Начните консультацию с юристом онлайн
Як розірвати договір даріння на житло в Росії , оформлене до війни(документи надаються)
Мета розірвання договору - відновити право власності родички в росії, щоб сплачувати податки на дім і переоформити договори на комунальні послуги (відключили газ, опалення).
Питання про літню людину, яка відмовляється виїзжати з будинку. Чи можна це зробити дистанційно і передати документи ?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (4)
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Розірвання договору дарування, який був оформлений в РФ, можливо виключно за законодавством РФ. Якщо обдаровуваний не буде згодний розірвати договір за згодою сторін, то Вам доведеться звертатись до суду, але для цього у Вас повинні бути вагомі підстави, наприклад:
Для ініціювання процедури розірвання договору дарування необхідно подати відповідну позовну заяву до суду за місцем розташування нерухомості. Для цього буде потрібно надати докази на підтвердження підстав, зокрема, документи або свідчення, що обґрунтовують причини для розірвання.
Скасування договору дарування в суді є складним процесом і залежить від обґрунтованості підстав та належно підготовленої позовної заяви.
Судова практика з таких справ залежить від конкретних обставин, тому Вам потрібно звернутися до адвоката/юриста РФ для оцінки можливості розірвання договору дарування у Вашому випадку.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
ЗАРАЗ ЖОДНІ НОТАРІАЛЬНІ ДІЇ ВІДНОСНО ГРОМАДЯН рф ТА ВІДНОСНО НЕРУХОМОСТІ НА ТЕРИТОРІЇ рф НЕМОЖЛИВІ.
– виконання, зокрема, у примусовому порядку, грошових та інших зобов’язань (включаючи надання / отримання послуг, продаж / купівлю товарів, надання / отримання позик, тощо), кредиторами (стягувачами) за якими є вищевказані особи (наприклад, відповідно до вказаної заборони телефонні оператори України припинили обслуговування громадян РФ та українські компанії, учасниками або бенефіціарами яких є громадяни РФ);
– відчуження, передача в заставу, будь-які інші дії, які повинні або можуть спричинити відчуження нерухомого майна, цінних паперів, корпоративних прав, транспортних засобів, повітряних та морських суден, суден внутрішнього плавання (а) на користь осіб, пов’язаних з РФ, або на користь РФ або (б) здійснення таких дій особами, пов’язаними з РФ (крім безоплатного відчуження на користь України).
2. Обмежено нотаріальні дії за зверненням громадян / юридичних осіб РФ (у тому числі за зверненням громадян РФ з посвідкою на постійне / тимчасове проживання в Україні), юридичних осіб України, в яких учасники / бенефіціари з РФ (Постанова Кабміну від 28.02.2022 р. № 164 “Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану”):
– незавершені нотаріальні дії зупиняються;
– у разі звернення, нотаріус зобов’язаний відмовити у здійсненні нотаріальної дії.
Тобто фактично блокуються всі правочини з відчуження нерухомості громадян РФ; зміна учасників / директорів у юридичних особах України (учасниками / бенефіціарами яких є громадяни / юридичні особи РФ).
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Вікторія!
Відповідно до законодавства України:
За договором дарування дарувальник передає або зобов’язується передати в майбутньому обдаровуваному безоплатно майно (дарунок) у власність. Договір дарування спрямований на припинення права власності у дарувальника й виникнення права власності в обдарованої особи. Таким чином, договір дарування завжди є безоплатним, а тому дарувальник не має права вимагати від обдарованої особи зустрічних дій.
Чинне законодавство (ч.2 ст.717 ЦК України) чітко обумовлює, що договір, який встановлює обов’язок обдаровуваного вчинити на користь дарувальника будь-яку дію майнового або немайнового характеру, не є договором дарування.
Згідно із ЦКУ договір дарування можливий як односторонній, так і двосторонній, як реальний, так і консенсуальний. Основна кваліфікуюча ознака, за якою договір дарування відрізняється від договорів про передачу майна у власність, це його безоплатність. Безоплатність дарування – це відсутність зустрічної еквівалентної вимоги. Як і будь-який договір, договір дарування може припинитися. Звичайно, загальних положень ЦК України в цьому питанні ніхто не скасовував. Але оскільки передача чогось у дар — процес специфічний, ЦК України встановлює деякі особливості для припинення.
Так, договір дарування може припинятися у випадку:
Розірвання договору припиняє його дію лише на майбутнє і не скасовує сам факт укладення та дії договору включно до моменту його розірвання, а також залишає в дії окремі його положення щодо зобов’язань сторін, що передбачені для застосування на випадок розірвання договору. Правовим наслідком одностороннього розірвання договору є припинення зобов’язань сторін.
Договір дарування не може бути розірваний в односторонньому порядку, за деякими виключеннями, зокрема, передбаченими ст. 724 ЦК України та, якщо договір дарування виконується у момент його укладання. Однак, договір дарування нерухомих речей або іншого особливо цінного майна може бути розірвано за вимогою дарувальника, але за конкретних обставин.
Додатковою обов'язковою умовою для розірвання договору дарування у такому разі є те, що предметом договору дарування є нерухомі речі чи інше особливо цінне майно. Тобто закон визначає можливість розірвання договору дарування, предметом якого є лише нерухомі речі чи інше особливо цінне майно. Тому, якщо дарунком є рухоме майно незначної вартості, дарувальник не вправі розірвати такий договір та повернути дарунок проти волі обдаровуваного.
У випадку смерті дарувальника, яка була спричинена умисними злочинними діями обдаровуваного - позбавлення життя дарувальника, право вимагати розірвання договору дарування одержують спадкоємці дарувальника.
Таке розірвання правочину спрямоване на запобігання втрати дарунка. Проте, при розірванні договору дарування на цій підставі необхідно довести, що обдаровуваному було відомо про те, яку велику немайнову цінність має дарунок для дарувальника. Останнє, у свою чергу, зобов'язує обдаровуваного бережно та сумлінно ставитись до дарунка та забезпечувати його схоронність.
Йдеться про речі, втрата яких має істотне значення не лише для дарувальника, а для суспільства. Окремою підставою розірвання договору дарування з ініціативи дарувальника є недбале ставлення обдаровуваного до речі, що становить історичну, наукову, культурну цінність.
При цьому під недбалим ставленням слід розуміти таке поводження обдаровуваного з предметом договору дарування, внаслідок чого ця річ може бути знищена або істотно пошкоджена. Тому при виникненні обставин, що можуть зумовити втрату або істотне пошкодження такого дарунка, дарувальник наділяється правом звернутися до суду з вимогою про розірвання договору дарування та повернення дарунка.
Розірвати договір дарування дарувальник вправі лише за умови наявності дарунка у натурі, тобто коли дарунок на момент пред'явлення такої вимоги є збереженим. Збереження дарунка передбачає знаходження його у власності обдарованого у стані, що відповідає його призначенню. Тому предмет договору дарування повинен бути річчю індивідуально визначеною, неспоживчою, відповідної цінності для дарувальника.
При розірванні договору дарування дарунок повертається дарувальнику у тому вигляді, в якому він існує на момент розірвання договору. Отримані обдаровуваним продукція, плоди та доходи від речі, що є предметом договору дарування, залишаються у нього. У випадку відсутності дарунка (його знищення, відчуження третім особам тощо), ні вимога про розірвання правочину, ні вимога про повернення дарунка, пред'являтись не можуть.
Таким чином, розірвання договору дарування допускається у виключних випадках, зазначених статтею, або у випадках визнання правочину недійсним за загальними підставами, передбаченими ЦК України.
Проте, як я розумію договір дарування був укладений на території рф та відповідно до "гражданского кодекса рф", тому Вам потрібен юрист або адвокат саме в рф. З останнім Ви зможете обговорити й питання з приводу дистанційного ведення справи. У будь якому варіанті Вам прийдеться вирішувати дане питання у судовому порядку.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас.
Як розірвати договір даріння на житло в Росії , оформлене до війни(документи надаються)Мета розірвання договору - відновити право власності родички в росії, щоб сплачувати податки на дім і переоформити договори на комунальні послуги (відключили газ, опалення).Питання про літню людину, яка відмовляється виїзжати з будинку. Чи можна це зробити дистанційно і передати документи ?
Даний договір було укладено за російським законодавством, відповідно розірвати його можливо виключно на території рф. При цьому, це можливо зробити як в досудовому порядку, так і в судовому.
Щодо першого варіанту, потрібно проаналізувати сам договір дарування, чи містить він положенн та норми щодо його розірвання. Якщо ні - тоді треба звертатися до Цивільного кодексу рф. В цілому, за основними положеннями від схожий на Цивільний кодекс України, який говорить, що:
Стаття 727. Розірвання договору дарування на вимогу дарувальника
1. Дарувальник має право вимагати розірвання договору дарування нерухомих речей чи іншого особливо цінного майна, якщо обдаровуваний умисно вчинив кримінальне правопорушення проти життя, здоров'я, власності дарувальника, його батьків, дружини (чоловіка) або дітей.
Якщо обдаровуваний вчинив умисне вбивство дарувальника, спадкоємці дарувальника мають право вимагати розірвання договору дарування.
2. Дарувальник має право вимагати розірвання договору дарування, якщо обдаровуваний створює загрозу безповоротної втрати дарунка, що має для дарувальника велику немайнову цінність.
3. Дарувальник має право вимагати розірвання договору дарування, якщо внаслідок недбалого ставлення обдаровуваного до речі, що становить культурну цінність, ця річ може бути знищена або істотно пошкоджена.
4. Дарувальник має право вимагати розірвання договору дарування, якщо на момент пред'явлення вимоги дарунок є збереженим.
5. У разі розірвання договору дарування обдаровуваний зобов'язаний повернути дарунок у натурі.
Як мінімум для даного варіанту потрібно мати довіреність від сторони, яка не може приїдити до України.
Щодо другого варіанту, він передбачає подання позовної заяви дарувальником до місцевого суду та розгляд справи в судовому порядку. Нюансів багато, а тому акцентувати на них увагу не бачу особливо сенсу. У будь-якому випадку, все зводить до російського законодавства.
Ситуація не проста, але не критична.
З повагою!