Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня
Підскажіть будь ласка якщо моя колишня дружина напише відмову від нашої дитини
Я зможу стати одним опікуном і звільнитися?
Дитині 4 роки
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеВітаю Вас, Максиме!
На жаль, не все так просто. Якщо Ви хочете мати право на звільнення Вам потрібно отримати рішення суду про позбавлення матері батьківських прав або рішення суду про встановлення факту самостійного виховання дитини.
Відповідно до українського законодавства мати не може добровільно зняти з себе батьківські обов’язки по відношенню до власних дітей. Це потрібно робити лише в судовому порядку.
під час дії воєнного стану право на звільнення мають військовослужбовці, які мають дитину (дітей) віком до 18 років, якщо другий з батьків такої дитини:
1. Нотаріальну копію свідоцтва про народження дитини
2. Один із документів:
1) не забрала дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляла щодо неї батьківського піклування;
2) ухиляється від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини та/або забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти;
3) жорстоко поводиться з дитиною;
4) є хронічним алкоголіком або наркоманом;
5) вдається до будь-яких видів експлуатації дитини, примушує її до жебракування та бродяжництва;
6) засуджена за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.
Загалом процес позбавлення батьківських прав досить довготривалий та має певні складнощі. Те ж саме можу сказати і про встановлення факту самостійного виховання дитини
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Максиме!
Ви мамимете право на звільнення тільки у разі позбавлення матері батьківських прав у судовому порядку. Чи є підстави для того?
Відповідно до Наказу МОУ №170 "Про затвердження Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України"
ПЕРЕЛІК документів, що подаються з Поданням до звільнення військовослужбовця з військової служби:
копія свідоцтва про народження дитини (дітей) із зазначенням батьківства (материнства) особи;
один із документів: копія свідоцтва про смерть одного з батьків, або копія рішення суду про визнання одного із батьків безвісно відсутнім, або оголошення померлим, або копія рішення суду про позбавлення одного з батьків батьківських прав, або копія вироку суду, за яким особа відбуває покарання у місцях позбавлення волі, або документи, які підтверджують, що особа самостійно виховує та утримує дитину (копія рішення суду про встановлення факту самостійного виховання дитини або витяг із Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України).
Українське законодавство не містить норми щодо можливості добровільної відмови матері від дитини. Це питання вирішується у судовому порядку та передбачає позбавлення останньої батьківських прав.
Відповідно до статті 164 Сімейного кодексу України мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав якщо вони:
Позбавлення батьківських прав допускається тільки лише щодо дітей, які не досягли 18 років.
Для позбавлення батьківських прав необхідно вчинити наступні дії:
Рішення суду про позбавлення батьківських прав після набрання ним законної сили суд надсилає органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини.
Суд розглядає справи про позбавлення батьківських прав за позовною заявою:
При розгляді судом справи обов'язковою є участь органу опіки та піклування, який подає суду письмовий висновок щодо обставин справи. При цьому, такий висновок не є обов'язковим для суду і він може не погодитися з ним, якщо вважатиме, що він є недостатньо обґрунтованим чи суперечить інтересам дитини.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
Сімейним кодексом України не передбачена стаття «Відмова від дитини». Фактично, за законом, "відмовитися" від дитини неможливо.
Згідно з Законом України "Про військовий обов'язок і військову службу" право на звільнення під час воєнного стану мають:
військовослужбовці, які мають дитину (дітей) віком до 18 років, якщо другий з батьків такої дитини (дітей) помер, позбавлений батьківських прав, визнаний зниклим безвісти або безвісно відсутнім, оголошений померлим, відбуває покарання у місцях позбавлення волі, а також коли особа самостійно виховує та утримує дитину за рішенням суду або запис про батька такої дитини в Книзі реєстрації народжень здійснений на підставі частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.
Тобто для реалізації такого права на звільнення Вам необхідно позбавити батьківських прав Вашу колишню дружину.
Однак, позбавлення батьківських прав є крайньою мірою впливу на особу, яка не виконує батьківські обов’язки.
Саме так визначено Постановою Пленуму Верховного Суду України від 20.03.2007 № 3 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав».
Проте, якщо законний представник дитини самоусунувся від виконання своїх обов’язків, в інтересах дитини діє орган опіки та піклування за місцем проживання дитини.
Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав щодо всіх своїх дітей або когось із них.
Особи можуть бути позбавлені батьківських прав лише стосовно дитини, яка не досягла 18 років, і тільки з підстав, передбачених статтею 164 Сімейного Кодексу України, а саме:
1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;
2) ухиляються від виконання своїх обов’язків щодо виховання дитини, забезпечення здобуття нею повної загальної середньої освіти;
3) жорстоко поводяться з дитиною;
4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;
5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;
6) засуджені за вчинення умисного кримінального правопорушення щодо дитини.
Позбавлення батьківських прав здійснюється виключно судом, під час ухвалення якого він бере до уваги інформацію про здійснення соціального супроводу сім’ї або особи (у разі здійснення такого супроводу).
Під час розгляду судом справи обов'язковою є участь органу опіки та піклування, який подає суду письмовий висновок про доцільність/недоцільність позбавлення особи батьківських прав щодо дитини. Поряд з цим висновок не є обов'язковим для суду. Суд може не погодитися з висновком органу опіки та піклування, якщо він є недостатньо обґрунтованим, суперечить інтересам дитини.