Задайте вопрос юристу

887 юриста готовы ответить сейчас

Ответ за ~15 минут

Задать вопрос на сайте

03 января 2025, вопрос №124839 650₴

відмова в проставленні штампу про виїзд на ПМП згідно доручення

Шановні.В липні місяці 2024 року особисто подала заяву на виїзд на ПМП за кордон в Чернівецьку ДМС. Під час складання вищезгаданої заяви мені було запропоновано оформити генеральне доручення на довірену особу, яка б замість мене могла забрати рішення і в разі схвалення моєї заяви надати мій закордонний паспорт для проставлення штампу про виїзд на ПМП. 7 жовтня 2024 року по моїй заяві було прийнято позитивне рішення, оригінал повідомлення про прийняття рішення було видано довіренній особі згідно генерального доручення , але в проставленні штампу було відмовлено (обидва паспорти у довіренної особи в Україні) навіть після того як мене знали з реєстрації місця проживання в Україні та отримали довідку про відсутність податкових зобов’язань. Проживаю за кордоном останні 17 років, не військовозобовʼязана. Збиралася подати документи до консульства України за кордоном, стояла в черзі пів-року після чого отримала в якості відповіді на мій запит щодо черги- ''попередня була скасована ставайте в нову" Чому на всіх без виключення сайтах консульських установ України зазначено:"Зняття з реєстрації місця проживання у зв’язку з оформленням документів для залишення на постійне проживання за кордоном, а також отримання відповідних довідок здійснюються особисто або законним представником чи представником за довіреністю, посвідченою в установленому законом порядку" Існує навіть типова форма доручення на вищевказані дії. Тобто громадяни України яким вдалося виїхати за кордон і отримати рішення консульської установи мають привілеї в порівнянні з тими хто проходить процедуру в Україні. Тому декілька питань:
1) в якому саме законодавчому акті зафіксований дозвіл на проставлення штампу за дорученням ?
2) чи можливе проставлення штампу в консульській установі на підставі рішення ДМС з України?
3) чи є хтось зацікавлений в моїй справі (мова йдеться про Чернівецьку ДМС)?
Гарно дякую

Ответы юристов (17)

    Дерій Владислав Олегович

    Доброго дня, пані Наталя!

    В якій країні Ви перебуваєте? Чи отримали письмову відмову у проставленні штампу?

    1) в якому саме законодавчому акті зафіксований дозвіл на проставлення штампу за дорученням ?

    Якщо Ви подавали заяву в Чернівецьку ДМС, то Вам потрібно керуватися Порядком провадження за заявами про оформлення документів для виїзду громадян України за кордон на постійне проживання, затвердженого наказом МВС № 816

    В Розділі IV Даного Порядку вказано, що:

    4. У разі прийняття рішення про оформлення документів для виїзду за кордон на постійне проживання територіальний орган ДМС у строк не пізніше п’яти робочих днів інформує заявника про прийняте рішення та строк його дії, а також про те, що заявнику необхідно:

    • зняти з реєстрації своє місце проживання в Україні;
    • надати територіальному органу ДМС паспорт громадянина України і паспорт громадянина України для виїзду за кордон для проставляння в них штампа про оформлення виїзду за кордон на постійне проживання, зразок якого наведено у додатку 6 до цього Порядку, або внесення відповідної інформації до безконтактного електронного носія, який імплантовано у паспорт громадянина України у формі картки. У разі наявності в особи, яка виїжджає за кордон на постійне проживання, двох паспортів громадянина України для виїзду за кордон надаються обидва такі паспорти;
    • отримати довідку органу державної фіскальної служби про сплату податку на доходи фізичних осіб та про відсутність податкових зобов’язань з такого податку, яка подається до органів митного контролю під час перетинання митного кордону України та є підставою для проведення митних процедур.

    5. Строк дії рішення про оформлення документів для виїзду за кордон на постійне проживання становить ШІСТЬ місяців з дня його прийняття. Якщо заявник у зазначений строк не звернувся до територіального органу ДМС для оформлення документів для виїзду за кордон на постійне проживання, рішення втрачає силу, про що робиться відмітка в заяві. (Проте, можна подати заяву про продовження даного строку).

    6. Після подання ЗАЯВНИКОМ паспорта громадянина України у формі книжечки зі штампом зняття з реєстрації місця проживання або довідки про зняття з реєстрації місця проживання, виданої органом реєстрації, територіальний орган ДМС проставляє в паспорті громадянина України у формі книжечки (на одній із сторінок з одинадцятої по шістнадцяту) та в паспорті (паспортах) громадянина України для виїзду за кордон (на одній із сторінок з другої по п’яту) штампи про оформлення виїзду за кордон на постійне проживання, які скріплюються печаткою (після повернення на проживання в Україну вказані штампи анулюються).

    У разі наявності в такої особи паспорта громадянина України у формі картки з безконтактним електронним носієм територіальний орган ДМС вносить інформацію про оформлення виїзду за кордон на постійне проживання до безконтактного електронного носія. Якщо до безконтактного електронного носія, який імплантовано у паспорт громадянина України у формі картки, орган реєстрації не вніс інформацію про зняття з реєстрації місця проживання, територіальний орган ДМС перед внесенням інформації про оформлення виїзду за кордон на постійне проживання вносить до безконтактного електронного носія зазначену інформацію на підставі довідки про зняття з реєстрації місця проживання.

    7. У разі оформлення документів для виїзду за кордон на постійне проживання особі, яка має паспорт громадянина України у формі книжечки, територіальний орган ДМС повідомляє про це територіальний підрозділ ДМС, який видав такий паспорт громадянина України, для внесення ним відповідної відмітки до заяви про видачу паспорта (додаток 1 до Порядку оформлення і видачі паспорта громадянина України, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 13 квітня 2012 року № 320, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 02 липня 2012 року за № 1089/21401).

    ОТЖЕ, ДАНИМ ПОРЯДКОМ НЕ ПЕРЕДБАЧЕНО ПОДАННЯ ЗАКОРДОННОГО ПАСПОРТА ПРЕДСТАВНИКОМ ПО ДОВІРЕНОСТІ. ВАС СКОРІШ ЗА ВСЕ ВВЕЛИ В ОМАНУ.

    2) чи можливе проставлення штампу в консульській установі на підставі рішення ДМС з України?

    В консульській установі не приймуть рішення ДМС до уваги, адже процес оформлення ПМП відбувається через Департамент консульської служби МЗС.

    Наказом МЗС № 573 затверджено Порядок провадження в закордонних дипломатичних установах України за заявами про оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном громадян України, які виїхали за кордон тимчасово в якому передбачено перелік документів, які потрібно надавати для оформлення ПМП.

    Згідно пункту 2 Розділу ІІ Порядку Громадяни України, які виїхали за кордон тимчасово та досягли 16-річного віку, для оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном подають до ЗДУ в державі за місцем тимчасового перебування такі документи:

    1) дійсний документ, що посвідчує особу та підтверджує її належність до громадянства України, а також дає право на виїзд з України, та його копію;

    2) заповнена та підписана заява; https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0077-18#n93

    3) кольорова фотокартка розміром 3,5 х 4,5 см;

    4) копія паспорта громадянина України (за наявності);

    5) копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності);

    6) довідка про реєстрацію особи громадянином України - для осіб, яким було оформлено в ЗДУ громадянство України, починаючи з 01 березня 2001 року;

    7) документ, що підтверджує сплату консульського збору, або документ, на підставі якого заявник звільняється від його сплати.

    Цей перелік є вичерпний. Тому, в консульстві рішення ДМС, навіть, не приймуть до уваги.

    Розгляд заяв та прийняття рішень щодо оформлення ПМП передбачений в РОЗДІЛІ ІІІ Порядку

    3) чи є хтось зацікавлений в моїй справі (мова йдеться про Чернівецьку ДМС)?

    Не бачу у Вашому випадку зацікавлених осіб, які не хочуть Вашого виїзду на ПМП. Як правило, лише військовозобов'язаним чоловікам не завжди оформляють ПМП. Можливо, просто відбулася помилка працівника ДМС, який порадив Вам оформити нотаріальну довіреність.

    З повагою, юрист Дерій В.О.!

    • Наталя Клиент день назад

      Дякую!

      В якій країні Ви перебуваєте? Чи отримали письмову відмову у проставленні штампу?

      Нідерланди, усна відмова

      Насправді в мене навіть не хотіли приймати заяву в звʼязку з тим що мій неповнолітній син який ніколи не був в Україні але старший 14 років мав би мені дати дозвіл на виїзд на ПМП. Цю саму інформацію підтвердила гаряча лінія ДМС в Києві але я не погодилася- вивчила всі можливі постанови правила і написала письмову скаргу на Чернівецьку ДМС. Після чого в мене заяву прийняли без дозволу неповнолітньої дитини (тепер розумію пожартували щодо доручення) і коли рішення вже було готове моїй довіреній особі сказали- от якби вона не скаржилася... але ж в такому б випадку я б і рішення не отримала. Вже нічому не дивуюся(((

      • Дерій Владислав Олегович

        На жаль, у Вашому випадку має місце надзвичайно негідна поведінка зі сторони працівників ДМСУ.

        Ваше рішення про оформлення документів для виїзду за кордон на постійне проживання дійсне до 7 квітня, тому якби у Вас була змога приїхати та особисто подати закордонний паспорт для проставлення штампу, то було б дуже добре. Але, я розумію, що це час та кошти.

        Згідно Порядку провадження за заявами про оформлення документів для виїзду громадян України за кордон на постійне проживання - заяву про оформлення ПМП та закордонний паспорт для проставлення штампу Ви повинні подавати особисто.

        А от Рішення про оформлення документів для виїзду за кордон на постійне проживання вони мали право віддати і Вашому представнику.

        На мою суб'єктивну думку оскарження відмови у проставленні штампу в закордонний паспорт - це безперспективна справа, адже законодавством не передбачена подача закордонного паспорта представником.

        Притягнути до відповідальності працівника ДМС за неналежне виконання свої обов'язків та введення Вас в оману також буде не можливо, адже у Вас немає доказів того, що саме в ДМС Вам порадили оформити довіреність.

        Проте, остаточне рішення за Вами.

    Кирда Вячеслав Володимирович

    Вітаю Вас.

    Дуже цікава ситуація. Перш ніж перейти до Ваших питань, хотів би поцікавитися: чи маєте Ви письмову відмову ДМС? Яка причина відмови у проставленні відповідного штампу?

    1) в якому саме законодавчому акті зафіксований дозвіл на проставлення штампу за дорученням ?

    Мова йде не про один нормативно-правовий акт. Давайте прослідкуємо зв'язок.

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України

    (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1994, № 18, ст.101)

    Стаття 4. Порядок оформлення документів для постійного проживання громадян України за кордоном

    Оформлення документів для виїзду громадян України за кордон на постійне проживання здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сферах міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів.

    Оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном громадян України, які виїхали за кордон тимчасово, здійснюється закордонними дипломатичними установами України.

    Провадження за заявами про оформлення документів для виїзду громадян України за кордон на постійне проживання здійснюється в порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів.

    Провадження за заявами про оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном громадян України, які виїхали за кордон тимчасово, здійснюється в порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері зовнішніх зносин.

    ТОБТО, ЗАКОНОМ ПЕРЕДБАЧЕНО ПОРЯДОК, ЯКИЙ РЕГУЛЮЄ ПИТАННЯ ЗАЯВ ПРО ОФОРМЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ВИЇЗДУ ЗА КОРДОН. ПЕРЕЙДЕМО ДО НЬОГО.

    МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

    НАКАЗ

    16.08.2016 № 816

    Про затвердження Порядку провадження за заявами про оформлення документів для виїзду громадян України за кордон на постійне проживання

    IV. Прийняття та виконання рішень

    6. Після подання заявником паспорта громадянина України у формі книжечки зі штампом зняття з реєстрації місця проживання або довідки про зняття з реєстрації місця проживання, виданої органом реєстрації, територіальний орган ДМС проставляє в паспорті громадянина України у формі книжечки (на одній із сторінок з одинадцятої по шістнадцяту) та в паспорті (паспортах) громадянина України для виїзду за кордон (на одній із сторінок з другої по п’яту) штампи про оформлення виїзду за кордон на постійне проживання, які скріплюються печаткою (після повернення на проживання в Україну вказані штампи анулюються).

    ...

    НА ЖАЛЬ, АЛЕ ДАНИЙ ПОРЯДОК ПЕРЕДБАЧАЄ ПОДАННЯ ПАСПОРТУ ДЛЯ ПРОСТАВЛЕННЯ ШТАМПУ ВИКЛЮЧНО ЗАЯВНИКОМ. МОВА ПРО ДОВІРЕНУ ОСОБУ ВЗАГАЛІ НЕ ЙДЕ, А ТОМУ Є ПРИКРА ДУМКА, ЩО ВАС ПРОСТО ВВЕЛИ В ОМАНУ.

    2) чи можливе проставлення штампу в консульській установі на підставі рішення ДМС з України?

    Це зовсім інший процес, який регулюється іншим нормативно-правовим актом.

    МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ

    НАКАЗ

    22.12.2017 № 573

    Про затвердження Порядку провадження в закордонних дипломатичних установах України за заявами про оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном громадян України, які виїхали за кордон тимчасово

    2. Громадяни України, які виїхали за кордон тимчасово та досягли 16-річного віку, для оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном подають до ЗДУ в державі за місцем тимчасового перебування такі документи:

    1) дійсний документ, що посвідчує особу та підтверджує її належність до громадянства України, а також дає право на виїзд з України, та його копію;

    2) заповнена та підписана заява;

    3) кольорова фотокартка розміром 3,5 х 4,5 см;

    4) копія паспорта громадянина України (за наявності);

    5) копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності);

    6) довідка про реєстрацію особи громадянином України - для осіб, яким було оформлено в ЗДУ громадянство України, починаючи з 01 березня 2001 року;

    7) документ, що підтверджує сплату консульського збору, або документ, на підставі якого заявник звільняється від його сплати.

    1. У день прийняття всіх документів, передбачених пунктами 2, 3 розділу ІІ цього Порядку, консульська посадова особа реєструє заяву в журналі обліку заяв про оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном громадян України (додаток 4).

    2. З метою встановлення наявності чи відсутності підстав для тимчасового обмеження прав громадян України на виїзд з України, передбачених підпунктом 1 частини першої статті 6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», ЗДУ протягом п’яти робочих днів з моменту отримання всіх передбачених пунктами 2, 3 розділу ІІ цього Порядку документів надсилає засобами відомчого електронного зв’язку скановані копії сторінок паспорта громадянина України для виїзду за кордон з даними заявника разом із запитом щодо наявності/відсутності тимчасових обмежень права на виїзд за кордон (додаток 5) та копією заповненої і підписаної заяви до Департаменту консульської служби МЗС (далі - ДКС).

    3) чи є хтось зацікавлений в моїй справі (мова йдеться про Чернівецьку ДМС)?

    На жаль, але я зовсім з іншого регіону. Справа цікава, але скоріше за все, вирішенням є особистий приїзд до України для проставлення відповідного штампу. Якщо ні - тоді починати процес заново з консульської установи відповідно до Порядку провадження в закордонних дипломатичних установах України за заявами про оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном громадян України, які виїхали за кордон тимчасово.

    З повагою!

    Айвазян Юрій Климентійович

    Доброго дня, Наталія!

    Шановні.В липні місяці 2024 року особисто подала заяву на виїзд на ПМП за кордон в Чернівецьку ДМС. Під час складання вищезгаданої заяви мені було запропоновано оформити генеральне доручення на довірену особу, яка б замість мене могла забрати рішення і в разі схвалення моєї заяви надати мій закордонний паспорт для проставлення штампу про виїзд на ПМП.

    Ким саме Вам було запропановано оформити генеральне доручення на іншу особу?

    Справа втім, що відповідно до Порядку провадження за заявами про оформлення документів для виїзду громадян України за кордон на постійне проживання, саме заявник повинен подати паспорт для проставлення відповідної відмітки:

    "6. Після подання заявником паспорта громадянина України у формі книжечки зі штампом зняття з реєстрації місця проживання або довідки про зняття з реєстрації місця проживання, виданої органом реєстрації, територіальний орган ДМС проставляє в паспорті громадянина України у формі книжечки (на одній із сторінок з одинадцятої по шістнадцяту) та в паспорті (паспортах) громадянина України для виїзду за кордон (на одній із сторінок з другої по п’яту) штампи про оформлення виїзду за кордон на постійне проживання, які скріплюються печаткою (після повернення на проживання в Україну вказані штампи анулюються).

    У разі наявності в такої особи паспорта громадянина України у формі картки з безконтактним електронним носієм територіальний орган ДМС вносить інформацію про оформлення виїзду за кордон на постійне проживання до безконтактного електронного носія. Якщо до безконтактного електронного носія, який імплантовано у паспорт громадянина України у формі картки, орган реєстрації не вніс інформацію про зняття з реєстрації місця проживання, територіальний орган ДМС перед внесенням інформації про оформлення виїзду за кордон на постійне проживання вносить до безконтактного електронного носія зазначену інформацію на підставі довідки про зняття з реєстрації місця проживання."

    7 жовтня 2024 року по моїй заяві було прийнято позитивне рішення, оригінал повідомлення про прийняття рішення було видано довіренній особі згідно генерального доручення , але в проставленні штампу було відмовлено (обидва паспорти у довіренної особи в Україні) навіть після того як мене знали з реєстрації місця проживання в Україні та отримали довідку про відсутність податкових зобов’язань.

    Довірена особа отримала письмову відмову від ДМС із зазначенням причини такої відмови?

    1) в якому саме законодавчому акті зафіксований дозвіл на проставлення штампу за дорученням ?

    Такого акту не існує. Вищезгадений порядок не містить норми про те, що проставлення відмітки у паспорті про виїзд на ПМП можливо за присутності іншої особи, яка діє на підставі доручення.

    2) чи можливе проставлення штампу в консульській установі на підставі рішення ДМС з України?

    Ні, проставлення відмітки у консульській установі неможливо на підставі рішення ДМСУ, оскільки консульські установи діють у відповідності із зовсім іншим порядком, який передбачає певну процедуру.

    Згідно Порядку провадження в закордонних дипломатичних установах України за заявами про оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном громадян України, які виїхали за кордон тимчасово:

    1. Оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном здійснюється:

    • 1) особі, яка досягла 16-річного віку, - на підставі заяви, яку вона подає особисто;
    • 2) особі, яка не досягла 16-річного віку, - на підставі заяви одного з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників (далі - законний представник). У разі оформлення документів особі, яка не досягла 16-річного віку, та законним представникам або одному із законних представників одночасно інформація про таку особу вноситься до заяви одного із законних представників;
    • 3) особі, яка визнана судом обмежено дієздатною або недієздатною, - на підставі заяви одного із законних представників.

    2. Громадяни України, які виїхали за кордон тимчасово та досягли 16-річного віку, для оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном подають до ЗДУ в державі за місцем тимчасового перебування такі документи:

    1) дійсний документ, що посвідчує особу та підтверджує її належність до громадянства України, а також дає право на виїзд з України, та його копію;

    2) заповнена та підписана заява;

    3) кольорова фотокартка розміром 3,5 х 4,5 см;

    4) копія паспорта громадянина України (за наявності);

    5) копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності);

    6) довідка про реєстрацію особи громадянином України - для осіб, яким було оформлено в ЗДУ громадянство України, починаючи з 01 березня 2001 року;

    7) документ, що підтверджує сплату консульського збору, або документ, на підставі якого заявник звільняється від його сплати.

    3) чи є хтось зацікавлений в моїй справі (мова йдеться про Чернівецьку ДМС)?

    Ви плануєте оскаржити відмову Чернівецької ДМСУ?

    З повагою, адвокат Айвазян.

    • Наталя Клиент 2 дня назад

      дякую за відповідь, щодо ваших питань:

      1) Ким саме Вам було запропановано оформити генеральне доручення на іншу особу? - працівником ДМС

      2) який зміст може мати оскарження якщо на для цього не існує правової бази (чи можуть бути виключення- як то стан здоровʼя знаходження в лікарні?)

      • Айвазян Юрій Климентійович

        Особу, яка діяла від Вашого імені проінформували про прийняте рішення, тобто у даному випадку вона виступала у статусі "заявника" на підставі довіреності.

        Так само у статусі "заявника" вищезгадана особа зняла Вас з місця реєстрації та отримала довідку про відсутність податкових зобов'язань.

        Й так само, у статусі "заявника" надала до ДМСУ внутрішній та закордоний паспорт. Тож, по логіці, повинні були й проставити відмітку, раз вже по довіреності були зроблені всі вищезгадані дії.

        Так, Положення не містить норми, що проставлення штампу може відбуватись за наявності довіреності в уповноваженої особи, проте, дана норма не містить й зворотнього, тобто, що останнє заборонено.

        Крім того, я не думаю, що представник ДМСУ навмисно ввела Вас в оману, бо не бачу причини для того, чесно кажучи.

        Якщо Ваша довірена особа отримала письмову відмову, то останню можна спробувати оскаржити до адмінистративного суду.

        4. У разі прийняття рішення про оформлення документів для виїзду за кордон на постійне проживання територіальний орган ДМС у строк не пізніше п’яти робочих днів інформує заявника про прийняте рішення та строк його дії, а також про те, що заявнику необхідно:

        зняти з реєстрації своє місце проживання в Україні;

        надати територіальному органу ДМС паспорт громадянина України і паспорт громадянина України для виїзду за кордон для проставляння в них штампа про оформлення виїзду за кордон на постійне проживання, зразок якого наведено у додатку 6 до цього Порядку, або внесення відповідної інформації до безконтактного електронного носія, який імплантовано у паспорт громадянина України у формі картки. У разі наявності в особи, яка виїжджає за кордон на постійне проживання, двох паспортів громадянина України для виїзду за кордон надаються обидва такі паспорти;

        отримати довідку органу державної фіскальної служби про сплату податку на доходи фізичних осіб та про відсутність податкових зобов’язань з такого податку, яка подається до органів митного контролю під час перетинання митного кордону України та є підставою для проведення митних процедур.

        6. Після подання заявником паспорта громадянина України у формі книжечки зі штампом зняття з реєстрації місця проживання або довідки про зняття з реєстрації місця проживання, виданої органом реєстрації, територіальний орган ДМС проставляє в паспорті громадянина України у формі книжечки (на одній із сторінок з одинадцятої по шістнадцяту) та в паспорті (паспортах) громадянина України для виїзду за кордон (на одній із сторінок з другої по п’яту) штампи про оформлення виїзду за кордон на постійне проживання, які скріплюються печаткою (після повернення на проживання в Україну вказані штампи анулюються).

        У разі наявності в такої особи паспорта громадянина України у формі картки з безконтактним електронним носієм територіальний орган ДМС вносить інформацію про оформлення виїзду за кордон на постійне проживання до безконтактного електронного носія. Якщо до безконтактного електронного носія, який імплантовано у паспорт громадянина України у формі картки, орган реєстрації не вніс інформацію про зняття з реєстрації місця проживання, територіальний орган ДМС перед внесенням інформації про оформлення виїзду за кордон на постійне проживання вносить до безконтактного електронного носія зазначену інформацію на підставі довідки про зняття з реєстрації місця проживання.

        • Наталя Клиент день назад

          Пане Айвазяне ви тільки в Миколаєві працюєте? Готова заплатити за супровід в ДМС моєї довіреної особи ( старша пані 86 років) Все що ви написали вона хіба з листка зачитає на адвоката вони по іншому реагують

          • Айвазян Юрій Климентійович
            100%

            Так, Наталя, тільки в Миколаєві працюю) Проте, не думаю, що у Чернівцях не знайдеться доброго адвоката для Вас та для старшої пані. Пробували знайти таку людину за місцем?

            • Наталя Клиент день назад

              шкода але буду шукати гарно вам дякую!!

    Карпенко Андрій Володимирович

    Вітаю!

    У ВАШОМУ ВИПАДКУ ШТАМП ПРО ЗАЛИШЕННЯ НА ПМП ПРОСТАВЛЯЄТЬСЯ В ДИПЛОМАТИЧНІЙ УСТАНОВІ УКРАЇНИ ЗА КОРДОНОМ.

    Часто люди виїжджають за кордон з тимчасовими намірами, але згодом вирішують залишитися в іншій країні. Щоб легально проживати за кордоном та зберегти всі права громадянина України, важливо правильно оформити свій статус.

    Що таке процедура залишення на постійне проживання за кордоном?

    Як правило, коли людина знає, що їде надовго або назавжди, при переїзді, вона оформлює виїзд з України на постійне місце проживання (ПМП) за кордон. Однак громадяни України часто виїжджають за кордон із тимчасовою метою, але згодом вирішують залишитися там на постійне проживання. Важливо розуміти, що сам факт тривалого перебування за межами України не робить особу такою, що постійно проживає за кордоном. Для цього необхідно пройти спеціальну процедуру легалізації.

    Основні відмінності від виїзду на ПМП

    1. Орган прийняття рішення:

    – Для виїзду на ПМП - Державна міграційна служба;

    – Для залишення - закордонна дипломатична установа.

    2. Строки розгляду:

    – Виїзд на ПМП - до 3 місяців;

    – Залишення - може тривати до 1 року.

    Перш за все, для оформлення необхідно звернутися до закордонної дипломатичної установи України (посольства або консульства) у країні перебування та надати необхідні документи.

    Крок 1: Подання документів

    Для оформлення документів для залишення на постійне проживання за кордоном необхідно подати:

    ● Заяву встановленого зразка

    ● Дійсний закордонний паспорт

    ● Кольорову фотокартку (3,5 х 4,5 см)

    ● Внутрішній паспорт громадянина України

    ● Довідку про присвоєння ІПН

    ● Квитанцію про сплату консульського збору

    Крок 2: Перевірка документів

    Після прийняття документів дипломатична установа проводить перевірки через:

    ● Службу безпеки України

    ● Державну міграційну службу України

    Крок 3: Зняття з реєстрації

    Після отримання позитивного рішення протягом 6 місяців необхідно надати документ про зняття з реєстрації місця проживання в Україні. Це може бути:

    ● Штамп у внутрішньому паспорті про зняття з реєстрації

    ● Довідка про зняття з реєстрації (для власників ID-картки)

    Зверніть увагу! Щоб знятись з місця реєстрації в Україні необхідно особисто приїхати в країну, або оформити відповідну довіреність на іншу людину. Неподання підтверджуючого документа протягом визначеного терміну є підставою для скасування рішення про залишення на постійне проживання за кордоном.

    Крок 4: Завершення процедури

    Фінальним етапом є:

    ● Проставлення штампа "постійне проживання" в закордонному паспорті

    ● Отримання довідки про оформлення документів

    Кому і чому можуть відмовити у залишенні на ПМП за кордоном?

    Закордонна дипломатична установа може відмовити в оформленні документів, якщо:

    ● Заявник має доступ до державної таємниці

    ● До громадянина застосовано запобіжний захід із забороною виїзду за кордон

    ● Особа має судимість

    ● Є невиконані зобов'язання або судові рішення

    ● Особа перебуває під наглядом поліції

    ● Наявні заперечення СБУ

    • Наталя Клиент 2 дня назад

      Дякую тільки хотіла б вточнити- проставлення штампу в консульській установі на підставі рішення ДМС з України? чи проходити процедуру залишення в конс.установі? ВАШОМУ ВИПАДКУ ШТАМП ПРО ЗАЛИШЕННЯ НА ПМП ПРОСТАВЛЯЄТЬСЯ В ДИПЛОМАТИЧНІЙ УСТАНОВІ УКРАЇНИ ЗА КОРДОНОМ

      • Карпенко Андрій Володимирович

        1. ТАК, КОНСУЛЬСКА УСТАНОВА СТАВИТЬ ШТАМП У ВЗАЄМОДІЇ З ДМС.

        2. НА ОБОІК ВИ СТАНОВИТЕСЯ В КОНСУЛЬСКИЙ УСТАНОВІ, КОТРА ОФОРМЛЕНА ДОКУМЕНТИ, ЯКЩО НЕ БУДЕТЕ ЗМІНЮВАТИ КОНСУЛЬСКИЙ ОКРУГ.

    Турчин Ярослав Олексійович

    ДОБРОГО ДНЯ, пані НАТАЛЯ!

    На жаль залишаюся при своїй думці, яку Вам висловив під час Вашого звернення в Телеграм.

    ДМСУ не має доступу до бази перетину кордону. Це все брехня з їх боку. Вони не знають хто в Україні, а хто - ні. Просто здогадуються, враховуючи, що Ваша довіреність за кордоном посвідчена. Якби це була українська довіреність від нотаріуса, то ніхто б навіть не цікавився.

    Чому я в цьому переконаний, бо Пенсійний фонд України мав практику писати запити в ДМСУ щодо надання відомостей про пенсіонерів, які виїхали за кордон. Їх в ДМСУ нецензурно послали, зазначивши офіційно, що у них немає доступу до таких даних і такі дані не можуть бути надані.

    Ці дані є лише в прикордонній службі та у спеціальних правоохоронних органів (СБУ).

    Отже, в ДМСУ зробили висновок про Ваше перебування не в Україні виключно зі слів Вашої довіреної особи, або припустивши по нотаріальній довіреності, посвідченій за межами України.

    Хай дають письмову відмову, якщо рішення прийняли, то відмовити не мали права.

    Якщо Ви не стоїте на консульському обліку, то Вам це консульство навіть якщо будуть слоти на запис зробити не зможуть. Може ДМСУ переконає довідка про неперебування на консульському обліку?

    Адреса електронної пошти консульства: consul_nl@mfa.gov.ua

    Акти законодавства, що регулюють надання послуги

    • Закон України «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» від 21.01.1994 № 3857-ХІІ;
    • Закон України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» від 20.11.2012 № 5492-VI;
    • Закон України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» від 11.12.2003 № 1382- IV;
    • Закон України "Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні";
    • постанова Кабінету Міністрів України від 07.02.2022 № 265 «Деякі питання декларування і реєстрації місця проживання та ведення реєстрів територіальних громад»;
    • постанова Кабінету Міністрів України від 25.03.2015 № 302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України»;
    • постанова Кабінету Міністрів України від 04.06.2007 № 795 «Про затвердження переліку платних послуг, які надаються підрозділами Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції та Державної міграційної служби, і розміру плати за їх надання»;
    • постанова Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1098 «Деякі питання надання підрозділами Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції та Державної міграційної служби платних послуг»;
    • наказ МВС від 16.08.2016 № 816 «Про затвердження Порядку провадження за заявами про оформлення документів для виїзду громадян України за кордон на постійне проживання».

    Наявність рішення про оформлення виїзду на ПМП за кордон - є ПІДСТАВОЮ для проставлення штампа.

    Вони не мали права тоді оформлювати рішення, якщо не ставлять штамп у паспорт.

    Судитися довго та невідомо які перспективи. На жаль судді дуже малокомпетентні в питаннях міграції, а тому слухають те, що їм навішають на вуха представники ДМСУ.

    Наразі з клієнтом з Бельгії вже рік судимося, щоб Україна визнала документи видані МВС Бельгії щодо зміни прізвища.

    Українська ДМСУ не визнає бачте європейські документи та вимагає внесення даних в український реєстр ДРАЦС. При цьому Міністерство юстиції України прикладає пальця до скроні і вказує, що МВС України та ДМСУ неадеквати, які не знають законодавства.

    Але кого це турбує, якщо у неадекватів є повноваження адміністратора Єдиного державного демографічного реєстру і змусити їх видати людині паспорт на нові персональні дані ніхто не може.

    Побачимо чи зможе це зробити Верховний Суд (України), який наразі розглядає нашу касаційну скаргу. Це Закарпатська область і львівський Восьмий апеляційний адмін. суд. Тому вказав, що судова перспектива якщо і є, то дуже не швидка.

    Єдиний спосіб на мою думку пришвидшити процес - звернутися до Консульського відділу Посольства України в Нідерландах письмово (на електронну пошту), або направити відповідні документи та заяву голандською поштою на адресу посольства, пояснивши, що потрапити до них на прийом Ви не можете, адже немає вільних місць, що порушує Ваше право і зобов"язання перед міграційними органами Нідерландів.

    Така заява може потребувати посвідчення нотаріусом в Нідерландах з подальшим Апостилем та перекладом на українську мову.

    Посольство України в Королівстві Нідерланди

    Zeestraat, 78 2518 AD The Hague

    Іншого виходу ніж звертатися - немає. Бо якщо не стукати у зачинені двері - вони самі собою не відкриються.

    + Ваші звернення і відповіді на них будуть доказами для міграційних органів Нідерландів щодо поважних причин пропуску строку для виходу з громадянства.

    З повагою та розумінням, юрист Ярослав Турчин (м. Гамбург, Німеччина)

    • Наталя Клиент 2 дня назад

      дякую пане Ярославе. Вас зрозуміла, це питання задала тут публічно ще до нашої кореспонденції але тільки сьогодні за публікацію було заплачено. До речі оформляла довіреність у нотаріуса в Україні.

      ''Наявність рішення про оформлення виїзду на ПМП за кордон - є ПІДСТАВОЮ для проставлення штампа.

      Вони не мали права тоді оформлювати рішення, якщо не ставлять штамп у паспорт.''- це може бути підставою для звернення в суд? Можна з цим до вас звернутися? Домоможе скагра в МЗС?

      • Турчин Ярослав Олексійович

        Якщо є рішення. Мають поставити штамп в паспорт. Хай представник звернеться ще раз і скаже, що Ви не за кордоном, а хворієте і не можете прибути самі.

        Хай покажуть де вони бачать, що ви за кордоном. Думаю багатьом державним органам буде дуже цікаво, яким ДМСУ брехало, що вони нічого не бачать і не знають про перетини кордону.

        Ситуація якась дивна щиро кажучи. Зробили дозвіл на виїзд на ПМП, при цьому не ставлять штамп. Може хабаряч хотіли?!

        Вони не можуть ставити штамп лише, якщо особа вже за кордоном стала на консульський облік. І то вони це дізнаються лише шляхом запиту до МЗС України.

        З ДМСУ скарга в МЗС не допоможе, бо ДМСУ - це корупційно-бюрократичний монстр, створений за часів Авакова в структурі МВС замість так званої групи приватного концерту ЄДАПС.

        МЗС може повпливати виключно на посольство України в Королівстві Нідерланди.

        А щодо бездіяльності ДМСУ можна звернутися до суду, але ж вони офіційно не відмовили. Тому треба подумати як це краще зробити.

        Досить дивна ситуація. Повторюсь. Я не розумію чому вони зробили перший крок, а тепер мутять воду. Позиція відверто не людяна, і не державницька...

        • Наталя Клиент день назад

          пропонувала 00 було мало напевно треба було б запропонувати 000 і закрити тему з цією країною на цій високій ноті

          які зараз в Україні такси? взагалі відстала від потягу


Похожие вопросы


Кодексы Україна

Кодекс України з процедур банкрутства Кодекс цивільного захисту України Кримінальний процесуальний кодекс України Митний кодекс України Повітряний кодекс України Податковий кодекс України Кодекс адміністративного судочинства України Цивільний процесуальний кодекс України Кримінально-виконавчий кодекс України Господарський кодекс України Цивільний кодекс України Сімейний кодекс України Земельний кодекс України Кримінальний кодекс України Водний кодекс України Кодекс торговельного мореплавства України Про надра Лісовий кодекс України Господарський процесуальний кодекс України Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 213 - 330) Кодекс України про адміністративні правопорушення (статті 1 - 212-21) Житловий Кодекс Української РСР Європейський кодекс соціального забезпечення Бюджетний кодекс України

Новое в блогах Юристи.UA