Задайте вопрос юристу

885 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 27 декабря 2024, вопрос №124610

Чи треба ставати на облік з дипломом клінічного психолога?

Вітаю. Я отримала диплом магістра з клінічної психології. Захистилась 23 грудня 2024. Чи маю я обов'язково ставати на облік? Якщо так, у який термін?

Ответы юристов (1)

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Олена!

    Відповідно до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу":

    Стаття 1. Військовий обов'язок.

    11. Жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність, підлягають взяттю на військовий облік військовозобов’язаних.

    Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, крім зазначених в абзаці першому цієї частини, беруться на військовий облік військовозобов’язаних за їхнім бажанням.

    У галузі знань «Охорона здоров’я» (шифр — 22) визначено наступні спеціальності, за якими здійснюватиметься підготовка здобувачів вищої освіти:

    • стоматологія (код спеціальності — 221);
    • медицина (код спеціальності — 222);
    • медсестринство (код спеціальності — 223);
    • технології медичної діагностики та лікування (код спеціальності — 224);
    • медична та психологічна реабілітація (код спеціальності — 225);
    • фармація (код спеціальності — 226);
    • фізична реабілітація (код спеціальності — 227).
    Ваша ж галузь знань - "05 Соціальні та поведінкові науки" - 053 Психологія.

    Отже, Вам не потрібно ставати на військовий облік, оскільки клінічна психологія не є медичною спеціальністю.

    З повагою, адвокат Айвазян.


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA