Задайте вопрос юристу

880 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Медицинское право, 15 ноября 2024, вопрос №122844 750₴

відмова у направленні ЛКК до МСЕКу

Вітаю! у травні 2024 року виявили рак правої нирки 1ст., у червні прооперували (резекція пухлини правої нирки). зібрала всі документи на ЛКК. Відмова про надання направлення на МСЕК (запис в амбулаторній картці), так як у мене нирка збережена, хоча з онкополіклініки у довідці на ЛКК написано 3 група, у випискі з лікарні теж написано 3 група, пройдено всіх лікарів. Як мені витребувати направлення на МСЕК, а там хай вирішують, давати групу чи ні.

Ответы юристов (4)

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас!

    Якщо ЛКК неправомірно відмовила у наданні Вам форми № 088/о “Направлення на медико-соціально-експертну комісію", то Ви маєте право оскаржити дане рішення у позасудовому або судовому порядку.

    Відсутність нирки є підставою для встановлення ІІІ групи інвалідності довічно, а якщо у Вас вона збережена проте Ви відповідаєте іншим критеріям для встановлення III групи інвалідності, то Вам повинні були видати направлення на МСЕК.

    Направлення заповнюється лікуючим лікарем закладу охорони здоров’я за місцем проживання чи лікування хворого, підписується головою і членами лікарсько-консультаційної комісії і надсилається в медико-соціально-експертну комісію.

    Якщо направлення Вам не видали, то відповідно до пункту «ї» частини першої статті 6 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» кожний громадянин України має право на охорону здоров’я, що передбачає, зокрема оскарження неправомірних рішень і дій працівників, закладів та органів охорони здоров’я.

    До позасудового порядку можна віднести такі способи оскарження висновку ЛКК:

    • звернення (скарга) до головного лікаря медичного закладу;
    • звернення (скарга) до департаменту охорони здоров’я територіальних органів влади;
    • звернення (скарга) до Міністерства охорони здоров’я України.

    Рішення ЛКК може бути оскаржене і в судовому порядку. Для цього Вам потрібно подати адміністративний позов до суду.

    Критерії встановлення IIІ групи інвалідності

    Відповідно до п. 26 положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності, затвердженого постановою №1317 від 03.12.2009 р., особі з інвалідністю відповідно до ступеня розладу функцій органів і систем організму та обмеження її життєдіяльності встановлюється I, II чи III група інвалідності.

    Підставою для встановлення III групи інвалідності є стійкі, помірної важкості функціональні порушення в організмі, зумовлені захворюванням, наслідками травм або вродженими вадами, що призвели до помірно вираженого обмеження життєдіяльності особи, в тому числі її працездатності, але потребують соціальної допомоги і соціального захисту.

    Критеріями для встановлення III групи інвалідності є обмеження самообслуговування (потребують використання допоміжних засобів), самостійно пересуватися (роблять це з великою втратою часу), навчання (можуть навчатися у закладах загального типу за умови дотримання спеціального режиму навчального процесу або за допомоги інших осіб), праці (частково втрачають можливість для повноцінної трудової діяльності), орієнтації, спілкування, контролюванні поведінки (частково контролюють в особливих умовах).

    Особи з інвалідністю III групи з помірним обмеженням життєдіяльності можуть навчатися та проводити різні види трудової діяльності за умови забезпечення у разі потреби засобами компенсації фізичних дефектів чи порушених функцій організму, здійснення реабілітаційних заходів.

    Крім того, питання встановлення інвалідності регламентується постановою КМУ №10 від 21.01.2015 р.“Про затвердження переліку анатомічних дефектів, інших необоротних порушень функцій органів і систем організму, станів та захворювань, за яких відповідна група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду”, яка передбачає чіткий перелік станів, при яких група інвалідності встановлюється довічно.

    Нагадую, що рішення про встановлення тієї чи іншої групи інвалідності приймається на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії (ЛКК) відповідно до ступеня функціональних порушень організму, якщо Вам його не видають, то потрібно дане рішення оскаржувати.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Наталія!

    Ви зазначаєте, що після операції нирка "збережена". Чи функціонує остання?

    Відповідно до Постанови КМУ №1317 "Питання медико-соціальної експертизи":

    Порядок та умови встановлення інвалідності.

    3. Медико-соціальна експертиза проводиться з метою встановлення інвалідності хворим, що досягли повноліття, потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, особам з інвалідністю (далі - особи, що звертаються для встановлення інвалідності) за направленням відповідного лікувально-профілактичного закладу охорони здоров'я після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів за наявності документів, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлене захворюваннями, наслідками травм або вродженими вадами, які спричиняють обмеження нормальної життєдіяльності особи.

    4. Лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров’я направляє осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, на огляд комісії згідно з цим Положенням.

    Лікарсько-консультативні комісії подають до комісії медичні документи, зокрема такі, що свідчать про втрату працездатності або ступінь порушення функцій організму особи, а саме:

    • направлення на огляд комісії за формою, затвердженою МОЗ;
    • медичні документи, що стосуються захворювання чи стану здоров’я, відповідно до якого особу направлено на огляд комісії:
    • - у разі надання медичної допомоги в умовах стаціонару, що пов’язано з діагнозом або станом здоров’я, відповідно до якого особу направлено на огляд комісії, - виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою, затвердженою МОЗ, в обсязі лише тих даних, на підставі яких встановлено ступінь важкості захворювання або діагноз, який розглядатиметься комісією;
    • - у разі надання медичної допомоги в амбулаторних умовах, що пов’язано з діагнозом або станом здоров’я, відповідно до якого особу направлено на огляд комісії, - виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою, затвердженою МОЗ, за останній рік із закладу (закладів) охорони здоров’я, де проводилося лікування або обстеження, та/або оригінали консультативних висновків лікарів та/або діагностичних досліджень за останній рік щодо діагнозу або стану здоров’я, який розглядатиметься комісією;
    • результати лабораторних, інструментальних, променевих та інших обстежень, що підтверджують діагнози або стани здоров’я та ступінь їх важкості (подаються до усіх направлень на огляд комісії);
    • план медичної та професійної реабілітації (за наявності);
    • копію індивідуального реабілітаційного плану (за наявності);
    • документи, зазначені в пунктах 11 і 13 цього Положення (за наявності);
    • документи, що підтверджують причинний зв’язок інвалідності, зазначені в пунктах 9, 10, 12, 14-18, 19-1 - 19-5 цього Положення (за наявності);
    • документи або інформацію, що підтверджують безперервну тимчасову непрацездатність протягом чотирьох місяців з дня її настання чи у зв’язку з одним і тим самим захворюванням протягом п’яти місяців з перервою за останні 12 місяців, а у разі захворювання на туберкульоз - протягом 10 місяців з дня настання непрацездатності (за наявності):
    • - інформацію про медичний (медичні) висновок (висновки) про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я, сформований (сформовані) відповідно до Порядку формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я, який затверджено МОЗ; та/або
    • - листки непрацездатності, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, у паперовій формі, видані відповідно до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої МОЗ.

    Форму 088/о має спершу розглянути лікарсько-консультативна комісія, створена при медичному закладі. Склад комісії визначає головний лікар. Крім нього, до неї обов’язково входять і інші лікарі закладу.

    Саме лікарсько-консультативна комісія першою приймає рішення про наявність чи відсутність у людини інвалідності.

    Коли всі члени комісії погодять результати обстеження і підпишуть форму 088/о — людину направляють на медико-соціальну експертизу. Експертиза має відбутися протягом п’ятьох робочих днів — відколи ЛКК надіслала направлення пацієнта.

    МСЕК, в свою чергу, має не тільки підтвердити інвалідність людини, а й на основі обстежень надати їй необхідний план лікування і реабілітації.

    Підставою для встановлення III групи інвалідності є стійкі, помірної важкості функціональні порушення в організмі, зумовлені захворюванням, наслідками травм або вродженими вадами, що призвели до помірно вираженого обмеження життєдіяльності особи, в тому числі її працездатності, але потребують соціальної допомоги і соціального захисту.

    Критеріями для встановлення III групи інвалідності є ступінь втрати здоров'я, що спричиняє обмеження однієї чи декількох категорій життєдіяльності у помірно вираженому I ступені:

    • обмеження самообслуговування I ступеня - здатність до самообслуговування з використанням допоміжних засобів;
    • обмеження здатності самостійно пересуватися I ступеня - здатність до самостійного пересування з більшим витрачанням часу, часткового пересування та скорочення відстані;
    • обмеження здатності до навчання I ступеня - здатність до навчання в навчальних закладах загального типу за умови дотримання спеціального режиму навчального процесу і/або з використанням допоміжних засобів, за допомогою інших осіб (крім персоналу, що навчає);
    • обмеження здатності до трудової діяльності I ступеня - часткова втрата можливостей до повноцінної трудової діяльності (втрата професії, значне обмеження кваліфікації або зменшення обсягу професійної трудової діяльності більше ніж на 25 відсотків, значне утруднення в набутті професії чи працевлаштуванні осіб, що раніше ніколи не працювали та не мають професії);
    • обмеження здатності до орієнтації I ступеня - здатність до орієнтації в часі, просторі за умови використання допоміжних засобів;
    • обмеження здатності до спілкування I ступеня - здатність до спілкування, що характеризується зниженням швидкості, зменшенням обсягу засвоєння, отримання та передавання інформації;
    • обмеження здатності контролювати свою поведінку I ступеня - здатність частково контролювати свою поведінку за особливих умов.

    Особи з інвалідністю III групи з помірним обмеженням життєдіяльності можуть навчатися та провадити різні види трудової діяльності за умови забезпечення у разі потреби засобами компенсації фізичних дефектів чи порушених функцій організму, здійснення реабілітаційних заходів.

    Згідно із Наказом МОЗ "Про затвердження Інструкції про встановлення груп інвалідності":

    3.4. Група інвалідності III встановлюється при таких захворюваннях:

    3.4.41. Відсутність однієї нирки.

    Відповідно до Постанови КМУ "Про затвердження переліку анатомічних дефектів, інших необоротних порушень функцій органів і систем організму, станів та захворювань, за яких відповідна група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду":

    ПЕРЕЛІК анатомічних дефектів, інших необоротних порушень функцій органів і систем організму, станів та захворювань, за яких відповідна група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду.

    Група інвалідності III:

    Єдина функціонуюча нирка.

    Перше, що Вам потрібно зробити - це спробувати вирішити питання із головним лікарем медичного закладу, направивши до останнього відповідну скаргу. Хто є головою ЛКК у Вашому випадку?

    Якщо відповідна скарга не принисе результатів, тоді звертатись потрібно:

    • до департаменту/управління охорони здоров’я вашого міста чи області: https://moz.gov.ua/regionalni-upravlinnja;
    • на гарячу лінію місцевих органів виконавчої влади;
    • на гарячу лінію Уряду за телефоном 1545;
    • на гарячу лінію МОЗ 0 800 505 201.

    Скарга повинна містити правильні реквізити найменування медичної установи, адресу установи, прізвище, ім’я по-батькові особи, яка звертається, фактичне місце проживання з позначенням поштового індексу, засобу зв’язку, наявності електронної скриньки. Далі потрібно розкрити суть питання і чітко сформулювати прохання чи вимоги, вказати яким способом вам має бути надана відповідь (на електрону скриньку або на поштову адресу) і поставити дату та підпис.

    Письмове звернення рекомендується реєструвати безпосередньо при поданні. А у разі його надіслання поштою, у МОЗ закликають використовувати послуги рекомендованого листа чи повідомлення про вручення.

    В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.

    У разі неможливості врегулювання питання у досудовому порядку Вам прийдеться звертатись до адміністративного суду.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Турчин Ярослав
    Турчин Ярослав день назад

    Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта

    Общаться в чате

    ДОБРОГО ДНЯ, пані НАТАЛІЯ!

    Інвалідність — це різна міра втрати здоров’я людини у зв’язку із захворюванням, травмою чи її наслідками або вродженими порушеннями.

    Причини інвалідності можуть бути різними:

    • інвалідність з дитинства;
    • загальне захворювання;
    • нещасний випадок на виробництві (трудове каліцтво чи інше ушкодження здоров’я);
    • професійне захворювання, пов’язане з трудовою діяльністю;
    • поранення, контузії, каліцтва та інші захворювання.

    Держава зобов’язана створювати умови, аби люди з інвалідністю могли реалізовувати свої права на рівні з іншими громадянами. Крім того, держава має забезпечити цим людям відповідний соціальний захист. Часто конкретні дії держави залежать від групи інвалідності людини.

    Дане питання врагульовано:

    Направленню на МСЕК передує заповнення лікуючим лікарем форми № 088/о, яка видається за рішенням Лікарсько-консультативної комісії лікувального закладу.

    Перш за все, якщо у Вас встановлено відповідне захворювання, яке має онкологічний характер, то Ви зверталися за встановленням інвалідності до сімейного лікаря чи до лікаря-онколога на ЛКК онкологічного диспансера?

    З відповідним діагнозом Вас по ідеї мали б направити не на загальну МСЕК, а на онкологічну спеціалізовану МСЕК.

    ЛКК лікувального закладу загальної практики не має для того достатньої компетенції, щоб оцінювати документи по онкологічним хворобам.

    В будь-якому разі порядок видачі форми № 088/о, визначається ІНСТРУКЦІЄЮ щодо заповнення форми первинної облікової документації № 088/о “Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)”, затвердженою наказом МОЗ України від 14.02.2012 р. № 110 (в чинній редакції).

    Ця Інструкція визначає порядок заповнення форми первинної облікової документації № 088/о “Направлення на медико-соціально-експертну комісію (МСЕК)” (далі - форма № 088/о).

    Форма № 088/о заповнюється лікуючим лікарем закладу охорони здоров’я за місцем проживання чи лікування хворого, підписується головою і членами лікарсько-консультаційної комісії і надсилається в медико-соціально-експертну комісію (далі - МСЕК).

    Закладами охорони здоров’я та фізичними особами - підприємцями, які отримали ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, якими внесено записи про направлення до Реєстру медичних записів, записів про направлення та рецептів в електронній системі охорони, форма № 088/о не ведеться.

    Підставами для направлення на МСЕК є, зокрема, наявність ознак інвалідності, закінчення терміну інвалідності, необхідність продовження листка непрацездатності.

    Відповідно до Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності, затвердженого постановою КМУ від 3 грудня 2009 р. № 1317 (в редакції від 26.10.2024 р.).

    Лікарсько-консультативна комісія закладу охорони здоров’я направляє осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, на огляд комісії згідно з цим Положенням.

    Для проходження медико-соціальної експертизи особа, що звертається для встановлення інвалідності, повинна подати такі документи:

    • паспорт громадянина України та витяг з реєстру територіальної громади (у разі пред’явлення паспорта громадянина України у формі пластикової картки (ID картки), довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи - для внутрішньо переміщеної особи (за наявності);
    • довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (для фізичних осіб, які через релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відповідну відмітку в паспорті громадянина України, - копію сторінки паспорта з такою відміткою);
    • військовий квиток (тимчасове посвідчення військовозобов’язаного) чи посвідчення про приписку до призовної дільниці або довідку територіального центру комплектування та соціальної підтримки про перебування на військовому обліку (за наявності) - для чоловіків віком від 18 до 60 років;
    • паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, - для іноземців та осіб без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах;
    • довідку про перебування осіб у місцях несвободи внаслідок збройної агресії проти України або інтернування в нейтральних державах, видану відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 січня 2023 р. № 55 “Про затвердження Порядку оформлення довідок про перебування осіб у місцях несвободи внаслідок збройної агресії проти України або інтернування в нейтральних державах” (Офіційний вісник України, 2023 р., № 13, ст. 787), або рішення Комісії з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, що діє відповідно до Положення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2022 р. № 1281 “Деякі питання виконання Закону України “Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей” (Офіційний вісник України, 2022 р., № 92, ст. 5733), - для осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України або інтернування в нейтральних державах.

    Лікарсько-консультативні комісії подають до комісії медичні документи, зокрема такі, що свідчать про втрату працездатності або ступінь порушення функцій організму особи, а саме:

    • направлення на огляд комісії за формою, затвердженою МОЗ;
    • медичні документи, що стосуються захворювання чи стану здоров’я, відповідно до якого особу направлено на огляд комісії:

    - у разі надання медичної допомоги в умовах стаціонару, що пов’язано з діагнозом або станом здоров’я, відповідно до якого особу направлено на огляд комісії, - виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою, затвердженою МОЗ, в обсязі лише тих даних, на підставі яких встановлено ступінь важкості захворювання або діагноз, який розглядатиметься комісією;

    - у разі надання медичної допомоги в амбулаторних умовах, що пов’язано з діагнозом або станом здоров’я, відповідно до якого особу направлено на огляд комісії, - виписку з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого за формою, затвердженою МОЗ, за останній рік із закладу (закладів) охорони здоров’я, де проводилося лікування або обстеження, та/або оригінали консультативних висновків лікарів та/або діагностичних досліджень за останній рік щодо діагнозу або стану здоров’я, який розглядатиметься комісією;

    - результати лабораторних, інструментальних, променевих та інших обстежень, що підтверджують діагнози або стани здоров’я та ступінь їх важкості (подаються до усіх направлень на огляд комісії);

    - план медичної та професійної реабілітації (за наявності);

    - копію індивідуального реабілітаційного плану (за наявності);

    - документи, зазначені в пунктах 11 і 13 цього Положення (за наявності);

    - документи, що підтверджують причинний зв’язок інвалідності, зазначені в пунктах 9, 10, 12, 14-18, 19-1 - 19-5 цього Положення (за наявності);

    - постанову військово-лікарської комісії, оформлену як довідка військово-лікарської комісії, свідоцтво про хворобу або витяг з протоколу засідання штатної військово-лікарської комісії за формою, затвердженою Міноборони, для діючих військовослужбовців або осіб, звільнених з військової служби (за наявності). Документи, зазначені в цьому абзаці, можуть бути подані у формі паперових копій електронних документів, засвідчених відповідно до пункту 3 Порядку здійснення в особливий період обміну медичними та іншими документами військовослужбовців між закладами охорони здоров’я державної та комунальної власності, державними установами Національної академії медичних наук, в яких військовослужбовці перебували (перебувають) на лікуванні, та військовими частинами, територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2023 р. № 901 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 83, ст. 4763) (за наявності);

    - документи або інформацію, що підтверджують безперервну тимчасову непрацездатність протягом чотирьох місяців з дня її настання чи у зв’язку з одним і тим самим захворюванням протягом п’яти місяців з перервою за останні 12 місяців, а у разі захворювання на туберкульоз - протягом 10 місяців з дня настання непрацездатності (за наявності):

    - інформацію про медичний (медичні) висновок (висновки) про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я, сформований (сформовані) відповідно до Порядку формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я, який затверджено МОЗ; та/або

    - листки непрацездатності, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, у паперовій формі, видані відповідно до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої МОЗ.

    Комісія приймає документи осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, за наявності у них стійкого чи необоротного характеру захворювання, а також у разі безперервної тимчасової непрацездатності не пізніше ніж через чотири місяці з дня її настання чи у зв’язку з одним і тим самим захворюванням протягом п’яти місяців з перервою за останні 12 місяців, а у разі захворювання на туберкульоз - протягом 10 місяців з дня настання непрацездатності.

    Оскільки неоформлення форми № 088/о перешкоджає зверненню до МСЕК людиною безпосередньо, така протиправна бездіяльність або дії ЛКК можуть бути оскаржені в досудовому або судовом порядку.

    Як досудовий варіант вирішення можу порекомендувати змінити лікувальний заклад на більш адекватний (в тому числі приватний) або спробувати звернутися на ЛКК онкологічного диспансеру для направлення на спеціалізовану онкоМСЕК.

    Оскільки порядок діяльності ЛКК не врегульовано належним чином навіть на рівні МОЗ України, кожен головний лікар творе все, що хоче на власний розсуд, в тому числі використовує надані повноваження з метою особистого збагачення.

    Перш за все пропоную звернутися до структурного підрозділу з питань охорони здоров’я, який реалізовує державну політику з питань охлорони здоров"я на відповідній території.

    Наскільки я розумію, у зв"язку з деградацією органів державного управління на території Сумської області, в самому м. Лебедин у складі виконавчих органів громади немає такого структурного підрозділу.

    При цьому формально існує такий структурний підрозділ на рівні Сумської районної державної адміністрації.

    • Відділ освіти, культури, туризму, охорони здоров’я, молоді та спорту Сумської РДА.

    Начальник відділу Борзяниця Ольга Володимирівна, тел. 0542 66-35-75 srda.osvita@sm.gov.ua

    Україна, 40009 м. Суми, вул. Іллінська, 97,E-mail: sumy@sm.gov.ua

    ОДНАК, оскільки там скоріш за все сидять вчителі і "охорона здоров"я" записана у назву структурного підрозділу суто формально, скоріш за все доведеться звертатися до Сумської обласної державної адміністрації.

    Управління охорони здоров"я Сумської обласної державної адміністрації

    вул. Шишкарівська, 9, 4 поверх, м. Суми, 40030. Тел. 0542 78-88-00

    Ел.пошта: medycyna@sm.gov.ua

    Можливо також зверніться до свого місцевого "слуги" (депутата місцевої ради), який має право направити в інтересах громадянина відповідне депутатське звернення щодо вирішення цієї ситуації.

    Звісно є шлях судового оскарження, однак маю зазначити, що судді не мають вищої медичної освіти і не можуть оцінювати чи дійсно особа має відповідні захворювання, які дають підстави для направлення на МСЕК, тому для цього потрібні висновки фахівців, інші докази на підставі яких суд може дійти висновку про протиправність дій ЛКК або МСЕК.

    Загалом з існуючої порізаної нормативно-правової бази можна дійти висновку, що ЛКК не має права самостійно оцінювати достатність ПІДСТАВ для встановлення інвалідності. Це повноваження МСЕК. тобто для оформлення форми 088/о достатньо наявності підстав для звернення на МСЕК, а уже остаточне рішення приймається самою МСЕК, а не ЛКК.

    Тобто відмова у оформленні направлення - протиправна. Проте, я не певен, що враховуючи ситуацію в Сумській області - Сумський окружний адміністративний суд зможе розглянути Вашу справу швидко. Це може бути принаймні 3-6 місяців.

    Щасти Вам у позитивному вирішенні даного питання в умовах воєнного стану!

    З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Вітаю! у травні 2024 року виявили рак правої нирки 1ст., у червні прооперували (резекція пухлини правої нирки). зібрала всі документи на ЛКК. Відмова про надання направлення на МСЕК (запис в амбулаторній картці), так як у мене нирка збережена, хоча з онкополіклініки у довідці на ЛКК написано 3 група, у випискі з лікарні теж написано 3 група, пройдено всіх лікарів. Як мені витребувати направлення на МСЕК, а там хай вирішують, давати групу чи ні.

    Складна ситуація. Я так розумію, тобто Ви були направлені на ЛКК, але останні не дають направлення на МСЕК форми 080/о?

    Чинним законодавством не обмежується можливість особио на ЛКК знову, але радив би це робити в іншому місці. Загалом підійде навіть ЛКК від приватної клініки, не обов'язково що це має бути державна (комунальна).

    Так, можна спробувати подати відповідну скаргу на ЛКК.

    МОЗ нагадує: як можна оскаржити рішення МСЕК/ЛКК

    На період дії воєнного стану на території України процедура проведення медико-соціальної експертизи спрощена. А саме: медико-соціальні експертні комісії (МСЕК) здійснюють свої функції за принципом екстериторіальності.

    Оскаржити рішення комісії можливо протягом одного місяця. Для цього необхідно звернутися до самої комісії, яка його приймала, або до центральної чи обласної комісії з письмовою заявою про проведення повторного огляду і винесення нового рішення. Якщо прийняте нове рішення не влаштовує, його можна оскаржити у Центральній МСЕК МОЗ України.

    Зазначимо, що у складних випадках Центральна медико-соціальна експертна комісія МОЗ, обласна, центральна міська комісія та МОЗ можуть направляти осіб, які оскаржують попередні рішення для проведення медико-соціального експертного обстеження до клініки Українського державного науково-дослідного інституту медико-соціальних проблем інвалідності (м. Дніпро) та Науково-дослідного інституту реабілітації інвалідів (м. Вінниця).

    Після відповідного обстеження науково-дослідні установи складають консультативні висновки, які є рекомендаційними для прийняття рішення медико-соціальними експертними комісіями.

    Крім того, рішення комісій усіх рівнів можна також оскаржити в суді у законодавчому порядку.

    МОЗ звертає увагу, якщо під час проходження медико-соціальної експертної комісії порушують ваші права, звертайтеся телефоном на «гарячу лінію» МОЗ: 0 800 60 20 19.

    З повагою!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України