Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Медицинское право, 23 декабря 2024, вопрос №124452

Вітаю шановні юристи Вітаю шановні юристи, таке питання, якщо до 31 грудня планують ліквідувати

Вітаю шановні юристи, таке питання, якщо до 31 грудня планують ліквідувати МСЕК то коли він почне функціонувати


Вітаю шановні юристи, таке питання, якщо до 31 грудня планують ліквідувати МСЕК то коли він почне функціонувати

Ответы юристов (2)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Анна!

    19 грудня, на Львівщині ліквідували обласний центр медико-соціальної експертизи. Львівська МСЕК припинить розгляд справ 25 грудня.

    Таке рішення ухвалили на сесії Львівської обласної ради сьогодні, 19 грудня.

    За припинення діяльності комунального закладу обласної ради "Львівського обласного центру медико-соціальної експертизи" проголосували 52 депутати. Згідно з реформою, рішення про встановлення інвалідності будуть ухвалювати експертні команди, які оцінюватимуть повсякденне функціонування пацієнтів.

    "В нас буде у закладах охорони здоров'я ЛКК, але вже не буде ЛКК скеровувати на ці комісії (МСЕК — ред.) Вони будуть називатися ЕКОПФО Й одразу лікар оформляє документацію на ці комісії", — каже керівниця департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Наталія Літвінська.

    За її словами, ЛКК продовжать проводити консультації та зможуть оформлювати документи на ЕКОПФО для дітей. Документацію для дорослих пацієнтів будуть оформлювати сімейні лікарі.

    Наталія Літвінська додає, що МСЕК припинять розглядати справи з 25 грудня, але прийматимуть документи до 31 грудня. Нова система комісій запрацює із 1 січня.

    Експертні команди з оцінювання повсякденного функціонування особи працюватимуть на базі лікарень за кількома профілями: загальний, кардіоневрологічний, хірургічний, травматологічний, онкологічний, гематологічний, офтальмологічний, психіатричний і фтизіопульмонологічний. На Львівщині МОЗ визначило 12 медзакладів, у яких працюватимуть ЕКОПФО.

    https://suspilne.media/lviv/906227-deputati-lvivsk...

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    З 01.01.2025 року буде впроваджена процедура проведення оцінювання повсякденного функціонування особи (далі - оцінювання), а саме повнолітніх громадян України, іноземців або осіб без громадянства, які проживають в Україні на законних підставах, з обмеженнями повсякденного функціонування або з інвалідністю (далі - особа) з метою встановлення причини, часу настання, групи інвалідності, а також компенсаторно-адаптаційних можливостей особи, реалізація яких сприяє медичній, психолого-педагогічній, професійній, трудовій, фізкультурно-спортивній, соціальній та психологічній реабілітації, а також складення та затвердження індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю на основі комплексного реабілітаційного обстеження особи та індивідуального реабілітаційного плану (за наявності).

    ЦЕ ВИЗНАЧЕНО ПОСТАНОВОЮ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 15 листопада 2024 р. № 1338 "Деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи"

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1338-2024-%D0%...

    Проведення оцінювання організовується у закладі охорони здоров’я, в якому затверджено перелік лікарів, які мають право проводити оцінювання.

    Оцінювання проводиться експертними командами з оцінювання повсякденного функціонування особи (далі - експертні команди).

    Склад експертних команд формується індивідуально для кожного випадку.

    Лікар, який направив особу на проведення оцінювання, не може входити до складу експертної команди, що проводить оцінювання цієї особи.

    За результатами проведення оцінювання експертна команда приймає рішення щодо встановлення чи невстановлення (або визначення) відповідно до законодавства:

    ступеня обмеження життєдіяльності особи;

    потреби у постійному догляді;

    Рішення експертної команди підписується в електронній системі кожним членом експертної команди шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису користувача електронної системи відповідно до Закону України “Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги”.

    У разі складення експертною командою документів в паперовій формі такі документи підписуються всіма членами експертної команди.

    Повторне оцінювання осіб з інвалідністю з нестійкими, оборотними змінами та порушеннями функцій організму проводиться раз на один - три роки або в інший строк, визначений відповідно до критеріїв встановлення інвалідності, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 р, № 1338 “Деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи”.

    Повторне оцінювання осіб з інвалідністю, а також осіб, інвалідність яких встановлена без зазначення строку проведення повторного оцінювання, проводиться раніше зазначеного строку за направленням, сформованим лікарем на підставі звернення такої особи з інвалідністю або її уповноваженого представника, у разі настання змін у стані здоров’я і працездатності або за рішенням суду.

    Після проведення оцінювання, прийняття та підписання в електронній системі рішення експертної команди на адресу електронної пошти особи, яка проходила оцінювання, надсилається витяг із рішення, що формується в електронній системі у зв’язку з прийнятим рішенням, та рекомендації у зв’язку з прийнятим рішенням, які є частиною індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю (у разі встановлення інвалідності). У разі відсутності електронної пошти зазначені документи надсилаються протягом п’яти календарних днів засобами поштового зв’язку рекомендованим листом із повідомленням про вручення на адресу задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування).

    Відомості про результати проведеного оцінювання надсилаються до Єдиної інформаційної системи соціальної сфери шляхом електронної інформаційної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта”.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA