Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 19 декабря 2024, вопрос №124321 350₴

Як краще вчинити? Питання про ВЛК

Доброго вечора, я першого серпня добровільно як обмеженно придатний пройшов ВЛК, мені лікар написав 14А , на другий день сказали що будуть готувати свідоцтво про хворобу. Проходить 4 місяця мені ніхто нічого не зробив, сьогодні дзвонять з ВЛК кажуть треба приїхати, я так зробив. Мені там говорят що треба все з початку проходить , лікар напише 14Б, всі ці документи не проходять бо в жовтні змінився 402 наказ. По старому наказу я іду як не придатний 14А, пару тижнів назад як змінився наказ ВЛК почали мною займатися.
Питання варто складати скаргу на ВЛК про халатність? Мої документи просто так лежали в тумбочці (4 місяця).
Друге питання варто складати судовий позов проти ВЛК, просити суд щоб мене виключили по старому наказу, на 1 серпня ніяких змін до наказу не було.

Ответы юристов (16)

    Карпенко Андрій Володимирович
    14.3%

    Вітаю!

    ВИ ВЖЕ НІЧОГО ЗРОБИТИ НЕ ЗМОЖЕТЕ В ПИТАННІ ВИКЛЮЧЕННЯ З ОБЛІКУ.

    Міністерство оборони України наказом №686 затвердило значні зміни до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах (Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 07 листопада 2024 р. за N 1674/43019):

    https://ips.ligazakon.net/document/RE43019?an=2

    Одна з ключових змін – скасування правила про виключення з військового обліку військовозобов'язаних, визнаних непридатними до військової служби. Аналогічно не будуть виключатися з обліку військовослужбовці, визнані непридатними.

    До прикладу, в п. 22.1 Положення про те, що постанови ВЛК щодо військовослужбовців, які визнані непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку або непридатними до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців, повинні бути реалізовані негайно, прибирається норма про їх виключення з військового обліку.

    У п. 22.5, який встановлював, що свідоцтво про хворобу під час дії особливого періоду складається на військовозобов’язаних, визнаних непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку, аналогічно – прибирається норма про виключення з обліку.

    Наразі не досить зрозуміло, як відповідні зміни про скасування правила про виключення непридатних з військового обліку, які внесені наказом №686 до Положення про ВЛК, відповідають Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».

    Адже відповідно до статті 37 цього закону виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) ТЦК підлягають громадяни України, які:

    1) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими;

    2) припинили громадянство України;

    3) визнані непридатними до військової служби;

    4) досягли граничного віку перебування в запасі.

    Нагадаємо, що після змін, внесених законом про посилення мобілізації у травні 2024 року, цей закон передбачає, що у громадянина, якого виключено з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4, тобто, зокрема і непридатного, військово-обліковий документ не вилучається. До військово-облікового документа громадянина вносяться дані про виключення із військового обліку.

    Отже, якщо такі непридатні чоловіки не виключаються з обліку після відповідного рішення, виникає питання, як ці новели узгоджуються із законом про військовий обов’язок і які дані тоді мають вноситися до військово-облікового документа.

    ОТЖЕ ІЗ ВАШОЮ ХВОРОБОЮ ВИ ЗАЛИШИТИСЯ НА ВІЙСЬКОВОМУ ОБЛІКУ.

    ---

    ТАКОЖ З 03.12.2024 РОКУ ВЕЛИКЕ ПИТАННЯ ПО ПРОЦЕДУРІ ВЛК:

    Міноборони спільно з МОЗ запустили реформу ВЛК, яка дає можливість проходити медогляд у будь-якому цивільному закладі охорони здоров'я за власним вибором.

    Про це повідомив міністр оборони Рустем Умєров:

    "Реформа передбачає, що медичний огляд проводитимуть цивільні лікарі, які вноситимуть висновки безпосередньо в Електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ). Інформація з ЕСОЗ автоматично надходитиме до електронної системи Міністерства оборони за лічені хвилини.

    При цьому військово-лікарські комісії отримуватимуть лише медичні дані без ідентифікації особи. Це гарантує об’єктивність та неупередженість під час ухвалення висновків про придатність до служби.

    Кожен етап процесу матиме цифровий слід – висновки лікарів та ВЛК фіксуватимуться за допомогою електронних підписів і зберігатимуться в реєстрі “Оберіг”.

    Такий підхід дозволить оперативно перевіряти роботу медичних установ у разі виникнення сумнівів щодо результатів медоглядів.

    Ми працюємо над тим, щоб державні послуги для військовозобов’язаних та наших захисників були зручними, прозорими та позбавленими зайвої бюрократії.

    Реформа ВЛК – це ще один важливий крок на цьому шляху."

    ТОБТО:

    • Медичний огляд проводитимуть цивільні лікарі, які вноситимуть висновки безпосередньо в Електронну систему охорони здоров’я (ЕСОЗ).
    • Інформація з ЕСОЗ автоматично надходитиме до електронної системи Міністерства оборони за кілька хвилин.
    • Військово-лікарські комісії отримуватимуть лише медичні дані без ідентифікації особи. Це має гарантувати об’єктивність та неупередженість під час ухвалення висновків про придатність до служби.
    • Кожен етап процесу матиме цифровий слід – висновки лікарів та ВЛК фіксуватимуться за допомогою електронних підписів і зберігатимуться в реєстрі "Оберіг".

    ТРЕБА ЧЕКАТИ ОПРИЛЮДНЕННЯ СПІЛЬНОГО НАКАЗУ МОУ/МОЗ ТА ВНЕСЕННЯ ЗМІН В НАКАЗ МОУ 402.

    ---

    ЄДИНЕ ЩО ВАМ ТРЕБА РОБИТИ - ОСКАРЖУВАТИ РІШЕННЯ, ЩО У ВАС 14 "б".

    Наказ МОУ 402:

    Доводити що у Вас 14"а":

    Включено: органічні, симптоматичні (екзогенні) психічні розлади F00-F09 (усі види деменцій, органічний амнестичний синдром, психічні розлади внаслідок ураження головного мозку або внаслідок соматичної хвороби; розлади особистості та поведінки внаслідок ураження головного мозку)

    а) тяжкі виражені стійкі психічні розлади:

    Непридатні до військової служби.

    ---

    Для успішного оскарження рішення ВЛК критично важливо мати повний пакет необхідних документів:

    1. Копія оскаржуваного рішення ВЛК
    2. Медична документація, що підтверджує стан здоров’я (виписки з історії хвороби, результати обстежень, висновки лікарів)
    3. Попередні рішення ВЛК (якщо такі були)
    4. Інші документи, що можуть підтвердити вашу позицію (наприклад, висновки незалежних медичних експертів)

    Рекомендується завчасно зібрати всі необхідні документи та зробити їх копії.

    При оскарженні рішення ВЛК важливо чітко та аргументовано викласти свою позицію. Рекомендації:

    1. Детально опишіть, з чим саме ви не згодні в рішенні ВЛК
    2. Наведіть конкретні факти та докази, що підтверджують вашу позицію
    3. Посилайтеся на відповідні норми законодав
    1. Посилайтеся на відповідні норми законодавства та медичні стандарти
    2. Будьте послідовні та логічні у викладенні аргументів

    Пам’ятайте, що ваші аргументи повинні бути зрозумілими не лише для медичних фахівців, але й для юристів та суддів.

    Заява подається особисто заявником або його адвокатом до вищестоящої ВЛК або ЦВЛК засобами поштового звʼязку або особисто. Підтвердженнями отримання такої заяви є лист-опис з пошти або вхідний номер кореспонденції.

    Можете для початку подати скаргу в ту ВЛК, рішення котрої Ви оскаржуєте. Скарга повинна бути подана у письмовій формі, в якій детально зазначаються причини незгоди з рішенням. До заяви необхідно додати медичні документи, що підтверджують новий медичний стан або помилки в попередніх висновках.

    ЗРАЗОК:

    Центральна медична військово

    лікарська комісія

    02000, м. Київ, б-р. Лесі Українки, 10А

    ___

    ___ (ПІП, рік народження, адреса, контактний номер телефону)

    СКАРГА

    Я, ___ (ПІБ)

    відповідно до постанови військово-лікарської комісії №___ від___202_р. мені було поставлено діагноз ___ (вказати діагноз) та визнано ___ (придатним) за статтею ___ Наказу МОЗ України №402 від 14.08.2008 року.

    Я не погоджуюсь з даним висновком, вважаю його помилковим, оскільки стан мого здоров’я не дозволяє мені проходити військової служби, а тому я маю бути визнаним непридатним для проходження військової служби.

    На підтвердження незадовільного стану мого здоровʼя надаю відповідні медичні висновки цивільних лікарських установ.

    Дана обставина підтверджується історією хвороби та лікування.

    Крім того, дана інформація підтверджується і Висновком медичного обстеження №___ від ___ (за необхідності слід провести в цивільній лікарні).

    Таким чином, у відповідності до вимог Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України, затвердженого Наказом Міністра оборони України №402 від 14.08.2008 р.:

    ПРОШУ:

    1. Скасувати Постанову ВЛК №___ від ___.
    2. Назначити та провести повторний медичний огляд.
    3. Винести Постанову, якою визнати мене обмежено непридатним для проходження військової служби (придатним для військової служби в частинах забезпечення).

    Про результати розгляду скарги повідомити листом на ім’я ___ за адресою: ___, чи по тел. ___.

    Додатки

    1. Копія постанови ВЛК №___ від ___.
    2. Копія висновку медичного обстеження №___ від ___. (за наявності).
    3. Інші підтверджуючі медичні документи (за наявності).

    ___ 20__ року (підпис) / (Прізвище та ініціали)

    Дерій Владислав Олегович
    28.6%

    Доброго дня!

    Вам дали нове направлення на ВЛК? Чи збереглися у Вас докази того, що Ви проходили ВЛК та Вам поставили 14 А (наприклад, копія або фото картки обстеження та медичного огляду (додаток 13)?

    Мені там говорят що треба все з початку проходить , лікар напише 14Б, всі ці документи не проходять бо в жовтні змінився 402 наказ. По старому наказу я іду як не придатний 14А, пару тижнів назад як змінився наказ ВЛК почали мною займатися.

    Ви і по поточному Наказу МОУ 402 (який діє на даний час) йдете як непридатний.

    Список хвороб та ступінь порушення функцій залишився той самий. Єдина зміна, яка відбулась, так це те, що стаття 14 А після 20.11.2024 року передбачає непридатність до військової служби, в той час як попередня редакція передбачала непридатність до військової служби з виключенням з військового обліку.

    Тим не менш частина 6 статті 37 ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу" залишилася без змін і в ній вказано, що Виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних та резервістів розвідувальних органів України - у відповідному підрозділі розвідувальних органів України) підлягають громадяни України, які:

    1) померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими;

    2) припинили громадянство України;

    3) визнані непридатними до військової служби;

    4) досягли граничного віку перебування в запасі.

    ОТЖЕ, ЯКЩО ВЛК ВИЗНАЛА ВАС НЕПРИДАТНИМ ДО ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ ЗА СТ. 14 А, ТО ТЦК ПОВИННО ВИКЛЮЧИТИ ВАС З ВІЙСЬКОВОГО ОБЛІКУ.

    Питання варто складати скаргу на ВЛК про халатність?

    Я вважаю, що Вам потрібно подати скаргу на бездіяльність ВЛК до обласної ВЛК, ЦВЛК, МОУ, а якщо результату немає, то до суду.

    Згідно пункту 3.8. Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України під час дії особливого періоду постанови ВЛК районних, міських ТЦК та СП про неридатність до військової служби військовозобов’язаних оформлюються свідоцтвами про хворобу (додаток 11 до цього Положення) у трьох примірниках, які не пізніше десятиденного строку з дня закінчення медичного огляду та перевірки ВЛК обласних (Київського та Севастопольського міських) ТЦК та СП, направляються на затвердження до штатних ВЛК згідно адміністративно-територіальної зони відповідальності за проведення військово-лікарської експертизи.

    Так як 4 місяці ніхто Вашим рішенням ВЛК не займався - Вам потрібно оскаржувати бездіяльність ВЛК

    Друге питання варто складати судовий позов проти ВЛК, просити суд щоб мене виключили по старому наказу, на 1 серпня ніяких змін до наказу не було.

    У Вас є два варіанти дій:

    1 Варіант - Ви можете відразу подати скаргу до обласного ВЛК, а потім до суду.

    Відповідно до п. 3.3. Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України Скарги на дії (бездіяльність) чи постанови ВЛК районних (міських) ТЦК та СП подаються за підпорядкованістю до ВЛК Київського міського ТЦК та СП, Севастопольського міського ТЦК та СП, обласних ТЦК та СП, ТЦК та СП Автономної Республіки Крим.

    У разі незгоди громадянина з рішенням ВЛК при районному (міському) ТЦК та СП на підставі його заяви громадянин направляється для проходження ВЛК при обласному (Київському та Севастопольському міських) ТЦК та СП.

    Дії (бездіяльність), рішення, постанови, прийняті ВЛК обласних (Київського міського, Севастопольського міського) ТЦК та СП, ТЦК та СП Автономної Республіки Крим, оскаржуються в штатних ВЛК або у судовому порядку.

    2 Варіант - пройти нове ВЛК і якщо у новому рішенні ВЛК Вам поставлять 14Б, то подати заяву на переогляд до обласного ВЛК і якщо там також не змінять рішення, то подати скаргу до суду.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    Айвазян Юрій Климентійович
    28.6%

    Доброго дня, Олександре!

    Питання варто складати скаргу на ВЛК про халатність? Чисто 4 місяці лежали в тумбочці.

    Ви маєте документальне підтвердження того, що ВЛК поставила Вам статтю 14А у серпні?

    Наказ МОУ №402 зі змінами внесеними Наказом МОУ №686 в жовтні:

    а) тяжкі виражені стійкі психічні розлади - Непридатні до військової служби.

    1. Стаття 14: передбачає психози та інші психічні розлади, що виникають унаслідок травм, пухлин головного мозку, епілепсії, енцефаліту, менінгіту, сифілісу мозку, а також при сенільних та пресенільних психозах, судинних, дегенеративних та інших соматичних захворюваннях або ураженнях головного мозку.

    Наявність вищезгаданих психічних розладів в анамнезі без патології збоку внутрішніх органів та психо-неврологічної сфери на період огляду не дає підстав визначати оглянутим ступінь придатності до військової служби. Сприятливе закінчення цих психічних розладів повинно бути підтверджене в спеціалізованому лікувальному закладі, тому експертна оцінка проводиться після стаціонарного обстеження з урахуванням клінічного психологічного дослідження з визначенням ступеню вираженості за результатами доказових методик (MMSE-шкала, Монреальський когнітивний опитувальник (МоСА).

    У документах про результати обстеження та огляду вказується основне захворювання, яке викликало розвиток психічного розладу.

    1) до пункту «а» належать різко виражені, затяжні психотичні стани, а також психічні розлади, що проявляються вираженими порушеннями за психоорганічним типом (ейфоричний та апатичний варіант), з вираженим когнітивним зниженням або стійким органічним розладом особистості, а також різко вираженими клінічними проявами або тривалим перебігом.

    Наказ МОУ в редакції до прийнятих змін у жовтні:

    а) тяжкі та помірно виражені стійкі психічні розлади.

    1. Стаття 14: передбачає психози та інші психічні розлади, що виникають унаслідок травм, пухлин головного мозку, епілепсії, енцефаліту, менінгіту, сифілісу мозку, а також при сенільних та пресенільних психозах, судинних, дегенеративних та інших соматичних захворюваннях або ураженнях головного мозку.

    Наявність вищезгаданих психічних розладів в анамнезі без патології збоку внутрішніх органів та психо-неврологічної сфери на період огляду не дає підстав визначати оглянутим ступінь придатності до військової служби. Сприятливе закінчення цих психічних розладів повинно бути підтверджене в спеціалізованому лікувальному закладі, тому експертна оцінка проводиться після стаціонарного обстеження з урахуванням клінічного психологічного дослідження з визначенням ступеню вираженості за результатами доказових методик (MMSE-шкала, Монреальський когнітивний опитувальник (МоСА).

    У документах про результати обстеження та огляду вказується основне захворювання, яке викликало розвиток психічного розладу.

    1) до пункту «а» належать різко виражені, затяжні психотичні стани, а також психічні розлади, що проявляються вираженими порушеннями за психоорганічним типом (ейфоричний та апатичний варіант), з вираженим когнітивним зниженням або стійким органічним розладом особистості, а також різко вираженими клінічними проявами або тривалим перебігом.

    Отже. як бачите, пункт "а" дійсно зазнав змін. З останнього видалено "помірно виражені стійкі психічні розлади". Хоча у Додатку 2 до статті 14 РХ все залишилось без змін та, як і раніше, йде мова про те, що до пункту "а" віднесені "різко виражені, затяжні психотичні стани...".

    Проте, Ви проходили ВЛК у серпні, а отже, повинні були бути виключені саме за редакцією Наказу того часу.

    Ваші документи хоча б пішли до обласної ВЛК, а згодом на затвердження до регіональної? Чи останні "4 місяці лежали в тумбочці" в РТЦК, у якому Ви перебуваєте на обліку? До якої саме ВЛК Ви їздили? З якої причини Ви повинні перепроходити ВЛК? Відмінити або ж скасувати постанову ВЛК має право тільки штатна ВЛК, тобто РВЛК або ЦВЛК.

    Згідно пункт 2.1 глави 2 розділу I Наказу МОУ №402:

    "Для проведення військово-лікарської експертизи створюються військово-лікарські комісії (далі - ВЛК), штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі).

    Штатні та позаштатні (постійно і тимчасово діючі) ВЛК (лікарсько-льотні комісії (далі - ЛЛК)) приймають постанови. Постанови ВЛК (ЛЛК) оформлюються свідоцтвом про хворобу, довідкою військово-лікарської комісії, протоколом засідання штатної військово-лікарської комісії.

    ВЛК приймають постанови у тому числі на виїзних засіданнях та, в окремих випадках (лікування за кордоном) - дистанційно.

    Постанови штатних та позаштатних ВЛК обов’язкові до виконання.

    Постанови ВЛК можуть бути відмінені або скасовані штатними ВЛК.

    Постанова ВЛК скасовується у випадках, коли попередня постанова ВЛК на дату її прийняття не відповідала законодавству та/або була прийнята на підставі недійсних документів.

    Постанова ВЛК відміняється у випадках, коли необхідно привести зміст попередньої постанови ВЛК (яка була прийнята правильно) у відповідність до чинного законодавства".

    Друге питання варто складати судовий позов проти ВЛК, просити суд щоб мене виключили по старому наказу, на 1 серпня ніяких змін до наказу не було.

    Після Ваших відповідей на питання про те, де саме знаходилась постанова ВЛК весь цей час, які етапи затвердження вона пройшла можна буде відповісти і на це питання.

    Подавати позов до суду щодо зобов'язання виключити Вас з обліку немає, якщо постанова не пройшла затвердження. Тобто, суд не буде зобов'язувати РТЦК виключити Вас з обліку.

    Проте, можна подати позов до суду саме з приводу направлення Вас на ВЛК повторно та нерозгляду попередньої постанови ВЛК штатною ВЛК.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Кирда Вячеслав Володимирович
    28.6%

    Вітаю Вас.

    Доброго вечора, я першого серпня добровільно як обмеженно придатний пройшов ВЛК, мені лікар написав 14А , на другий день сказали що будуть готувати свідоцтво про хворобу. Проходить 4 місяця мені ніхто нічого не зробив, сьогодні дзвонять з ВЛК кажуть треба приїхати, я так зробив. Мені там говорят що треба все з початку проходить , лікар напише 14Б, всі ці документи не проходять бо в жовтні змінився 402 наказ. По старому наказу я іду як не придатний 14А, пару тижнів назад як змінився наказ ВЛК почали мною займатися.Питання варто складати скаргу на ВЛК про халатність? Мої документи просто так лежали в тумбочці (4 місяця).

    На мій погляд, така скарга не призведе до бажаних результатів. Навряд чи когось притягнуть до адміністративної відповіданості за таку халатність і тим паче, ніхто наразі не дасть Вам можливість допройти ту стару ВЛК. Взагалі, відверто кажучи, це була і Ваша помилка, що Ви не проконтролювали момент складення на той момент довідки військово-лікарської комісії або свідоцтва про хворобу та відправку його до вищестоящої ВЛК.

    Давайте бути реалістами - ВЛК не було пройдено (так, по причині та халатності ТЦК), але наразі спиратися на її результати Ви ніяким чином не можете. Взагалі рекомендую забути про ту ВЛК. Ніхто не забороняє Вам спробувати потрепати нерви членам ВЛК, це Ваше право.

    На мою думку, набагато доречніше буде зробити так - пройти ВЛК повністю, далі за потреби оскаржувати рішення, якщо Вам встановлять статтю 14б при наявності права на статтю 14а.

    Друге питання варто складати судовий позов проти ВЛК, просити суд щоб мене виключили по старому наказу, на 1 серпня ніяких змін до наказу не було.

    Ні, абсолютно не варто. Згідно із законодавством, для початку Ви маєте використати досудові способи оскарження рішення ВЛК, тобто обласну та штатні ВЛК. А жодного рішення, по факту, у Вас немає, як немає чого взагалі оскаржувати.

    З повагою!

    Олександр Клиент день назад
    На даний момент я всі документи забрав з ВЛК, там є висновок лікаря заповнений стаття 14А , в картці обстеження теж пише 14А. Направлення на нове ВЛК немає, є тільки старе від 23 липня 2024, мені дали новий бланк де лікарі пишуть свої висновки. Ще дали направлення в псих диспансер. Підписів в журналах не ставив, тільки підпис в карті обстеження (вона зі мною). У мене діагноз такий Розлади особистості і поведінки у вигляді помірно вираженого психоорганічного синдрому (змішений варіант), у мене це самого з дитинства , маю 3 групу інвалідністі по цьому захворюванню, коли писався висновок про 14А, до уваги бралася моя група і старий наказ. Свідоцтво про хворобу не було зроблене, мої документи дальше районого ВЛК не пішли, вони просто 4 місяці лежали. Я стою на обліку в РРТЦК ( Рівненський районий тцк).
    • Кирда Вячеслав Володимирович

      Ваша ситуація зрозуміла, згоден, що ТЦК максимально халатно віднеслися до свої посадових обов'язків. Однак чи оскаржувати їх рішення - відповів у своїй минулій відповіді.

    • Айвазян Юрій Климентійович

      З таким діагнозом станом на зараз Вас, навряд чи, визнають непридатним до проходження служби, оскільки помірно виражені стійкі психічні розлади - це пункт "б" статті 14 у новій редакції Наказу. Крім того, Вам також навряд чи вдасться оскаржити таке рішення ВЛК, оскільки Ви маєте саме "розлад особистості і поведінки у вигляді помірно вираженого психоорганічного синдрому".

      Тому, якщо говорити про скаргу, то останню немає сенсу подавати саме у варіанті із оскарженням нової постанови ВЛК. Тобто, подавати скаргу потрібно саме на бездіяльність РТЦК, який всупереч нормам положення про ВЛЕ не направив Ваші документи до обласної ВЛК. Отже першочергово - це повинна бути скарга до обласного ТЦК:

      "Скарги на дії (бездіяльність) чи постанови ВЛК районних (міських) ТЦК та СП подаються за підпорядкованістю до ВЛК Київського міського ТЦК та СП, Севастопольського міського ТЦК та СП, обласних ТЦК та СП, ТЦК та СП Автономної Республіки Крим".

      Скарга на бездіяльність обласної ВЛК подається до штатної ВЛК або ж до суду:

      "Дії (бездіяльність), рішення, постанови, прийняті ВЛК обласних (Київського міського, Севастопольського міського) ТЦК та СП, ТЦК та СП Автономної Республіки Крим, оскаржуються в штатних ВЛК або у судовому порядку".

      Як Ви взагалі налаштовані? Бажаєте все ж таки пійти шляхом оскарження дій РТЦК чи згодні пройти ВЛК та оформити при тому відстрочку?

      • Олександр Клиент день назад

        Цікавить питання, причому тут тцк до самої комісії ВЛК? Комісія находиться в медичному центрі, не в тцк. Документи лежали в лікаря психіатра, мені здається скаргу тут треба подавати на ВЛК, тцк скаже ми нічого не знали. На данний момент я відстрочку оформив, вона діє до 7 лютого 2025 року. Якщо пройду нову ВЛК то мені напишуть 14Б, підставав для оскарження не буде, по нову наказу все буде вірно. До змін я мав право на виключення, тепер ні.

        • Айвазян Юрій Климентійович
          Якщо пройду нову ВЛК то мені напишуть 14Б, підставав для оскарження не буде, по нову наказу все буде вірно. До змін я мав право на виключення, тепер ні.

          На мою думку, так. Вас визнають "придатним до ТЦК..." оскільки станом на зараз (після змін) пункт "а" - це тільки тяжкі розлади.

          Якщо пройдете нову ВЛК, то сенсу в оскарженні не бачу.

          Цікавить питання, причому тут тцк до самої комісії ВЛК? Комісія находиться в медичному центрі, не в тцк. Документи лежали в лікаря психіатра, мені здається скаргу тут треба подавати на ВЛК, тцк скаже ми нічого не знали.

          Вибачте, мав на увазі ВЛК РТЦК та обласну ВЛК.

    Дерій Владислав Олегович

    1. Маючи інвалідність 3 групи Ви в будь-якому випадку не підлягаєте мобілізації, адже маєте право на відстрочку.

    2. З помірно вираженим психоорганічним синдромом (змішений варіант) Вам скоріш за все встановлять 14 Б

    3. Якщо Вам не дали направлення на ВЛК та Ви не підписувалися в журналі, то обов'язку проходити ВЛК Ви не маєте.

    4. Можете подати скаргу на бездіяльність ВЛК ТЦК. На жаль, в реаліях сьогодення перспективи такого оскарження передбачити складно.

    5. На даний час пунктом 3.3. Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України передбачено, що особи, звільнені з військової служби, визнані непридатними до військової служби, можуть повторно оглядатися ВЛК районних, міських ТЦК та СП за місцем перебування на військовому обліку після обов’язкового обстеження у спеціалізованих закладах охорони здоров’я з метою підтвердження або зміни встановленого діагнозу. Лікар - член ВЛК районного, міського ТЦК та СП формує електронне направлення в ЕСОЗ для проведення додаткових обстежень. Медичний огляд цієї категорії громадян проводиться за графою II додатка 1 до цього Положення, а тих, які мають офіцерські звання,- за графою III додатка 1 до цього Положення.

    Олександр Клиент день назад

    Новий висновок з статею 14Б, теж підлягає на затвердження обласної і штатної ВЛК?

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Ні, такий висновок не підлягає затвердженню.

    • Дерій Владислав Олегович

      Висновок про придатність у частинах забезпечення (ст. 14Б) на відміну від висновку про непридатність (ст. 14А) оформляється довідкою ВЛК, а не свідоцтвом про хворобу і не підлягає затвердженню

    Олександр Клиент день назад

    Щиро дякую за відповіді. Всім бажаю доброї ночі.

    • Айвазян Юрій Климентійович

      Прошу, Олександре! Був радий допомогти! Навзаєм та вдачі Вам!

    • Дерій Владислав Олегович

      Будь ласка, успіхів Вам! Доброї ночі.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA