Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

20 ноября 2024, вопрос №123047 900₴

Бронювання, ВЛК, обмежено-придатний

У мене наступна ситуація. У 2013р визнали не придатним до служби в мирний час. З часом, мені видали тимчасове посвідчення Форма №3, дійсне до (безтермінове). З тих пір у ТЦК я не з'являвся. Дані оновив вчасно у ЦНАПІ. На даний момент повісток не отримував, живу за пропискою. Знаю, що до 5 лютого 25 року всі із статусом "обмежено придатний мають пройти ВЛК". Я за спеціальністю маркетолог і зараз розглядаю вакансії, які пропонують бронювання, зараз є декілька таких варіантів у моєму місті. Отож, мені б хотілось дізнатись:
1) Чи можу я отримати бронь, якщо у мене не пройдений ВЛК і на руках лише посвідчення старого формату і військово-обліковий документ Резерв+, який видали в ЦНАПІ, де зазначено, що я військовозобов'язаний, документ дійсний до 16.07.25, звання немає, лиш зазначено бухгалтер, бухгалтерський облік.
2) Я правильно розумію, що для броні треба військово-обліковий документ нового зразка, бо мій не підійде? І що ще необхідно?
3) І як я зрозумів військово-обліковий документ із ЦНАПУ із QR-кодом це не те саме, що військово-обліковий документ із ТЦК зі штрих-кодом?
4) Я читав, що зараз цей персональний військово-обліковий документ зі персональним штрих-кодом можна згенерувати в Дії, то я не розумію для його отримання треба ВЛК чи НІ?
5) Також хотів би дізнатись, якщо на момент працевлаштування і вирішення усіх цих питань, я отримаю повістку і не з'явлюсь за нею, то я буду розглянутий на отримання броні і вже потім я б з'явився до ТЦК чи якщо у мене буде статус "у розшуку" чи який там ставлять якщо не з'явився за повісткою, то бронь не дадуть?

Ответы юристов (6)

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    У мене наступна ситуація. У 2013р визнали не придатним до служби в мирний час. З часом, мені видали тимчасове посвідчення Форма №3, дійсне до (безтермінове). З тих пір у ТЦК я не з'являвся. Дані оновив вчасно у ЦНАПІ. На даний момент повісток не отримував, живу за пропискою. Знаю, що до 5 лютого 25 року всі із статусом "обмежено придатний мають пройти ВЛК". Я за спеціальністю маркетолог і зараз розглядаю вакансії, які пропонують бронювання, зараз є декілька таких варіантів у моєму місті. Отож, мені б хотілось дізнатись:1) Чи можу я отримати бронь, якщо у мене не пройдений ВЛК і на руках лише посвідчення старого формату і військово-обліковий документ Резерв+, який видали в ЦНАПІ, де зазначено, що я військовозобов'язаний, документ дійсний до 16.07.25, звання немає, лиш зазначено бухгалтер, бухгалтерський облік.

    Загалом відповідь на дане та інші питання зводиться до одного. З практичної точки зору станом на сьогодні бронювання військовозобов'язаних можливо трьома способами:

    1. Через портал ДІЯ.

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ПОСТАНОВА

    від 5 червня 2024 р. № 650 Київ

    Деякі питання бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану

    19. У разі позитивного результату перевірки, проведеної відповідно до пункту 18 цього Порядку, засобами Реєстру військовозобов’язаних переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки здійснюється автоматично у разі, коли військовозобов’язаний:

    перебуває на військовому обліку та має військово-обліковий документ (у паперовій або електронній формі);

    уточнив дані щодо перебування на військовому обліку відповідно до пункту 2 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”;

    не перебуває у розшуку.

    16. У списку зазначаються такі відомості щодо:

    1) державного органу, підприємства, установи:

    повне найменування та місцезнаходження;

    код згідно з ЄДРПОУ;

    2) військовозобов’язаного:

    прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності);

    реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України);

    строк дії відстрочки;

    реквізити військово-облікового документа (у паперовій або електронній формі);

    військово-облікова спеціальність;

    дата уточнення військово-облікових даних.

    Втім, наразі Уряд оновлює критерії бронювання:

    -регіональні та галузеві критерії критичності підприємств тепер будуть погоджуватись із Міністерством оборони та Міністерством економіки.

    - для приватного сектору зарплатний критерій та відсутність боргів перед бюджетом — це тепер обов’язкові пункти, аби бронювати своїх працівників.

    Якщо Ви наразі не перебуває в Розшуку, у е-ВОД Ви маєте званння та військово-облікову спеціальність, вчасно уточнили дані - Вас можуть забронювати через портал Дія. Але це при умові, що підприємство має статус "критично важливого".

    2. По постанові КМУ від 27 січня 2023 р. № 76 "Деякі питання реалізації положень Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час" - через Міністерство економіки України. Для цього потрібно мати актуальний паперовий ВОД. Ваше тимчасове посвідчення форми № 3 - актуальне.

    Що підтверджує факт дійсності Вашого ВОД.

    1. Постанова КМУ від 30.12.2022 № 1487 "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів" більше не передбачає форм належних ВОД.

    Раніше пункт 20 мав наступний вигляд:

    "...20. Військовий облік ведеться на підставі даних паспорта громадянина України та військово-облікових документів.

    Військово-обліковими документами є:

    для призовників - посвідчення про приписку до призовної дільниці;

    для військовозобов’язаних - військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного;

    для резервістів - військовий квиток..."

    2. Постанова Кабінету Міністрів України від 16.05.2024 № 560 "Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період", де сказано, що:

    "...Військово-обліковий документ, що визначає належність його власника до військового обов’язку, виданий до дня набрання чинності Законом України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”, є чинним та не потребує обов’язкової заміни у разі (з підстав) затвердження органом державної влади нової форми військово-облікового документа...".

    3. ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку

    II. Прикінцеві та перехідні положення

    ...

    12) військово-обліковий документ, що визначає належність його власника до військового обов’язку, виданий до дня набрання чинності цим Законом, є чинним та не потребує обов’язкової заміни у випадку (з підстав) затвердження органом державної влади нової форми військово-облікового документа.

    3. За Порядком бронювання військовозобов’язаних за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування та підприємствами, установами і організаціями на період мобілізації та на воєнний час, затверджений постановою КМУ від 04.02.2015 №45 (у редакції постанови КМУ від 11.01.2018 №12) (далі – Порядок №45).

    Згідно з Порядком №45 здійснюється бронювання військовозобов’язаних, які працюють:

    • в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування;
    • на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення).

    Алгоритм бронювання та текст самої постанови у даній ситуації ЗАСЕКРЕЧЕНИЙ.

    2) Я правильно розумію, що для броні треба військово-обліковий документ нового зразка, бо мій не підійде? І що ще необхідно?

    Ні, не зовсім вірно. Загалом все залежить від процедури бронювання. Навіть якщо це через Мінекономіки, Ваш паперовий ВОД має підійти.

    3) І як я зрозумів військово-обліковий документ із ЦНАПУ із QR-кодом це не те саме, що військово-обліковий документ із ТЦК зі штрих-кодом?

    Не зовсім так, вище пояснював.

    4) Я читав, що зараз цей персональний військово-обліковий документ зі персональним штрих-кодом можна згенерувати в Дії, то я не розумію для його отримання треба ВЛК чи НІ?

    У Дії можливо оформити електронний ВОД, той самий, який Ви можете зробити через Резерв + за посиланням "Завантажити ПДФ". Тому це лише е-ВОД.

    5) Також хотів би дізнатись, якщо на момент працевлаштування і вирішення усіх цих питань, я отримаю повістку і не з'явлюсь за нею, то я буду розглянутий на отримання броні і вже потім я б з'явився до ТЦК чи якщо у мене буде статус "у розшуку" чи який там ставлять якщо не з'явився за повісткою, то бронь не дадуть?

    Якщо буде розшук - бронювання через Дія не вийде. А, судячи із заяв влади, скоро все бронювання планують перевести через Дію.

    Аби законно особу притягти до відповідальності - спочатку її мають викликати на розгляд справи до ТЦК.

    Стаття 248. Розгляд справи про адміністративне правопорушення на засадах рівності громадян

    Розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється на засадах рівності перед законом і органом (посадовою особою), який розглядає справу, всіх громадян незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мови та інших обставин.

    Стаття 249. Відкритий розгляд справи про адміністративне правопорушення

    Справа про адміністративне правопорушення розглядається відкрито, крім справ про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, безпеки на автомобільному транспорті, зафіксованих за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі в автоматичному режимі, справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 132-2 цього Кодексу та, про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), та випадків, коли це суперечить інтересам охорони державної таємниці.

    З метою підвищення виховної і запобіжної ролі провадження в справах про адміністративні правопорушення такі справи можуть розглядатися безпосередньо в трудових колективах, за місцем навчання або проживання порушника.

    Про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.

    Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

    Протокол не складається у випадках, передбачених статтею 258 цього Кодексу.

    І тільки після інформування особи, у випадку неявки її на розгляд справи, ТЦК може здійснити фіксацію правопорушення без присутності особи.

    Стаття 258. Випадки, коли протокол про адміністративне правопорушення не складається

    ...

    Протокол не складається у разі вчинення в особливий період адміністративних правопорушень, передбачених статтями 210, 210-1 цього Кодексу, розгляд яких віднесено до компетенції територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіональних органів Служби безпеки України (у частині правопорушень, вчинених військовозобов’язаними чи резервістами, які перебувають у запасі Служби безпеки України), якщо особа не з’явилася без поважних причин або не повідомила причину неприбуття на виклик територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, будучи належним чином повідомленою про дату, час і місце виклику, та за наявності у територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України підтвердних документів про отримання особою виклику.

    З повагою!

    Дерій Владислав Олегович
    27.8%

    Доброго дня!

    1) Чи можу я отримати бронь, якщо у мене не пройдений ВЛК і на руках лише посвідчення старого формату і військово-обліковий документ Резерв+, який видали в ЦНАПІ, де зазначено, що я військовозобов'язаний, документ дійсний до 16.07.25, звання немає, лиш зазначено бухгалтер, бухгалтерський облік.

    Так, Ви можете отримати бронь.

    Ваше тимчасове посвідчення Форма №3 є чинним військово-обліковим документом, адже згідно Прикінцевих та перехідних положень Закону № 3633-IX військово-обліковий документ, що визначає належність його власника до військового обов’язку, виданий до дня набрання чинності цим Законом, є чинним та не потребує обов’язкової заміни у випадку (з підстав) затвердження органом державної влади нової форми військово-облікового документа.

    Щоб отримати електронний військово-обліковий документ - Ви можете зареєструватись в Резерв+ або оформити його в ДІЇ https://diia.gov.ua/services/vijskovo-oblikovij-do...

    2) Я правильно розумію, що для броні треба військово-обліковий документ нового зразка, бо мій не підійде? І що ще необхідно?

    Ні, Вам достатньо Вашого тимчасового посвідчення або електронного військово-облікового документа, за умови, що там зазначені ВОС, звання, дата уточнення даних.

    Є декілька варіантів бронювання :

    1. Через ДІЮ https://diia.gov.ua/services/bronyuvannya-pracivni..., бронювання отримаєте протягом 1-2 днів, але він буде доступний лише з 1 грудня.

    2. Бронювання по спискам через Мінекономіки, бронювання отримаєте протягом 1-2 місяців

    Порядок бронювання військовозобов’язаних через Мінекономіки передбачений постановою КМУ № 76 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/76-2023-%D0%BF...

    Порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг передбачений постановою КМУ № 650 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/650-2024-%D0%B...

    Для бронювання підприємство повинно подати список в електронній формі засобами Порталу Дія (у разі наявності технічної можливості) відповідно до Порядку бронювання засобами Єдиного державного вебпорталу або у паперовій та/або електронній формі за формою згідно з додатком 1 разом з відповідним обґрунтуванням та довідкою про кількість військовозобов’язаних за формою згідно з додатком 2.

    В обґрунтуванні зазначається:

    • дата прийняття і номер рішення центрального органу виконавчої влади, обласної, Київської та Севастопольської міської держадміністрації (військової адміністрацій у разі її утворення) про визначення підприємства, установи та організації критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, наявність зобов’язань, що випливають із членства України в міжнародних організаціях, або рішення МЗС, Мінреінтеграції, Секретаріату Кабінету Міністрів України чи органів, які здійснюють управління державним майном, що забезпечує діяльність відповідно Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, про затвердження переліку таких підприємств;
    • інформація про відповідність облікових даних військовозобов’язаних, зазначених у списку, їх військово-обліковим документам, а також проведення уточнення ними даних щодо перебування на військовому обліку відповідно до пункту 2 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”.

    У разі наявності сумніву щодо інформації, поданої підприємством, установою та організацією у додатках 1 і 2, або відповідності облікових даних військовозобов’язаних, зазначених у списку, їх військово-обліковим документам орган, що прийняв рішення про визнання його критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, може запросити документальне підтвердження відповідної інформації.

    3) І як я зрозумів військово-обліковий документ із ЦНАПУ із QR-кодом це не те саме, що військово-обліковий документ із ТЦК зі штрих-кодом?

    Можливо Ви отримали електронний військово-обліковий документ.

    Його також можна оформити через ДІЮ https://diia.gov.ua/services/vijskovo-oblikovij-do...

    З формою паперового ВОД на бланку можете ознайомитись за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/559-2024-%D0%B...

    Згідно Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів;

    14.Військово-обліковий документ на бланку видається (замінюється) за письмовою заявою громадянина України районним (міським) територіальним центром комплектування та соціальної підтримки або його відділом (відповідним органом СБУ, підрозділом розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку або виключення з військового обліку у випадках:

    • взяття громадянина на військовий облік як призовника, військовозобов’язаного або резервіста;
    • якщо призовник, який перебував на військовому обліку до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559, не отримував посвідчення призовника, а військовозобов’язаний та резервіст - військового квитка осіб рядового, сержантського і старшинського складу, військового квитка офіцера запасу або тимчасового посвідчення військовозобов’язаного;
    • зміни категорії щодо військового обов’язку;
    • відсутності місця для внесення змін;
    • невідповідності відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, зазначеним у пункті 3 цього Порядку;
    • втрати (зіпсування);
    • виявлення бажання змінити військово-обліковий документ, який був виданий до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559.

    17. Для отримання (заміни) військово-облікового документа на бланку громадянин зобов’язаний особисто звернутися з письмовою заявою до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (відповідного органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку або виключення з військового обліку та надати кольорову фотокартку встановленого розміру.

    18. Військово-обліковий документ на бланку повинен бути виданий (замінений) протягом п’яти робочих днів з дати реєстрації заяви в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки або його відділі (відповідному органі СБУ, підрозділі розвідувального органу).

    4) Я читав, що зараз цей персональний військово-обліковий документ зі персональним штрих-кодом можна згенерувати в Дії, то я не розумію для його отримання треба ВЛК чи НІ?

    ВЛК не потрібне, Вам достатньо перейти за посиланням та оформити електронний ВОД в ДІЇ https://diia.gov.ua/services/vijskovo-oblikovij-do...

    5) Також хотів би дізнатись, якщо на момент працевлаштування і вирішення усіх цих питань, я отримаю повістку і не з'явлюсь за нею, то я буду розглянутий на отримання броні і вже потім я б з'явився до ТЦК чи якщо у мене буде статус "у розшуку" чи який там ставлять якщо не з'явився за повісткою, то бронь не дадуть?

    Щодо бронювання, то з таким статусом Вас не забронюють через ДІЮ, проте можуть забронювати по Списку поданому до Мінекономіки.

    Якщо Вас будуть бронювати через ДІЮ, то при перебуванні у розшуку - Вас не забронюють, адже згіно пункту 19 постанови КМУ 650 у разі позитивного результату перевірки, проведеної відповідно до пункту 18 цього Порядку, засобами Реєстру військовозобов’язаних переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки здійснюється автоматично у разі, коли військовозобов’язаний:

    • перебуває на військовому обліку та має військово-обліковий документ (у паперовій або електронній формі);
    • уточнив дані щодо перебування на військовому обліку відповідно до пункту 2 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”;
    • не перебуває у розшуку.

    Крім того, Вас можуть притягнути до адміністративної відповідальності за статтею 210-1 КУпАП у вигляді штрафу, але при певних обставинах Ви можете штраф оскаржити.

    Загалом у Вашій ситуації багато нюансів. Чи перебуваєте Ви на військовому обліку? Коли бажаєте працевлаштовуватись?

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    • Олександр Клиент месяц назад

      Ну в моєму тимчасовому посвідченні пише, що взятий на облік, але це було до того, як мені виповнилось 27. З тих пір я лиш оновлював дані згідно вимоги у ЦНАПІ.

    Карпенко Андрій Володимирович
    22.2%

    Вітаю!

    ВІДСУТНІСТЬ ВЛК НІЯК НЕ ВПЛИВАЄ НА ВАШЕ ПРАВО НА БРОНЮВАННЯ.

    ВАШЕ ТИМЧАСОВЕ ПОСВІДЧЕННЯ ДІЙСНЕ.

    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИПОСТАНОВА

    від 16 травня 2024 р. № 559Київ

    Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів і форми такого документа

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/559-2024-%D0%B...

    2. Установити, що військово-облікові документи, оформлені до набрання чинності цією постановою, вважаються дійсними на всій території України до видачі військово-облікового документа нового зразка.

    ВАШ ВОД ДАЄ ВАМ МОЖЛИВІСТЬ ОТРИМАТИ БРОНЮВАННЯ.

    У застосунку «Дія» можна отримати військово-обліковий документ з QR-кодом.

    Військово-обліковий документ з Реєстру призовників, військовозобовʼязаних і резервістів можна отримати в «Дії», без візитів до установ. Документ має таку саму юридичну силу, як паперовий.

    Також у застосунку відображатиметься QR-код, за яким перевірятимуть дійсність документа й інформацію з реєстру «Оберіг», зокрема щодо бронювання. Відповідний документ сформується в «Дії», якщо в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів є вся необхідна інформація про людину.

    Щоб отримати військово-обліковий документ у «Дії», потрібно зареєструватись у застосунку за допомогою КЕП (кваліфікований електронний підпис). Потім обрати сервіс «Військово-обліковий документ», натиснути «Подати заяву» й підписати заяву електронним підписом. Документ має зʼявитися в «Дії» впродовж десяти хвилин.

    АЛЕ, ЯКЩО В НЬОМУ НЕ БУДЕ ВОС ТА ВІЙСЬКОВОГО ЗВАННЯ, ВІН НЕ БУДЕ ДІЙСНИМ.

    У разі коли відомості, зазначені у графах 1-5, 13 та 14 електронного військово-облікового документа не відповідають відомостям, що містяться у Реєстрі «Оберіг», він вважається недійсним. Про це йдеться у постанові Кабміну від 16 травня №559, яка набула чинності 18 травня, і якою затверджено нову форму ВОД.

    Про які саме відомості, невідповідність яких з Реєстром «Оберіг», буде означати недійсність військового квитка, йде мова?

    Відповідно до додатку до постанови 559, у графі 1 зазначається належність до військового обов’язку (призовник, військовозобов’язаний, резервіст). У разі коли громадянин України виключений з військового обліку, зазначається категорія військового обліку, з якої він був виключений.

    У графі 2 зазначається номер картки платника податків, у разі його відсутності – серія та номер паспорта.

    У графі 3 для військовозобов’язаних та резервістів зазначається склад відповідно до положень статті 5 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» (рядовий, сержантський і старшинський, офіцерський), для призовників – не заповнюється.

    У графі 4 для військовозобов’язаних та резервістів зазначається військове звання (для громадян, виключених з військового обліку, зазначається військове звання на дату виключення з військового обліку), для призовників – не заповнюється.

    У графі 5 цифрами зазначається військово-облікова спеціальність, визначена громадянину відповідно до переліків, які затверджені Міноборони (для військовозобов’язаних та резервістів СБУ зазначається профіль відповідно до переліку, затвердженого СБУ).

    У графі 13 зазначаються дата взяття на військовий облік, найменування районного, міського ТЦК або його відділу (відповідного органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку. У разі зняття або виключення громадянина з військового обліку зазначаються дата і причина зняття (виключення) з військового обліку відповідно до положень статті 37 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу».

    Графа 14 заповнюється відповідно до положень статті 37 Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» у разі: зняття з військового обліку з таких причин, як призов, направлення чи прийняття на військову службу або вступ на навчання у заклади фахової передвищої військової освіти, вищі військові навчальні заклади та військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти; направлення на альтернативну (невійськову) службу; направлення для відбування покарання до установ виконання покарань; виключення з військового обліку з таких причин, як визнання непридатним до військової служби або досягнення граничного віку перебування у запасі.

    ххх

    ЯКЩО ВИ НЕ ПРИБУДЕТЕ ДО ТЦКСП ЗА ПОВІСТКОЮ - ВАС ПОДАДУТЬ В РОЗШУК ТА ПРИТЯГНУТЬ ДО АДМІНІСТРАТИВНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ.

    ЦЕ МОЖЕ ЗАВАДИТИ ВАМ ОТРИМАТИ БРОНЮВАННЯ.

    Айвазян Юрій Климентійович
    27.8%

    Доброго дня, Олександре!

    1) Чи можу я отримати бронь, якщо у мене не пройдений ВЛК і на руках лише посвідчення старого формату і військово-обліковий документ Резерв+, який видали в ЦНАПІ, де зазначено, що я військовозобов'язаний, документ дійсний до 16.07.25, звання немає, лиш зазначено бухгалтер, бухгалтерський облік.

    З 1 грудня бронювання буде відбуватись тільки через Дію. Ви пробували сформували е-ВОД у Резерв+ або Дії?

    Для бронювання через Дію Вам потрібен ВОД (паперовий або електроний), ВОС та вчасно оновлені дані.

    Відповідно до ПОРЯДОКУ бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/650-2024-п#Tex...:

    "19. У разі позитивного результату перевірки, проведеної відповідно до пункту 18 цього Порядку, засобами Реєстру військовозобов’язаних переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік на строк дії відстрочки здійснюється автоматично у разі, коли військовозобов’язаний:

    перебуває на військовому обліку та має військово-обліковий документ (у паперовій або електронній формі);

    уточнив дані щодо перебування на військовому обліку відповідно до пункту 2 розділу II “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”;

    не перебуває у розшуку".

    2) Я правильно розумію, що для броні треба військово-обліковий документ нового зразка, бо мій не підійде? І що ще необхідно?

    Для бронювання Вам потрібно мати або паперовий, або електронний ВОД.

    Тож знову питання до Вас, чи сформували Ви е-ВОД?

    Стосовно Вашого тимчасового посвідчення, то останнє є чинним військово-обліковим документом.

    Відповідно до Наказу МОУ №610 "Про тимчасове посвідчення військовозобов’язаного", який втратив чинність 25.07.2024 року та яким було затверджено форму ТП №3:

    "2. Тимчасові посвідчення, виготовлені та видані військовозобов’язаним до набрання чинності цим наказом, вважаються дійсними".

    Крім того,згідно Постанови КМУ від 16.05.2024 року «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

    "55. Військово-обліковий документ, що визначає належність його власника до військового обов’язку, виданий до дня набрання чинності Законом України від 11 квітня 2024 р. № 3633-ІХ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”, є чинним та не потребує обов’язкової заміни у разі (з підстав) затвердження органом державної влади нової форми військово-облікового документа".

    3) І як я зрозумів військово-обліковий документ із ЦНАПУ із QR-кодом це не те саме, що військово-обліковий документ із ТЦК зі штрих-кодом?

    Є два види ВОД: електроний та паперовий. У Вашому випадку паперовий ВОД - це тимчасове посвідчення, документ з ЦНАПу (наскільки я зрозумів) - це електроний військово-обліковий документ.

    Так, дійсно, ТЦК вклеюють у паперовий ВОД "штрих-код", який відповідає окремому номеру запису в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Тобто, цей номер Ви вже маєте у е-ВОД, якщо звертали увагу.

    Відповідно До Постанови КМУ №559 від 16.05.2024 року «Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів»:

    2. Військово-обліковий документ оформляється (створюється) та видається (замінюється):

    в електронній формі — засобами Електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста, Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (далі — Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації);

    у паперовій формі — на бланку, форма якого затверджується постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559. Особа може мати на бланку лише один військово-обліковий документ.

    QR-код військово-облікового документа в електронній формі є формою військово-облікового документа в електронній формі у вигляді двовимірного штрихкоду, що містить відомості про зазначений військовообліковий документ, які за допомогою відповідних технічних засобів можна відтворити у формі, придатній для зчитування, зокрема у візуальній.

    Військово-обліковий документ в електронній формі є дійсним лише за наявності QR-коду та не може використовуватися без нього.

    9. Військово-обліковий документ в електронній формі та військовообліковий документ у паперовій формі мають однакову юридичну силу.

    10. Відомості про сформований військово-обліковий документ в електронній формі відображаються у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    4) Я читав, що зараз цей персональний військово-обліковий документ зі персональним штрих-кодом можна згенерувати в Дії, то я не розумію для його отримання треба ВЛК чи НІ?

    Ні, для формування е-ВОД достатньо даних у Єдиному державному реєстрі. Той витяг з QR кодом, який Ви отримали у ЦНАП, скорше за все, і є Вашим електроним ВОД.

    5) Також хотів би дізнатись, якщо на момент працевлаштування і вирішення усіх цих питань, я отримаю повістку і не з'явлюсь за нею, то я буду розглянутий на отримання броні і вже потім я б з'явився до ТЦК чи якщо у мене буде статус "у розшуку" чи який там ставлять якщо не з'явився за повісткою, то бронь не дадуть?

    Якщо ТЦК подасть Вас у розшук, то бронювання буде неможливим. У разі надсилання Вам повістки раджу отримати останню, оскільки, все одно вважатиметесь таким, що належним чином повідомлені, навіть за умови того, що не отримаєте повістку у відділенні Укрпошти. Далі можна піти на лікарняний або лягти на стаціонарне обстеження, що буде для Вас поважною причиною неявки до ТЦК. Проте, затягувати лікарняний потрібно буде аж до самого бронювання.

    Відповідно до Постанови КМУ №560 від 16.05.2024 року «Порядок проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»:

    23. Поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, які підтверджені документами відповідних уповноважених державних органів, установ та організацій (державної та комунальної форми власності), визнаються:

    "перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території та їх наслідки або інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк;

    смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка).

    24. У разі неприбуття у строк, визначений у повістці, громадянин зобов’язаний у найкоротший строк, але не пізніше ніж протягом трьох днів від визначених у повістці дати і часу прибуття до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ), повідомити про причини неявки шляхом безпосереднього звернення до зазначеного у повістці територіального центру комплектування та соціальної підтримки (відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ) або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, що не перевищує сім календарних днів".

    41. Належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов’язаного про виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу чи відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ є:

    "1) у разі вручення повістки — особистий підпис про отримання повістки, відеозапис вручення повістки або ознайомлення з її змістом, у тому числі відеозапис доведення акта відмови від отримання повістки (додаток 2), а також відеозапис відмови резервіста або військовозобов’язаного у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки;

    2) у разі надсилання повістки засобами поштового зв’язку: день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;

    день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під час уточнення своїх облікових даних;

    день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси місця проживання".

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Богун Сергій Павлович
    22.2%

    Доброго дня.

    Військово-обліковий документ, що визначає належність його власника до військового обов’язку, виданий до дня набрання чинності Законом України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”, є чинним та не потребує обов’язкової заміни у разі (з підстав) затвердження органом державної влади нової форми військово-облікового документа.

    Тобто Ви маєте чинний ВОД. І для бронювання він має підійти. В любому випадку Вам про це повідомлять в відділі кадрів Вашого потенційного роботодавця.

    Згідно Порядку бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг:

    З моменту переведення військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік він вважається заброньованим та йому надається відстрочка на період, визначений пунктом 2 Порядку бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 р. № 76, - із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 5 червня 2024 р. № 650.

    Військовозобов’язані, у яких строк дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не завершився, на медичний огляд не направляються, крім випадків, коли військовозобов’язані приймаються на військову службу за контрактом (Порядок КМУ №560).

    При цьому інформація (відомості, дані) про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації (бронювання) відображається у військово-обліковому документі в електронній формі.

    За заявою працівника в електронній формі, поданою засобами Порталу Дія, може формуватися витяг про бронювання військовозобов’язаного, який є документом, що підтверджує надання військовозобов’язаному відстрочки.

    Витяг формується в електронній формі засобами Порталу Дія у довільній формі, придатній для сприйняття його змісту. Витяг надсилається засобами Порталу Дія в електронний кабінет користувача.

    Витяг містить інформацію про:

    повне найменування державного органу, підприємства, установи;

    код державного органу, підприємства, установи згідно з ЄДРПОУ;

    прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) військовозобов’язаного;

    дату народження військовозобов’язаного;

    реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності) або серію (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України);

    серію (за наявності) та номер (за наявності) військово-облікового документа військовозобов’язаного або унікальний номер запису в Реєстрі військовозобов’язаних;

    найменування територіального центру комплектування та соціальної підтримки, в якому військовозобов’язаний перебуває на обліку;

    дату формування витягу;

    номер витягу;

    строк дії відстрочки.

    Підпис або печатка на витягу не проставляється.

    Витяг повинен містити унікальний електронний ідентифікатор (QR-код), який формується автоматично.

    Перевірка витягу проводиться з використанням електронних пристроїв шляхом зчитування унікального електронного ідентифікатора (QR-коду), який забезпечує перевірку даних в Реєстрі військовозобов’язаних.

    У разі отримання бронювання Вас не мають права направити на ВЛК.

    До моменту бронювання це можливо.

    Згідно з пункту 2 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист» від 21 березня 2024 року № 3621-IX Громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, протягом дев’яти місяців з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби. Ця норма закону не залежить від процесу бронювання. Її необхідно буде виконати. За її порушення можливе адміністративне стягнення у вигляді штрафу.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA