Задайте вопрос юристу

887 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Трудовое право, 03 января 2025, вопрос №124823

Чи можна вважати дану ситуацію порушенням трудового права?

Доброго дня, працюю на складі комірником. Суть полягає в том що я числюсь офіційно по документах на складі №2, є склад №3 на якому працює інший комірник, на мому складі мало роботи тому мене відправляють іноді на склад №3 виконувати тяжку роботу, розгружка тяжких товарів де би мало бути 3-4 людей. Грузчиків тут немає, посилаються на те що за малу зарплату ніхто не хоче йти, мені особисто ніхто за це недоплачує також, виходить що нас 2 людей все це робить. (Також комірник складу 3 також сам не справляється бо дійсно важка робота).


Моя думка що це є порушенням трудового законодавства, тому що:
1.Мене відправляють зовсім на інший склад до якого нічого не мають.
2.Виконую чужу роботу, яку має виконувати не комірник даже а грузчик.

Як в такому разі бути? Дуже цікава та важлива відповідь юриста/адвоката в даному випадку.

Ответы юристов (1)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня!

    1. Якщо у вашому трудовому договорі (або посадовій інструкції) зазначено, що ви працюєте лише на складі №2 і виконуєте обов’язки комірника, то вас не можуть змусити виконувати роботу на складі №3 без вашої згоди.

    Чинне законодавство України (ст. 31 Кодексу законів про працю) забороняє вимагати від працівника виконання роботи, не обумовленої трудовим договором.

    2. Робота з важкими вантажами без належної організації праці може бути розцінена як порушення охорони праці (ст. 153 КЗпП України). Якщо для виконання цих робіт необхідно 3-4 особи, а їх виконують лише двоє, це створює додатковий ризик для вашого здоров’я. Відсутність вантажників не може бути виправданням для перекладання таких обов’язків на вас.

    3. Якщо вас залучають до роботи, яка виходить за межі ваших прямих обов'язків (наприклад, розвантаження вантажів), то така робота має бути оплачена як суміщення професій або виконання додаткових обов’язків (ст. 105 КЗпП України). Без вашої згоди це є незаконним.

    4. Ви маєте право відмовитися виконувати роботу на складі №3, якщо це не входить до вашої посадової інструкції. Це не можна вважати порушенням трудової дисципліни.

    Алгоритм дій:

    • Перевірте свій трудовий договір і посадову інструкцію. З’ясуйте, які обов’язки зафіксовані офіційно.
    • Письмово зверніться до керівництва та поясніть ситуацію, вказавши, що додаткові обов’язки не передбачені вашим трудовим договором/посадовою інструкцією, створюють ризики для Вашого здоров’я та обов'язково повинні бути оплачені.
    • Зберігайте докази (накази, записи розмов, свідчення колег), які підтверджують залучення до непрямої роботи.
    • Якщо роботодавець не реагує, подайте скаргу до Державної служби України з питань праці (Держпраці).

    З повагою, юрист Дерій В.О.!


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA