Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Административное право, 22 декабря 2024, вопрос №124407

Чи обов'язково з'являтись в суд? І що буде в разі неявки?

Доброго дня.
особа, яка притягається до адмін.відповідальності справа ... про ст.130.ч.2 Наслідки неявки ст.268 КУпАП.
Підкажіть чи обов'язково з'являтись в суд? І що буде в разі неявки?

Ответы юристов (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Павле!

    В принципі, це залежить від судді та обставин конкретної справи. Якщо буде повістка, а Ви не з'явитесь, чисто гіпотетично суддя може постановити ухвалу про Ваш примусовий привід.

    Заходи процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених в суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов’язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства (частина перша статті 144 КАС України).

    Застосування заходів процесуального примусу вирішується судами всіх ланок судової системи на власний розсуд та подеколи є чи не єдиним об'єктивно необхідним методом, що спроможний припинити порушення, які стали перепоною в розгляді справи.

    Заходи процесуального примусу застосовуються судом, як правило, негайно після вчинення порушення. Про застосування заходів процесуального примусу суд постановляє ухвалу, яка заноситься до журналу судового засідання. Така ухвала не впливає на рух справи, а тому не може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду. Проте зацікавлені особи можуть оскаржити цю ухвалу разом із рішенням відповідного суду.

    До однієї особи не може бути застосовано кілька заходів процесуального примусу за одне й те саме порушення відповідно до ст. 61 Конституції України, яка передбачає, що ніхто не може бути двічі притягнутий до юридичної відповідальності за одне й те саме правопорушення.

    Застосування до особи заходів процесуального примусу не звільняє її від виконання обов’язків, встановлених КАС України.

    Щодо примусового приводу.

    До належно викликаних особи, особисту участь якої визнано судом обов’язковою, свідка, які без поважних причин не прибули у судове засідання або не повідомили причини неприбуття, може бути застосовано привід до суду через органи Національної поліції України з відшкодуванням у дохід держави витрат на його здійснення у відповідності до статті 148 КАС України.

    Привід до суду не застосовується до малолітніх та неповнолітніх осіб, вагітних жінок, осіб з інвалідністю першої і другої груп, жінок, які доглядають дітей віком до шести років або дітей з інвалідністю, а також осіб, які згідно із КАС України не можуть бути допитані як свідки.

    Про привід суд постановляє ухвалу, в якій зазначає ім’я фізичної особи, яка підлягає приводу, місце проживання (перебування), роботи, служби чи навчання, підстави застосування приводу, коли і куди ця особа повинна бути доставлена, кому доручається здійснення приводу. Ухвала про привід до суду передається для виконання до органу Національної поліції України за місцем провадження у справі або за місцем проживання (перебування), роботи, служби чи навчання особи, яку належить привести.

    У разі неможливості здійснення приводу особа, яка виконує ухвалу про привід до суду, через керівника органу Національної поліції України негайно повертає її суду з письмовим поясненням причин невиконання.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Токмач Галина Миколаївна

    Добрий день!

    1) Підкажіть чи обов'язково з'являтись в суд? - ні. Однак, раджу подати/надіслати до суду клопотання з вашими запереченнями (у разі необхідності можу підготувати). У протилежному випадку суд майже 100% визнає Вас винним.

    2) І що буде в разі неявки? - суд розгляне справу без вашої участі.

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80732-10#Text

    Стаття 268. Права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності

    При розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160, 172-4 - 172-9, 173, частиною третьою статті 178, статтями 185, 185-1, статтями 185-7, 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов’язковою. У разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу.

    ЯК БАЧИТЕ СТАТТЯ 130 КУПАП У ДАНОМУ ПЕРЕЛІКУ ВІДСУТНЯ.

    Якщо бажаєте поспілкуватися, можете звернутися через чат або напишіть вашу пошту (юристам заборонено залишати свої контакти).

    Всього найкращого!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA