Начните консультацию с юристом онлайн
Проблеми із серцем (повна блокада правої ніжки пучка гіса). Де я можу проходити службу з таким станом здоров'я?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (7)
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеВітаю Вас, Вадиме!
Чи маєте Ви висновок лікаря?
Прийняття рішення щодо придатності до військової служби віднесено виключно до компетенції ВЛК.
Порядок визначення ступеня придатності до військової служби визначено в «Положенні про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», затверджене Наказом Міноборони України від 14.08.2008 № 402 .
Перш за все Вам потрібно, щоб Ваші діагнози були підтверджені належними медичними документами. Як правило це форма первинної облікової документації № 028/о “Консультаційний висновок спеціаліста”, історія хвороби, Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого: форма № 027/о.
Якщо Ви явитесь до ВЛК без медичних документів, то існує ризик, що лікарі ВЛК автоматично запишуть Вас в категорію придатних. Якщо Ви натрапите на відповідального лікаря, то Вас направлять на додаткові обстеження в заклад охорони здоров'я.
Згідно пункту 3.11. Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України у разі коли лікарям ВЛК ТЦК та СП важко остаточно визначити стан здоров’я військовозобов’язаного, він направляється лікарем - членом ВЛК на амбулаторне або стаціонарне обстеження з подальшим оглядом ВЛК ТЦК та СП, з унесенням відповідного запису про направлення до ЕСОЗ. Після проведення обстеження складається Акт дослідження стану здоров’я (додаток 10), який підписується керівником закладу охорони здоров’я (установи). Акт подається до ВЛК ТЦК та СП на розгляд. Якщо обстеження проводилось у закладі охорони здоров’я в системі Міністерства оборони України, то огляд проводиться госпітальною (гарнізонною) ВЛК.
Згідно Пояснень щодо застосування статті 40 Розкладу хвороб (додаток 2)
2) до пункту «Б» відноситься блокада ніжок пучка Гіса, в поєднанні з AV-блокадами і клінічною симптоматикою.
3) до пункту «в» належить: повна блокада ніжок пучка Гіса без порушень AV-провідності або в поєднанні з AV-блокадою I ступеня за відсутності клінічної симптоматики;
Пункт "Б" статті 40 Розкладу хвороб предбачає придатність до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони
Пункт "В" статті 40 Розкладу хвороб предбачає придатність до служби у будь-яких частинах
Якщо Ви потребуєте лікування - Вас можуть визнати тимчасово непридатним на термін від 2 до 12 місяців.
Щоб більш точно передбачити потенційний висновок ВЛК потрібно знати чи діагностовані у Вас AV-блокади, а для цього необхідно отримати консультаційний висновок лікаря.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас.
На мій погляд, це пряма компетенція лікарів - визначити, до якого пункту і статті відноситься Ваше захворювання. Яук би юристи не хотіли допомогти, але тут потрібно мати спеціалізовані медичні знання.
Сказати точно, яке рішення прийме медичне комісію, юристи не мають права. Адже рішення про придатність або непридатність особи приймається виключно військово-лікарською комісією, яка у своїй діяльності керується Положенням про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 № 402.
Навіть якщо дане захворювання надавало б Вам право на виключення з військового обліку, лише б за результатами консультативних заключень цього точно б не сталося. Для повного уявлення картини - аналізувати потрібно не лише діагноз, а й лабораторні обстеження, інші аналізи тощо.
Можу запропонувати хіба що консультацію профільного лікаря.
Судячи з Ваших слів, теоретично може підійти стаття 38 Розкладу хвороб.
1) до пункту «а»:
синоаурикулярна або AV-блокада III ступеня;
стійка, резистентна до лікування синоаурикулярна або AV-блокада II ступеня, яка супроводжується паузами тривалістю понад 2,5-3 с, що вважається загрозливим щодо виникнення нападів Морганьї - Адамса - Стокса, СН ІІА та вище, або синкопальними станами;
будь-яка AV-блокада, яка супроводжує нейро-м’язові захворювання, такі як міотонічна м’язова дистрофія, синдром Кіраса-Сейра, дистрофія Ерба, малогомілкова м’язова дистрофія навіть за відсутності клінічних проявів;
трьохпучкова блокада серця.
З повагою!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Вадиме!
У Вас є якісь інші медичні документи окрім кардіограми? Висновки профільних лікарів, наприклад? Якщо так, то потрібно їх бачити, оскільки кардіограма не є медичним документом відповідно до якого можна проаналізувати Розклад Хвороб. Чи маєте Ви серцеву недостатність?
некоронарогенні хвороби серця (перикарда, міокарда, ендокарда, клапанного апарату), легеневе серце і порушення легеневого кровообігу (легенева емболія, усі форми легенево-серцевої недостатності, хвороби легеневих судин), усі форми кардіоміопатії, порушення серцевого ритму та провідності, дегенерація (дистрофія) міокарду, пролапс мітрального клапана та інші ураження клапанів серця, наслідки хірургічних втручань з приводу вроджених або набутих вад серця I00-I09, I26-I52, що супроводжуються серцевою недостатністю.
а) із серцевою недостатністю IIБ-III стадії - Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку.
б) із серцевою недостатністю I-IIА стадії - Придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони.
в) за наявності об’єктивних даних без серцевої недостатності - Придатні.
Згідно Додатку 2 до вищезгаданої статті:
Крім того, до пункту «б» належать незалежно від стадії СН:
блокада ніжок пучка Гіса, в поєднанні з АV-блокадами і клінічною симптоматикою;повна блокада ніжок пучка Гіса без порушень AV-провідності;
Крім того, до пункту «в» належать:
ішемічна хвороба серця I20-I25 (усі форми стенокардії, гострий та повторний інфаркт міокарда, їх ускладнення); хронічна ішемічна хвороба серця (атеросклеротична хвороба серця, аневризма серця, коронарної артерії, наслідки хірургічних втручань на судинах серця, імплантації штучного водія ритму та інші, що супроводжуються серцевою недостатністю).
а) із серцевою недостатністю IIБ-III стадії - Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку.
б) із серцевою недостатністю IIА стадії - Придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони.
в) із серцевою недостатністю I стадії - Придатні.
Відповідно до Додатку 2 до вищезгаданої статті:
Наявність IXС повинна бути підтверджена інструментальними та лабораторними методами дослідження (обов’язкові: ЕКГ у спокої та з навантажувальними пробами, ЕХО-КГ, визначення ліпідного спектра; додаткові - холтерівське моніторування ЕКГ, навантажувальні тести з ЕХО-КГ контролем, коронароангіографія тощо).
Визначення стадії СН та важкості, стійкості порушень серцевого ритму та провідності викладено в статті 38.
блокада ніжок пучка Гіса, в поєднанні з AV-блокадами і клінічною симптоматикою.
повна блокада ніжок пучка Гіса без порушень AV-провідності або в поєднанні з AV-блокадою I ступеня за відсутності клінічної симптоматики;
Лікарі, які включаються до складу ВЛК із закладів охорони здоров’я комунальної або державної форми власності, під час проведення медичного огляду ознайомлюються з медичними записами в ЕСОЗ та з іншими медичними документами, які надає військовозобов’язаний, що характеризують його стан здоров’я, а також вносять до ЕСОЗ відповідні медичні записи на підставі отриманої інформації.
Пункт 3.5 глави 3 розділу II:
Військовозобов’язаний під час проведення медичного огляду зобов’язаний надати членам ВЛК ТЦК та СП медичну карту амбулаторного хворого за формою № 025/о, затвердженою наказом МОЗ України від 14 лютого 2012 року № 110 «Про затвердження форм первинної облікової документації та Інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності та підпорядкування», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974 (далі - форма № 025/о), виписки з медичної документації щодо перенесених захворювань, отриманих травм, поранень тощо, якщо така інформація відсутня в ЕСОЗ.
Пункт 3.11 глави 3 розділу II:
У разі коли лікарям ВЛК ТЦК та СП важко остаточно визначити стан здоров’я військовозобов’язаного, він направляється лікарем - членом ВЛК на амбулаторне або стаціонарне обстеження з подальшим оглядом ВЛК ТЦК та СП, з унесенням відповідного запису про направлення до ЕСОЗ. Після проведення обстеження складається Акт дослідження стану здоров’я (додаток 10), який підписується керівником закладу охорони здоров’я (установи). Акт подається до ВЛК ТЦК та СП на розгляд. Якщо обстеження проводилось у закладі охорони здоров’я в системі Міністерства оборони України, то огляд проводиться госпітальною (гарнізонною) ВЛК.
З повагою, адвокат Айвазян.
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
Вам потрібно подати рапорт про Ваш медичний огляд.
1.
Існують випадки, коли звільнення військовослужбовця можливе за станом здоров’я:
Всі три підстави не звільняють автоматично. Військовослужбовець продовжує нести службу, а про бажання звільнитися необхідно повідомити – подати рапорт та документи, які підтверджують підстави звільнення.
Паперовий рапорт про звільнення має містити:
Варто пам’ятати, що Наказом МОУ №531 забороняється:
подання рапортів виключно написаними власноручабо друкованим способом;
недотримання вимог щодо розміру полів, відступів, шрифтів,кольору чорнила чи друку, розміру та якості паперу тощо;
наявності граматичних, синтаксичних чи інших помилок, які не впливають на сутьрапорту.
Непогодження рапорту безпосереднім та/або прямими командирами (начальниками) не перешкоджає подальшому руху рапорту для його розгляду командиром (начальником) або іншою посадовою особою, яка уповноважена приймати рішення стосовно порушеного в рапорті питання, та прийняття рішення по суті. Рапорт, підписаний за допомогою накладання електронно-цифрового підпису, можна подати на електронну пошту військової частини.
Крім того, варто подати усну скаргу на гарячу лінію МОУ (за телефоном 1512) чи письмову скаргу на електронну пошту МОУ (admou@post.mil.gov.ua).
Під час проходження рапорту по команді, до подачі його командиру, який приймає рішення про звільнення, службами військової частини ще додатково додається:
Військовослужбовці (за бажанням та за наявності таких підстав) підлягають звільненню з військової служби не пізніше трьох місяців з дня написання рапортів.
Звільнення військовослужбовців, які виконують завдання в інтересах оборони України, здійснюється після завершення виконання таких завдань та не пізніше трьох місяців з дня подання рапорту на звільнення з військової служби.
У разі, якщо військовослужбовець подав рапорт на звільнення, маючи на це підстави, однак опинився в умовах, які унеможливлюють звільнення (захоплений в полон, зник безвісти чи потравив на стаціонарне лікування), здійснюється не пізніше трьох місяців з дати завершення дії таких умовабо набрання чинності відповідними судовими рішеннями.
В більшості випадків звільнення саме за станом здоров'я (при наявності ВЛК) для рядового складу проходить у строк до 2-х місяців, офіцерів - 3-4 місяці. Однак бувають випадки, коли ВЛК навіть за показами не списує.
В такому разі варто пам’ятати, що будь яке рішення ВЛК - це рішення колегіального органу. Якщо ви не згодні з його висновками, шлях один - оскарження з проханням або здійснити переогляд (коли не всі діагнози враховані), або новий огляд - наприклад, якщо у висновку ВЛК написаний зовсім інший діагноз, або діагноз висновку не збігається з медичним епікризом.
Оскарження в адміністративному порядку - скарга до РВЛК, ЦВЛК – зазвичай, забирає 2 місяці. В судовому порядку – строк може розтягнутися від 3-х місяців до року.
Якщо такий шлях здається "нескінченно-неосяжним", але є впевненість, що стан здоров’я військовослужбовця не відповідає вимогам щодо придатності до військової служби, після закінчення стаціонарного лікування по хворобі та отримання виписки (епікризу), за направленням лікаря потрібно звернутися до МСЕК. Адже, можливо, за вимогами Наказу МОУ №402 стан здоров'я може бути придатним для несення служби, але одночасно за цим діагнозом можуть бути підстави для встановлення групи інвалідності. Якщо інвалідність буде встановлена, військовослужбовець отримує право на звільнення в запас.
2.
ВАМ ПОТРІБНО НАПИСАТИ РАПОРТ ПРО НАПРАВЛЕННЯ ВАС НА ВЛК.
Проходження медичного огляду військовослужбовців регулюється Наказом МО від 14.08.2008 року №402.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1109-08#Text
СТУПІНЬ ПОРУШЕННЯ ФУНКЦІЙ ВАШОГО ОРГАНІЗМУ ТА ПРИДАТНІСТЬ ДО ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ВИЗНАЧАЄ ТІЛЬКИ ВІЙСЬКОВО - ЛІКАРСЬКА КОМІСІЯ.
Постанови ВЛК приймаються на підставі (Наказ МОУ 402) Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (далі - Розклад хвороб) (додаток 1), пояснень щодо застосування статей Розкладу хвороб (додаток 2) та таблиць додаткових вимог до стану здоров'я (далі - ТДВ) (додаток 3).
У Вашому випадку це стаття 38 або 40 Додатку # 1.
ВАША ХВОРОБА Є В ПЕРЕЛІКУ, АЛЕ СТУПІНЬ ПОРУШЕННЯ ФУНКЦІЙ ВАШОГО ОРГАНІЗМУ МОЖЕ ВСТАНОВИТИ ТІЛЬКИ ЛІКАР-ФАХІВЕЦЬ ПОРІВНЯВШІ ВАШІ ПОКАЗНИКИКИ ТА ВИМОГИ НАКАЗУ МОУ 402.
ЗРОБИТИ ЦЕ ОНЛАЙН НЕ ЗМОЖЕ НАВІТЬ ЛІКАР.
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
Ступінь придатності до військової служби, перелік хвороб, розладів здоров’я та питання проведення військової лікарської експертизи військовослужбовців регулюється Положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого Наказом Міністра оборони України від 14 серпня 2008 року № 402.
Згідно Положення № 402 постанови ВЛК приймаються на підставі Розкладу хвороб, станів та фізичних вад, що визначають ступінь придатності до військової служби (додаток 1), пояснень щодо застосування статей Розкладу хвороб (додаток 2) та таблиць додаткових вимог до стану здоров'я ТДВ) (додаток 3).
При встановленні ступеня придатності до військової служби ВЛК керується Поясненнями щодо застосування статей Розкладу хвороб, станів та фізичних вад (Додаток 2 до Положення № 402).
Лікарі, які включаються до складу ВЛК із закладів охорони здоров’я комунальної або державної форми власності, під час проведення медичного огляду ознайомлюються з медичними записами в ЕСОЗ та з іншими медичними документами, які надає військовозобов’язаний, що характеризують його стан здоров’я, а також вносять до ЕСОЗ відповідні медичні записи на підставі отриманої інформації.
Військовозобов’язаний під час проведення медичного огляду зобов’язаний надати членам ВЛК ТЦК та СП медичну карту амбулаторного хворого за формою № 025/о, затвердженою наказом МОЗ України від 14 лютого 2012 року № 110 «Про затвердження форм первинної облікової документації та Інструкцій щодо їх заповнення, що використовуються у закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності та підпорядкування», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28 квітня 2012 року за № 661/20974 (далі - форма № 025/о), виписки з медичної документації щодо перенесених захворювань, отриманих травм, поранень тощо, якщо така інформація відсутня в ЕСОЗ.
У воєнний час та під час мобілізації, на особливий період відстрочка від призову за станом здоров'я надається військовозобов'язаному на строк від 1 до 6 місяців залежно від захворювання (травми, поранення, контузії, каліцтва) та прогнозованої тривалості лікування. Після закінчення відстрочки військовозобов'язані оглядаються для вирішення питання про придатність до військової служби.
У разі коли лікарям ВЛК ТЦК та СП важко остаточно визначити стан здоров’я військовозобов’язаного, він направляється лікарем - членом ВЛК на амбулаторне або стаціонарне обстеження з подальшим оглядом ВЛК ТЦК та СП, з унесенням відповідного запису про направлення до ЕСОЗ. Після проведення обстеження складається Акт дослідження стану здоров’я (додаток 10 Положення № 402), який підписується керівником закладу охорони здоров’я (установи). Акт подається до ВЛК ТЦК та СП на розгляд. Якщо обстеження проводилось у закладі охорони здоров’я в системі Міністерства оборони України, то огляд проводиться госпітальною (гарнізонною) ВЛК.
Якщо військовозобов’язаний під час призову на військову службу, збір, а також чергового огляду з метою обліку визнаний таким, що потребує лікування (відстрочки від призову на військову службу, збір), то лікар - член ВЛК ТЦК та СП направляє військовозобов’язаного на отримання відповідних медичних послуг. Після закінчення лікування військовозобов’язаний оглядається ВЛК ТЦК та СП.
Повна блокада правої ніжки пучка Гіса (БПНПГ) розглядається в контексті придатності до військової служби згідно з Додатком №2. Рішення щодо придатності залежить від наявності супутніх серцевих захворювань та їх впливу на функціональний стан серця.
Без інших патологій : якщо БПНПГлено ізольовано (без серйозних структурних змін серця або симптомів, таких як задишка, біль у грудях чи запаморочення), найбільш ймовірно, стан не впливає на придатність до військової служби. У цьому випадку можлива служба з обмеженнями, наприклад, у тилових підрозділах.Супутні патології : Якщо є супутні серцево-судинні захворювання (наприклад, ішемічна хвороба серця, кардіоміопатії), то може бути о встановлено категорію "непридатний".До моменту проходження ВЛК ТЦКСП, я рекомендую пройти комплексне медичне обстеження, мати медичні висновки про хронічні хвороби, виписки та інші медичні документи, що характеризують Ваш стан здоров’я.
У разі незгоди з рішенням ВЛК Ви маєте право на його оскарження.
Варіантів оскарження є два: у досудовому порядку та через суд.
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Повна блокада правої ніжки пучка Гіса є станом, який може впливати на рішення про придатність до військової служби. Однак придатність визначається індивідуально, залежно від супутніх захворювань, функціонального стану серця та загального стану здоров'я.
1. Як визначається придатність до служби?
Придатність до військової служби оцінюється відповідно до Розкладу хвороб, затвердженого Міністерством оборони України.
У вашому випадку важливо звернутися до військово-лікарської комісії (ВЛК), яка визначить категорію придатності на основі:
2. Особливості повної блокади правої ніжки пучка Гіса
Згідно з Розкладом хвороб, захворювання серцево-судинної системи, що призводять до порушення функцій серця, можуть бути підставою для віднесення до категорій "Б"
3. Де можна проходити службу з таким станом?
Якщо вас визнають придатним або обмежено придатним до служби, можливі такі варіанти:
4. Що робити далі?
5. Законодавча база
Ваші права та обов’язки регулюються:
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеДОБРОГО ДНЯ, ВАДИМЕ! Дане питання лежить перш за все у сфері знань лікаря - кардіолога, а не юриста.
Повна блокада правої ніжки пучка гіса є сердцево-судинним захворюванням, яке згідно з міжнародним класифікатором хвороб МКХ-10, який використовується в Україні - належить до коду І45.0.
Згідно з розкладом хвороб, що є додатком до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від
така хвороба віднесена до статті 38 Розкладу хвороб.
Включено: некоронарогенні хвороби серця (перикарда, міокарда, ендокарда, клапанного апарату), легеневе серце і порушення легеневого кровообігу (легенева емболія, усі форми легенево-серцевої недостатності, хвороби легеневих судин), усі форми кардіоміопатії, порушення серцевого ритму та провідності, дегенерація (дистрофія) міокарду, пролапс мітрального клапана та інші ураження клапанів серця, наслідки хірургічних втручань з приводу вроджених або набутих вад серця I00-I09, I26-I52, що супроводжуються серцевою недостатністю.
На жаль за цією статтею для визначення придатності має значення наявність та стадія сердцевої недостатньості.
Тобто як би це цинічно не звучало, але без діагностування сердцевої недостатності - можуть визнати ПРИДАТНИМ.
Роз"яснення до Статті 38: визначення стадії СН та/або стійкості порушення ритму та провідності проводиться після проведеного лікування та стабілізації клінічного стану.
Оцінку стадії СН слід проводити з урахуванням наявності об’єктивних симптомів СН або об’єктивних доказів наявності дисфункції серця (систолічної та/або діастолічної) у стані спокою та результатів тестів з фізичним навантаженням (ВЕМ або тредміл-тест у ватах), а за неможливості їх виконання - дані 6-хвилинного тесту з ходьбою. Остаточний експертний діагноз СН може бути встановлений лише за результатами даних інструментального (насамперед ЕХО-КГ) дослідження.
Порушення серцевого ритму та провідності повинні бути зафіксовані на ЕКГ, холтерівському моніторуванні ЕКГ, при функціональних пробах або електрофізіологічних дослідженнях. До стійких порушень ритму серця належать аритмії тривалістю більше 7 діб, які потребують антиаритмічної терапії та відновлюються після припинення лікування. До стійких порушень провідності належать постійні AV-блокади I та II ступенів, повні внутрішньошлуночкові блокади.
1) до пункту «а» належать усі некоронарогенні хвороби серця, що супроводжуються СН II-Б або III стадій або важкими, резистентними до лікування порушеннями ритму та провідності.
Крім того, до пункту «а» належать незалежно від стадії СН:
В нормі ПМО в середньому складає 4,0-5,0 см-2. При ПМО > 1,5-2,0 см-2 симптоматики звичайно не виникає. У міру прогресування стенозу за рахунок зменшення мітрального отвору серцевий викид стає субнормальним в спокої та не може підвищуватись при навантаженні. Це основна причина вважати МС значущим при ПМО <1,5 см-2;
При легеневій артеріальній гіпертензії (крім ідіопатичної) експертне рішення приймається відповідно до основного захворювання.При ідіопатичній легеневій гіпертензії при ступені важкості ідіопатичної легеневої гіпертензії II ФК рішення приймається за пунктом «б», при ступені важкості I ФК - за пунктом «в».
2) до пункту «б» належать усі некоронарогенні хвороби серця, що супроводжуються СН IIА стадії.
Крім того, до пункту «б» належать незалежно від стадії СН:
Особи, які перенесли неревматичні міокардити (більше року після одужання) без переходу в міокардіосклероз за відсутності порушення серцевого ритму та провідності, та особи, які мають функціональну (вагусну) АV-блокаду I ступеня, неповну блокаду правої ніжки пучка Гіса, що не супроводжуються синкопальними станами, визнаються придатними до військової служби та до навчання у ВВНЗ.
ОТЖЕ, Вас на жаль цілком можуть визнати ПРИДАТНИМ до служби у будь-якиз підрозділах, включаючи штурмові.
В кращому випадку буд пункт "б" ст. 38 - Придатні до служби у військових частинах забезпечення, ТЦК та СП, ВВНЗ, навчальних центрах, закладах (установах), медичних підрозділах, підрозділах логістики, зв’язку, оперативного забезпечення, охорони.
Більш конкретно діагноз може надати за кардіограмою лише фаховий лікар - кардіолог.
З повагою, юрист Ярослав Турчин