Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня, питання таке:
Молода людина працює в школі асистентом вчителя, почав працювати ще до виповнення 25 років.
Подав документи на відстрочку, але у ТЦК кажуть, що треба пройти ВЛК, а тільки тоді видадуть військовий квиток замість приписного і оформлять відстрочку.
Чи справді треба проходити ВЛК чи для тих, хто має вже оформлює вілстрочку, це непотрібно?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (5)
Адвокат, г. Чернигов, 5 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Вас відправляють на ВЛК не для оформлення віідстрочки, а для виготовлення паперового віійськово-облікового документу. Це абсолютно нормально та цього не варто боятися, якщо є право на відстрочку.
Крім того чинне законодавство вказує, що військовозобовязані мають проходити ВЛК раз на рік. Тому питання лише часу коли Ви пройдете ВЛК.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Валерію!
Пунктом 63 Постанови КМУ №560 зазначено, що військовозобов’язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.
У разі ухвалення комісією рішення про відмову у наданні відстрочки військовозобов’язаний, який підлягає призову на військову службу під час мобілізації, направляється на медичний огляд для визначення придатності до військової служби.
Військовозобов’язані, у яких строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не завершився, на медичний огляд не направляються, крім випадків, коли військовозобов’язані приймаються на військову службу за контрактом.
Отже, якщо військовозобов'язаний звернувся до ТЦК із заявою про надання відстрочки й така заява зареєстрована та направлена на розгляд комісії, то військовозобов'язаний не направляється на проходження ВЛК.
Проте, за наявною практикою отримати станом на зараз ВОД нового зразка замість приписного без проходження ВЛК майже неможливо. Тому, за правилами ТЦК вдібувається саме так, як Ви і зазначили: спочатку ВЛК, потім ВОД, а вже після того реєстрація заяви на відстрочку та розгляд останньої.
Ви оновлювали дані у Резерв+? Чи вдалось Вам сформувати е-ВОД із даними про те, що Ви перебуваєте на обліку в даному ТЦК у статусі військовозобов'язаного?
Відповідно До Постанови КМУ №559 від 16.05.2024 року «Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів»:
"2. Військово-обліковий документ оформляється (створюється) та видається (замінюється):
в електронній формі — засобами Електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста, Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (далі — Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації);
у паперовій формі — на бланку, форма якого затверджується постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559. Особа може мати на бланку лише один військово-обліковий документ.
QR-код військово-облікового документа в електронній формі є формою військово-облікового документа в електронній формі у вигляді двовимірного штрихкоду, що містить відомості про зазначений військовообліковий документ, які за допомогою відповідних технічних засобів можна відтворити у формі, придатній для зчитування, зокрема у візуальній.
Військово-обліковий документ в електронній формі є дійсним лише за наявності QR-коду та не може використовуватися без нього".
Директорат цифрової трансформації у сфері оборони Міністерства оборони України надає офіційне розʼяснення щодо юридичної сили електронного та паперового військово-облікового документу.
Зокрема, наявність у особи військово-облікового документа в електронній формі, наприклад, у відповідному застосунку мобільного телефону, або у вигляді роздрукованого військово-облікового документу з QR кодом, є рівнозначним військово-обліковому документу у паперовій формі, оскільки усі вони мають однакову юридичну силу.
Військово-обліковий документ в електронній формі дозволяє уповноваженим працівникам ТЦК та СП, Національної поліції, Держприкордонслужби зчитувати його за допомогою будь-яких засобів (телефони, планшети), на яких може бути встановлений застосунок Резерв+ та які мають камеру. А роботодавцю – формувати список військовозобов'язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час.
https://www.mil.gov.ua/news/2024/07/31/rozʼyasnenn...
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
Чи зареєстрував чоловік заяву про відсрочку? Чи відправляв поштою документи про відстрочку? Чи оформляв електронний ВОД через ДІЮ https://diia.gov.ua/services/vijskovo-oblikovij-do...?
Згідно пункту 63 Постанови КМУ 560 Військовозобов’язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією НЕ направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.
Тобто постановою КМУ №560 передбачено, що Вас не можуть направити на ВЛК під час розгляду заяви про відстрочку.
Проте, для оформлення військово-облікового документу потрібні результати ВЛК, адже у графі 6 паперового військово-облікового документа зазначаються назва останньої військово-лікарської комісії, яку проходив громадянин, її дата та прийняте рішення.
Ви звичайно можете оскаржувати направлення на ВЛК до Міноборони або в судовому порядку, проте, простіше пройти медичний огляд, тим більше, що Ви маєте право на відстрочку.
Загалом , щоб оформити відстрочку - громадянин має подати до ТЦК, де перебуває на військовому обліку, заяву про відстрочку та документи, які її підтверджують.
Обов'язково відправляйте заяву та документи про відстрочку рекомендованим листом з описом вкладеного. В першу чергу це буде доказом того, що Ви бажаєте скористатись своїм правом на відстрочку, якщо при особистому візиті до ТЦК вони не будуть реєструвати заяву про відстрочку.
При особистому візиті до ТЦК готуєте 2 заяви про відстрочку та такі ж самі документи, що відправили поштою.
Прибувши до ТЦК спочатку зареєструйте заяву про відстрочку. Для цього вимагайте, щоб на Вашому екземплярі ТЦК має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас заяву: печатку/підпис та дату прийому. Ви цей екземпляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про відстрочку.Якщо заяву не реєструють – не хвилюйтесь, адже Ви маєте доказ подачі документів про відстрочку поштою. Можете подати скаргу на ТЦК або просто пройти ВЛК
1. Заява про відстрочку (Додаток 4)
2. Довідка закладу освіти про займану посаду за основним місцем роботи та розмір частки ставки під час оплати праці.
3. Копія паспорту та ІПН
В пункті 58 постанови КМУ 560 вказано, що потрібно подавати засвідчені копії документів.
Способи засвідчення копій документів
Тому, якщо Ви будете подавати заяву та документ про відстрочку укрпоштою, то подавайте звичайні копії докуметів, але на кожній копії напишіть "Згідно з оригіналом", дата, підпис, Ваші ініціали. Зберігайте квитанцію та опис вкладеного рекомендованого листа.
Відповідно до постанови КМУ 560 нотаріально засвідчені копії документів вимагаються лише для військовозобов'язаних, які оформляють відстрочку у зв'язку з навчанням в інтернатурі.
Якщо заяву не реєструють – хвилюватись не потрібно, адже Ви маєте доказ подачі документів про відстрочку поштою. Можете подати скаргу на ТЦК або просто пройти ВЛК
В будь-якому випадку Ви не підлягаєте мобілізації, якщо Вас направлять на ВЛК та визнають придатним, то при неправомірному врученні мобілізаційного розпорядження або повістки на відправку після медогляду - вимагайте Акт відмови, де вкажете, що маєте право на відстрочку, яким Вам не дали скористатися.
Комісія зобов’язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади. Загалом процес оформлення відстрочки триває декілька тижнів.
Згідно пунктів 17-18 постанови КМУ 559 Для отримання військово-облікового документа на бланку громадянин зобов’язаний особисто звернутися з письмовою заявою до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (відповідного органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку або виключення з військового обліку та надати кольорову фотокартку встановленого розміру.
Військово-обліковий документ на бланку повинен бути виданий (замінений) протягом П'ЯТИ РОБОЧИХ ДНІВ з дати реєстрації заяви в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки або його відділі (відповідному органі СБУ, підрозділі розвідувального органу).
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
ДО 25 РОКІВ ОСОБА БУЛА ПРИЗОВНИКОМ.
ПІСЛЯ 25 РОКІВ ОСОБІ ПОТРІБНО СТАТИ НА ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК ВІЙСЬКОВОЗАБОВЯЗАНИХ. СТАТИ НА ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК ВІЙСЬКОВОЗАБОВЯЗАНИХ БЕЗ ПРОХОДЖЕННЯ ВЛК НЕМОЖЛИВО.
ПОСТАНОВКА НА ОБЛІК ТА ОФОРМЛЕННЯ ВІДСТРОЧКИ МІЖ СОБОЮ НЕ ПОВ'ЯЗАНІ ТА Є ПАРАЛЕЛЬНИМИ ПРОЦЕСАМИ.
Закон України «Про військовий обов’язок і військову службу»Цей закон регулює порядок виконання військового обов’язку громадянами України. Відповідно до нього, військовозобов'язані та резервісти зобов'язані проходити медичний огляд (ВЛК) у випадках:
Постанова Кабінету Міністрів України № 1487 від 30 грудня 2022 року
Ця постанова затверджує «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів», яке встановлює порядок проходження ВЛК для різних категорій громадян. Зокрема, ВЛК проходять:
У випадку, якщо Військовозобов’язаний який звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією НЕ направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби - це закріплено пунктом 63 Постанови №560.
АЛЕ ВАС ПОСТАВЛЯТЬ НА ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК ВІЙСЬКОВОЗАБОВЯЗАНИХ ПІСЛЯ ПРОХОДЖЕННЯ ВЛК. ВЖЕ В СТАТУСІ ВІЙСЬКОВОЗАБОВЯЗАНОГО ВИ БУДЕТЕ МАТИ ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ.
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас.
Доброго дня, питання таке:Молода людина працює в школі асистентом вчителя, почав працювати ще до виповнення 25 років.Подав документи на відстрочку, але у ТЦК кажуть, що треба пройти ВЛК, а тільки тоді видадуть військовий квиток замість приписного і оформлять відстрочку.Чи справді треба проходити ВЛК чи для тих, хто має вже оформлює вілстрочку, це непотрібно?
Все вірно, дії ТЦК та СП загалом є правомірними, якщо особі виповнилося 25 років і вона в якості військово-облікового документу має приписне свідоцтво. Дійсно, потрібно проходити військово-лікарську комісію для отримання нового паперового військово-облікового документу.
Деякі ТЦК, до речі, можуть видати відстрочку і за наяності електронного ВОД, у деяких ще залишилися пережитки минулого, як то у Вашому ТЦК та СП. Загалом не бачу в їх діях грубої незаконності, через яку Вам потрібно хвилюватися.
Головне - аби Ви вже подали заяву про оформлення відстрочки (очно або через Укрпошту) до моменту проходження ВЛК. Якщо Ви вже подали ПОВНИЙ пакет документів, маєте докази цього, в принципі дійсно потрібно проходити ВЛК. Але звертаю увагу, що пакет документів має бути повним. Зокрема, особливу увагу зверніть на довідку із закладу освіти. Вона повинна містити інформацію займану посаду за основним місцем роботи та обсяг педагогічного навантаження (не менше 0,75 ставки).
Якщо у Вас в цьому плані все добре, Вам немає чого хвилюватися.
З повагою!