зробиш. Навіть підробку. Бо у кожного нотаріального бланку є свої серійні номери і їх підробити не маючи доступу до Поліграфкомбінату "Україна" неможливо.
Отже, у будь-якому випадку навіть якщо хтось зробить підробки Ваших документів і спробує здійснити його відчуження, такі операції можна буде оскаржити.
Хоча, навіщо це все людині, яка проживає за кордоном - взагалі не розумію. Вивести гроші з України не така легка справа. Тільки через криптовалюти значні суми можна вивести.
По копіям документів кредит зараз ніхто не дасть. Як правило це має бути хоча б ДІЯ чи ЕЦП. Якщо якрась мікрофінансова організація таке й зробить, то без факту переказу коштів на Вашу банківську картку - Вам пред"явити буде щось дуже складно. В будь-якому разі це все оскаржується в судах.
Хай Вам щастить!
З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас.
Не думаю, що Вам варто хвилюватися. Процедура переоформлення нерухомості передбачає обов'язку особисту участь власника. Якщо він нього виступає представник, все одно довіреність видається виключно за участю власника.
На мою точку зору, Вам немає про що хвилюватися.
З повагою!
Адвокат, г. Киев, 11 лет опыта
Общаться в чатеВаші переживання цілком зрозумілі, адже доступ до конфіденційних документів, таких як паспорт, ІНН та права власності на квартиру, може створити потенційні ризики. Ось кілька кроків, які ви можете зробити, щоб мінімізувати ці ризики та захистити себе від можливих шахрайських дій.
1. Контакт із майстром- Попросіть письмову розписку: Ви можете звернутися до майстра, який ремонтує ноутбук, і попросити його підписати письмову розписку про те, що він не використовуватиме жодну конфіденційну інформацію, до якої він отримав доступ під час ремонту. У розписці можна зазначити, що він зобов'язується не копіювати, не передавати і не використовувати вашу інформацію, а також видалити її після завершення робіт.
- Змініть пароль: Якщо ноутбук ще у вас, або після повернення, обов'язково змініть пароль та встановіть додаткові заходи безпеки, наприклад, двофакторну аутентифікацію, щоб обмежити доступ до вашого комп'ютера.
2. Перевірка та контроль за нерухомістю- Відстеження змін у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно: Ви можете налаштувати послугу моніторингу нерухомості, яка сповіщатиме вас про будь-які зміни у вашому майновому статусі. Це допоможе оперативно виявити спроби шахрайства з вашою квартирою.
- Нотаріальна заборона: Ви можете звернутися до нотаріуса і поставити обтяження (заборону) на продаж вашої квартири без вашої особистої присутності або без вашої письмової згоди, засвідченої нотаріально. Це додатковий захист від підробки документів і фальсифікації договорів купівлі-продажу.
3. Перевірка довіреностей- Обмеження на довіреності: У разі, якщо ви коли-небудь видавали довіреність на управління вашою нерухомістю, переконайтеся, що всі чинні довіреності не дають права на продаж майна без вашого відома. Якщо є сумніви, можна відкликати всі попередні довіреності та оформити нові з конкретними обмеженнями.
4. Звернення до правоохоронних органів (у разі необхідності)- Якщо у вас є підозри, що майстер міг би використати вашу інформацію для шахрайства, ви можете звернутися до поліції із заявою про можливий витік особистих даних. Це не обов'язково призведе до негайних дій, але створить офіційний запис ваших побоювань.
5. Важливі додаткові заходи- Консультація з юристом: Якщо ви все ще маєте серйозні побоювання, рекомендується звернутися до адвоката, який спеціалізується на питаннях захисту особистих даних та майнових прав. Він може допомогти вам сформувати конкретні юридичні кроки для захисту вашого майна.
- Цифровий захист: Якщо скановані документи зберігаються на хмарних сервісах, перевірте їх захист та доступи до них. Забезпечте шифрування важливих файлів.
6. Моніторинг фінансової активностіЗробивши ці кроки, ви значно знизите ризики можливих шахрайських дій щодо вашої нерухомості та інших активів.