Задайте вопрос юристу

887 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

Военное право, 03 января 2025, вопрос №124830 350₴

В навчальний заклад прислали розпорядження за формою 13 з наказом, та повістку

Оновлював дані рік тому пройшовши влк і отримавши після цього тимчасове посвідчення (12 місяців тому), та в влітку 24-го (вклеював він-код). Вчусь в ВНЗ, перша освіта. 28 років.

Перший раз при оформленні відсрочки, рік тому, мені нічого не повідомили про рішення комісії. Після написання заяви вдруге влітку при отриманні він-коду я не прийшов за рішенням комісії по заяві на відсрочку.

Мала бути введена процедура оформлення відсрочки через "резерв+", про що говорили в академії, але авторизувавшись був статус "не на обліку".
Також намагався отримати ВОД через ДІЮ, результату не було. Певно це помилка в середені резерву, або ТЦК неправильно внесли дані.

З початку грудня мені треба було б оформлювати нову відсрочку, але через резерв це було неможливо (описав вище), а їхати в ТЦК не було часу, бо тоді в грудні, і майже до нового року, як раз була сесія.

На днях, після закриття сесії, планував спробувати вирішити в ТЦК питання з резервом і відсрочкою.
Але сьогодні в ВНЗ прийшла:
1. повістка для уточнення даних та проходження влк;
2. розпорядження "додаток 13" для академії (стандартна форма я так розумію)
3. Наказ №01-ТВ "...від 30.12.2024... з метою уточнення персональних даних та проходження медичного огляду" і також вказання прибути до тцк 24 січня наступному студенту: (ім'я, дата)

Головні питання:
1- Що означає це розпорядження, наказ і повістка, чі можуть за цим мобілізувати? Враховуючи що я студент, і я не встиг оформити відсрочку в грудні 24-го. Чі це просто перепроходження влк раз на рік і не більше?
2- Що буде якшо прийти або не прийти? (документи отримав на руки)
3- В який момент, коли, мені треба подати нову заяву на відсрочку, і як це зобити краще, щоб мати фактичну можливість скористуватись цим правом?

Ответы юристов (11)

    Дерій Владислав Олегович
    50%

    Доброго дня, Євгене!

    В тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного Ви маєте відмітку про те, що перебуваєте на обліку? В Довідці з ЄДЕБО вказано "Так, не порушує"?

    1- Що означає це розпорядження, наказ і повістка, чі можуть за цим мобілізувати? Враховуючи що я студент, і я не встиг оформити відсрочку в грудні 24-го. Чі це просто перепроходження влк раз на рік і не більше?

    Якщо в довідці з ЄДЕБО вказано, що не порушена послідовність здобуття освіти, то Ви маєте право на відстрочку - мобілізувати Вас не мають права.

    Згідно пункту 47 Постанови КМУ 1487 У разі отримання розпоряджень РТЦК (додаток 13) ВНЗ зобов’язаний:

    • видати наказ (розпорядження) про оповіщення призовників, військовозобов’язаних та резервістів, довести його до відома таких осіб під особистий підпис,
    • вручити призовникам, військовозобов’язаним та резервістам повістки про явку за викликом до РТЦК
    • забезпечити здійснення контролю за результатами оповіщення та прибуттям призовників, військовозобов’язаних та резервістів до відповідного РТЦК

    Так як Ви не змогли оформити відстрочку, то Вас і викликали до ТЦК, адже вони не знають порушуєте Ви послідовність здобуття освіти чи ні, тобто підлягаєте мобілізації чи ні.

    2- Що буде якшо прийти або не прийти? (документи отримав на руки)

    Якщо прийдете до ТЦК - то Вас направлять на ВЛК і потім оформлять відстрочку.

    Якщо не прийдете до ТЦК - то Вас притягнуть до адміністративної відповідальності за статтею 210-1 КУпАП (штраф від 17 тис грн).

    3- В який момент, коли, мені треба подати нову заяву на відсрочку, і як це зобити краще, щоб мати фактичну можливість скористуватись цим правом?

    Я Вам рекомендую на днях відправити заяву про відстрочку, довідку з ЄДЕБО та копію тимчасового посвідчення військовозобов'язаного, заяву про виправлення даних в Резерв+ рекомендованим листом з описом вкладеного на адресу ТЦК, який викликав Вас повісткою. В першу чергу це буде доказом того, що Ви бажаєте скористатись своїм правом на відстрочку, якщо при особистому візиті до ТЦК вони не будуть реєструвати заяву про відстрочку. По-друге, якщо в тимчасовому посвідвідченні вказано, що Ви на обліку, а в Реєстрі Оберіг не на обліку, то вони повинні виправити дану інформацію і Ви зможете оформити відстрочку онлайн через Резерв+.

    Також є можливість оформити відстрочку дистанційно поштовим зв'язком, адже вже є достатньо судових рішень, де Cуд звертає увагу, що обов`язок «особисто подати», не є тотожним обов`язку «особисто прибути», при цьому ні Закон України «Про військовий обов`язок і військову службу», ні Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", ні Порядок № 560 не зобов`язують військовозобов`язаного особисто прибувати до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для реалізації права на відстрочення від призову під час мобілізації з підстав, передбачених статтею 23 Закону № 3543-ХІІ.

    Найкращий варіант - це коли Ви вже йдете до ТЦК з оформленою відстрочкою, проте, якщо на 24 січня Вам її дистанційно не оформлять, то при особистому візиті до ТЦК готуєте 2 заяви про відстрочку та такі ж самі документи, що відправили поштою.

    Прибувши до ТЦК спочатку зареєструйте заяву про відстрочку. Для цього вимагайте, щоб на Вашому екземплярі ТЦК має проставити відмітку про те, що вони отримали від Вас заяву: печатку/підпис та дату прийому. Ви цей екземпляр маєте залишити в себе, як доказ подачі документів про відстрочку.Якщо заяву не реєструють – не хвилюйтесь, адже Ви маєте доказ подачі документів про відстрочку поштою. Можете подати скаргу на ТЦК або просто пройти ВЛК

    Загалом для оформлення відстрочки у Вас повинні бути такі документи:

    1. Заява про відстрочку за пунктом 1 частини 3 статті 23 ЗУ "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію (Додаток 4)

    2. Довідка про здобувача освіти, сформована в Єдиній державній електронній базі з питань освіти. (Додаток 9 )

    3. Засвідчена копія тимчасового посвідчення військовозобов'язаного.

    4. Копія паспорту та ІПН

    Якщо Ви будете подавати заяву та документ про відстрочку укрпоштою, то подавайте звичайні копії докуметів, але на кожній копії напишіть "Згідно з оригіналом", дата, підпис, Ваші ініціали. Якщо бажаєте - можете нотаріально засвідчити дані копії. Зберігайте квитанцію та опис вкладеного рекомендованого листа.

    Комісія зобов’язана розглянути отримані на розгляд заяву та документи, що підтверджують право на відстрочку, протягом СЕМИ днів з дати надходження, але не пізніше ніж протягом наступного дня від дати отримання інформації на запити до органів державної влади. Загалом процес оформлення відстрочки триває декілька тижнів.

    Згідно пункту 63 Постанови КМУ 560.

    Військовозобов’язані, які звернулися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки з заявою про надання відстрочки, до прийняття рішення відповідною комісією НЕ направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.

    На жаль, якщо Ви вже отримали повістку на ВЛК, то вже зобов'язані її пройти.

    В будь-якому випадку Ви не підлягаєте мобілізації, якщо після ВЛК Вас визнають придатним, то при неправомірному врученні мобілізаційного розпорядження або повістки на відправку після медогляду - вимагайте Акт відмови, де вкажете, що маєте право на відстрочку, яким Вам не дали скористатися. Подавайте скаргу до поліції, ДБР, Міноборони.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    • Євген Клиент 4 дня назад

      Доброго дня!"В тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного Ви маєте відмітку про те, що перебуваєте на обліку? В Довідці з ЄДЕБО вказано "Так, не порушує"?" - Так і так."Так як Ви не змогли оформити відстрочку, то Вас і викликали до ТЦК, адже вони не знають порушуєте Ви послідовність здобуття освіти чи ні." - Довідку ЄДБО, де вказано "Так, не порушує" я подавав до заяви на відсрочку че в червні, або липні, але я не прийшов отримати рішення що до відсрочки.Також, як вказав, в "резерві" чомусь я взагалі маю статус "не на обліку".Чі правильно я розумію, що немає законної причини для того, щоб мобілізувати студента, навіть якшо на момент отримання повістки відсрочки на руках небуло?І чі після надсилання заяви поштою, і після при поданні її з особистим візитом- наполягати на її реєстрації до проходження влк? Чі не порушує це процедуру? P.S. чомусь сайт у вікні відповіді не дає зберегти текст з вказаними відступами і абзацами і збиває все в купу.

      • Дерій Владислав Олегович
        Довідку ЄДБО, де вказано "Так, не порушує" я подавав до заяви на відсрочку че в червні, або липні, але я не прийшов отримати рішення що до відсрочки.

        Справа в тому, що термін дії відстрочки 3 місяці і з листопада Вам потрібно було знову подавати документи для її продовження на 3 місяці.

        Крім того, після того як Ви 24 січня оформите відстрочку - вона буде діяти до 7 лютого і потім Вам потрібно буде її продовжувати.

        Також, як вказав, в "резерві" чомусь я взагалі маю статус "не на обліку".

        Вам потрібно подати до ТЦК заяву про виправлення відомостей про Ваше перебування на обліку до Реєстру Оберіг.

        Згідно пункту 4 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів

        У разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов’язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:

        • у паперовій формі - повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;
        • в електронній формі - повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.

        Зміни вносяться протягом П'ЯТИ робочих днів з дня реєстрації заяви.

        Якщо зміни внесуть вчасно, то Ви зможете оформити відстрочку онлайн через Резерв+

        Чі правильно я розумію, що немає законної причини для того, щоб мобілізувати студента, навіть якшо на момент отримання повістки відсрочки на руках небуло?

        Законної причини для Вашої мобілізації немає, проте для оформлення відстрочки Ви повинні вчинити активні дії - направити заяву про відстрочку поштою або через Резерв+, або особисто подати ТЦК.

        І чі після надсилання заяви поштою, і після при поданні її з особистим візитом- наполягати на її реєстрації до проходження влк? Чі не порушує це процедуру?

        Звичайно наполягайте на реєстрації заяви про відстрочку до видачі направлення на ВЛК.

        До того ж, якщо Вам вдасться виправити інформацію в Резерв+ та оформити відстрочку онлайн, тоді 100 % Вас не мають права направляти на ВЛК

        • Євген Клиент 4 дня назад

          Заява про виправлення відомостей і заява на відсрочку мають бути відправлені окремими посилками?І чи можуть бути "питання", якшо відправка поштою документів буде не з міста проживання, адреса якого вказана мною в тцк?

          • Дерій Владислав Олегович
            Заява про виправлення відомостей і заява на відсрочку мають бути відправлені окремими посилками?

            Можете відправити як забажаєте - хоч одним рекомендованим листом, хоч окремими. Головне в описі вкладеного вкажіть, що відправляєте заяву про відстрочку та заяву про виправлення відомостей.

            І чи можуть бути "питання", якшо відправка поштою документів буде не з міста проживання, адреса якого вказана мною в тцк?

            Ніяких питань не буде

    Алієва Аліна Вадимівна

    Вітаю, Євгене!

    1. Ви вже отримали повістку на проходження ВЛК, а отже Вас не мобілізують у день проходження ВЛК. Вам матимуть видати потім «бойву повістку».

    Ви можете зʼявитися за повісткою та подати заяву на отримання відстрочки. Якщо Ви подаєте заяву на отримання відстрочки Вас не мобілізують відповідно до ч. 7 ст 60 Постанови 560: До ухвалення комісією рішення військовозобов’язаний не підлягає призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

    2. Якщо Ви не зʼявитеся до ТЦК за повісткою - ваші дії будуть розцінюватися працівниками ТЦК як порушення правил військового обліку, що у свою чергу призведе до оголошення у "розшук" відповідно до ст. 27 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" і в подальшому може відбутися накладення адміністративного штрафу.Оголошення у розшук у подальшому також буде заважати оформленню відстрочки.

    3. Рекомендую подавати заяву на відстрочку якомога раніше поштовим звʼязком, а потім - зʼявлятися за повісткою. Так Ви убезпечите себе від мобілізації

    З повагою, юрист Аліна Алієва

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Євгене!

    Відповідно до Постанови КМУ №1487 "Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів":

    47. У разі отримання розпоряджень районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів (додаток 13) щодо оповіщення призовників, військовозобов’язаних та резервістів про їх виклик до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів керівники (голови) державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій зобов’язані:

    видати наказ (розпорядження) про оповіщення призовників, військовозобов’язаних та резервістів, довести його до відома таких осіб під особистий підпис, а у разі виконання такими особами дистанційної, надомної роботи, у період їх тимчасової непрацездатності, перебування у відпустці або у відрядженні - рекомендованим поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення у частині, що стосується їх прибуття до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів у визначені строки, та надіслати копію відповідних наказів (розпоряджень) та підтвердну інформацію або документи про здійснення оповіщення у триденний строк до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідних підрозділів розвідувальних органів;

    вручити призовникам, військовозобов’язаним та резервістам повістки про явку за викликом до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу (за наявністю);

    письмово повідомити з наданням витягів з наказів (розпоряджень) відповідним районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, органам СБУ, відповідним підрозділам розвідувальних органів про осіб з числа призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які тимчасово непрацездатні, перебувають у відпустці або у відрядженні;

    забезпечити здійснення контролю за результатами оповіщення та прибуттям призовників, військовозобов’язаних та резервістів до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, відповідного підрозділу розвідувального органу.

    1- Що означає це розпорядження, наказ і повістка, чі можуть за цим мобілізувати? Враховуючи що я студент, і я не встиг оформити відсрочку в грудні 24-го. Чі це просто перепроходження влк раз на рік і не більше?

    Це розпорядження тотожнє повістці. Тобто, за останнім Ви повинні з'явитись до ТЦК за вимогою останнього для уточнення даних та проходження ВЛК.

    Якщо на момент явки до ТЦК Ви не матимете оформленої відстрочки або ж не подасте заяву на відстрочку, то цілком імовірна можливість Вашої мобілізації.

    Той факт, що Ви студент і маєте право на відстрочку, на жаль, за наявної практики не особо цікавить ТЦК. Для останнього Ваше право на відстрочку - це саме оформлена відстрочка в ТЦК або ж подання заяви на відстрочку. Тому, дане розпорядження не є просто "перепроходженням влк раз на рік і не більше".

    2- Що буде якшо прийти або не прийти? (документи отримав на руки).

    Вас притягнуть до адмінистративної відповідальності за статтею 210-1 КУпАП (сума штрафу становить від 17000 грн. до 25500 грн.) та, з великою вирогідністю, оголосять у розшук.

    3- В який момент, коли, мені треба подати нову заяву на відсрочку, і як це зобити краще, щоб мати фактичну можливість скористуватись цим правом?

    Оскільки у Вас наявні проблеми із даними у Резерв+, як Ви зазначили у своєму питанні, то оформлення відстрочки для Вас можливе тільки в порядку звернення із заявою до ТЦК.

    Отже, аби убезпечити себе від можливої видачі мобілізаційного розпорядження після проходження ВЛК, Вам необхідно надіслати до ТЦК Укрпоштою, рекомендованим листом з описом вкладення заяву про надання відстрочки (Додаток 4 до Постанови КМУ №560), довідку з ЄДЕБО із записом "Так, не порушує", копії Вашого паспорту, РНОКПП та військово-облікового документу.

    Доречи, з довідкою ЄДЕБО все в порядку? Ви не порушуєте послідовність освіти?

    Після того, як ТЦК отримає Ваш пакет документів можна йти до ТЦК. При тому, Ви повинні підготувати такий саме пакет документів та подати його при персональній явці до ТЦК.

    Інший варіант - направити до ТЦК заяву про внесення даних до реєстру щодо Вашого перебування на обліку та спробувати оформити відстрочку після того саме через Резерв+. У такому випадку Ви з'явитесь до ТЦК з вже оформленою відстрочкою через Резерв+. Проте, в даному варіанті все буде залежати від того, як швидко ТЦК виповнить Ваше прохання та внесе дані до реєстру.

    Відповідно До Постанови КМУ №559 від 16.05.2024 року «Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів»:

    4. У разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов’язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:

    у паперовій формі — повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;

    в електронній формі — повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.

    Зміни вносяться протягом п’яти робочих днів з дня реєстрації заяви.

    З повагою, адвокат Айвазян.

    Турчин Ярослав Олексійович
    50%

    ДОБРОГО ДНЯ, ЄВГЕНЕ! НА жаль Ви пустили проце свого військового обліку та оформлення відстрочки на самотік. Тому зараз Вам буде дуже складно виплутатися з цієї ситуації, що ускладнюється повісткою.

    Адже, оскільки Ви не вжили заходи по виправленню свого статусу в Реєстрі військовозобов"язаних (Резерв+) - ніхто не знає, який у Вас зараз статус та чи продовжували Вам відстрочку автоматично.

    Ви мабуть чули, знаєте - як зараз відбувається мобілізація з вулиці. Від цього ніхто не застрахований. Навіть людей виключених з обліку силою мобілізують і потім вони дуже довго судяться через адвокатів, щоб їх звільнили з полону, яким називають їх військову службу. Бо по факту людей кидають в частини без військових квитків, будь-яких документів. І це вважається, що вони мобілізовані і служать.

    У Вас є на руках Довідка з ЄДЕБО в якій вказано, що Ви не порушуєте правила військового обліку?

    З 18 травня 2024 року діють зовсім інші правила оформлення відстрочок, ніж у 2022 - 2023 рр. і до 18.05.2024 р.

    Перше з чого Вам треба почати - це мати на руках ДОВІДКУ з ЄДЕБО, що Ви не порушуєте послідовність освіти.

    Крім того, відстрочка надається на 3 місяці дії воєнного стану і її треба кожні 3 місяці продовжувати згідно з вимогами пункту 63 Порядку, затвердженого постановою КМУ № 560 від 16.05.2024 р.

    Паперові документи наразі ніякого значення не мають, якщо немає даних в Реєстрі. В цьому Ваша проблема. Бо зараз і відстрочку по освіті, і продовження відстрочки можна оформити через Резерв+, в якому у Вас немає актуальних даних з вини ТЦК.

    Друге - написати в ТЦК заяву (письмово поштою та на електронну пошту) щодо виправлення даних в Резерв+, що перешкоджає реалізації Вами прав та обов"язків як військовозобов"язаного. Вам пощастило, що ще під патруль не потрапили, бо вже могли б бути в учбовій військовій частині... там не розбираються. Спакували, ВЛК за 15 хвилин і ти вже у війську.

    Без наведення ладу в даних - Ви не зможете оформити онлайн відстрочку через Резерв+ і продовжувати її теж не зможете.

    І так. Без цього - Вас цілком реально можуть мобілізувати. Це ніяка не формальність, бо може так бути, що у Вас немає ніякої відстрочки, а може й не було за даними Реєстру. Довести зворотнє Вам буде дуже складно, бо у Вас немає ні рішення, ні скоріш за все навіть заяви з відміткою про її прийняття ТЦК.

    Та й формально бюрократичний і упереджений ТЦК мав право зняти з Вас відстрочку, бо Ви не продовжили її восени після закінчення 3-місячного строку дії воєнного стану.

    Для неявки за повісткою - потрібна поважна причина, бо до Вас цілком можуть застосувати репресивні заходи - оголошення в розшук для доставки в ТЦК поліцією, виписати штраф за порушення правил обліку. І при цьому - хоча це і незаконно, Вам можуть відмовляти у будь-яких виправленнях в реєстрі, оформленні відстрочки тощо. ТЦК так себе ведуть. Кажуть - не подобається - ідіть до суду. І то суд нам не указ і ми Вас мобілізуємо поки суд буде щось розглядати.

    Не відтягуйте це питання.

    Поки немає даних в Резерв+ подайте в ТЦК при явці за повісткою та зареєструйте належно паперову заяву на відстрочку за чинною формою, додавши до неї копію Довідки з ЄДЕБО (вона без печатки, її можна копіювать безліч разів).

    Додаток 4до Порядку(в редакції постанови Кабінету Міністрів Українивід 16 серпня 2024 р. № 930)

    ЗАЯВА

    {Додаток 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 675 від 07.06.2024; в редакції Постанови КМ № 930 від 16.08.2024}

    Без цього після проходження ВЛК - може бути вручена бойова повістка на відправку.

    Факт навчання в ТЦК нікого не турбує. Відстроча автоматично не надається. Для цього треба писати заяву. Усі відстрочки до цього оформлені - не діють. Треба було вживати ряд заходів щодо оформлення відстрочки після 18.05.2024 р.

    QR-код з Реєстру зараз теж нічого не доводить. Вам невідкладно треба щоб Ваші дані були в Резерв+, інакше Вас кожен патруль може затримати.

    Примірну ЗАЯВУ на виправлення відомостей в Реєстрі додаю до своєї відповіді.

    Згідно з пунктами 1 - 5 Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559 передбачено:

    Військово-обліковий документ є документом, що визначає належність його власника до виконання військового обов’язку, який оформляється (створюється) та видається громадянину України, який є призовником, військовозобов’язаним або резервістом, у тому числі, якщо він був виключений з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідно до пунктів 3 і 4 частини шостої статті 37 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” та не отримував такий документ до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559 “Про затвердження Порядку оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов’язаних та резервістів і форми такого документа”.

    Військово-обліковий документ оформляється (створюється) та видається (замінюється):

    • в електронній формі - засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста та/або Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони та/або Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) (у разі технічної реалізації);
    • у паперовій формі — на бланку, форма якого затверджується постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 р. № 559.

    Особа може мати на бланку лише один військово-обліковий документ.

    Відомості, що зазначені у військово-обліковому документі громадянина України, який перебуває або був виключений з військового обліку Збройних Сил, СБУ, розвідувального органу, повинні відповідати відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

    У разі коли відомості, зазначені у графах 1-5, 13 та 14 військово-облікового документа на бланку, не відповідають відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, він вважається недійсним.

    ...

    У разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов’язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, громадянин України для внесення відповідних змін:

    • у паперовій формі - повинен звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу (органу СБУ, розвідувального органу) за місцем перебування на військовому обліку;
    • в електронній формі - повинен скористатися засобами електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного, резервіста для звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або його відділу за місцем перебування на військовому обліку.

    Зміни вносяться протягом п’яти робочих днів з дня реєстрації заяви.

    Військово-обліковим документом призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а також громадян, виключених з військового обліку відповідно до пунктів 3 та 4 частини шостої статті 37 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, в електронній формі (далі - військово-обліковий документ в електронній формі) є відображення в електронній формі відомостей про громадянина України, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів, а також відомостей щодо звернення або повідомлення про вчинення адміністративного або кримінального правопорушення до Національної поліції.

    При цьому, згідно з пунктом 12 частини 2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 11 квітня 2024 року № 3633-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку":

    https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/3633-20#Text

    військово-обліковий документ, що визначає належність його власника до військового обов’язку, виданий до дня набрання чинності цим Законом, є чинним та не потребує обов’язкової заміни у випадку (з підстав) затвердження органом державної влади нової форми військово-облікового документа;

    Лист бажано слати з повідомленням про вручення та з описом вкладення. Тобто не Новими Поштами, а державним оператором поштового зв"язку УКРПОШТА.

    Бланк опису вкладення Укрпошти за посиланням:

    https://www.ukrposhta.ua/doc/samples/Blank_opysu_v...

    Бланк рекомендованого повідомлення про вручення за посиланням:

    https://www.ukrposhta.ua/doc/samples/Blank_rekomen...

    Довідник електронних адрес ТЦК - ДОДАЮ.

    https://www.mil.gov.ua/content/dovidnyk.pdf

    У разі направлення на електронну пошту ТЦК, можуть проігнорувати і не відповісти. Принаймні такі чутки ходять. Але моїм клієнтам за кордоном - відповідали на електронну пошту без проблем. Тож може просто люди шлють на неправильну пошту чи неправильні листи / повідомлення - не маючи уявлень про порядок діловодства в державних установах.

    Щасти Вам!

    З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин

    • Євген Клиент 4 дня назад

      Доброго дня, дякую за відповідь! "бо у Вас немає ні рішення, ні скоріш за все навіть заяви з відміткою про її прийняття ТЦК." рішення на руках немає (яке було б актуально до початку грудня) є лише копія зареєстрованої влітку заяви. Хоча так, зараз це не має значення я думаю.

      • Турчин Ярослав Олексійович

        В нормальній правовій державі це б мало значення. Бо Вас незаконно не проінформували про відстрчоку, хоча мали б це зробити. Навантаження велике?! - Це їх проблеми. Бо навантаження громадян України їх чомусь в ТЦК не цікавить взагалі. Вони думають, що пів країни має сидіти під ТЦК замість того щоб навчатися, працювати, платити податки та утримувати те саме ТЦК зі своїх податків. Але коли все роблять з порушенням та начханням на закон, то може і не мати значенн, бо Ви не знаєте у Вас є відстрочка в Реєстрі - чи немає. Бо через помилку у внесенні даних Вас реєстр не бачить. А отже, явка в ТЦК без будь-яких попередніх дій - може бути досить ризиковою.

        Як я розумію через ДІЮ теж не вдалося побачити Ваші дані військово-облікові та сформувати еВОД? - Значить проблема не з Вашого боку (іноді буває, що просто дані з Банк-ID не відповідають даним в Резерв+, тому таке відображається і при спробі заходу через інший банк все показує нормально). Тому дійсно рекомендую пробувати через ДІЮ.

        Якщо з ДІЄЮ не спрацювало, єдиний варіант виправляти дані в Резерв+ шляхом звернення до ТЦК.

        Як правило криворукі оператори в ТЦК неправильно вводять код РНОКПП (податковий номер).

        Також можна спробувати паралельно в службу підтримку Резерв+ написати. Може вони зможуть виправити ситуацію.

        https://chats.viber.com/reserveplusbot

        • Євген Клиент 4 дня назад

          Так, через ДІЮ також не вдалося. Але в тому і справа, що РНОКПП, ім'я, дата народження і адреса в резерві вказані правильно, але всеодно чомусь там "не на обліку".


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA