Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Недвижимость, 16 декабря 2024, вопрос №124155

Дом на 2 хозяина. второй хозяин занял лишние метры територии

Добрый день подскажите как поступить. Я решил подать свои пол дома, но когда покупатель нашелся то хозяин второй половины установил забор на 1.5 метра на моей территории и забрал участок размером в 5 метров шириной. что мне сделать что бы привлечь его к ответственности. Я пытался поговорить но человек не идет на контакт

Ответы юристов (2)

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    Треба встановити межі земельної ділянки.

    ЯКЩО Є ПРОБЛЕМИ - ЗВЕРТАЙТЕСЬ ДО СУДУ ЗА ЗАХИСТОМ СВОЇХ ПРАВ.

    Босак Назар Орестович
    Босак Назар Орестович день назад

    Юрист, г. Львов, 9 лет опыта

    Доброго вечора. Як свідчить статистка, самовільне зайняття земельної ділянки є досить поширеним видом порушення чинного земельного законодавства, за скоєння якого порушники згідно з ст. 211 Земельного кодексу України несуть адміністративну, кримінальну або цивільну відповідальність відповідно до законодавства.

    Стаття 53-1. Самовільне зайняття земельної ділянки

    Самовільне зайняття земельної ділянки -

    тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

    Виконавчі комітети (а в населених пунктах, де не створено виконавчих комітетів, - виконавчі органи, що виконують їх повноваження) сільських, селищних, міських рад розглядають справи про такі адміністративні правопорушення. Від імені виконавчих комітетів (виконавчих органів) сільських, селищних, міських рад розглядати справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною другою статті 52, статтями 53, 53-1, 54, частиною першою статті 56, статтею 188-56, та накладати адміністративні стягнення мають право посадові особи виконавчих комітетів (виконавчих органів), уповноважені здійснювати державний контроль за використанням та охороною земель, - державні інспектори з контролю за використанням та охороною земель сільських, селищних, міських рад.

    Перед розглядом справи протокол про це адмінправопорушення мають право складати державні інспектори з контролю за використанням та охороною земель виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад чи громадський інспектор з контролю за використанням та охороною земель.

    Стаття 197-1. Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво

    1. Самовільне зайняття земельної ділянки, яким завдано значної шкоди її законному володільцю або власнику, -

    карається штрафом від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційним наглядом на строк до двох років.

    Примітка. Відповідно до цієї статті шкода, передбачена частиною першою цієї статті, визнається значною, якщо вона у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

    Методику визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, псування земель, порушення режиму, нормативів і правил їх використання (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/963-2007-%D0%B...) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 25 липня 2007 р. № 963.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA