Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 20 декабря 2024, вопрос №124350

Порушення правил військового обліку

Чоловік оновив дані не вчасно. Після 25 років не був в ТЦК, але по резерву на обліку. Відсутні ВОС, звання, влк... При зупинці патрулем повідомили що в розшуку АРМОР і відвезли в місцеве ТЦК.Там дали повістку на ВЛК, але по ній не явився. Зараз є бронь. Тобто чи він дійсно у розшуку, хто зна...По резерву порушень нема . Хоче поїхати в ТЦК на обліку та вирішити всі проблемні моменти. Питання: 1.якщо скажуть платити штраф, на що варто звернути увагу? Які документи мають бути, як правильно оплатити і повідомити про оплату? 2.Якщо по дорозі в ТЦК зупинить патруль (це поїздка в іншу область), то чи можуть його знову відвезти до найближчого? Чи можна просто відмовитись їхати з поліцією? 3.Чи варто щось подавати в те ТЦК де була повістка на ВЛК, чи вистачить візиту до ТЦК в якому на обліку?

Ответы юристов (3)

    Прокопець Олександр Васильович

    Добрий день!

    По-перше, я б не поспішав з діями і не проявляв ініціативу.

    Щодо штрафу, то "скажуть оплатити штраф" не існує. Якщо є штраф, то повинна бути Постанова про притягнення до адмін відповідальності, яка повинна бути вручена або надіслана особі. Я б рекомендував оскаржувати цю постанову, а не платити. Все залежить від ситуації та фактичних данних, але як правило в цих справах завжди знайдеться підстава для оскарження.

    Під час зупинки патрулем з ТЦК треба пам'ятати головне: В жодному разі, ні за яких умов, ні за яких умовлять та обіцянок, не погоджуватись добровільно кудись їхати! Поліція має право затримати, то нехай затримує з оформленням протоколу затримання. Протокол необхідно оформити тільки на місці! Ніяких відмовок про оформлення потім, у відділенні чи ще десь. Тільки тут і зараз. Нема протоколу - нікуди не їхати! Як правило на цьому етапі відпускають, оскільки поліція розуміє ступінь своєї відповідальності в подальшому. Звісно це працює, якщо у поліції ще існують якісь зародки законностіі. Під час спілкування з поліцією і перед можливим затриманням, обов'язково зв'яжіться з адвокатом для допомоги на місці і контролю ситуації.

    Подавати якісь документи в ТЦК не бачу сенсу, оскільки, якщо вони захочуть виписати штраф, то жодні документи не захистять, а якщо, умовно, за вас забули, то тим більше не треба кудись їхати та нагадувати про себе.

    Звісно це моя особиста рекомендація, тож вирішуват Вам.

    Вікторія Клиент день назад

    Хвилює ось що: бронь дійсна до 28.02. якщо до того часу ТЦК дійсно подасть на розшук, то під питанням продовження бронювання. А без броні звертатись до ТЦК - це пряма дорога на бойову повістку. Тому й думаємо закрити ці питання поки дійсна теперішня бронь.

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Вікторія!

    1.якщо скажуть платити штраф, на що варто звернути увагу?

    Щодо загальної інформації, то:

    1. Стаття 268 КУпАП. Права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності:

    «Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи, виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Особливості розгляду справ про адміністративні правопорушення у сферах забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, безпеки на автомобільному транспорті та про порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису), встановлюються статтями 279 - 1-279 - 8 цього Кодексу.

    30 січня 2020 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду в рамках справи № 482/9/17, адміністративне провадження №К/9901/38702/18 (ЄДРСРУ № 87268086) та справі №308/12552/16-а, адміністративне провадження №К/9901/32526/18 (ЄДРСРУ № 87268082) досліджував принцип належного повідомлення особи про розгляд справи про притягнення до адміністративної відповідальності.

    Верховний суд вказує, що особі до якої застосовується адміністративна санкція, повинно бути забезпечено право завчасно знати про час та місце розгляду справи. Це право є гарантією реалізації інших прав - на участь в розгляді справи про адміністративне правопорушення, висловлення заперечень, надання доказів, захист тощо.

    Законодавство покладає обов`язок щодо своєчасного повідомлення особи про час та місце розгляду справи на уповноважену посадову особу. Зміст цього обов`язку не вичерпується надсиланням тексту відповідного повідомлення, оскільки саме лише надсилання, без отримання, не свідчить про поінформованість особи про час та місце розгляду справи, а отже робить це право недієвим».

    Стаття 283. Зміст постанови по справі про адміністративне правопорушення.

    «Розглянувши справу про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову по справі. Постанова виконавчого органу сільської, селищної, міської ради по справі про адміністративне правопорушення приймається у формі рішення.

    Постанова повинна містити:

    найменування органу (прізвище, ім’я та по батькові, посада посадової особи), який виніс постанову;

    дату розгляду справи;

    відомості про особу, стосовно якої розглядається справа (прізвище, ім’я та по батькові (за наявності), дата народження, місце проживання чи перебування;

    опис обставин, установлених під час розгляду справи;

    зазначення нормативного акта, що передбачає відповідальність за таке адміністративне правопорушення;

    прийняте у справі рішення».

    Строк для оскарження постанови про притягнення до адміністративної відповідальності становить 10 днів з дня її винесення. У разі пропуску цього строку з поважних причин, останній можна поновити.

    Строки притягнення до адміністративної відповідальності:

    Стаття 38 КУпАП. Строки накладення адміністративного стягнення.

    «Адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначених у частині сьомій цієї статті, та за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді).

    Адміністративне стягнення за вчинення в особливий період правопорушень, передбачених статтями 210, 210 - 1 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення».

    Відповідно примітки до статті 210 КУпАП положення статей 210, 210-1 цього Кодексу не застосовуються у разі можливості отримання держателем Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів персональних даних призовника, військовозобов’язаного, резервіста шляхом електронної інформаційної взаємодії з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами (у тому числі публічними), базами (банками) даних, держателями (розпорядниками, адміністраторами) яких є державні органи.

    Тобто, якщо Міністерство оборони України як держатель такого реєстру може отримати відомості про особу шляхом синхронізації з іншими державними електронними реєстрами, то таку особу не може бути притягнуто до відповідальності за неповідомлення таких відомостей.

    Більшість постанов оскаржуються у суді через порушення процедури притягнення до відповідальності, відсутність доказів вчинення правопорушення, неналежнеповідомлення про розгляд справи тощо. Є багато нюансів за які можна «зачіпитися» й станом на зараз багато рішень судів на користь військовозобов’язаних, а не ТЦК.

    Які документи мають бути, як правильно оплатити і повідомити про оплату?

    Оплатити штраф можна у будь який зручний для Вас спосіб. Повідомити про оплату - надати до ТЦК квитанцію про сплату штрафу.

    2.Якщо по дорозі в ТЦК зупинить патруль (це поїздка в іншу область), то чи можуть його знову відвезти до найближчого?

    Можуть, якщо чоловік у розшуку.

    Чи можна просто відмовитись їхати з поліцією?

    Можна відмовитись, проте, у такому разі чоловіка, скорше за все, затримають.

    Закон України "Про Національну поліцію".

    Стаття 24:

    "5. За зверненням територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів Служби безпеки України або розвідувальних органів України органи та підрозділи, що входять до системи поліції, беруть участь у здійсненні заходів щодо оповіщення військовозобов’язаних та резервістів спільно з представниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а також здійснюють адміністративне затримання та доставлення до цих центрів та органів призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які вчинили адміністративні правопорушення, передбачені статтями 210, 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення".

    Постанова КМУ №560:

    У ході перевірки документів перевіряється приналежність громадян щодо військового обов’язку, звіряються їх персональні дані, дані військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів (територіального центру комплектування та соціальної підтримки). Із зазначеною метою представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів охорони державного кордону або їх структурних підрозділів Держприкордонслужби та поліцейські можуть використовувати технічні прилади, засоби та спеціалізоване програмне забезпечення з доступом до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    У разі встановлення, що громадянин порушує правила військового обліку, визначені Порядком організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2022 р. № 1487 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 5, ст. 409), або Законом України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, виявлення розбіжностей військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів старший групи оповіщення пропонує резервісту або військовозобов’язаному (крім резервістів та військовозобов’язаних СБУ та розвідувальних органів) прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для взяття на військовий облік, проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби, уточнення своїх персональних даних, даних військово-облікового документа з військово-обліковими даними Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних, резервістів. Із зазначеною метою громадянину оформляється та вручається повістка.

    У разі відмови резервіста або військовозобов’язаного від отримання повістки представником, який уповноважений вручати повістки, складається акт відмови від отримання повістки, який підписується не менш як двома членами групи оповіщення. Акт відмови від отримання повістки оголошується громадянину.

    Акт відмови від отримання повістки подається керівнику районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки для вжиття заходів до притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності. Акт відмови від отримання повістки реєструється в районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки.

    У разі відмови прослідувати до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки поліцейський, який входить до складу групи оповіщення, проводить адміністративне затримання та доставлення громадянина до такого центру на підставі статей 261 і 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

    3.Чи варто щось подавати в те ТЦК де була повістка на ВЛК, чи вистачить візиту до ТЦК в якому на обліку?

    До відповідальності будуть притягати саме у тому ТЦК, до якого потрібно було з'явитись за повісткою.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы

Перетин кордону для непридатного

https://uristy.ua/ua/question/119495.. Доброго дня шановним юристам.. В вищезгаданому посиланні описував свою проблему) Нібито епопея завершилася, був 30го ч...

20 декабря 2024 Дмитро, г. Сумы

6 ответов

Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA