Начните консультацию с юристом онлайн
Подав документи на відстрочку,вперше
Оновлював дані через цнап,приїхавши в свій ТЦК сказали що з документами все добре,але так як я в них щє рахуюся призовником ,а не військово забовязаним,то потрібно писати заяву на ВОД(хоча маю Резерв +) і проходити ВЛК бо останнє ВЛК 2014 роком,для того аби отримати ВОД в форматі А5.
Питання ,чи потрібно проходити ВЛК чи це не обов’язково в даному випадку?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (6)
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Борисе!
Чи маєте Ви право на відстрочку? Якщо так, то чи подали Ви до ТЦК заяву про надання відстрочки?
Відповідно До Постанови КМУ №559 від 16.05.2024 року «Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів»:
2. Військово-обліковий документ оформляється (створюється) та видається (замінюється):
в електронній формі — засобами Електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста, Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (далі — Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації);
у паперовій формі — на бланку, форма якого затверджується постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559. Особа може мати на бланку лише один військово-обліковий документ.
QR-код військово-облікового документа в електронній формі є формою військово-облікового документа в електронній формі у вигляді двовимірного штрихкоду, що містить відомості про зазначений військовообліковий документ, які за допомогою відповідних технічних засобів можна відтворити у формі, придатній для зчитування, зокрема у візуальній.
Військово-обліковий документ в електронній формі є дійсним лише за наявності QR-коду та не може використовуватися без нього.
10. Відомості про сформований військово-обліковий документ в електронній формі відображаються у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Отже, як бачите, е-ВОД має таку ж силу, як і паперовий ВОД. Твердження ТЦК про те, що Ви рахуєтесь в них на обліку призовників не відповідають дійсності, оскільки у е-ВОД, а отже, і в Єдиному державному реєстрі, Ви знаходитесь у статусі "військовозобов'язаний".
Директорат цифрової трансформації у сфері оборони Міністерства оборони України надає офіційне розʼяснення щодо юридичної сили електронного та паперового військово-облікового документу.
Зокрема, наявність у особи військово-облікового документа в електронній формі, наприклад, у відповідному застосунку мобільного телефону, або у вигляді роздрукованого військово-облікового документу з QR кодом, є рівнозначним військово-обліковому документу у паперовій формі, оскільки усі вони мають однакову юридичну силу.
Військово-обліковий документ в електронній формі дозволяє уповноваженим працівникам ТЦК та СП, Національної поліції, Держприкордонслужби зчитувати його за допомогою будь-яких засобів (телефони, планшети), на яких може бути встановлений застосунок Резерв+ та які мають камеру. А роботодавцю – формувати список військовозобов'язаних, які пропонуються до бронювання на період мобілізації та на воєнний час.
https://www.mil.gov.ua/news/2024/07/31/rozʼyasnenn...
Відповідно до Постанови КМУ від 16.05.2024 року №560 «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:
У разі ухвалення комісією рішення про відмову у наданні відстрочки військовозобов’язаний, який підлягає призову на військову службу під час мобілізації, направляється на медичний огляд для визначення придатності до військової служби.
Військовозобов’язані, у яких строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не завершився, на медичний огляд не направляються, крім випадків, коли військовозобов’язані приймаються на військову службу за контрактом".
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеВітаю Вас!
Чи зареєстрували Ви заяву про відстрочку? Вам вручили направлення на ВЛК?
Військовозобов’язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією НЕ направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.
У разі ухвалення комісією рішення про відмову у наданні відстрочки військовозобов’язаний, який підлягає призову на військову службу під час мобілізації, направляється на медичний огляд для визначення придатності до військової служби.
Військовозобов’язані, у яких строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не завершився, на медичний огляд не направляються, крім випадків, коли військовозобов’язані приймаються на військову службу за контрактом.
Отже, постановою КМУ №560 передбачено, що Вас не можуть направити на ВЛК під час розгляду заяви про відстрочку та під час її дії.
14. Військово-обліковий документ на бланку видається (замінюється) за письмовою заявою громадянина України районним (міським) територіальним центром комплектування та соціальної підтримки або його відділом (відповідним органом СБУ, підрозділом розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку або виключення з військового обліку у випадках:
17. Для отримання (заміни) військово-облікового документа на бланку громадянин зобов’язаний особисто звернутися з письмовою заявою до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (відповідного органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку або виключення з військового обліку та надати кольорову фотокартку встановленого розміру.
18. Військово-обліковий документ на бланку повинен бути виданий (замінений) протягом П'ЯТИ РОБОЧИХ ДНІВ з дати реєстрації заяви в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки або його відділі (відповідному органі СБУ, підрозділі розвідувального органу).
У графі 6 паперового ВОД зазначаються назва останньої військово-лікарської комісії, яку проходив громадянин, її дата та прийняте рішення.
Отже, під час розгляду заяви про відстрочку та під час її дії - Вас не повинні направляти на ВЛК. Якщо Ви хочете оформити військово-обліковий документ на бланку, то бажано пройти ВЛК.
Проте, згідно пункту 9 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів військово-обліковий документ в електронній формі (у тому числі роздрукований) та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу.
Отже, Ваш е-ВОД з Резерв+ має таку ж саму юридичну силу, як і паперовий ВОД.
Якщо Ви плануєте проходити ВЛК, то краще це робити після того як зареєструєте заяву про відстрочку або взагалі коли її оформите та отримаєтедовідку форми 6.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеДОБРОГО ДНЯ, БОРИСЕ!
На жаль, у такому випадку, дійсно Ви не рахуєтесь на обліку, адже мали бути зняті з нього по досягненню 27-річного віку, а з 18.05.2024 р. - 25-річного віку.
Дійсно ТЦК наразі забуває багатьох військовозобов"язваних зняти з обліку за віком. Тому й існують такі записи в Резерв+, які по при все - не свідчать про те, що особа зарахована на військовий облік "військовозобов"язаних", а не призовників - автоматично.
Автоматична постановка на військовий облік не передбачена чинним законодавством.
Тому поки Вас не приймуть на військовий облік військовозобов"язаних - ТЦК не прийме Вашу заяву на відстрочку.
При постановці на військовий облік дійсно вимагається проходження ВЛК.
Відповідно до підпункту 4 пункту 1 Правил військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, що є додатком до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 (в редакції від 29.10.2024 р.),
Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні:
4) проходити медичний огляд та лікування в закладах охорони здоров’я згідно з рішеннями комісій з питань взяття на військовий облік, направлення для проходження базової військової служби або військово-лікарських комісій районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, закладів охорони здоров’я СБУ, а у розвідувальних органах - за рішенням керівників відповідних підрозділів або військово-лікарської комісії розвідувальних органів;
{Підпункт 4 пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 563 від 16.05.2024, № 675 від 07.06.2024}
Тобто, без ВЛК Вас на військовий облік не поставлять, ВОД не видадуть і заяву на відстрочку не приймуть.
Однак, будьте уважні, бо існує схема за якою після ВЛК людині миттєво видають повістку на відправку і нічого не хочуть чути про заяву на відстрочку.
Тож треба встигнути подати та мати докази реєстрації заяви на відстрочку, аби фізично не бути відправленим до військової частини силою чи іншим чином. Буває всяке наразі. Бо в противному випадку існує ризик дуже непросто через суд звільнятися з ЗСУ і змушувати потім військове командування виконати судове рішення, якщо воно буде на Вашу користь.
Врахуйте. що людина вважається військовослужбовцем з дня відправки з ТЦК до військової частини. І отримати відстрочку такій особі вже неможливо буде. Тільки звільнення через суд.
А за цей час існує 1001 спосіб знищити чи підставити військовослужбовця під кримінальну відповідальність.
Тому у таких ситуаціях щиро рекомендую клієнтам Заяву на відстрочку відправляти Укрпоштою на адресу ТЦК та СП за місцем постановки на облік.
В супровідному листі до Заяви так і зазначати:
На підставі Законів України "Про звернення громадян", "Про військовий обов"язок і військову службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 560 від 16.05.2024 р., з метою виключення помилкового призову мене на військову службу під час мобілізацієї (як особи, що має право на відстрочку), направляю особисто на Вашу адресу Заяву на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації від ___ (зазначити дату, вказану у заяві) із відповідними додатками, котру прошу розглянути та вирішити по суті, - після постановки мене на військовий облік військовозобов"язаних у ___ТЦК та СП (зазначити назву ТЦК).
До листа додаю: Заява на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації (підписана власноручно) з додатками - на ___ аркушах.
Дата Підпис
Такий супровідний лист разом із заявою на відстрочку друкуються. Заява на відстрочку подається за формою згідно з Додатком 4 до Порядку, затвердженого постановою КМУ № 560 від 16.05.2024 р. (в редакції постанови КМУ від 16.08.2024 р. № 930).
Додаток 4до Порядку(в редакції постанови Кабінету Міністрів Українивід 16 серпня 2024 р. № 930)
ЗАЯВА
{Додаток 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 675 від 07.06.2024; в редакції Постанови КМ № 930 від 16.08.2024}
Усі ці документи слід відправляти в конверті з описом вкладення та паперовим повідомленням про вручення через відділення УДППЗ "Укрпошта".
Бланк опису вкладення Укрпошти за посиланням:
https://www.ukrposhta.ua/doc/samples/Blank_opysu_v...
Бланк рекомендованого повідомлення про вручення за посиланням:
https://www.ukrposhta.ua/doc/samples/Blank_rekomen...
З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас, Борисе!
Подав документи на відстрочку,впершеОновлював дані через цнап,приїхавши в свій ТЦК сказали що з документами все добре,але так як я в них щє рахуюся призовником ,а не військово забовязаним,то потрібно писати заяву на ВОД(хоча маю Резерв +) і проходити ВЛК бо останнє ВЛК 2014 роком,для того аби отримати ВОД в форматі А5.Питання ,чи потрібно проходити ВЛК чи це не обов’язково в даному випадку?
Так, потрібно! Більше того - це у Ваших інтересах - пройти ВЛК та отримати новий військово-обліковий документ у моменті, коли Ви маєте право на відстрочку. Тому не хвилюйтеся, ВЛК потрібно обов'язково пройти.
Вам потрібно подавати заяву на видачу військово-облікового документу нової форми.
Звертаю увагу:
Необхідні документи
На медичну комісію із собою обов'зково візьміть перелік всіх необхідних документів, у першу чергу медичних, які підтверджують Вашу історію хвороби.
Сказати точно, яке рішення прийме медичне комісію, юристи не мають права. Адже рішення про придатність або непридатність особи приймається виключно військово-лікарською комісією, яка у своїй діяльності керується Положенням про військово-лікарську експертизу у Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 14.08.2008 № 402.
З повагою!
Адвокат, г. Ровно, 6 лет опыта
Общаться в чатеДобрий день.
То у вас взяли заяву на відстрочку?
Якщо так, то почекайте відповіді і пройдете ВЛК, щоб отримати ВОД з відстрочкою.
Однак якщо у вас не взяли заяву, тому що у вас відсутній ВОД, то тут варто зазначити наступне:
Довідка про надання відстрочки містить інформацію про те, що вона дійсна при пред'явленні ВОД № ...від ... та паспорта. Тому виникає проблема у видачі вам такої довідки з вписанням у неї коректних даних, якщо у вас не має ВОД.
Так, е-ВОД це варіант, однак він не містить інформації, яка повинна там бути, зокрема обов'язок проходити ВЛК кожного року під воєнного стану ніхто не відміняв.
Тому пройти ВЛК та отримати новий ВОД вам все одно прийдеться.
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
ПОДАВАЙТЕ ДО ТЦКСП ТА РЕЄСТРУЙТЕ ЗРАЗУ ДВІ ЗАЯВИ, ТОМУ ЩО ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК ТА ОТРИМАННЯ ВІДСТРОЧКИ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ ТО ДВА ПАРАЛЕЛЬНИХ ПРОЦЕСИ:
1. НА ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК .
2. НА НАДАННЯ ВАМ ВІДСТРОЧКИ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ.
ДЛЯ ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ НЕОБХІДНО ПРОЙТИ ВЛК.
ДО МОМЕНТУ ПРОХОДЖЕННЯ ВЛК УПЕВНИТИСЯ, ЩО ВАША ЗАЯВА НА ВІДСТРОЧКУ ЗАРЕЄСТРОВАНА В ТЦКСП, ЩОБ ВАС НЕ МОБІЛІЗУВАЛИ.
ВИ ПОРУШИЛИ ПРАВИЛА ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ, БО НЕ СТАЛИ В 27 РОКІВ НА ВІЙСЬКОВИЙ ОБЛІК ВІЙСЬКОВОЗАБОВЯЗАНИХ - ЗА ЦЕ АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ.
Військовий облік в Україні та за кордоном для українців регулює Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, прийнятий постановою КМУ № 1487 від 30 грудня 2022 року.
Для військового обліку необхідно:
а) надати наступні документи:
б) пройти військово-лікарську комісію для визначення придатності до військової служби.