Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня, підкажіть будь ласка чи можна вивозити з України пусту гільзу часів другої світової війни?
І чи дозволений вивіз документів(як закордонний та внутрішній паспорт) військовозабов'язаного чоловіка?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (7)
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
Наразі така заборона відсутня.
Проте я раджу попередньо вияснити цей момент в прикордонних органів.
Щодо вивозу документів - покладіть між своїми речами в багажу. І вивезете без проблем.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
Будь-те готові, що її у Вас вилучать на експертизу.
Це не заборонено законодавством. Покладіть їх з іншими документами та не акцентуйте на них увагу. Вилучати у Вас їх не мають права, адже власник (військовозобов'язаний чоловік) не подавав заяву до поліції про викрадення.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Дарина!
Щодо гільзи, то на кордоні теоретично можуть виникнути питання.
Митні органи контролюють переміщення товарів, які є забороненими та обмеженими для вивезення або ввезення в Україну.
Заборонено до вивезення з України:
Товари обмежені до переміщення:
Товари, щодо яких діють обмеження - це товари, які можна перевозити тільки за наявності відповідних дозвільних документів.Функції регулювання експорту, імпорту та транзиту таких видів товарів здійснюються відповідною урядовою комісією, а безпосередня видача дозволів на переміщення цих товарів через митний кордон України покладена на Міністерство економіки України.
https://customs.gov.ua/tovari-shchodo-iakikh-diiut...
Що стосується паспортів, то прямої заборони у законодавстві на вивіз даних документів станом на зараз не передбачено.
Крім того вищезгадані документи дозволено надсилати поштою, а отже проблем виникнути не повинно.
За повідомленням Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України https://minre.gov.ua/2023/03/14/yaki-dokumenty-doz...:
У зв’язку з воєнним станом держава розширила перелік документів, які українці можуть надіслати за кордон поштою.
Дозволено пересилати внутрішній паспорт, паспорт для виїзду за кордон і посвідчення особи щодо повернення в Україну.
Заборонено надсилати дозволи на право носіння зброї, трудові книжки, військові квитки та посвідчення особи.
У разі виявлення заборонених речей поштовий оператор повертає пакунок відправнику або ж його вилучають.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас, Дарино!
Тут потрібно розуміти наступне - якщо гільза буде виявлена на пункті перетину, будьте готові, що її можуть вилучити для проведення експертизи, як мінімум. Можливо вдасться перетнути кордон, поклавши її в особисті речі, до прикладу. Але ніхто гарантій Вам точно не дасть.
Щодо речей військовозобов'язаного чоловіка - тут взагалі зелене світло, це не заборонено законодавством. Ви можете перевозити особисті речі особи, у тому числі документи, Законом це точно не обмежується.
З повагою!
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
1.
ЗАТВЕРДЖЕНОУказом Президента Українивід 30 грудня 2016 року № 582/2016
Положення про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/582/2016#Text
13. Військовослужбовець (військовозобов'язаний, резервіст) може передавати військовий квиток іншим фізичним чи юридичним особам лише за умови одержання оформленої у встановленому порядку розписки про отримання відповідними фізичними чи юридичними особами такого квитка.
ЗАТВЕРДЖЕНОпостановою Кабінету Міністрів Українивід 8 вересня 2023 р. № 958
ПЕРЕЛІКвкладень, заборонених до пересилання у поштових відправленнях
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/958-2023-%D0%B...
2. У міжнародних поштових відправленнях забороняється пересилати:
дозволи на право носіння зброї, трудові книжки, військові квитки, документи, що посвідчують особу (крім пересилання в реєстрованих міжнародних поштових відправленнях паспортів громадянина України для виїзду за кордон, а також у період воєнного стану або на період, що закінчується в останнє число місяця, у якому завершується дія карантину, встановленого на території України Кабінетом Міністрів України, паспортів громадянина України, посвідчення особи на повернення в Україну, тимчасових посвідчень громадянина України, національних посвідчень водія на право керування транспортними засобами відповідної категорії);
ВІЙСЬКОВИЙ КВИТОК МОЖУТЬ ВИЛУЧИТИ .
2.
ПО ГІЛЬЗІ - ЩОБ НЕ БУЛО ПИТАНЬ НА КОРДОНІ, КРАЩЕ МАТИ ЗАКЛЮЧЕННЯ ЩО ВОНА НЕ ВІДНОСИТЬСЯ ДО БОЄПРИПАСІВ.
Юрист, г. Днепр, 13 лет опыта
Общаться в чатеДобрий день!
Митний кодекс України (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4495-17/conv#n...):
Стаття 373. Обмеження щодо вивезення (пересилання) громадянами за межі митної території України окремих товарів
1. Не допускається вивезення (пересилання) громадянами за межі митної території України товарів, незалежно від їх загальної фактурної вартості, згідно з переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України.
2. Порядок вивезення (пересилання) громадянами за межі митної території України дорогоцінних металів (за винятком банківських металів, пам’ятних та ювілейних монет України із дорогоцінних металів), дорогоцінного каміння та виробів із них, а також культурних цінностей з метою їх відчуження визначається Кабінетом Міністрів України.
3. Порядок вивезення (пересилання) за межі митної території України банківських металів, пам’ятних та ювілейних монет України із дорогоцінних металів визначається Національним банком України.
4. Не допускається вивезення за межі митної території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів громадянами, які не досягли 18-річного віку.
ПЕРЕЛІК вкладень, заборонених до пересилання у поштових відправленнях (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/958-2023-%D0%B...):
1. У внутрішніх поштових відправленнях забороняється пересилати:
вогнепальну зброю усіх видів, основні частини зброї, пристрої вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патрони до них, холодну зброю та інші предмети, спеціально призначені для нападу та оборони (кастети, стилети, балончики з рідиною паралітичної дії тощо), бойові припаси, засоби ініціювання вибуху, вибухові речовини або вибухові пристрої, легкозаймисті або інші небезпечні речовини, якщо інше не передбачене законодавством;
ПОРЯДОК вилучення вкладень, заборонених до пересилання, із поштових відправлень та розпорядження ними (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/958-2023-%D0%B...):
4. У разі виявлення у поштових відправленнях предметів і речовин, які заборонені для пересилання, оператор поштового зв’язку повертає їх відправнику або вживає заходів до їх вилучення відповідно до цього Порядку.
Вилучені оператором поштового зв’язку поштові відправлення зберігаються протягом строку, визначеного оператором поштового зв’язку, з додержанням вимог ведення обліку, схоронності та обмеження доступу до них сторонніх осіб.
Предмети і речовини, перелік яких визначений в пункті 5 цього Порядку та які виявлені у поштових відправленнях, зберігаються за місцем їх виявлення.
5. Оператор поштового зв’язку невідкладно повідомляє Національній поліції у разі виявлення у поштових відправленнях таких предметів і речовин:
вогнепальної зброї усіх видів, основних частин зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, холодної зброї та інших предметів, спеціально призначених для нападу та оборони (кастети, стилети, балончики з рідиною паралітичної дії тощо), бойових припасів, засобів ініціювання вибуху, вибухових речовин, легкозаймистих або інших небезпечних речовин, якщо інше не передбачено законодавством;
Успіхів!
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеВІТАЮ ВАС, пані ДАРИНА!
З юридичної точки зору відповідь однозначно - ТАК, можна.
Однак, оскільки на кордоні стоять не юристи, а люди без відповідної спеціальної криміналістичної експертної чи іншої підготовки, то можуть бути питання і ньюанси, оскільки вони не знатимуть як діяти. А у випадку коли чиновник будь-якого рівня не знає як діяти, то йому легше поставити у несприятливе становище людину і громадянина, ніж розбиратися в питанні та перенапружуватись.
А ще ж фактор іноземних прикордонників, які зважаючи на мілітарі-статус України можуть сприйняти Вашу гільзу від відстріляного патрону як намагання провезти боєприпас. Вам цей клопіт треба? - Певен, що ні.
Формально - гільза від відстріляного боєприпасу не вважається боєприпасом. Чи такі самі законодавчі вимоги в Польші наприклад - ручатися не буду, бо конкретно це питання не досліджував ніколи і юрист не може знати все.
Польша - це теж ще та бюрократія, як власне і ЄС.
Тому, цілком ймовірно, що можуть навіть вилучити та направити на експертизу, посилаючись на свої якісь внутрішні регламенти помножені на фобію щодо українців, які на жаль останні місяці поляки знову перестали приховувати.
З паспортом проблем виникнути взагалі не має.
Перш за все - це не чужа Вам людина. Ви завжди можете пояснити, що це паспорт чоловіка, бо він за кордоном і взяв з собою лише ОДИН паспорт, хоча по закону має право одночасно мати для подорожей 2 діючі паспорти для виїзду за кордон. На відміну від країн ЄС - підтверджувати потребу в двох паспортах для частих відряджень в Україні не потрібно.
В даному випадку цілком можна посилатися на відсутність законодавчої заборони це робити, а тому можливість застосування ст. 19 Конституції України.
Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Плануючи перетнути митний кордон України зі зброєю, необхідно знати, що питання регулюються Порядком виготовлення,зберігання,перевезення,обліку і використання спеціально визначених предматів, матервалів і речовин встановлений Положенням про дозвільну систему, затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 12.10.92 № 576.
Зокрема, Інструкція про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної і холодної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначених патронів, а також боєприпасів до зброї та вибухових матеріалів, затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України від 21.08.98 № 622.
Слід зазначити, що вогнепальна зброя, крім зброї армійських зразків, заряджені патрони до неї, пневматична та холодна зброя громадянами України перевозяться через державний кордон на підставі дозволів МВС, ГУМВС, УМВС України, а іноземними громадянами - тільки за дозволом МВС України.
Ввезення на територію України громадянами України зброї, якою вони нагороджені главами іноземних держав, главами урядів іноземних держав, іншими офіційними особами, які мають на це право, здійснюється за дозволами МВС України.
Аналогічні чи подібні вимоги існують майже у всіх країнах світу. Тож, щиро не рекомендую перевантажувати прикордонників та митників двома кейсами за одну подорож.
Щасти Вам!
З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)