Начните консультацию с юристом онлайн
Потрібна індивідуальна консультація щодо перетину державного кордону - супровід батька (інвалід 2 групи). Наразі є відстрочка згідно пункту 13, частина 1, статті 23 Закону про мобілізацію. Цікавлять питання щодо:
1. Повноти та правильності підготовлених документів;
2. Практичних порад при перетині кордону (яких питань очікувати від прикордонників, тощо).
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (3)
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
У Вас з батьком однакове місце реєстрації проживання? Скільки років батьку?
Згідно пункту 2-1 Правил перетинання державного кордону громадянами України у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право: особи, які мають одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи і супроводжують одного із таких батьків для виїзду за межі України за наявності документів (їх нотаріально засвідчених копій), що підтверджують родинні зв’язки, інвалідність, а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка), або документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.
Згідно пункту 49 Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період у період проведення мобілізації (крім цільової) уповноважені представники територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейські, а також представники Держприкордонслужби мають право вимагати у громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі) разом з документом, що посвідчує особу.
1) закордонні паспорти;
2) належний документ про інвалідність батька:
3) Ваше свідоцтво про народження;
4) документ, що підтверджує спільне проживання (витяги з реєстру територіальної громади зі спільною пропискою)
5) військово-облікові документи (якщо батьку більше 60 років - йому ВОД не потрібен).
Можна надати роздрукований електронний військово-обліковий документ з Резерв+ або ДІЇ https://diia.gov.ua/services/vijskovo-oblikovij-do..., адже згідно пункту 9 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів військово-обліковий документ в електронній формі (у тому числі роздрукований) та військово-обліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу.
Якщо у Вас з батьком спільне місце проживання, то Акт про встановлення догляду не потрібен. Яущо Ви маєте Довідку про відстрочку, то можете додатково її надати при перетині кордону.
Якщо у Вас є всі належні документи, то з виїздом за кордон проблем не повинно бути. Мету поїздки можете вказати будь-яку - візит до родичів, лікування/оздоровлення батька та ін. По можливості здійнюйте перетин кордону вдень.
Якщо Вам по надуманим причинам не дозволяють перетнути кордон Ви повинні вимагати письмову відмову у праві на перетин кордону, що оформляється у вигляді рішення.
Один примірник рішення про відмову у перетинанні державного кордону видається особі, яка підтверджує своїм підписом на кожному примірнику факт отримання такого рішення.
Рішення про відмову у перетині кордону може бути скасовано чи змінено начальником органу охорони державного кордону або скасовано та визнано нечинним у судовому порядку.
Також Ви можете спробувати перетнути кордон на іншому пункті пропуску.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Сергію!
Маєте право на виїзд за кордон, як супроводжуючий батька з інвалідністю ІІ групи. Ви зареєстровані з батьком за однією адресою?
Згідно змін, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2022 р. № 1044 та внесені до Правил перетинання державного кордону громадянами України, Ваша підстава для виїзду та перелік документів, необхідних для того, зазначені наступним чином:
“21. У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану перетинати державний кордон мають право:
родинні зв’язки,
інвалідність,
а також документів, що підтверджують спільне проживання (їх задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) збігається із задекларованим або зареєстрованим місцем проживання (перебування) їх батьків чи батьків дружини (чоловіка),
або
здійснення догляду за своїми батьками чи батьками дружини (чоловіка), що підтверджується актом встановлення факту здійснення догляду за одним із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка),
або
документів (посвідчення, довідки) про отримання компенсації (допомоги, надбавки) на догляд.
Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду. У випадку, якщо особа з інвалідністю І чи ІІ групи є взятою на облік внутрішньо переміщеною особою, звернення із заявою про здійснення догляду подається за місцем реєстрації фактичного місця проживання такої внутрішньо переміщеної особи. На підставі такого звернення особи з інвалідністю І чи ІІ групи або особи, яка здійснює догляд, районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією, виконавчим органом сільської, селищної, міської ради не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням.
Для перетину кордону Вам будуть необхідні:
1. Закордонні паспорти;
2. Ваш військово-обліковий документ (паперовий або електроний), оновлені дані у Резерв+;
3. військово-обліковий документ (паперовий або електроний) Вашого батька, якщо він є військовозобов'язаним, оновлені дані у Резерв+;
4. документ, що підтверджує інвалідність батька:
посвідчення, яке підтверджує відповідний статус,
або пенсійного посвідчення
чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності,
або довідки для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики (далі — документи, що підтверджують інвалідність);
документи, що підтверджують спільне місце реєстрації (витяг з реєстру територіальної громади) або, якщо спільного місця реєстрації немає - акт встановлення факту здійснення догляду чи довідка про надання компенсації за догляд.
5. Ваше свідоцтво про народження.
Якщо Ви маєте всі необхідні документи, які підтверджують Ваше право на виїзд, то жодних проблем виникнути не повинно. Крім того, в Вас є ще й оформлена відстрочка в ТЦК.
Який Ви маєте ВОД? Паперовий чи електроний? Ваш батько військовозобов'язаний? Якщо так, то який ВОД має він?
Уповноважена службова особа підрозділу охорони державного кордону має право ухвалити рішення про відмову в перетині державного кордону лише в тому разі, якщо громадянин України не надав на паспортний контроль документи, що підтверджують підставу для виїзду за кордон.
Як випливає з ч. 1 ст. 14 Закону України «Про прикордонний контроль» та наказу адміністрації ДПСУ № 967 від 14.12. 2010 р., рішення про відмову в перетинанні державного кордону України громадянину України має певні особливості:
Відповідно до ч. 1 ст. 14 Закону України «Про прикордонний контроль» особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити відповідне рішення згідно із Законом України «Про звернення громадян» або до суду.
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас.
Потрібна індивідуальна консультація щодо перетину державного кордону - супровід батька (інвалід 2 групи). Наразі є відстрочка згідно пункту 13, частина 1, статті 23 Закону про мобілізацію. Цікавлять питання щодо:1. Повноти та правильності підготовлених документів;2. Практичних порад при перетині кордону (яких питань очікувати від прикордонників, тощо).
Такі речі варто обговорювати з юристом/адвокатом індивідуально, виключно після аналізу (повного) Вашої ситуації. За потреби готовий Вас проконсультувати та поділитися своїм досвідом. Підготовки має бути серйозною, незважаючи на наявність у Вас оформленої відстрочки від мобілізації.
З радістю проконсультую. З повагою!