Начните консультацию с юристом онлайн
Доброго дня! Такая ситуация: 25-летнего юношу задержали представители ТЦК, отвезли в Малиновский ТЦК (юноша стоял на учете в Приморском), там он отказался пройти ВЛК (мотивируя это тем, что ему надобно собрать документацию о перенесенных за последнее время болезнях, травмах, диагнозах). Далее юношу, никак не регистрируя его отказ, не доставляя в ТЦК по месту прописки, весьма оперативно перевели в область и далее в учебную часть под Ровно. Никаких документов о ВЛК он на данный момент не подписывал, ВЛК фактически не проводилось от слова совсем.
Существуют ли способы как-то повлиять на такую ситуацию?
Кого наиболее эффективно и правильно следовало бы проинформировать, с точки зрения создания ТЦК хоть каких-то препятствий на столь позднем этапе? Имеет ли смысл вообще, например, подача заяви слидчому судди, в территориальной юрисдикции которого находится эта учебная часть, и возможно ли это сделать дистанционно? И если кто-то знаком уже с подобными сценариями, бывали ли после таких обращений у "мобилизованного" лишние проблемы (может таких в ускоренном темпе отправляют из учебки на фронт например).
Заранее благодарю за ответы, с Наступающими
Похожие вопросы
Кодексы Україна
Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс УкраїниНовое в блогах Юристи.UA
Ответы юристов (6)
Юрист, г. Днепр, 24 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня.
Варіантів не багато.
Подавайте скаргу Уповноваженому ВРУ з прав людини.
Потім позов до суду.
Також наразі запроваджена інституція військового омбудсмена, як дієвого інструменту захисту прав військьвослужбовців.
Спробуйте звернутися до офісу військового омбудсмена через «гарячу лінію» Міноборони за номером 1512.
https://mod.gov.ua/zahist-prav-vijskovih
Юрист, г. Чернигов, 6 лет опыта
Общаться в чатеВітаю Вас, Констянтине!
Доброго дня! Такая ситуация: 25-летнего юношу задержали представители ТЦК, отвезли в Малиновский ТЦК (юноша стоял на учете в Приморском), там он отказался пройти ВЛК (мотивируя это тем, что ему надобно собрать документацию о перенесенных за последнее время болезнях, травмах, диагнозах). Далее юношу, никак не регистрируя его отказ, не доставляя в ТЦК по месту прописки, весьма оперативно перевели в область и далее в учебную часть под Ровно. Никаких документов о ВЛК он на данный момент не подписывал, ВЛК фактически не проводилось от слова совсем.Существуют ли способы как-то повлиять на такую ситуацию?
На жаль, але на даному етапі шанси вже не такі високі. Потрібно було діяти більш оперативніше тоді, коли особа тільки перебувала при ТЦК та СП, або максимум - на збірному пункті. Те, що відбулося з ним, вкотре висвітлює процес мобілізації таким, яким він є. Звісно, у даному випадку мобілізація особи відбувала з порушенням всіх можливих норм, точніше без їх дотримання. Треба піднімати всіх "на вуха", подавати скарги, телефонувати до поліції і так далі. Шанси, шо чоловік вийде з військової частини у ролі військовозобов'язаного - зовсім низькі. Кажу як є, на жаль...
Потрібно оскаржувати мобілізацію даної особи в судовому порядку, на що може піти не один місяць, на жаль... Ось така історія...Кого наиболее эффективно и правильно следовало бы проинформировать, с точки зрения создания ТЦК хоть каких-то препятствий на столь позднем этапе? Имеет ли смысл вообще, например, подача заяви слидчому судди, в территориальной юрисдикции которого находится эта учебная часть, и возможно ли это сделать дистанционно? И если кто-то знаком уже с подобными сценариями, бывали ли после таких обращений у "мобилизованного" лишние проблемы (может таких в ускоренном темпе отправляют из учебки на фронт например).
Він має пройти навчання, БЗВП, без цього його ніхто нікуди не відправить. І оскарження ніяк не пришвидшить відправки, не хвилюйтеся. До слідчого судді сенсу звертатися не треба. Ви можете стукати в усі двері, але реально може допомогти:
1. Уповноважений ВР з прав людини (омбусдмен) - https://ombudsman.gov.ua/application
2. Суд, але треба звертатися з позовною заявою про оскарження наказу про мобілізацію особи.
На жаль, але хлопець вже скоріше за все перебуває у статусі військовослужбовця, а тому єдиний вихід - оскарження наказу про його мобілізацію.
З повагою!
Адвокат, г. Николаев, 33 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня, Костянтине! З Наступаючим!
Ні, сенсу подавати заяву до слідчого судді вже немає. Це потрібно було робити під час знаходження хлопця ще у ТЦК.
Станом на зараз хлопець вважається таким, що проходить військову службу, тобто він вже не є військовозобов'язаним, а отже, витягнути його з військової частини майже нереально.
Відповідно до Закону України "Про військовий обов'язок та військову службу":
Стаття 24. Початок, призупинення, продовження і закінчення проходження військової служби. Час та місце виконання обов’язків військової служби
"4) день відправлення у військову частину з відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або день прибуття до Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, відповідних підрозділів розвідувальних органів України - для громадян, призваних на військову службу під час мобілізації, на особливий період та на військову службу за призовом осіб офіцерського складу".
Як це і обговорювалось у минулому Вашому питанні, потрібно було подавати заяви до поліції та ДБР з приводу викрадення людини та перевищення представниками ТЦК службових повноважень.
Той факт, що хлопець не проходив ВЛК, не говорить про те, що довідки ВЛК не існує. Тобто, цілком імовірно, що у разі витребування постанови ВЛК Ви отримаєте останню із інформацією про проходження хлопцем всіх лікарів та здачі необхідних аналізів. На жаль, але така практика...
Як також відсутність підписа хлопця про ознайомлення з рішенням ВЛК не говорить про те, що він ВЛК не проходив.
Отже, буде вкрай важко довести неправомірні дії ТЦК та витягнути хлопця з учебки, з урахуванням того, що він не мав права на відстрочку.
Дії, які Ви можете вчинити станом на зараз - це, по-перше, витребувати довідку ВЛК. По-друге, надіслати скаргу до вищестоячої ВЛК щодо самої процедури проходження ВЛК хлопцем та надати медичні документи, які підтверджують той факт, що він насправді має проблеми зі здоров'ям. По-третє, звернутись до суду з приводу оскарження протиправних дій ТЦК та скасування наказу про мобілізацію.
Проте, Ви повинні розуміти, що станом на зараз (якщо Вас цікавить саме практика) рішення суддів на користь чоловіків у таких справах немає. Є одне й те вже оскаржується в апеляційному порядку. Крім того, у відповідній справі чоловік був заброньований, а отже, мав право на відстрочку.
Тобто, навіть з урахуванням визнання дій ТЦК протиправними, звільняти хлопця ВЧ не буде, оскільки такої підстави для звільнення не існує у статті 26 Закону України "Про ВО та ВС". Тому на Вашому місті я би зусередив увагу на скарзі до вищестоячої ВЛК та спробував тим самим здобути направлення хлопця на повторну ВЛК. Це надасть йому можливість хоча б не брати участь у бойовиї діях. Але, звичайно, це за умови того, що хлопець має достатні проблеми зі здоров'ям для визнання його, наприклад, "придатним до ТЦК".
З повагою, адвокат Айвазян.
Юрист, г. Полтава, 4 года опыта
Общаться в чатеДоброго дня!
Ситуація у Вас дуже складна, адже згідно частини 1 статті 39 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу" На військову службу під час мобілізації призиваються резервісти та військовозобов’язані, які перебувають у запасі і не заброньовані в установленому порядку на період мобілізації, незалежно від місця їх перебування на військовому обліку.
Тобто, якщо хлопець не оформляв відстрочку - його могли направити на ВЛК та призвати з будь-якого ТЦК.
1. Перш за все зверніться до адвоката за місцем проживання, щоб він в судовому порядку оскаржив незаконну мобілізацію
2. Згідно пункту 81 постанови КМУ 560. У разі призову резервістів та військовозобов’язаних на військову службу під час мобілізації, на особливий період не за місцем їх перебування на військовому обліку такі особи перед призовом на військову службу беруться на військовий облік у районному (міському) територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки, який здійснює їх призов. Відомості про взяття таких осіб на військовий облік вносяться до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів перед їх направленням на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду.
Тобто, спочатку ТЦК повинен був поставити хлопця на військовий облік та направити на ВЛК. Обов'язково адвокат повинен витребувати відомості проте, чи стояв Ваш хлопець на обліку в тому ТЦК, звідки його направили на збори в Рівне.
3. Якщо хлопець нічого не підписував, але по докуметам всі підписи стоять - то звертатесь до поліції та ДБР про перевищення службових повноважень працівниками ТЦК та фальсифікацію документів.
4. Також зателефонуйте та напишіть заяву в Генеральну прокуратуру, Державне бюро розслідувань, Національну поліцію та повідомляйте про незаконне позбавлення волі/викрадення (стаття 146 ККУ) та перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень (стаття 426-1 ККУ).
Ви можете подати заяву слідчому судді. Направте заяву поштою рекомендованим листом. Проте, якщо хлопця вже зарахували до списків особової частини, то доведеться оскаржувати незаконну мобілізацію, а не незаконне утримання під вартою. Слідчий суддя міг би допомогти, якби хлопця незаконно (без рішення суду) утримавало ТЦК. А перебуваючи у військовій частині хлопець вже має статус військовослужбовця.
Згідно статті 206 КПК. Загальні обов’язки судді щодо захисту прав людини
1. Кожен слідчий суддя суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться особа, яка тримається під вартою, має право постановити ухвалу, якою зобов’язати будь-який орган державної влади чи службову особу забезпечити додержання прав такої особи.
2. Якщо слідчий суддя отримує з будь-яких джерел відомості, які створюють обґрунтовану підозру, що в межах територіальної юрисдикції суду знаходиться особа, позбавлена свободи за відсутності судового рішення, яке набрало законної сили, або не звільнена з-під варти після внесення застави в установленому цим Кодексом порядку, він зобов’язаний постановити ухвалу, якою має зобов’язати будь-який орган державної влади чи службову особу, під вартою яких тримається особа, негайно доставити цю особу до слідчого судді для з’ясування підстав позбавлення свободи.
3. Слідчий суддя зобов’язаний звільнити позбавлену свободи особу, якщо орган державної влади чи службова особа, під вартою яких тримається ця особа, не надасть судове рішення, яке набрало законної сили, або не доведе наявність інших правових підстав для позбавлення особи свободи.
Тому скоріш за все хлопцю вже зробили всі документи, отже потрібно звертатись до суду та оскаржувати незаконну мобілізацію.
З повагою, юрист Дерій В.О.!
Адвокат, г. Киев, 25 лет опыта
Общаться в чатеВітаю!
НАЖАЛЬ, ВИ ЗГАЯЛИ ЧАС НА ОСКАРЖЕННЯ ДІЙ ТЦКСП.
ЗАРАЗ, КОЛИ ОСОБА ВЖЕ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЕЦЬ, ТІЛЬКИ В СУДОВОМУ ПОРЯДКУ МОЖНА ОСКАРЖИТИ МОБІЛІЗАЦІЮ, ЯКЩО ДІЙСНО Є ПРОБЛЕМИ ІЗ ЗДОРОВ'ЯМ А ВЛК БУЛО ПРОВЕДЕНО ФОРМАЛЬНО З ПОРУШЕННЯМ ПРОЦЕДУРИ.
МОБІЛІЗОВАНИЙ ПОВИНЕН ОСКАРЖИТИ ПОСТАНОВУ ВЛК ПРО ПРИДАТНІСТЬ ДО ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ.
Юрист, г. Киев, 9 лет опыта
Общаться в чатеДоброго дня, якщо ви не проходили та не підписували влк є всі шанси оскаржити розпорядження про мобілізацію. Для цього треба отримати дане розпорядження та звернутися з позовом до суду. Отримати розпорядження можливо, через адвокатський запит.
Що ви не проходили не означає ,що вони це не зробили за вас.тому треба також запросити рішення ВЛК, можливо його підробили поставивши ваш підпис. За це вже кримінальна відповідальність. У вашій ситуації треба, знати більше обставин та іншої додаткової інформації. Наприклад, чи є якісь медичні діагнози у чоловіка, чи є підстави для відстрочки за ст.23 ЗУ про мобілізаційну підготовку та мобілізацію
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12
Вирішення вашого питання це
Подання позову до суду