Задайте вопрос юристу

871 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 28 октября 2024, вопрос №121905 350₴

Отримав повістку на уточнення даних, але не прийшов через хворобу

Які документи потрібно подати у ТЦК щоб не отримати штраф? Тільки лікарняний і чи можна зробити це через пошту?

Ответы юристов (4)

    Айвазян Юрий Климентьевич
    Айвазян Юрий Климентьевич 2 дня назад

    Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта

    Общаться в чате

    Доброго дня, Наталія!

    Так, звичайно, можна надіслати Укрпоштою, рекомендованим листом заяву щодо неявки по повістці за поважної причини. До останньої необхідно прикласти відкритий лікарняний. Проте, після закриття лікарняного чоловік все одно повинен буде з'явитись до ТЦК.

    Чи має чоловік підставу для відстрочки?

    Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

    "23. Поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, які підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів, установ та організацій (державної та комунальної форми власності), визнаються:

    перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк;

    смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка).

    24. У разі неприбуття у строк, визначений у повістці, громадянин зобов’язаний у найкоротший строк, але не пізніше ніж протягом трьох днів від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ), повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ) або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів".

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Богун Сергій Павлович

    Доброго дня.

    Ви можете направити повідомлення про причини Вашої неявки за повісткою поштовим переказом.

    Після відправки повідомлення до ТЦКСП, важливо переконатися, що воно було отримане та зареєстроване. Рекомендую надіслати документ через рекомендований лист з повідомленням про вручення або передати особисто з отриманням підтвердження.

    При складанні повідомлення важливо дотримуватися офіційного стилю та відповідати юридичним нормам (посилатись на конкретне законодавство та статті). Документ повинен містити чітку інформацію, зокрема:

    • Адресат – назва ТЦКСП, до якого належить особа.
    • Дата отримання повістки та дата, на яку було призначено явку.
    • Причина неявки – чітко викладені обставини, які перешкоджають з’явленню.
    • Документальне підтвердження – додайте копії довідок від лікаря, свідоцтва про смерть чи інших підтверджуючих документів.
    • Контактна інформація – вкажіть номер телефону або інші засоби зв'язку для уточнення деталей.
    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Дата явки до ТЦК вже минула? Чи повідомляли Ви ТЦК про неможливість явки завчасно? Скільки пройшло днів з моменту дати явки до ТЦК?

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    Як Ви отримали повістку? Рекомендованим листом чи під особистий підпис?

    Щоб уникнути адміністративної відповідальності Вам потрібно протягом 3 днів з дати вказаної в повістці направити лікарняний рекомендованим листом з описом вкладеного до ТЦК. Після закриття лікарняного залишається обов'язок явитися до ТЦК.

    Згідно частини 3 статті 22 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію"

    Поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, які підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів, установ та організацій (державної та комунальної форм власності), визнаються:

    • перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк;
    • смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка).

    У разі неприбуття громадянин зобов’язаний у найкоротший строк, але не пізніше трьох діб від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки АБО В БУДЬ-ЯКИЙ ІНШИЙ СПОСІБ з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів.

    Єдиний шанс не отримувати повістки та не бути мобілізованим - це оформити відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації з підстав, визначених у статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA

Судебные решения 68 1 23 окт. 2024
Официальный блог Юристы.UA 35 0 22 окт. 2024
Событие 55 0 22 окт. 2024
Законы 1924 3 2 окт. 2024