Задайте вопрос юристу

884 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 01 декабря 2024, вопрос №123524

Покупка земельного участка

Здравствуйте,подскажите,как купить земельный участок за свои деньги что бы в случае развода не делить его по полам?

Ответы юристов (3)

    Дерій Владислав Олегович

    Вітаю Вас!

    За загальним правилом, майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).

    Статтею 63 Сімейного Кодексу України (далі - СКУ) передбачено, що дружина і чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпорядження майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.

    Але Сімейним кодексом України визначено, що деяке майно, право власності на яке набуто одним з подружжя під час шлюбу, є особистою власністю такої особи та, відповідно, не підлягає поділу.

    Згідно статті 57 СКУ особистою приватною власністю дружини, чоловіка є:

    1) майно, набуте нею, ним до шлюбу;

    2) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але на підставі договору дарування або в порядку спадкування;

    3) майно, набуте нею, ним за час шлюбу, але за кошти, які належали їй, йому особисто;

    4) житло, набуте нею, ним за час шлюбу внаслідок його приватизації відповідно до Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду";

    5) земельна ділянка, набута нею, ним за час шлюбу внаслідок приватизації земельної ділянки, що перебувала у її, його користуванні, або одержана внаслідок приватизації земельних ділянок державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій, або одержана із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених Земельним кодексом України.

    Щоб земельна ділянка не підлягала поділу в разі розлучення, то є такі варіанти:

    1. Придбати майно на особисті кошти

    Якщо земельна ділянка купується на кошти, які не є спільно нажитим майном, її можна вважати особистою власністю. До таких коштів належать:

    • Гроші, отримані до шлюбу.
    • Кошти, отримані в дар (наприклад, від родичів).
    • Гроші, отримані у спадок.

    Що важливо зробити:

    • Збережіть документи, що підтверджують джерело коштів (договір дарування, свідоцтво про право на спадщину тощо).
    • Під час купівлі ділянки зазначте в договорі купівлі-продажу, що її придбано на особисті кошти.

    2. Укладіть шлюбний договір

    Шлюбний договір - надійний спосіб захистити майно від поділу. Ви можете прописати, що земельна ділянка вважатиметься виключно вашою власністю, незалежно від джерела коштів.

    Укласти шлюбний договір можна в будь-який момент - до шлюбу або в процесі шлюбу. Документ складається в письмовій формі та засвідчується у нотаріуса.

    3. Дарча

    Якщо ділянка оформляється на підставі договору дарування, вона не підлягатиме поділу, оскільки подароване майно не входить до складу спільно нажитого.

    Оформити договір дарування на Ваше ім'я потрібно в нотаріуса.

    4. Оформіть земельну ділянку на третю особу

    Можна оформити ділянку на когось із родичів (наприклад, батьків). Вони потім можуть подарувати Вам її як під час шлюбу так і після розлучення.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Анатолий Клиент 2 дня назад

    Дякую за відповідь!

    • Дерій Владислав Олегович

      Будь ласка! Успіхів!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України