Начните консультацию с юристом онлайн
Добрый день. У меня отец инвалид II группы(без упоминания о необходимости постийного догляду), я был в военкомате в марте 22, получил печать об отсрочке в бумажный военник, после выехал заграницу где проживаю до сих пор. В декабре звонили из ДП Документ и сообщили, что мой загран готов и мне его выдадут при обновленном резерв+. Установил резерв+ и увидел там помилку військового обліку. Теперь хочу удаленно подать заявку на отсрочку чтобы изменить статус в резерве и иметь возможность забрать загран. Точно знаю, что у людей приписанных к моему ТЦК с аналогичной жизненной ситуацией это получалось сделать удаленно. Прописан по одному адресу с отцом, единственный ребенок в семье, мать на пенсии. Собираюсь отправлять email, а после если это не поможет, отправлять заказное письмо. Помогите разобраться как подать заявку и ответить на след вопросы:
1) Какие документы и на какой email адрес мне нужно отправлять? Собираюсь отправлять заявление, копию пенсионных родителей, копию моего военника на адрес zvernmou@post.mil.gov.us, все ли я делаю правильно?
2) Какой адрес мне указывать в резерв+ - украинский или заграничный?
3) На какой адрес необходимо отправлять физически пакет документов?
4) Сколько длится рассмотрение заявки и какая в целом вероятность того что все пройдет успешно и мой статус в резерв+ изменится?
5) Какие мой следующие действия если заявка останется без ответа?
6) Любая другая полезная информация, которая поможет мне и о чем я забыл спросить.
P.S. Прошу давать ответы на запрос с нумерацией тех пунктов, которые я указал. Спасибо!!!
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (5)
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Який статус Вам пише в Резерв?
Документи про відстрочку потрібно відправляти на email адресу ТЦК, де Ви перебуваєте на військовому обліку згідно Вашого військового квитка.
На даний час у Вас достатньо підстав для оформлення відстрочки за 13 частини 1 статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Проте, є певні нюанси.
Згідно пункту 13 не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, які мають одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших осіб, які не є військовозобов’язаними та відповідно до закону зобов’язані їх утримувати (крім випадків, якщо такі особи самі є особами з інвалідністю, потребують постійного догляду, перебувають під арештом (крім домашнього арешту), відбувають покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі). У разі відсутності невійськовозобов’язаних осіб здійснювати догляд за особою з інвалідністю I чи II групи може лише одна особа з числа військовозобов’язаних за вибором такої особи з інвалідністю».
Ви маєте право на відстрочку, якщо в батька ІІ група, але якщо батько не розлучиться, то можуть бути певні складнощі в оформленні відстрочки. Проте, все насамперед залежить від адекватності сприйняття законодавства працівниками ТЦК.
Згідно статті 1 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» непрацездатні громадяни - особи, які досягли встановленого цим Законом віку, що дає право на призначення пенсії за віком, у тому числі на пільгових умовах, та дострокової пенсії, або особи з інвалідністю, у тому числі діти з інвалідністю, а також особи, які мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника відповідно до закону.
Згідно статті 75 Сімейного кодексу України
2. Право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу.
3. Непрацездатним вважається той із подружжя, який досяг пенсійного віку, встановленого законом, або є особою з інвалідністю I, II чи III групи.
Тобто, виходить, що батько та його дружина (Ваша мама) є непрацездатними та обоє мають право на утримання.
Якщо вже трактувати закон як він є, то у дружини батька немає обов'язку його утримувати, якщо вона не може надавати матеріальну допомогу або сама її потребує.
Загалом ТЦК повинно надати відстрочку за пунктом 13, навіть, без розлучення. Якщо відмовлять - тоді є два варіанти вирішення даної ситуації:
ЗАГАЛОМ ДЛЯ ОФОРМЛЕННЯ ВІДСТРОЧКИ ВАМ ПОТРІБНО НАДІСЛАТИ ДО ТЦК, ДЕ ПЕРЕБУВАЄТЕ НА ВІЙСЬКОВОМУ ОБЛІКУ, ТАКІ ДОКУМЕНТИ:
1. Заяву про відстрочку за пунктом 13 частини 1 статті 23 ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу" (додаток 4 до Порядку )
2. Ваше свідоцтво про народження
3. Паспорт, ІПН та довідку МСЕК батька
4. Свідоцтво про шлюб, пенсійне посвідчення та Паспорт, ІПН дружини батька (Вашої мами).
5. Копія Вашого військового квитка
6. Заява про внесення відомостей про відстрочку та інші дані у Реєстр Оберіг
Краще вказуйте закордонний, адже якщо вкажете український Вам можуть прислати на нього повістку і якщо Ви не явитесь по ній, то можуть спробувати притягнути Вас до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу та внести відомості про порушення правил військового обліку в Резерв+. В такому випадку виправити ситуацію дистанційно, без особистої явки до ТЦК, буде дуже складно
На адресу ТЦК, де перебуваєте на військовому обліку.
Комісія зобов’язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади. Загалом процес оформлення відстрочки триває декілька тижнів.
Ймовірність того, що розглянуть заяву про відстрочку по email досить низька. Трішки більша - якщо Ви відправите пакет документів рекомендованим листом.
Якщо Ви подасте заяву про відстрочку по email або рекомендованим листом, то існують такі варіанти розвитку подій:
1. Вам нададуть відстрочку.
2. Вам відмовлять у відстрочці
3. Вашу заяву взагалі не розлянуть та не нададуть Вам відповідь.
В двох останніх випадках Ви можете оскаржити протиправну бездіяльність ТЦК в судовому порядку, але перед цим потрібно укласти угоду з адвокатом, який подасть адвокатський запит та дізнається причини відмови або бездіяльності ТЦК.
На жаль, для того щоб отримати закордонний паспорт в ДП "Документ" дійсно потрібно пред'явити військово-обліковий документ, адже згідно постанови КМУ 932
10. Перевірка дійсності військово-облікових документів осіб проводиться шляхом електронної інформаційної взаємодії Єдиного державного демографічного реєстру, відомчої інформаційної системи ДМС та Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів “Трембіта”.
11. У разі отримання з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів відомостей про недійсність військово-облікового документа під час електронної інформаційної взаємодії працівник відокремленого підрозділу інформує громадянина України про відмову в оформленні паспорта громадянина України та/або паспорта громадянина України для виїзду за кордон, зокрема наявними засобами електронних комунікацій (телефонний зв’язок, електронна пошта) або поштового зв’язку.
12. Громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, які звернулися до відокремленого підрозділу для оформлення паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон з 25 квітня 2024 р. до набрання чинності Законом України від 11 квітня 2024 р. № 3633-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку”, можуть отримати у такому відокремленому підрозділі оформлені документи у разі пред’явлення військово-облікового документа. У разі отримання з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів відомостей про недійсність пред’явленого військово-облікового документа отримання такими особами паспорта громадянина України, паспорта громадянина України для виїзду за кордон здійснюється у територіальному органі/територіальному підрозділі ДМС. У такому разі пересилання таких паспортів до 5 відокремленого підрозділу або закордонної дипломатичної установи України для організації їх видачі не здійснюється.
Проте, згідно пункт 11 постанови КМУ 678 паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, посвідка оформлюються у строки, встановлені законодавством, та видаються у строк до трьох місяців з дня прийняття відповідного рішення для їх оформлення.
У разі необхідності проведення додаткових перевірок для ідентифікації особи, зокрема проведення процедури встановлення особи, строк розгляду такої заяви-анкети продовжується до двох місяців, про що територіальний орган/територіальний підрозділ ДМС повідомляє відокремленому підрозділу з метою подальшого інформування заявника засобами телефонного, електронного або поштового зв’язку.
Тобто, якщо Ви оформляли паспорт раніше 11 квітня, то Вам повинні були видати його ще в липні, а постанова КМУ 932 набула чинності в серпні. Тобто, ДП "Докумет" не виконав свої зобов'язань.
На жаль, якщо Ви не зможете оформити Е-ВОД в Резерв+ та в добровільному порядку Вам не видадуть закордонний паспорт без е-ВОД - Вам потрібно буде отримати письмову відмову та звертатись до суду.
Якщо Ви становили Резерв+, але там відображається статус «Потребує уточнення», то це статус означає, що Ви є в реєстрі Оберіг, проте не числитесь за жодним ТЦК.
Якщо Ви отримали сповіщення «Дані в реєстрі Оберіг не знайдено» - це означає, що дані щодо Вас не оцифровані або ж внесені некоректно. В такому випадку необхідно письмово або через адвоката звернутися до ТЦК, в якому ви стоїте на обліку.
Якщо в Резерв+ є повідомлення «Виявлені порушення правил військового обліку» - то це найгірший варіант розвитку подій, адже таке повідомлення у застосунку Резерв+ зазвичай відображається тим, по кому були виявлені деякі порушення правил військового обліку. Якщо при цьому стрічка для відображення статусу має червоний кольор, то це означає, що по Вам було направлення до органів Наіональної Поліції для примусової доставки в ТЦК та СП.
Також є ймовірність, що Вам після встановлення Резерв+ пришлють повістку на зареєстровану адресу проживання та спробують притягнути до адміністративної відповідальності за статтею 210-1 КУпАП (штраф від 17 тис грн). Проте, Ви можете повідомити ТЦК про те, що перебуваєте за кордоном і не маєте можливості прибути до ТЦК по надісланій повістці.
Якщо Вас все ж таки спробують притягнути до адміністративної відповідальності, то Ви повинні знати, що без виненесення ПОСТАНОВИ керівником ТЦК про притягнення до відповідальності - штраф сплачувати не потрібно. А притягнути Вас до адміністративної відповідальності у відповідності до законодавства буде досить складно, адже Ви знаходитесь за кордоном.
Сам процес накладення штрафу виглядає так:
1. Спочатку ТЦК повинен належним чином повідомити військовозобов'язаного про місце та час розгляду справи.
2. Потім проходить сам розгляд справи за присутності військовзобов’язаного. Відповідно до ст. 268 КУпАП, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання; при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи; виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження; оскаржити постанову по справі. Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
3. Після розгляду справи, керівник ТЦК виносить постанову, яка повинна містити:
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Для інформування особи про час та місце розгляду справи можуть використовуватися різні способи: рекомендований лист, особисте вручення повідомлення. При цьому, надсилання повідомлення (без доказів його отримання) не свідчить про її поінформованість. У разі неналежного поінформування особи, яка притягується до відповідальності, уповноважена особа не може розпочинати розгляд справи.
ОТЖЕ, якщо Вас не повідомлять про час та місце розгляд справи та винесуть постанову про накладення штрафу - ТЦК порушить Ваші права як особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Таке рішення ТЦК може бути оскаржене у судовому порядку.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Киев, 12 лет опыта
Общаться в чатеВітаю! І хочу сказати, що давайте розглянемо ваші запитання по черзі:
1. Які документи і на який email адресу Вам потрібно відправлятидокументи для отримання відстрочки?
Якщо Ви плануєте надіслати заяву, копії пенсійних посвідчень батьків та копію вашого військового квитка на адресу zvernmou@post.mil.gov.ua. Ця електронна адреса належить Міністерству оборони України і призначена для звернень громадян. Однак, для розгляду вашого питання варто краще звернутися безпосередньо до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем вашої реєстрації місця проживання. Рекомендується уточнити контактну інформацію вашого ТЦК та СП на офіційному сайті Міністерства оборони України.
2. Яку адресу мені вказувати в Резерв+ — українську чи закордонну?
У додатку Резерв+ слід вказувати вашу постійну українську адресу реєстрації місця проживання, та адресу для листування (це може буи адреса Ваших друзів чи родичів в Україні), оскільки саме вона використовується для обліку та взаємодії з ТЦК та СП.
3. На яку адресу необхідно відправляти пакет документів із заяво.?
Пакет документів із заявою на відстрочку Варто надсилати до вашого районного (міського) ТЦК та СП за місцем Вашої реєстрації місця проживання в Україні.
4. Скільки триває розгляд Вашої заявки і яка ймовірність успішної зміни статусу в Резерв+?
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 560 від 16.05.2024 р.,
п. 60 Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів.
Комісія зобов’язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.
На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.
Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв’язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.
У разі позитивного рішення військовозобов’язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6.
У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов’язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.
До ухвалення комісією рішення військовозобов’язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.
Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації надається на строк дії відповідних законних підстав, але не більш як на строк проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України. У разі продовження строку проведення мобілізації перевірка підстав у військовозобов’язаного на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, крім підстав, зазначених у пункті 2 частини першої, пунктах 3, 4, 5 частини третьої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, здійснюється за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
Відстрочка посадовим (службовим) особам, зазначеним в підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5, надається на строк їх перебування на відповідній посаді територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, зазначеним в абзаці другому пункту 58 цього Порядку. У разі звільнення зазначених посадових (службових) осіб чи переведення на посаду, не зазначену в підпунктах 16-23 пункту 1 додатка 5, відповідний орган державної влади, інший державний орган в одноденний строк інформує шляхом надсилання листа відповідний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, який оформив військовозобов’язаному відстрочку, для її анулювання, а також територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, Центральне управління або регіональний орган СБУ або відповідний підрозділ розвідувальних органів, у яких така особа перебуває на військовому обліку.
{Пункт 60 доповнено новим абзацом згідно з Постановою КМ № 675 від 07.06.2024}
Для продовження строку дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язаний з виданням Указу Президента України про продовження строку проведення мобілізації подає (надсилає) на розгляд комісії заяву у паперовій або електронній формі, зокрема, у разі технічної реалізації засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста.
У разі неможливості провести перевірку у військовозобов’язаного підстав для відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів територіальний центр комплектування та соціальної підтримки повідомляє про необхідність надання відповідних підтвердних документів.
Тому розгляд заяви про надання відстрочки триває до 7 днів, але не пізніше наступного дня після надходження відповідей на запити. Можливі варіанти рішень — надання відстрочки або відмова. Ймовірність успішної зміни статусу залежить від повноти та достовірності наданих документів, що підтверджують ваше право на відстрочку.
5. Які Ваші наступні дії, якщо заявка залишиться без відповіді?
Якщо протягом встановленого строку ви не отримаєте відповіді, рекомендується:
Зв'язатися безпосередньо з ТЦК та СП та уточніть статус розгляду вашої заяви.
Слід подати повторну заяву, якщо відповідь не надійшла, надішліть повторну заяву з позначкою "Повторно".
Звернутися до вищих органів, у разі відсутності реакції можна спробувати звернутися до обласного ТЦК та СП або до Міністерства оборони України.
Однак зараз після хакерської атаки всі реєстри висять, тому Важко Вас зоорінтувати по строкам розгляду заяви.
6. Інша корисна інформація.
Зразок заяви,рекомендується використовувати офіційний зразок заяви на отримання відстрочки, який можна знайти серед додатків в Постанові КМУ 560 від 16.05.2024.
Засвідчення копій документів, копії документів повинні бути засвідчені належним чином. Це можна зробити нотаріально та направити їх разом із заявою на вісттрочку цінним листом з описом на ардресу ТЦК та СП.
Відсутність інших осіб для догляду: У заяві слід зазначити, що немає інших осіб, які не є військовозобов'язаними та зобов'язані за законом утримувати ваших батьків. Це підтверджується відповідними документами.
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДобрый дня, Євгене!
З 18 травня 2024 року відстрочка оформлюється відповідно до Порядку, встановленому Постановою КМУ №560 "Про затвердження Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період". Крім того, змінилась сама норма статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо надання відстрочки у зв'язку з інвалідністю одного із батьків.
Заяву із підтверджувальними документами Ви повинні надіслати до ТЦК, у якому перебуваєте на військовому обліку. Адреса, яку Ви вказали - це адреса для звернень до МОУ. Тож, Вам необхідно знайти саме електрону адресу ТЦК.
Отже, до ТЦК Вам потрібно надіслати заяву (Додаток 4 до Постанови КМУ №560), копії Вашого паспорту, РНОКПП (якщо маєте не іd картку), свідоцтва про народження та військово-облікового документу. Як також, копії паспортів та РНОКПП батька та матері, документ, що підтверджує інвалідність Вашого батька (перелік наведений нижче), пенсійне посвідчення Вашої матері, свідоцтво про шлюб.
Ваша матір є також особою з інвалідністю або потребує постійного догляду? Чи є в Вас брати або сестри? Умовою надання відстрочки є відсутність інших невійськовозобов'язаних осіб, які повинні за законом утримувати Вашого батька.
Будьте готові до того, що ТЦК може проігнорувати Вашу заяву, надіслати Вам відповідь із вимогою звернутись особисто до ТЦК або ж взагалі відмовити у оформленні відстрочки.
Ваша підстава для відстрочки:
1. Не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:
«13) які мають одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи, за умови відсутності інших осіб, які не є військовозобов’язаними та відповідно до закону зобов’язані їх утримувати (крім випадків, якщо такі особи самі є особами з інвалідністю, потребують постійного догляду, перебувають під арештом (крім домашнього арешту), відбувають покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі). У разі відсутності невійськовозобов’язаних осіб здійснювати догляд за особою з інвалідністю I чи II групи може лише одна особа з числа військовозобов’язаних за вибором такої особи з інвалідністю».
«Військовозобов’язані, які відповідно до закону зобов’язані утримувати осіб, зазначених у пункті 13 частини першої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, зазначають у заяві (додаток 4) про відсутність інших осіб, які не є військовозобов’язаними та відповідно до закону зобов’язані утримувати осіб, зазначених у пункті 13 частини першої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, а за умови наявності кількох військовозобов’язаних —додають заяву особи з інвалідністю І або ІІ групи за формою згідно з додатком 15, в якій зазначається прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) особи, яку особа з інвалідністю обирає для здійснення свого утримання».
“для батьків військовозобов’язаного з числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи або батьків дружини (чоловіка) військовозобов’язаного з числа осіб з інвалідністю I чи II групи — один із таких документів, що підтверджує інвалідність:
для військовозобов’язаного, який має одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи, — документи, що підтверджують родинні зв’язки (свідоцтво про народження);
для військовозобов’язаного, який має одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи, — документи, що підтверджують родинні зв’язки (свідоцтво про народження дружини (чоловіка) та свідоцтво про шлюб);
для військовозобов’язаного, який має одного із своїх батьків з інвалідністю І чи ІІ групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи, — один із таких документів, що підтверджує неможливість інших осіб, які не є військовозобов’язаними та зобов’язані за законом утримувати одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи:
Якщо Ви проживаєте за кордоном, то Вам потрібно вказати саме закордонну адресу, аби уникнути надсилання повісток за адресою реєстрації в Україні. Оскільки, неявка за останніми цілком можливо потягне за собою адмінистративну відповідальність у вигляді штрафу на суму від 17000 грн. до 25500 грн.
Фізично пакет документів (так, як і у випадку з електроною адресою) Вам потрібно направляти на адресу ТЦК, у якому Ви перебуваєте на обліку. Крім того, Вам бажано мати підтвердження того, що Ви надіслали пакет документів до ТЦК та підтвердження щодо переліку документів, який був надісланий.
Законодавством визначено строк розгляду заяви на відстрочку протягом 7 днів (якщо підстава не потребує додаткової перевірки), проте, із-за завантаженності ТЦК процес може затягнутись, як мінімум на два тижні.
В цілому потрібно спочатку розібратись із чим саме пов'язано порушення Вами правил військового обліку. Оформлення відстрочки, на жаль, не надасть Вам можливості "прибрати" стрічку про порушення правил військового обліку із Резерв+, оскільки дані речі не пов'язані між собою. Тобто, оформлення відстрочки в ТЦК не влине на запис про порушення правил військового обліку.
Крім того, відстрочку доволі складно оформити й на території України шляхом надсилання пакету документів Укрпоштою, Вам же, шляхом подання заяви на електрону пошту - це буде зробити ще складніше.
Згідно із вищезгаданою Постановою КМУ № 560 порядок оформлення відстрочки наступний:
58. За наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період військовозобов’язані (крім заброньованих) особисто подають на ім’я голови комісії районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу заяву за формою, визначеною у додатку 4, до якої додаються документи, що підтверджують право на відстрочку, або копії таких документів, засвідчені в установленому порядку, зазначені у переліку згідно з додатком 5. Заява військовозобов’язаного підлягає обов’язковій реєстрації.
59. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації може оформлятися за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів на підставі даних, отриманих з інших державних реєстрів або баз даних, які підтверджують, що військовозобов’язаний має право на відстрочку з підстав, визначених статтею 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.
60. Комісія вивчає отримані заяву та підтвердні документи, оцінює законність підстав для надання відстрочки, за потреби готує запити до відповідних органів державної влади для отримання інформації, що підтверджує право заявника на відстрочку, або використовує інформацію з публічних електронних реєстрів. Комісія зобов’язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.
На підставі розгляду отриманих документів комісія ухвалює рішення про надання або відмову у наданні відстрочки. Рішення комісії оформляється протоколом.
Про прийняте комісією рішення повідомляється засобами телефонного, електронного зв’язку або поштою заявнику не пізніше ніж на наступний день після ухвалення такого рішення.
У разі позитивного рішення військовозобов’язаному надається довідка із зазначенням строку відстрочки за формою, визначеною у додатку 6.
У разі відмови у наданні відстрочки військовозобов’язаному повідомляють письмово із зазначенням причин відмови за формою, визначеною у додатку 7. Таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.
До ухвалення комісією рішення військовозобов’язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.
Якщо ТЦК проігнорує Вашу заяву та підтверджувальні документи й при надсиланні останніх на електрону адресу, й при відправленні засобами поштового зв'язку, то Ви можете звернутись зі скаргою на бездіяльність ТЦК до обласного ТЦК, МОУ або ж одразу до суду.
Як я і зазначив вище, оформлення відстрочки, якщо Вам вдасться оформити її обраним шляхом, не вплине на статус у Резерв+ щодо порушення правил військового обліку. Чи не отримували Ви повісток на адресу реєстрації за той час, поки знаходитесь за кордоном?
Як правило, вирішити питання щодо порушення правил військового обліку або ж мобілізаційного законодавства можливо тільки при особистій явці до ТЦК. Повідомлення про "Порушення правил військового обліку" у червоній стрічці?
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Киев, 3 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Євгенію
Ви маєте право отримати відстрочку дистанційно із залученням адвоката.
1. Ви маєте зібрати та направити наступний перелік документів відповідно до п. 13 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»:
- для батьків військовозобов’язаного з числа осіб з інвалідністю I чи II групи або батьків дружини (чоловіка) військовозобов’язаного з числа осіб з інвалідністю I чи II групи - один із таких документів, що підтверджує інвалідність: довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ, або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, або пенсійне посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до Законів України “Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю”, “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю”, в яких зазначено групу та причину інвалідності, або довідка для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу, за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
- заява за формою згідно з додатком 15 (у разі потреби) із зазначенням прізвища, ім’я та по батькові (за наявності) особи, яку вона обирає для здійснення свого утримання;- для військовозобов’язаного, який має одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи, - документи, що підтверджують родинні зв’язки (свідоцтво про народження);- для військовозобов’язаного, який має одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи, - один із таких документів, що підтверджує неможливість інших осіб, які не є військовозобов’язаними та зобов’язані за законом утримувати одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи або одного з батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I чи II групи: довідка до акта огляду медико-соціальною експертною комісією за формою, затвердженою МОЗ, або висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я про потребу в постійному догляді за формою, затвердженою МОЗ, або документ, що підтверджує перебування під арештом (крім домашнього арешту), або відбування покарання у вигляді обмеження чи позбавлення волі
Для отримання відстрочки документи подаються у ТЦК, в якому Ви стоїте на обліку, тож подавайте саме на їх електронну адресу. 2. У резерв + варто вказувати вашу актуальну адресу оскільки саму туди будуть приходити сповіщення від ТЦК. Однак тут важливо розуміти де зараз проживає ваш батько? Оскільки Ви здійснюєте догляд, Ви маєте проживати за однією адресою з ним.
3. Фізичний пакет документів надсилається на адресу ТЦК, де Ви стоїте на обліку.
4. Заява на отримання відстрочки розглядається протягом 7 днів, відповідно до ч. 2 ст. 60 Постанови Кабміну 560 «Про затвердження порядку призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період»: Комісія зобов’язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом семи днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади.
5. Якщо заява залишиться без відповіді Ви маєте подати запит громадянина про надання інформації на електронну адресу ТЦК із наступним запитом: «надати інформацію стосовно розгляду моєї заяви про надання відстрочки, надати копію протоколу стосовно розгляду моєї заяви». Або може звернутися до адвоката і він подасть за Вас даний запит (на практиці даний шлях є набагато швидшим оскільки за ненадання відповіді на адвокатські запити передбачена відповідальність).
Актуальну клектронну адресу та фізичну адресу ТЦК передивляйтеся на сайті Міністерства оборони України - https://q.mod.gov.ua/registration-place
У разі виникнення питань - пишіть у коментарі, намагатимусь надати відповіді
З повагою, Юрист Аліна
Юрист, г. Харьков, 16 лет опыта
Общаться в чатеЗДРАВСТВУЙТЕ, ЕВГЕНИЙ! Вы продлевали отсрочку после ее оформления в марте 2022 года?
Прежде чем ответить на Ваши вопросы сделаю короткое пояснение ситуации с отсрочками по состоянию на 2024 год.
Проблема в том, что 18.05.2024 г. вступило в силу постановление КМУ от 16.05.2024 г. № 560, которым урегулирован вопрос (порядок) оформления отсрочек.
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/560-2024-%D0%B...
Согласно положениям этого Порядка № 560 отсрочка предоставляется на срок действия военного положения. Власти в Украине применяют такую схему как продление военного положения и мобилизации каждые 3 месяца.
Увы, но Правительство (по-моему мнению с превышением полномочий) определило, что все должны продлевать отсрочку каждые 3 месяца, подавая заявление в произвольной форме об этом. Через Резерв+ пока продлевать отсрочки нельзя.
Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації надається на строк дії відповідних законних підстав, але не більш як на строк проведення мобілізації, встановлений Указом Президента України. У разі продовження строку проведення мобілізації перевірка підстав у військовозобов’язаного на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, крім підстав, зазначених у пункті 2 частини першої, пунктах 3, 4, 5 частини третьої статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, здійснюється за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
В связи с изложенным - Вам формально могли снять отсрочку в ТЦК, т.к. Вы не продлевали ее. Хотя ряд ТЦК адекватно к этому относится и потому отсрочки продлевают автоматически, понимая, что такое положение КМУ - это полнейший бюрократический бред. Другие же ТЦК пользуются этой лазейкой для тотальной мобилизации даже тех, кто имел отсрочку. План по мобилизации сам себя не выполнит так сказать... А сами ТЦКшники не хотят ехать в окопы вместо тех, кого они мобилизуют.
С другой стороны, если бы Вам корректно сделали регистрацию, то в любом случае у Вас должны быть данные в Резерв+ хотя бы о пребывании на воинском учёте.
Значит ТЦК допустило ошибку при внесении данных. И Вам нужно писать заявление сначала о корректном внесении данных в Реестр военнообязанных.
Прежде всего Вам нужно писать заявление в ТЦК о внесении данных о Вашем воинском учёте в Единый государственный реестр призывников, военнообязанных и резервистов (образец письма прилагаю).
К сожалению указанная Вами электронная почта только для обращения граждан к Министерству обороны. ДО ТЦК сомневаюсь, что дойдет что-то в таком случае. Нужно писать заявление непосредственно на электронный адрес ТЦК. Кроме того, в принципе с заграницы можно и обычной почтой отправить письмо, но не факт, что с иностранной почты примут, т.к. вдруг кто-то решит отправить например споры сибирской язвы в ТЦК в интересах агрессора.
Вот справочник адресов электронной почты всех действующих ТЦК страны. В нём Вы можете найти электронный адрес своего ТЦК.
https://www.mil.gov.ua/content/dovidnyk.pdf
Фактический адрес. То есть адрес Вашего пребывания. Иначе Вам могут присылать повестки на адрес Вашей регистрации в Украине.
На адрес Вашего ТЦК. К сожалению Вы не указали его название, потому я затрудняюсь сообщить Вам почтовый адрес Вашего ТЦК.
Вот в файле WORD адреса ТЦК, указанные на сайте Министерства обороны.
https://www.mil.gov.ua/content/armament/tro/kontak...
Формально внесение изменений в Резерв+ должно длиться не более 5 рабочих дней. Честно говоря всё длится по-разному. Некоторые ТЦК вообще игнорируют всё, что им не интересно в плане мобилизации. Тогда нужно писать жалобу в ТЦК высшего уровня (областной или ТЦК г. Киева для проживающих / зарегистрированных в Киеве).
Как уже отвечал выше. Вам для начала нужно требовать внесение данных в Реестр, чтоб их подтянул Резерв+ или чтоб в ТЦК уточнили данные, если они внесли их криво. Часто бывают ошибки связанные с некорректным внесение РНОКПП (налогового номера). Также если человек стоит на учёте в ТЦК под налоговым номером, но позже отказался от РНОКПП и действует по серии и номеру паспорта (что указанно в банковском аккаунте).
Причины некорректных данных нужно более подробно проверять.
Вы пробовали пройти авторизацию в Резерв+ с другого банковского аккаунта? Очень часто ПриватБанк к примеру допускает некорректное внесение данных в Приват24... например - ошибки или русская транслитерация в Фамилии, имени или отчестве.
Попробуйте с другого банка или нескольких. Возможно данные и покажет в Резерв+ корректно. Это поможет если проблема со стороны банка, а не со стороны Реестра и ТЦК.
Формально же на заявление о некорректных данных должны ответить в течении 5 рабочих дней.
Но это формально. Т.к. по факту ТЦК никакими сроками свою деятельность не ограничивают. Ведь им можно всё и прощаются любые нарушения, к сожалению.
Теперь с Вашего позволения процитирую как это по законодательству.
Згідно з пунктами 1 - 5 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559 передбачено:
Військово-обліковий документ є документом, що визначає належність його власника до виконання військового обов’язку, який оформляється (створюється) та видається громадянину України, який є призовником, військовозобов’язаним або резервістом, у тому числі, якщо він був виключений з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідно до пунктів 3 і 4 частини шостої статті 37 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” та не отримував такий документ до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559 “Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів і форми такого документа”.
Військово-обліковий документ оформляється (створюється) та видається (замінюється):
Особа може мати на бланку лише один військово-обліковий документ.
Відомості, що зазначені у військово-обліковому документі громадянина України, який перебуває або був виключений з військового обліку Збройних Сил, СБУ, розвідувального органу, повинні відповідати відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.
У разі коли відомості, зазначені у графах 1-5, 13 та 14 військово-облікового документа на бланку, не відповідають відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, він вважається недійсним.
...
У разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов’язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:
Зміни вносяться протягом п’яти робочих днів з дня реєстрації заяви.
Відповідно до Закону України "Про звернення громадян" (базового закону, який регулює комунікацію держави з громадянами) - заяви можуть подаватися усно, письмово. Письмові заяви можуть бути подані до органу як до канцелярії, так і засобами поштового зв"язку або на електронну пошту.
Тож, цей закон є базовим і якщо відсутні спеціальні норми, які б регулювали процедуру, форму подання, строки розгляду заяви чи іншого звернення, клопотання, то застосуванню підлягають саме норми Закону про звернення громадян.
У статті 9 Закону України "Про звернення громадян" вказано:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/393/96-%D0%B2%...
Звернення може бути усним чи письмовим.
Усне звернення викладається громадянином на особистому прийомі або за допомогою засобів телефонного зв’язку через визначені контактні центри, телефонні "гарячі лінії" та записується (реєструється) посадовою особою.
Письмове звернення надсилається поштою або передається громадянином до відповідного органу, установи особисто чи через уповноважену ним особу, повноваження якої оформлені відповідно до законодавства. Письмове звернення також може бути надіслане з використанням мережі Інтернет, засобів електронного зв’язку (електронне звернення).
У зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування кваліфікованого електронного підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається.
{Частина сьома статті 5 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2801-IX від 01.12.2022
Если данные в течении нескольких недель - месяца в Резерв+ не появятся, то как писал выше - можно писать жалобу в ТЦК высшего уровня (областное ТЦК или ТЦК г. Киева, согласно Вашему адресу пребывания на учёте).
В случае если и областной ТЦК и другие методы досудебного обжалования не помогут - единственный вариант повлиять на этот процесс - подать в окружной административный суд по месту нахождения ТЦК.
К сожалению трудно сказать что-то дополнительно без анализа конкретной ситуации и почему не отображаются данные в Резерв+.
Резюмирую, что Вам изначально нужно добиваться внесения данных в Резерв+, а потом уже решать вопрос отсрочки. Хотя для выдачи паспорта нужно, чтоб у Вас была запись об учёте в Резерв+. Другие данные там не требуются.
Нужно также понимать, Вы после 18.05.2024 г. данные как я понимаю не уточняли в Резерв+ или иным способом?! - Тогда ТЦК может придумать Вам штраф за нарушение правил воинского учёта и невыполнения обязанности по уточнению (обновлению) данных в период с 18.05. по 17.07.2024 г. Штрафы, увы, кусаются сейчас. Спокойно могут нарисовать 17 - 34 тысячи гривен и уклоняться от оформления Вам любых учётных данных пока не заплатите. Это разумеется незаконно. Но кто может заставить ТЦК выполнять закон. Они считают себя главными его "компетентными трактователями". При этом у каждого РТЦК свое трактование.
Штраф можно пытаться обжаловать. Не скажу, что шансы 100 %, но как правило вполне эффективно можно обжаловать штрафы в судах. Но также не могу не констатировать, что с судьями в последние 1-2 месяца начали работать и как раньше просто так обжаловать штраф уже не удастся. Нужны очень веские причины.
В остальном нужно больше деталей и информации.
С уважением и пониманием, юрист Ярослав Турчин (г. Гамбург, Германия)