Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня!
Під моїми вікнами постійно працює генератор кав’ярні. Через часті відключення електроенергії його використання стало регулярним, і жити в таких умовах просто неможливо. Шум від генератора настільки сильний, що постійно болить голова. Відпочити чи виспатися неможливо.
Рівень шуму значно перевищує допустимі норми, встановлені наказом МОЗ України №463. У квартирі шум від генератора досягає 65 дБ, а на вулиці під вікнами — 79,9 дБ, хоча допустимий рівень у житлових приміщеннях вдень становить лише 40 дБ. Дані вимірювання були проведені за допомогою спеціальної програми на телефоні, що дозволяє отримати орієнтовні результати рівня шуму.
Крім того, генератор розташований прямо під вікнами, хоча кабель дозволяє перенести його в більш віддалене місце, щоб зменшити рівень шуму. Наприклад, 26 листопада я прокинулася о 7:45 через шум генератора, хоча за законом шум до 8:00 ранку є порушенням норм.
Що робити в такій ситуації і як правильно діяти?
Буду вдячна за відповідь!
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (2)
Юрист, г. Черкассы, 10 лет опыта
Доброго дня! Для початку спробуйте домовитись з власником кав'ярні щоб змінити місцерозташування генератора, в разі відсутності взаєморозуміння збирайте підписи сусідів під колективною скаргою, декілька разів зафіксуйте на відео порушення норми шумувідтворення, знайдіть свідків і викличте поліцію за адмін правопорушення передбачене статтею 182 КУпАП, нехай вони теж зафіксують порушення, надалі для них буде штраф, спочатку невеликий, але в разі повторного вчинення адмінправопорушення передбачається конфіскація джерела шуму
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
За санітарними правилами, що діють в Україні, на території біля житлових будинків, рівень шуму вдень не може перевищувати 45-50 децибел, а вночі 35-45.
Фахівці держпродспоживслужби можуть перевіряти рівень шуму лише за зверненням або скаргою.
За порушення шумових норм – адміністративна відповідальність згідно статті 182 КУпАП
Порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях -
тягне за собою попередження або накладення штрафу на громадян від п'яти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і накладення штрафу на посадових осіб та громадян - суб'єктів господарської діяльності - від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, -
тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші або без такої і на посадових осіб та громадян - суб'єктів господарської діяльності - від п'ятдесяти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією звуковідтворювальної апаратури, піротехнічних засобів, інших предметів порушення тиші.
Отже, згідно з кодексом адміністративних правопорушень, порушнику загрожує:
Якщо прецедент повториться, то штраф зростає вже від 255 до 510 грн, та від 850 грн до 2550 грн – за умови наступного порушення, й аж до того, що можуть вилучити джерело шуму.
Ви можете написати скаргу на шум від генератора до уповноважених органів:
На жаль, у нашій країні рідко за подібні речі притягують до адміністративної відповідальності.
Тому, спробуйте домовитись із підприємцями про оптимальне місце для розташування генератора та щоб вони забезпечили шумоізоляцію - для цього їм обов’язково потрібно використовувати шумозахисний кожух, деякі моделі йдуть із подвійним утеплювачем (називаються SS). Непоганим варіантом буде встановлення додаткового глушника – знижує рівень шуму на 20дБ.
З повагою, юрист Дерій В.О.!