Задайте вопрос юристу

889 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 07 сентября 2024, вопрос №118989 350₴

Попав в госпіталь під час навчання.

Добрий вечір. Таке питання. Якщо військовослужбовець з військової частини відправлений на навчання в навчальний центр на місяць. Під час навчання дістав запалення легень. Положили в госпіталь і в даний час перебуває в госпіталі. Через 5 днів закінчується відрядження. І мають забрати назад в військову частину. А він до того часу ще не вилікується ніяк. Поясніть, як поступити в такі ситуації, залишатися в госпіталі поки не вилікують, чи що робити?

Ответы юристов (12)

    Дерій Владислав Олегович
    42.9%

    Вітаю Вас!

    Ви можете повідомити командира про те, що Ви знаходитесь на стаціонарному лікуванні та не зможете вчасно повернутися із відрядження.

    Згідно пункту 11 Інструкції про відрядження військовослужбовців Збройних Сил України

    Причинами затримки військовослужбовця у відрядженні понад строки, зазначені в посвідченні про відрядження, є хвороба, що позбавила його можливості своєчасно повернутися з відрядження, стихійне лихо, інші надзвичайні ситуації. Причини затримки повинні підтверджуватися відповідними документами.

    Отримавши медичні документи після виписку зі стаціонару Ви можете повернутись до своєї частини - відповідальності для Вас не буде.

    Згідно пункту 261 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України

    Про прибуття військовослужбовців, яких направлено до військового закладу охорони здоров’я на стаціонарне лікування, начальник військового закладу охорони здоров’я зобов’язаний у той самий день повідомити командира військової частини, з якої вони прибули, а про військовослужбовців, які прибули з інфекційними захворюваннями, - також найближчий санітарно-епідеміологічний заклад охорони здоров’я. Військовослужбовці, які захворіли в період відпустки або відрядження, на стаціонарне лікування направляються начальниками відповідних органів управління Служби правопорядку в гарнізонах або керівниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

    262. Начальник військового закладу охорони здоров’я зобов’язаний за п’ять днів до виписки військовослужбовців повідомити про це командира військової частини, з якої вони прибули. У день виписки із військового закладу охорони здоров’я військовослужбовцям видаються відповідні документи і вони самостійно (якщо не прибув супроводжуючий із військової частини) направляються до військової частини, з якої прибули. Після повернення до військової частини і доповіді безпосередньому командирові (начальникові) військовослужбовці направляються до медичного пункту військової частини, де здають медичні документи; інші документи здаються сержантові із матеріального забезпечення (старшині) роти.

    В особливий період медичні та інші документи направляються у електронному вигляді до військової частини закладом охорони здоров’я або територіальним центром комплектування та соціальної підтримки. У разі неможливості направлення таких документів у електронному вигляді обов’язок по направленню документів у паперовому вигляді покладається на заклад охорони здоров’я або територіальний центр комплектування та соціальної підтримки. Порядок направлення медичних та інших документів встановлюється Кабінетом Міністрів України.

    В особливий період військовослужбовці, які згідно з висновком військово-лікарської комісії мають право на відпустку для лікування у зв’язку з хворобою або для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) чи визнані непридатними до військової служби, направляються до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для отримання документів з військової частини щодо надання відпустки або звільнення з військової служби у порядку, встановленому Міністерством оборони України. Військовослужбовці також мають право особисто подавати документи для оформлення відпустки для лікування у зв’язку з хворобою або відпустки для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва), а також для оформлення звільнення з військової служби у порядку, встановленому Міністерством оборони України.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Бажаю Вам успіхів!

    • Іван Клиент 4 месяца назад

      Тут, ще таке питання. В кзз лежить зброя яка була своєю частиною для навчання. І речі в палатці такі, як бронижелет каска рпс і тому подібне. Як з тим бути якщо моя група поїде? А то все залишиться там?

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Іване!

    Якщо Ви були направлені командиром частини до навчального центру саме у відрядження, то відповідно до Наказу МОУ "Про затвердження Інструкції про відрядження військовослужбовців Збройних Сил України":

    "4. Строк відрядження визначається командиром (начальником, керівником), але не може перевищувати в межах України 30 календарних днів з урахуванням часу перебування в дорозі (крім випадків, коли інші строки відрядження визначаються законодавчими та іншими нормативно-правовими актами).

    8. На військовослужбовця, який перебуває у відрядженні, поширюється розпорядок дня (режим робочого часу) того органу військового управління, військової частини, установи, організації, підприємства, до якого він відряджений. Замість днів відпочинку, не використаних за час відрядження, інші дні відпочинку після повернення з відрядження не надаються.

    11. За кожний день (включаючи день вибуття та день прибуття) перебування військовослужбовця (крім військовослужбовців строкової служби) у відрядженні в межах України, враховуючи вихідні, святкові й неробочі дні та час перебування в дорозі (разом з вимушеними зупинками), йому виплачуються добові в межах сум, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02 лютого 2011 року № 98.

    Час перебування в дорозі, за який провадиться виплата добових під час відрядження, визначається за діючим розкладом руху залізничного, водного та повітряного транспорту, враховуючи час затримки відрядженого в дорозі з причин, які від нього не залежать, і час на пересадки.

    Причинами затримки військовослужбовця у відрядженні понад строки, зазначені в посвідченні про відрядження, є хвороба, що позбавила його можливості своєчасно повернутися з відрядження, стихійне лихо, інші надзвичайні ситуації. Причини затримки повинні підтверджуватися відповідними документами".

    Отже, залишайтесь на лікуванні та зберігайте всі медичні документи. Також обов'язково повідомте командира частини про затримку у зв'язку із знаходженням на стаціонарному лікуванні.

    Крім того начальник шпиталю також повинен повідомити командира частини про Вашу виписку за п'ять днів до останньої. Чи він вже повідомив про виписку? Ви говорите, що за п'ять днів за Вами приїде супроводжуючий з частини.

    Згідно із статтею 261 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України:

    Про прибуття військовослужбовців, яких направлено до військового закладу охорони здоров’я на стаціонарне лікування, начальник військового закладу охорони здоров’я зобов’язаний у той самий день повідомити командира військової частини, з якої вони прибули, а про військовослужбовців, які прибули з інфекційними захворюваннями, - також найближчий санітарно-епідеміологічний заклад охорони здоров’я.

    Військовослужбовці, які захворіли в період відпустки або відрядження, на стаціонарне лікування направляються начальниками відповідних органів управління Служби правопорядку в гарнізонах або керівниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

    262. Начальник військового закладу охорони здоров’я зобов’язаний за п’ять днів до виписки військовослужбовців повідомити про це командира військової частини, з якої вони прибули. У день виписки із військового закладу охорони здоров’я військовослужбовцям видаються відповідні документи і вони самостійно (якщо не прибув супроводжуючий із військової частини) направляються до військової частини, з якої прибули. Після повернення до військової частини і доповіді безпосередньому командирові (начальникові) військовослужбовці направляються до медичного пункту військової частини, де здають медичні документи; інші документи здаються сержантові із матеріального забезпечення (старшині) роти.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Іван Клиент 4 месяца назад

      Тут, ще таке питання. В кзз лежить зброя яка була своєю частиною для навчання. І речі в палатці такі, як бронижелет каска рпс і тому подібне. Як з тим бути якщо моя група поїде? А то все залишиться там?

      • Айвазян Юрій Климентійович
        42.9%

        Це питання потрібно вирішити із командиром навчального центру, бо Ви несете особисту відповідальність за військове майно.

    Карпенко Андрій Володимирович
    14.3%

    Вітаю!

    1.

    Самовільне залишення військової частини або місця служби (далі – СЗЧ) полягає у тому, що військовослужбовець покидає частину або місце служби без законного дозволу на це, так як і неповернення до частини після лікування, відпустки або коли військовослужбовець не прибув вчасно до нового місця служби при переведенні.

    САМЕ ГОЛОВНЕ: ЗАВЖДИ НАГОЛОШУВАТИ, ЩО НЕ БУЛО УМИСЛУ УХИЛИТИСЯ ВІД СЛУЖБИ.

    ТАК СКЛАЛИСЯ ОБСТАВИНИ:

    - СІМЕЙНІ;

    - ЗДОРОВ'Я;

    - ПСИХО-ЕМОЦІЙНЕ ВИСНАЖЕННЯ;

    - ПОЗАСТАТУТНІ ВІДНОСИНИ;

    - УПЕРЕДЖЕНЕ СТАВЛЕННЯ КОМАНДУВАННЯ.

    Кримінальна відповідальність військовослужбовців за СЗЧпід час дії воєнного стану чи в бойових умовах передбачена частиною 5 статті 407 Кримінального кодексу України «Самовільне залишення військової частини або місця служби».

    ххх

    ЯКЩО ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЕЦЬ НЕ ПОВІДОМИВ ПРО ХВОРОБУ, ВІН ФОРМАЛЬНО ПОРУШИВ ЗАКОН.

    Додаток 2 до Статуту гарнізонної та вартової служб (статті 23, 25)

    ПОРЯДОК ОБЛІКУ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ, ЯКІ ПЕРЕБУВАЮТЬ У ВІДПУСТЦІ ТА У ВІДРЯДЖЕННІ

    2. У разі зміни адреси, одержання дозволу на подовження відпустки або строку відрядження, у зв'язку з хворобою чи з інших причин, що затримують вчасний виїзд, військовослужбовці мають негайно повідомити про це до відповідного органу управління Служби правопорядку в зоні відповідальності або до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, де вони стали на облік.

    4. У відповідному органі управління Служби правопорядку в зоні відповідальності та у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки ведеться книга обліку військовослужбовців, які перебувають у відпустці або у відрядженні.

    В ХОДІ СЛУЖБОВОГО РОЗСЛІДУВАННЯ БУДУТЬ ПЕРЕВІРЕНІ ВСІ ФАКТИЧНІ ОБСТАВИНИ ТА ПРИЙНЯТЕ РІШЕННЯ ВІДНОСНО ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯ.

    2.

    У ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ НЕМАЄ ЛИСТКІВ НЕПРАЦЕЗДАТНОСТІ.

    ВАШОМУ ЧОЛОВІКУ ТРЕБА ТЕРМІНОВО ЗВ'ЯЗАТИСЯ ІЗ КОМАНДУВАННЯМ СВОЄЇ ВІЙСЬКОВОЇ ЧАСТИНИ ТА ВИКОНУВАТИ ЇХ ВКАЗІВКИ.

    ЯКЩО ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЕЦЬ НЕ ПОВІДОМИВ ПРО ХВОРОБУ, ВІН ФОРМАЛЬНО ПОРУШИВ ЗАКОН.

    Додаток 2 до Статуту гарнізонної та вартової служб (статті 23, 25)

    ПОРЯДОК ОБЛІКУ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ, ЯКІ ПЕРЕБУВАЮТЬ У ВІДПУСТЦІ ТА У ВІДРЯДЖЕННІ

    2. У разі зміни адреси, одержання дозволу на подовження відпустки або строку відрядження, у зв'язку з хворобою чи з інших причин, що затримують вчасний виїзд, військовослужбовці мають негайно повідомити про це до відповідного органу управління Служби правопорядку в зоні відповідальності або до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, де вони стали на облік.

    4. У відповідному органі управління Служби правопорядку в зоні відповідальності та у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки ведеться книга обліку військовослужбовців, які перебувають у відпустці або у відрядженні.

    ВАМ ТРЕБА ПРОІНФОРМУВАТИ ПРО ХВОРОБУ Головне управління Військової служби правопорядку ЗС України ТА ЧЕРГОВОГО Командування медичних сил ЗС України:

    https://www.mil.gov.ua/kontakti/telefoni-doviri.ht...

    В ХОДІ СЛУЖБОВОГО РОЗСЛІДУВАННЯ БУДУТЬ ПЕРЕВІРЕНІ ВСІ ФАКТИЧНІ ОБСТАВИНИ ТА ПРИЙНЯТЕ РІШЕННЯ ВІДНОСНО ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯ.

    ЯКЩО ВИ ЦЬОГО НЕ ЗРОБИТЕ - БУДЕ СЗЧ.

    Самовільне залишення військової частини або місця служби (далі – СЗЧ) полягає у тому, що військовослужбовець покидає частину або місце служби без законного дозволу на це, так як і неповернення до частини після лікування, відпустки або коли військовослужбовець не прибув вчасно до нового місця служби при переведенні.

    САМЕ ГОЛОВНЕ: ЗАВЖДИ НАГОЛОШУВАТИ, ЩО НЕ БУЛО УМИСЛУ УХИЛИТИСЯ ВІД СЛУЖБИ.

    ТАК СКЛАЛИСЯ ОБСТАВИНИ:

    - СІМЕЙНІ;

    - ЗДОРОВ'Я;

    - ПСИХО-ЕМОЦІЙНЕ ВИСНАЖЕННЯ;

    - ПОЗАСТАТУТНІ ВІДНОСИНИ;

    - УПЕРЕДЖЕНЕ СТАВЛЕННЯ КОМАНДУВАННЯ.

    Кримінальна відповідальність військовослужбовців за СЗЧпід час дії воєнного стану чи в бойових умовах передбачена частиною 5 статті 407 Кримінального кодексу України «Самовільне залишення військової частини або місця служби».

    • Іван Клиент 4 месяца назад

      Перепрошую. Але мова йде не про сзч. А про те що військовослужбовець будучи в відрядженні на навчанні захворів пневмонією. І вчасно не може повернутися з відрядження.

      • Карпенко Андрій Володимирович

        ВСЕ ТРЕБА ПІДТВЕРДЖУВАТИ ДОВІДКА ТА РАПОРТАМИ

    Карпенко Андрій Володимирович

    Якщо не попередить - буде СЗЧ

    • Іван Клиент 4 месяца назад

      Ну мене було направлено в госпіталь командиром військової частини де я в відрядженні. В госпіталі лікарі говорили, що повідомили обидві частини, що я в них.

    • Іван Клиент 4 месяца назад

      Тут, ще таке питання. В кзз лежить зброя яка була своєю частиною для навчання. І речі в палатці такі, як бронижелет каска рпс і тому подібне. Як з тим бути якщо моя група поїде? А то все залишиться там?

      • Карпенко Андрій Володимирович

        ВСЕ ТРЕБА УЗГОДЖУВАТИ З КОМАНДУВАННЯМ ВАШОЇ В/Ч - ТІЛЬКИ КОМАНДУВАННЯ ВАШОЇ В/Ч МОЖЕ НАДАТИ ВАМ АЛГОРИТМ ВАШИХ ДІЙ.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA