Начните консультацию с юристом онлайн
Добрий день. Чи законодавство України передбачає можливисть примусового психіатричного огляду або лікування ? Який алгоритм дій в такому випадку?
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (2)
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Так, законодавство України передбачає можливість примусового психіатричного огляду та лікування. Основні положення щодо цього містяться в Законі України «Про психіатричну допомогу».
Якщо особа страждає на тяжкий психічний розлад і її обстеження або лікування можливі лише в стаціонарних умовах, вона може бути госпіталізована без її усвідомленої письмової згоди або без згоди її законного представника за наявності таких обставин:
Родичі, лікарі або інші особи можуть подати заяву до лікаря-психіатра про необхідність проведення психіатричного огляду без згоди особи. Заява повинна містити обґрунтовані підстави для такого огляду.
Лікар-психіатр розглядає заяву та приймає рішення про проведення огляду. У невідкладних випадках огляд може бути проведений негайно.
Якщо після огляду встановлено, що особа потребує стаціонарного лікування, її можуть госпіталізувати без її згоди. У такому випадку представник закладу з надання психіатричної допомоги протягом 24 годин з моменту госпіталізації зобов'язаний звернутися до суду з заявою про підтвердження доцільності примусової госпіталізації.
Суд розглядає заяву про примусову госпіталізацію протягом 24 годин з моменту її надходження. Участь особи, щодо якої вирішується питання, є обов'язковою, за винятком випадків, коли стан її здоров'я не дозволяє цього.
Суд ухвалює рішення про задоволення або відмову в задоволенні заяви. Рішення підлягає негайному виконанню, і його оскарження не зупиняє виконання.
Ознайомтесь з корисною інформацією https://wiki.legalaid.gov.ua/index.php/%D0%9D%D0%B...
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Юрист, г. Львов, 9 лет опыта
Доброго вечора. Примусова госпіталізація особи до психіатричної лікарні має здійснюватись за згодою тієї особи, яка надається в письмовій тощо формі. Без згоди особи на її госпіталізацію до психіатричного стаціонару тощо її можна госпіталізувати за рішенням суду. Це-не тільки в рамках присусових заходів медичного характеру як частини кримінального процесу, а й-в більшості випадків-з рішенням суду в цивільних справах. В рамках окремого провадження, яке є непозовним і в якому відсутній відповідач, вирішуються справи про примусову госпіталізацію до психлікарні всупереч волі хворого. В рамках окремого провадження до суду подають заяву, яка є трохи подібною до позовної заяви.
За умов, визначених Законом України "Про психіатричну допомогу", заява лікаря-психіатра про проведення психіатричного огляду особи у примусовому порядку, про надання особі амбулаторної психіатричної допомоги та її продовження в примусовому порядку подається до суду за місцем проживання особи, а заява представника закладу з надання психіатричної допомоги про госпіталізацію особи до закладу з надання психіатричної допомоги у примусовому порядку та заява про продовження такої госпіталізації подаються до суду за місцезнаходженням зазначеного закладу. Заява особи, якій за рішенням суду надається амбулаторна психіатрична допомога у примусовому порядку, або її законного представника про припинення цієї допомоги подається до суду за місцем проживання особи, а про припинення госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги у примусовому порядку - до суду за місцезнаходженням закладу з надання психіатричної допомоги.